Dodaj do ulubionych

Religia na maturze

22.05.13, 19:26
Episkopat naciska na wprowadzenie religii na maturze. Czy będzie można zdawać islam albo buddyzm?
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13957009,Kosciol_chce_religii_na_maturze__I_naciska_na_rzad.html#BoxWiadTxt
Edytor zaawansowany
  • yoma 22.05.13, 19:27
    A niech, gorsza ta matura już i tak nie będzie.
    --
    Właśnie ta struktura [KrK] wygenerowała wolność która poprzez monarchię parlamentarną prze -ewaluowała w kierunku demokracji . {by Kecawa)
  • 33qq 22.05.13, 20:32
    O j nie wiem, jeśli ze wszystkich bajek będzie można zdawać, to i bajkową matmę lub fizykę można wprowadzić. Na przykład z domieszką astrologii i chiromancji
  • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 22.05.13, 20:38
    a som piniondze na tylu egsaminatoriów i nauczycieli ?
  • lumpior 22.05.13, 20:49
    No i zamiana wody w wino,dziewictwo w/g dogmatu,życie w niebie i piekle,stosy inkwizycji,no i dlaczego trzoda wyznaniowa jest taka naiwna,ciemna?
  • zaretpug 22.05.13, 21:39
    lumpior napisał:

> No i zamiana wody w wino,dziewictwo w/g dogmatu,życie w niebie i piekle,stosy i
    > nkwizycji,no i dlaczego trzoda wyznaniowa jest taka naiwna,ciemna?

To przykladowe tematy maturalne? :)
  • Gość: maria IP: *.dynamic.chello.pl 22.05.13, 22:12
    >dziewictwo w/g dogmatu,

Które to dziewictwo. ustanowione zostało w VII wieku n.e. A do VII wieku co było?
  • yoma 23.05.13, 10:37
    Czykuk, wierzaj, to w tej chwili nie ma żadnego znaczenia. Teraz się nie liczy, czy uczeń wie, że 2+2 jest 4 i dlaczego, tylko czy wie, że odpowiedź "4" jest w kluczu odpowiedzi. Jak w kluczu będzie, że Ziemia stoi na czterech słoniach, to uczeń będzie pisał, że stoi na czterech słoniach, żeby zdać.

Na bieżąco jestem, wiesz. I jestem ciężko przerażona, między nami mówiąc. Chyba pora umierać.
    --
    Oszołomy z Greenpeace i tym podobnych organizacji, proszę natychmiast przywrócić globalne ocieplenie, bo w ryja.
  • Gość: Przyjaciel Areczka IP: *.kpn.net 23.05.13, 15:06
    Zapomnialas dodac, ze czasami wystarczy szczescie. Nalezy przeciez zakreslic a, b, c i w najgorszym wypadku moze nawet d.
  • aborcjonista 23.05.13, 15:52
    na kpn.net ?

www.kpn.com/ Mobiel - mobiele telefoons, verlengen en aanbiedingen

JA JA , a w przehrwah pucybuta ( Schuhputzer) moszegrz serffować nach internet ?
  • yoma 23.05.13, 16:48
    No akurat w wypracowaniach nie ma abcd, jest czysty klucz.
    --
    Toż nam wyrośnie piłkarz agroholik. Będzie kopał piłkę i grządki.
  • zaretpug 23.05.13, 18:16
    yoma napisała:

> Czykuk, wierzaj, to w tej chwili nie ma żadnego znaczenia. Teraz się nie liczy,
    > czy uczeń wie, że 2+2 jest 4 i dlaczego, tylko czy wie, że odpowiedź "4" jest
    > w kluczu odpowiedzi. Jak w kluczu będzie, że Ziemia stoi na czterech słoniach,
    > to uczeń będzie pisał, że stoi na czterech słoniach, żeby zdać.
    > Na bieżąco jestem, wiesz. I jestem ciężko przerażona, między nami mówiąc. Chyba
    > pora umierać.

I w kluczu jest rzeczywiście, ze Ziemia stoi na czterech słoniach?
  • yoma 23.05.13, 19:18
    Jeszcze nie. Jeszcze.

Chodzi mi o to, że nie liczy się, czy uczeń ma wiedzę jakoś tam spójną z otaczającą rzeczywistością, ale czy wie, co jest w kluczu i za to punktuje. Na przykład w wypracowaniu nie liczy się erudycja, oczytanie, stylistyka czy nawet umiejętność skonstruowania zdania podrzędnie złożonego, ale umiejętność wepchnięcia do wypracowania sformułowań zawartych w kluczu oraz nieprzekroczenia zadanej objętości. Wcale nie żartuję.
    --
    Chłop jest tyle wart, do ilu ukończonych miast przylega
  • zaretpug 24.05.13, 18:25
    yoma napisała:

> Jeszcze nie. Jeszcze.
    >
    > Chodzi mi o to, że nie liczy się, czy uczeń ma wiedzę jakoś tam spójną z otacza
    > jącą rzeczywistością, ale czy wie, co jest w kluczu i za to punktuje.

No ale w tym kluczu są bzdury i kłamstwa, czy prawda?

> Na przykł
    > ad w wypracowaniu nie liczy się erudycja, oczytanie,

Oczytanie w testach tez jest ważne.

> stylistyka czy nawet umiej
    > ętność skonstruowania zdania podrzędnie złożonego, ale umiejętność wepchnięcia
    > do wypracowania sformułowań zawartych w kluczu oraz nieprzekroczenia zadanej ob
    > jętości. Wcale nie żartuję.

No dobrze, ale to źle?
  • seth.destructor 22.05.13, 22:03
    A ich własna matura nie wystarcza?
    --
    Momencik, ja powiem, wtedy będziecie gwizdać. Nie pozwolę siebie przekrzyczeć - Henryka Krzywonos-Strycharska
  • voxave 23.05.13, 04:07
    Czarne nie odpuszcza--trzeba wybielacza użyć.
  • znj2 23.05.13, 18:12
    Kiedy Polacy oprzytomnieją?
  • yoma 23.05.13, 19:19
    Jak już z tej beki zaczynasz, to episkopat to też Polacy...
    --
    Chłop jest tyle wart, do ilu ukończonych miast przylega
  • piwi77.0 23.05.13, 19:47
    Dla bezbożników byłaby to to dobra wiadomość, bo byłaby szansa wybrać sobie łatwy przedmiot na maturze. Przecież nikt chyba nie broniłby zdawania religi, tylko dlatego, że ma się w dupie Pana Boga i całą tę jego śmieszną boską świtę?
  • zaretpug 24.05.13, 18:28
    piwi77.0 napisał:

> Dla bezbożników byłaby to to dobra wiadomość, bo byłaby szansa wybrać sobie łat
    > wy przedmiot na maturze. Przecież nikt chyba nie broniłby zdawania religi, tylk
    > o dlatego, że ma się w dupie Pana Boga i całą tę jego śmieszną boską świtę?

Właśnie, czy ateista może zdawać maturę z religii? A muzułmanin czy może zdawać maturę z religii rzymsko-katolickiej i na odwrót?
  • mila2712 23.05.13, 21:35
    i co jeszcze ?
    i bez tego obecna matura to porażka
  • Gość: . IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.13, 12:32

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.