Pomylony adres Dodaj do ulubionych


kora3 napisała:

Moja propozycja jest taka: kochani obrońcy życia, wkraczajcie, ratujcie i bierzcie potem ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swe szlachetne czyny. Zobowiązujcie się PISEMNIE do opieki nad ludźmi, o których przyjście na swiat walczyliście! Niechże w to zobowiązanie będą wpisane konkretne kwoty, jakimi będziecie zasilać budżet rodzinny takiego dziecko przeznaczone na jego utrzymanie, leczenie, rehabilitację, niechże będą wpisane konkretne czynności, jakie będziecie przy tym dziecku wykonywać w ramach oioeki nad nim. Nie modlitwy i „adopcje duchowe” tylko KONKRETNE pieniądze i KONKRETNE czynności. Niech Wasze szlachetne zobowiązania będą jasne i ludziom wiadome! Wtedy będzie chwała Wam za ratowanie życia.

Wybacz, ale chyba pomyliłaś adres. Organizacja pro life ma za zadanie uniemożliwić planowaną lub rozpatrywaną aborcję przez przyszłych rodziców. I nic ponadto. Czemu więc oczekujesz od nich czegoś więcej? Oczekujesz od krawcowej, która uszyła ci suknię na bal sylwestrowy by jeszcze opłaciła ci ten bal i dała na taksówkę, by tam dojechać? No i koniecznie zapewniła zdobycie tytułu "miss balu"? Pewnie nie. Natomiast żądasz od organizacji, która ma ściśle wyznaczone funkcje, dodatkowych usług i jeszcze brania za nie odpowiedzialności. Tak się nie da.
Nie ma obowiązku korzystania z usług tej organizacji, więc o co chodzi?
I jeszcze jedno, napisałaś:

> Zobowiązujcie się PISEMNIE do opieki nad ludźmi, o których przyjście na swiat walczyliście!

Czy podjęli USTNE zobowiązanie do opieki? Czy dysponujesz na to jakimś dowodem?
Jeśli tak, to ustne zobowiązanie jest równie ważne jak pisemne, a zatem można dochodzić swoich praw i domagać się opieki.
Jeśli jednak nie masz na to dowodu, to oznacza, że wykonywali swoje statutowe obowiązki i wszelkie dodatkowe oczekiwania są dziecinadą.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.