Dodaj do ulubionych

Ks. Sowa: Koscioł nie jest prześladowany !

04.01.13, 23:51
Jeśli ktoś uważa, że Kościół w Polsce jest dziś prześladowany, to żyje w kraju, którego nie ma - mówi ks. Kazimierz Sowa w rozmowie z "Polską The Times".
Dodał, że jeśli ktoś uważa, że dziś Kościół w Polsce nie ma prawa wygłaszać swojego posłannictwa, to znaczy, że pomyliły mu się epoki.

Nawiązując do słów o. Tadeusza Rydzyka o KRRiT w kontekście konkursu na nadawanie cyfrowe kanału społeczno-religijnego, szef Religia TV powiedział, że "mamy do czynienia z sytuacją dziwnego chocholego tańca, w której tak naprawdę próbuje się wmówić opinii publicznej, że ten konkurs jest kolejną formą walki z mediami o. Rydzyka. Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że ten swoisty obłęd sięga zenitu".

Mówiąc o kanale Religia TV, ks. Sowa stwierdził, że jest to kanał tematyczny, telewizyjny, o profilu ekumenicznym.

Jego zdaniem wymiana poglądów między jednym księdzem a drugim zakonnikiem nie świadczy o podziale w polskim Kościele, ale pokazuje, że nie wszyscy w nim myślą tak, jak się myśli w rozgłośni w Toruniu
--
Edytor zaawansowany
 • piwi77.0 05.01.13, 00:00
  Jesteś kłamcą Pan, Panie Sowa, robisz Pan tylko fałszywe oko dla inteligentnej części katolickiej trzody. To już bardziej wiarygodny jest Ojciec Dyrektor, bo on się do nikogo nie łasi i nikogo nie udaje.
 • aborcjonista 05.01.13, 00:05
  nie łasi , nie udaje ?

  ależ jak najbardziej sie łasi i udaje ... do tej mniej inteligentnej trzody ... Jaro K + moher powder :D
 • mjot1 05.01.13, 00:39
  a jak się arcyczarnoksiężnik Michalik dowie to się spowiedź uskuteczni… i już
 • Gość: smok IP: *.jjs.pl 05.01.13, 08:52
  a jakie masz dowody na to, że kś. Sowa w tej kwestii kłamie? innymi słowy jakie masz dowody na to, że Kościół Katolicki jest prześladowany? Prześladowani są księża ? kościoły zamykane? święta kościelne zakazane? Państwo nie płaci co rok po kilka miliardów na KK? Hierarchowie kościelni nie wpływają na polskich parlamentarzystów pracujących przy zmianach prawodawstwa o zachowanie wartości chrześcijańskich? Kościół Katolicki w Polsce nie żadnych przywilejów majątkowych, ani ulg podatkowych?
  Co konkretnie jest przejawem prześladowania Kościoła Katolickiego w Polsce skoro uważasz, że takie zjawisko istnieje?
 • piwi77.0 05.01.13, 12:26
  aborcjonista napisał:

  Jego zdaniem wymiana poglądów między jednym księdzem a drugim zakonnikiem nie świadczy o podziale w polskim Kościele, ale pokazuje, że nie wszyscy w nim myślą tak, jak się myśli w rozgłośni w Toruniu

  To nie jest żadna wymiana poglądów, bo poglądy wewnątrz Kościoła wymienia się bez udziału opinii publicznej. To jest jedynie próba stworzenia wrażenia, że w Kościele istnieją różne nurty, a wielu daje się na to nabrać. Sowa i Rydzyk mają w istocie identyczne poglądy, przy czym z obu, to Rydzyk jest bardziej szczery i bardziej sobą. Sowa to drobny cwaniaczek o lisich oczkach i z fałszywym uśmiechem, a jego zadaniem jest kołowanie inteligentnych katolików i trzymanie ich przy zbrodniczej organizacji pt. Kościół katolicki.
 • Gość: aborcjonista IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.13, 17:36
  piwi77.0 napisał:
  o nie jest żadna wymiana poglądów, bo poglądy wewnątrz Kościoła wymienia się b
  > ez udziału opinii publicznej.

  Zgoda.


  a jego zadaniem jest kołowanie inteligentnych katolików i trzyman
  > ie ich przy zbrodniczej organizacji pt. Kościół katolicki.


  jak każdego z nich .

 • piwi77.0 05.01.13, 19:13
  Gość portalu: aborcjonista napisał(a):

  jak każdego z nich .

  Nie nie, każdego z czarnych zboków obowiązuje specjalizacja. Rydzyk jest od łaskotania durniów, a Sowa od pochlebiania spryciarzom. Durnie i spryciarze mogą się wzajemnie nienawidzieć, Kościołowi to nie tylko nie przeszkadza, ale w zasadzie taki układ nawet się podoba, ważne, żeby obie grupy miały nadstawioe cycki do dojenia.
 • billy.the.kid 05.01.13, 20:17
  dobry policjant- zły policjant.

  najpiękniej to było pokazane u piwka-przepraszam czy tyu biją.
  --
  rzecz się dzieje w POLSCE- czyli NIGDZIE.
 • Gość: aborcjonista IP: *.dynamic.chello.pl 05.01.13, 21:29
  piwi luuuubie cie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka