Dodaj do ulubionych

Gender, wyjątkowo wstrętna i perfidna ideologia…

31.12.13, 05:48

...ponieważ zwraca się do tak malutkich, bezbronnych dzieciaczków jak przedszkolaki. Czy ktoś to zauważyl ze do tej pory nie było ideologii która próbowałaby zwracać się nawet nie do dzieci, ale dosłownie małych bezbronnych dzieciaczków. Właśnie już sam ten fakt bez względu jak to jest ideologii świadczy że gender to wyjątkowo wstrętna i perfidna ideologia, dosłownie szatańska ideologia. Czegoś takiego jeszcze nie było aby próbować wpływać na bezbronne 2-3 letnie dzieci. Powtarzam, chodzi o sam fakt, nie wchodząc w dyskusje jak to jest ideologia ??? Czy Wy tego nie widzicie że to jest potworne ???
Edytor zaawansowany
  • simera16 31.12.13, 06:52
    Dyskredytujesz się jako interlokutor już samym stwierdzeniem, że gender to ideologia...doucz się.
    --
    Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią.
    -Władysław Loranc

www.youtube.com/watch?v=8a5y1oxmrUc
  • lumpior 31.12.13, 07:43
    simera16 napisał:

> Dyskredytujesz się jako interlokutor już samym stwierdzeniem, że gender to ideo
    > logia...doucz się.
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15204520,Kempa_u_Lisa__Gender_jest_jak_mafia__Jutro_skladam.html#BoxSlotII3img
  • simera16 31.12.13, 07:49
    lumpior napisał:

> simera16 napisał:
    >
    > > Dyskredytujesz się jako interlokutor już samym stwierdzeniem, że gender t
    > o ideo
    > > logia...doucz się.
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15204520,Kempa_u_Lisa__Gender_jest_jak_mafia__Jutro_skladam.html#BoxSlotII3img
    >
    Chcesz mnie do "poglądów" Beatki przekonać czy cUś?

--
    Każdy odmawia jakieś polityczne modły. Tylko ołtarze nas różnią.
    -Władysław Loranc

www.youtube.com/watch?v=8a5y1oxmrUc
  • chasyd_z_czerskiej 31.12.13, 09:19
    > Dyskredytujesz się jako interlokutor już samym stwierdzeniem, że gender to ideo
    > logia...doucz się.

A czym jest przebieranie chłopców w sukienki ?...

--
    www.naszdziennik.pl/polska-kraj/63924,ustawianie-widza.html
  • wujaszek_joe 31.12.13, 09:23
    ksiądz ci powiedział że w przedszkolu przebierają chłopczyków w sukienki?
    --
    Moskwa od czasu Targowicy po Związek Patriotów Polskich zawsze stawiała na patriotów, którzy pięknie mówili o Ojczyźnie, ale w imię prywatnych nienawiści gotowi byli niszczyć wszystko na swojej drodze. Moskwa nigdy się na patriotach nie zawiodła.
    -Paweł Wroński
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 09:31
    Emdżika przebierają u niego w przedszkolu. Poznał problem na własnej skórze.
    --
    Tatuś ruchał Polskę a wyszedł Ziemkiewicz. Zamiar dobry a efekt gó...any.
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,138317118,138318223,Re_Pytanie_do_wielbicieli_Ziemkiewicza_.html
  • chasyd_z_czerskiej 31.12.13, 16:31
    > ksiądz ci powiedział

Powiedziały przedszkolanki , które w tym musiały uczestniczyć...

Rodzice , którzy się na to nie zgadzali - musieli poszukać innego przedszkola...

Więc pytam : czy to nauka czy ideologia ?...

--
    www.naszdziennik.pl/polska-kraj/63924,ustawianie-widza.html
  • yoma 31.12.13, 17:49
    Wujek, to przebieranie kogokolwiek w cokolwiek to ideologia?

Poza tym jeszcze sto lat temu chłopcy tak do trzeciego roku życia chodzili w sukienkach aż miło. Gender,panie :)
    --
    Oddychaj i tak trzymaj!
  • chasyd_z_czerskiej 02.01.14, 21:25
    yoma napisała:

> Wujek, to przebieranie kogokolwiek w cokolwiek to ideologia?

Nie odpowiedziałaś na pytanie...

--
    naszeblogi.pl/43268-krakow-olal-post-komusza-subkulture-tvn-u
  • obraza.uczuc.religijnych 03.01.14, 09:00
    Wg mnie raczej nauka a już na pewno nie ideologia.
    A ty jak sądzisz emdżik, ale swoimi, a nie biskupimi słowami?
    --
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10382613,Wikileaks__Putin_z_gory_odrzucal_mozliwosc_spotkania.html
    "Za Putina", "za przyjaźń", "za Rosję" i "za Polskę"
  • chasyd_z_czerskiej 03.01.14, 20:25
    obraza.uczuc.religijnych napisał:

> Wg mnie raczej nauka a już na pewno nie ideologia.

forum.gazeta.pl/forum/w,29,148755165,148756133,Re_Gender_wyjatkowo_wstretna_i_perfidna_ideolog.html
  • obraza.uczuc.religijnych 07.01.14, 08:26
    Na pewno nie ideologią.
    A czym jest przebieranie dziewczynek w spodnie?
    --
    Prezydent Kaczyński nie miał w zwyczaju przebywać w kokpicie: www.wiadomosci24.pl/artykul/dlaczego_prezydent_kaczynski_zegarek_nosi_odwrotnie_74543.html
  • chasyd_z_czerskiej 08.01.14, 13:40
    > Na pewno nie ideologią.

A czym ?

--
    www.kki.pl/piojar/polemiki/jedwabne/getto_warsz2.html
  • obraza.uczuc.religijnych 08.01.14, 13:49
    Chłopcem do bicia.
    --
    Pan Min. Stasiak prosił, aby znaleźć jakieś rozwiązanie w celu
    wykonania lotu bezpośrednio do Tbilisi argumentując to względami politycznymi. bi.gazeta.pl/im/3/9193/m9193303.pdf
  • sclavus 31.12.13, 09:57
    Zobacz:
    tiny.pl/qdn5n
    --
    ... ale kogo to obchodzi...
  • katrina_bush 04.01.14, 16:05
    sclavus napisał:

> Zobacz:
    > tiny.pl/qdn5n

JPII w sukieneczce do chrztu, urocze :D

p. s.

To bylo i jest zupelnie normalne. Niemowlakowi trudno raczej zalozyc spodnie.

• wujcio44 31.12.13, 10:44
    chasyd_z_czerskiej napisał:

> A czym jest przebieranie chłopców w sukienki ?...

W Szkocji i Indonezji chłopców od małego przebierają w spódnice, genderowcy jedni.
  • yoma 31.12.13, 17:50
    A czymże był kontusz? :)
    --
    Uwłaszczyło się
    niech żyje:DDD
  • erte2 31.12.13, 12:30
    chasyd_z_czerskiej
    W domowym archiwum jest zdjęcie rodzinne na którym jest między innymi mój wówczas pięcioletni Ojciec. W sukience.
    Zdjęcie jest z roku ....1915.
  • sclavus 31.12.13, 09:55
    ... to jakiś gooFniaSZ ;)
    --
    Czy tylko(!) pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
    będzie Polak mógł z Polką a Polka z Polakiem????
  • wi_kr 31.12.13, 08:04
    Na pewno lepsza jak pedofilia w kościele.
    --
    Zwycięstwo PIS-u to pełna katolicyzacja kraju
  • hummer 31.12.13, 08:34
    doc900 napisał:

>
    > ...ponieważ zwraca się do tak malutkich, bezbronnych dzieciaczków jak przedszko
    > laki. Czy ktoś to zauważyl ze do tej pory nie było ideologii która próbowałaby
    > zwracać się nawet nie do dzieci, ale dosłownie małych bezbronnych dzieciaczków.

To jest dopiero przegięcie.

--
    Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? :)
  • chasyd_z_czerskiej 31.12.13, 09:09
    > To jest dopiero przegięcie.
    >

Dlaczego ?...

Brak analogii do genderyzmu

--
    www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/63919,fatimska-droga-do-pokoju.html
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 09:15
    Udowodnij że brak analogii.
    --
    zpsychiatryka.blox.pl/2011/05/Jak-AntyKomorpl-lamal-prawo.html
  • chasyd_z_czerskiej 31.12.13, 09:20
    > Udowodnij że brak analogii.

Udowodnij brak istnienia Boga :)
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 09:21
    Udowodnij brak analogii.
    --
    Pan Min. Stasiak prosił, aby znaleźć jakieś rozwiązanie w celu
    wykonania lotu bezpośrednio do Tbilisi argumentując to względami politycznymi. bi.gazeta.pl/im/3/9193/m9193303.pdf
  • mietowe_loczki 31.12.13, 09:23

> > Udowodnij że brak analogii.
    >
    > Udowodnij brak istnienia Boga :)

Dorośnij.
  • sclavus 31.12.13, 10:00
    ... udowodnij istnienie boga... :D:D:D:D:D
    --
    Na pytanie dlaczego podpisał rozbiór Polski, biskup Kossakowski odpowiedział bezczelnie: Dlategom podpisał abym pieniądze wziął. Pytany co ma na swoją obronę, oznajmił: Dupa każdego biskupa święta jest i nietykalna - ... to i zawisł ;)
  • gtxl 31.12.13, 11:33

> > Udowodnij że brak analogii.
    >
    > Udowodnij brak istnienia Boga :)

To ty muszisz udowodnić istnienie boga,jeżeli w niego wierzysz.
    Jak niewierzący ma udowadniać,że nie istnieje bóg?

--
    Holland: W Polsce uderza mnie fala niedobrego powietrza. Jakby ktoś puszczał bąki.
  • chasyd_z_czerskiej 31.12.13, 16:33
    > To ty muszisz udowodnić istnienie boga,jeżeli w niego wierzysz.
    > Jak niewierzący ma udowadniać,że nie istnieje bóg?

Zgadzam sie z Tobą , ale wytłumacz to obrazie... :)

> Udowodnij że brak analogii.

--
    www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/63919,fatimska-droga-do-pokoju.html
  • obraza.uczuc.religijnych 01.01.14, 18:34
    A co niby rysiek ma mi tłumaczyć? Przecież wytłumaczył tobie że twoje pomysły są z dupy.
    --
    Stenogram z 10.04.2010 r. wg IES:
    8:37:51,6 - Siadajcie (wypowiedź mężczyzny)
    8:37:52,6 - ...siadaj (wypowiedź mężczyzny)
  • chasyd_z_czerskiej 08.01.14, 13:52

> A co niby rysiek ma mi tłumaczyć? Przecież wytłumaczył tobie że twoje pomysły s
    > ą z dupy.

Głuptaku, braku się nie udowadnia. Jeśli uważasz inaczej , to udowodnij brak Boga :)

> Udowodnij brak analogii.

--
    Król lemingów :)
    kontrowersje.net/jerzy_owsiak_kr_l_ebrak_w_i_garzy_z_oty_melon_sekty_wo_p
  • obraza.uczuc.religijnych 08.01.14, 14:15
    Udowodnij, że braku się nie udowadnia.
    --
    forum.gazeta.pl/forum/w,28,138317118,138318223,Re_Pytanie_do_wielbicieli_Ziemkiewicza_.html
  • humbak 31.12.13, 09:16
    Jak to brak? Dzieciek jeszcze nie mówi, ma ograniczone możliwości analityczne, a tu już staje się wyznawcą ideologii.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • chasyd_z_czerskiej 31.12.13, 09:24
    > Dzieciek jeszcze nie mówi, ma ograniczone możliwości analityczne,
    > a tu już staje się wyznawcą ideologii.

Sam sobie zaprzeczasz...

Poza tym , 10 Przykazań to nie jest ideologia i nie niszczy psychiki dziecka - tak jak przebieranie chłopców w sukienki...
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 09:30
    Udowodnij, że 10 przykazań nie niszczy psychiki a przebieranie dziewczynek w spodnie niszczy ich psychikę.
    --
    www.tonieprzejdzie.pl/2013/07/17/zespol-ekspertow-antoniego-macierewicza-to-farsa/
  • mietowe_loczki 31.12.13, 09:32
    Niszczy. Jesteś tego przykładem. Któregoś razu rozmawiałeś sam ze sobą w wątku.
  • chasyd_z_czerskiej 08.01.14, 13:58
    mietowe_loczki napisała:

> Niszczy.

W jaki sposób ?

--
    Król lemingów :)
    kontrowersje.net/jerzy_owsiak_kr_l_ebrak_w_i_garzy_z_oty_melon_sekty_wo_p
  • calun_torunski 31.12.13, 09:34
    nickiem "chasyd z czerskiej" jest najlepszym dowodem na nieistnienie jakiegokolwiek boga

poziom szmalcownictwa w jego działalności zasluguje na kare boza - a jak wiadomo, żadna kara go nie spotkala

ergo zadnego boga nie ma
    --
    "Popierałam Pana Jarosława Kaczyńskiego wówczas, gdy pluto na Paba Prezydenta i Pana Prezesa PiS. Bardzo żałowałam, gsy Pan Premier Jarosław Kaczyński oddał władzę. Polska na tym straciła i nie jestem pewna, czy się podniesie. Teraz Polsce grozi powrót pod but Moskwy. Popieram Pana Jarosława Kaczyńskiego i będę na niego głosować, tylko czy da Pan radę odsunąć od rzeczywistej władzy tych, którzy umocnili się przez te dwa lata? .... 2010"
  • humbak 31.12.13, 09:36
    > Sam sobie zaprzeczasz...

Bynajmniej. Ja tylko opisuję to co w rzeczywistości ma miejsce. Istota do tego nie zdolna, zostaje uznana za katolika na skutek działań rodziców i organizacji KRK.

> Poza tym , 10 Przykazań to nie jest ideologia i nie niszczy psychiki dziecka -
    > tak jak przebieranie chłopców w sukienki...

Katolicyzm i w zasadzie każda inna religia jest ideologią. Po prostu jako wyznawcy przypisujemy jej nadprzyrodzone pochodzenie. Niszczenie psychiki? Subiektywna ocena.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • chasyd_z_czerskiej 03.01.14, 20:30
    > Bynajmniej. Ja tylko opisuję to co w rzeczywistości ma miejsce

Opisz w jaki sposób noworodek jest "wyznawcą ideologii" :)

> Katolicyzm i w zasadzie każda inna religia jest ideologią.

Bzdura

Niszczenie psychiki? Subiektyw
    > na ocena.

Nie - naukowa (psychologiczna)

--
    www.kki.pl/piojar/polemiki/jedwabne/getto_warsz2.html
  • sclavus 31.12.13, 09:59
    czy chłopczyk, czy dziewczynka - jednako w sukience!!!
    :D:D:D
    --
    Na pytanie dlaczego podpisał rozbiór Polski, biskup Kossakowski odpowiedział bezczelnie: Dlategom podpisał abym pieniądze wziął. Pytany co ma na swoją obronę, oznajmił: Dupa każdego biskupa święta jest i nietykalna - ... to i zawisł ;)
  • mariner4 31.12.13, 09:32
    dzieci w szkołach. Zarówno religijnej jak i teorii gender.
    Wychowanie [powinno być domeną rodziców. jakakolwiek ingerencja państwa w ten proces to jest początek totalitaryzmu. Już w tej chwili w krajach skandynawskich naśladownictwo Pawlika Morozowa uchodzi za cnotę. Donosicielstwo na rodziców jest wręcz wymagane przez urzędy "troszczące" się o obywateli. Doszło do tego, że ojciec boi się dotknąć własne dziecko. Teorie Makarenki wprowadzane są w życie coraz szerzej.
    To są manowce państwa socjalnego. Państwo daje, więc wymaga określonych postaw. Bo nikt nie daje za darmo.
    w całej awanturze o gender uderzające jest jedno. śą tylko dwie skrajne opcje. Zajadli wrogowie i zajadli obrońcy. Nie ma opcji środka. Mnie gender wisi jak klo kitu. Moje dzieci (przy mojej pomocy) wychowują po swojemu. Kiedyś moi rodzice, w PRL prostowali moją wiedzę przyniesioną ze szkoły, a było to bardziej niebezpieczne niż teraz. Łatwo sobi9e wyobrazić, co by było gdybym nauczycielce historii wypalił, ze Katyń to NKWD. Teraz zawsze można powiedzieć dzieciakowi, że nauczyciel kłamie. Ja wiem, że to jest niepedagogiczne, ale czy pedagogicznie jest wkładać dziecku do głowy coś wbrew rodzicom?
    I jeszcze coś. Mam głęboko w d..... poprawność polityczną.
    Wara urzędnikom i klerowi od mojej rodziny!
    M.
  • mila2712 31.12.13, 09:37
    nie masz pojęcia o gender.

Gdzie rola kobiet, walka ze stereotypami ?
    No właśnie....

A jak chcesz podyskutować o edukacji dzieci w przedszkolach to najpierw poczytaj.....

• mietowe_loczki 31.12.13, 09:42
    Przecież on tylko powtarza, co przedwczoraj usłyszał w kościele.
  • chasyd_z_czerskiej 03.01.14, 20:32
    mila2712 napisała:

> nie masz pojęcia o gender.

Bzdurzysz

>
    > Gdzie rola kobiet, walka ze stereotypami ?

Przyznajesz , że gender to ideologia ? :)

> A jak chcesz podyskutować o edukacji dzieci w przedszkolach to najpierw poczyta
    > j.....
    >

Czytałem - w przeciwieństwie do Ciebie...

--
    www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/64187,profanacje-w-europie.html
  • mietowe_loczki 31.12.13, 09:41
    Ten post jest chyba jednym z najbardziej dobitnych przykładów tego, jak szkodliwą instytucją jest Kościół Katolicki: pranie mózgu, które skutkuje bezmyślnym powtarzaniem przez członków Kościoła tego, czego sami kompletnie nie rozumieją. Coś strasznego.
  • humbak 31.12.13, 09:42
    skutkuje bezmyślnym p
    > owtarzaniem przez członków Kościoła tego, czego sami kompletnie nie rozumieją.

Nauczanie szkolne też skutkuje powtarzaniem rzeczy których się nie rozumie.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • mietowe_loczki 31.12.13, 09:51
    Czasami tak, ale co to ma do rzeczy?
  • humbak 31.12.13, 09:59
    Nie widzisz tego? W złym miejscu szukasz źródła problemu.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • mietowe_loczki 31.12.13, 10:05
    Nie, nie widzę. Czym innym jest wymaganie, żeby dziecko w szkole odklepywało materiał, którego CZASEM nie rozumie, a czym innym jest bezmyślne powtarzanie przez osobę dorosłą tego, co się usłyszało na mszy w kościele.
  • humbak 31.12.13, 10:16
    Prawie każde dziekco powtarza rzeczy których nie rozumie. I tak już zostaje do końca życia. Coś usłyszy w kościele, telewizji, przeczyta w gazecia, czy książce... i klepie. I to jest problem.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • mietowe_loczki 31.12.13, 10:33
    Dlatego zamiast matematyki, fizyki i chemii powinno być więcej lekcji religii.
  • humbak 31.12.13, 11:11
    Zdaje się że w tym wątku dylemat jest pomiędzy religią a... socjologią? Psychoogią społeczną? Nie wiem gdzie przyporządkować gender studies. Ale tu się akurat wygłupiam. Masz rację w tym punkcie.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • hummer 31.12.13, 11:55
    humbak napisał:

> Prawie każde dziekco powtarza rzeczy których nie rozumie. I tak już zostaje do
    > końca życia. Coś usłyszy w kościele, telewizji, przeczyta w gazecia, czy książc
    > e... i klepie. I to jest problem.

Zdziwiłbyś się. Pierwszym zaprzeczeniem twojej tezy jest język. Nie rozumiesz języka, którym się posługujesz?

--
    "Nie odziedziczyliśmy ziemi po przodkach, lecz wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci" Wódz Washakie.
  • sclavus 31.12.13, 10:05
    No,... niekoniecznie tak... - może w katolickich szkołach??? ;)
    --
    ... ale kogo to obchodzi...
  • hummer 31.12.13, 10:38
    humbak napisał:

> skutkuje bezmyślnym p
    > > owtarzaniem przez członków Kościoła tego, czego sami kompletnie nie rozu
    > mieją.
    >
    > Nauczanie szkolne też skutkuje powtarzaniem rzeczy których się nie rozumie.

W nauczaniu szkolnym końcowym etapem, do którego się dąży z różnym skutkiem, jest zrozumienie i poznanie.
    KrK odrzuca ten etap. Stąd Biblia na indeksie ksiąg zakazanych. Ty nie masz wiedzieć, znać, rozumieć. Ty masz klepać katechizm.
    Jedno z pierwszych słów jakie mały człowiek wymawia jest 'DLACZEGO'.
    On chce poznać, a nie klepać.

--
    "Żaden wiatr nie jest dobry dla okrętu, który nie zna portu swego przeznaczenia."
    Konfucjusz
  • humbak 31.12.13, 11:12
    Mylisz się, a nie jest to właściwy wątek do tłumaczenia czemu.
    --
    "Wake up! Time to die."
    Wiadomokto
  • hummer 31.12.13, 11:53
    humbak napisał:

> Mylisz się, a nie jest to właściwy wątek do tłumaczenia czemu.

Nie mylę się. Masz wierzyć nie rozumieć lub nawet starać się zrozumieć.

--
    "Nie odziedziczyliśmy ziemi po przodkach, lecz wypożyczyliśmy ją od naszych dzieci" Wódz Washakie.
  • sclavus 31.12.13, 09:48
    http://tiny.pl/qdn5n
    --
    make peace - not PiS
  • ogniemi 31.12.13, 10:16

--
    "Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić". Donald Tusk, Premier RP. ||Badania opinii publicznej opierają się na fałszywej przesłance, że publiczność posiada opinę.||
  • remik.bz 31.12.13, 10:37
    W kościele przedwczoraj wysłuchałem listu ( a potem jeszcze przeczytałem go w necie) biskupów w sprawie gender. Było w nim bardzo wiele konkretnych zarzutów. Jak do tej pory nie spotkałem sie z merytoryczna odpowiedzią zwolenników gender na te zarzuty. Owszem jest duzo drwin, kpiny, prostactwa , ale pod adresem autorów listu.Czyli klasyczne argumenty ad personam. Merytorycznych kontrargumentów brak.
    Moze ktoś z forumowiczów pokusi się o merytoryczne orgumenty przeciwko tezom zawartym w liście episkopatu ?
    Na początek proponuje taki fragment z listu (cytuję z pamięci). "Genderowcy twierdzą ,ze płeć biologiczna człowieka nie ma znaczenia społecznego"
    Czy rzeczywiście nauka/ideologia gender tak to widzi , czy po prostu biskupi ordynarnie kłamią?
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 10:54
    te merytoryczne argumenty przeciw gender, które podobno przedstawili autorzy listu? Żeby się z jakimiś argumentami zmierzyć dobrze byłoby, żeby jakieś były. A tych brak. Są tylko ideologiczne slogany panów w sukienkach będących ignorantami.
    Na początek proponuję, żebyś uzasadnił że zacytowane przez ciebie z pamięci twierdzenie jest jakimś argumentem.
    --
    www.tonieprzejdzie.pl/2013/07/17/zespol-ekspertow-antoniego-macierewicza-to-farsa/
  • damakier1 31.12.13, 10:55
    > Na początek proponuje taki fragment z listu (cytuję z pamięci). "Genderowcy twi
    > erdzą ,ze płeć biologiczna człowieka nie ma znaczenia społecznego"

Nie ma czegoś takiego, jak "genderowcy".

> Moze ktoś z forumowiczów pokusi się o merytoryczne orgumenty przeciwko tezom za
    > wartym w liście episkopatu ?

Tu już żadne merytoryczne argumenty nic nie dadzą. Bo i nie o merytoryczne argumenty tu chodzi. Dokładnie to było widać wczoraj, w programie u Lisa: - o merytoryczną argumentację pokusił się prof. Hartman i odpowiedziała mu posłanka Kempa.
    --
    "Dama ma - jak zwykle rację. I nie może być inaczej, skoro jest Damą."
    (aut.: ToJaJurek)

Wrona i inne zwierzaki
  • remik.bz 31.12.13, 11:35
    damakier1 napisała:

> Nie ma czegoś takiego, jak "genderowcy".
    >
    > > Moze ktoś z forumowiczów pokusi się o merytoryczne orgumenty przeciwko te
    > zom za
    > > wartym w liście episkopatu ?

Cytuję fragment listu
    ".......Ideologia gender stanowi efekt trwających od dziesięcioleci przemian ideowo-kulturowych, mocno zakorzenionych w marksizmie i neomarksizmie, promowanych przez niektóre ruchy feministyczne oraz rewolucję seksualną. Genderyzm promuje zasady całkowicie sprzeczne z rzeczywistością i integralnym pojmowaniem natury człowieka. Twierdzi, że płeć biologiczna nie ma znaczenia społecznego, i że liczy się przede wszystkim płeć kulturowa, którą człowiek może swobodnie modelować i definiować, niezależnie od uwarunkowań biologicznych. Według tej ideologii człowiek może siebie w dobrowolny sposób określać: czy jest mężczyzną czy kobietą, może też dowolnie wybierać własną orientację seksualną. To dobrowolne samookreślenie, które nie musi być czymś jednorazowym...." koniec cytatu

I powtarzam pytanie "czy ideologia/nauka gender twierdzi ,że płeć biologiczna człowieka nie ma znaczenia społecznego, czy tez biskupi mijają się zprawdą"
    Czekam na merytoryczne odpowiedzi, chociaz mam świadomość ,że usłyszę drwiny i smichy-chichy .
  • ave.duce 31.12.13, 11:45
    "To Bóg stworzył człowieka mężczyzną i kobietą"...

Udowodnij, Remiku.
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • mietowe_loczki 31.12.13, 11:51
    Czy w liście są też wymienione konkretne zagrożenia? Ale konkretne (najlepiej z podaniem konkretnej przyczyny), bo idiotyczne "wszyscy wymrzemy" średnio mnie interesuje.
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 12:14
    gdzie w tym fragmencie są jakieś merytoryczne argumenty?
    --
  • wujaszek_joe 31.12.13, 12:27
    1. jakie to zasady całkowicie sprzeczne z rzeczywistością promuje ten gender?
    2. gdzie w tym gender napisano o tym, że mogę sobie dowolnie wybrać własną orientację seksualną? Czy to znaczy że jeżeli zechcę to jakimś cudem (choć to może nie najlepsze określenie) zostanę gejem?
    3. gdzie ten genderyzm twierdzi, że że płeć biologiczna nie ma znaczenia społecznego?

obawiam się, że jak epidiaskop będzie tak kłamać to pójdzie do piekła.
    --
    Moskwa od czasu Targowicy po Związek Patriotów Polskich zawsze stawiała na patriotów, którzy pięknie mówili o Ojczyźnie, ale w imię prywatnych nienawiści gotowi byli niszczyć wszystko na swojej drodze. Moskwa nigdy się na patriotach nie zawiodła.
    -Paweł Wroński
  • bogucjusz 31.12.13, 11:08
    Remiś usłyszał w kościele, że biskupi powiedzieli, że "genderowcy" twierdzą, że...

---
    "Ląduj, dziadu"
  • mietowe_loczki 31.12.13, 11:32
    Takie tam dzień jak co dzień ;-))
  • remik.bz 31.12.13, 11:40
    bogucjusz napisał:

> Remiś usłyszał w kościele, że biskupi powiedzieli, że "genderowcy" twierdzą, że
    > ...
    >
    Bogucjusz nie rozumie określenia "z pamieci". A taki ten Bogucjusz wydaje się inteligentny, nowoczesny , "taki piekny amerykański" ..
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 12:15
    A remik wydaje się kulturalny, a jak zwykle niekulturalnie obraża odczucia innych ludzi.
    --
  • sclavus 31.12.13, 15:16
    że nie posłuchałeś, co mówi ks. Sowa, czy ten drugi - uciekło mi nazwisko - dominikanin...
    I o gender, i o samym liście!
    ... tak więc, nie wychylaj się i nie penderol!!!
    --
    make peace - not PiS
  • wi_kr 31.12.13, 17:32
    sclavus napisał:

> że nie posłuchałeś, co mówi ks. Sowa, czy ten drugi - uciekło mi nazwisko - dom
    > inikanin...
    > I o gender, i o samym liście!
    > ... tak więc, nie wychylaj się i nie penderol!!!

Podpowiadam: Paweł Gużyński
    --
  • kozauwoza 01.01.14, 20:11
    remik.bz napisał:

> Na początek proponuje taki fragment z listu (cytuję z pamięci). "Genderowcy twi
    > erdzą ,ze płeć biologiczna człowieka nie ma znaczenia społecznego"
    > Czy rzeczywiście nauka/ideologia gender tak to widzi , czy po prostu biskupi or
    > dynarnie kłamią?

Biskupi wciskaja Ci ciemnotę. Po pierwsze nie ma kogos takiego jak genderowiec po drugie gender skupia się NIE na płci biologicznej /bo tej nikt nie kwestionuje/ tylko na "płci społeczno-kulturowej Innymi słowy bada jak dalece obraz płci kształtują normy, zwyczaje, stereotypy społeczne.

--
    Lubię moją nogę, mam ją od urodzenia - dr House
  • damakier1 31.12.13, 10:43
    doc900 napisał:

Gender, wyjątkowo wstrętna i perfidna ideologia ponieważ zwraca się do tak malutkich, bezbronnych dzieciaczków jak przedszkolaki.

To jeszcze nic! Ja widziałam jednego gendera, który do in vitro się zwracał.

--

Wrona i inne zwierzaki
  • remik.bz 31.12.13, 10:52
    damakier1 napisała:

> doc900 napisał:
    >
    > Gender, wyjątkowo wstrętna i perfidna ideologia ponieważ zwraca się do tak m
    > alutkich, bezbronnych dzieciaczków jak przedszkolaki.

>
    > To jeszcze nic! Ja widziałam jednego gendera, który do in vitro się zwracał.

I jak mu poszło? Tak samo dobrze jak z przedszkolakami?
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 10:55
    A jak mu idzie z przedszkolakami?
    --
    zpsychiatryka.blox.pl/2011/05/Jak-AntyKomorpl-lamal-prawo.html
  • ploniekocica 31.12.13, 11:28
    W sumie to trudno się po części z posłanką Kempą nie zgodzić, bo gdyby nie ten paskudny i obrzydliwy gender to posłanka Kempa (oraz jej prawicowe antydzęderowe koleżanki) nie tylko nie byłyby posłankami, ale nawet prawa głosu by nie miały.
    Istnienie posłanek Kempy, Sobeckiej, Wróbel, Pawłowicz itd. to jest straszliwy uboczny skutek działania Bardzo Złego Dżędera.
    --
    "Kocice nie grzeszą rozumem a płonące używają go bardzo rzadko." made by człowiek radziecki
  • ave.duce 31.12.13, 11:33
    ploniekocica napisała:

> W sumie to trudno się po części z posłanką Kempą nie zgodzić, bo gdyby nie ten
    > paskudny i obrzydliwy gender to posłanka Kempa (oraz jej prawicowe antydzęderow
    > e koleżanki) nie tylko nie byłyby posłankami, ale nawet prawa głosu by nie miał
    > y.
    > Istnienie posłanek Kempy, Sobeckiej, Wróbel, Pawłowicz itd. to jest straszliwy
    > uboczny skutek działania Bardzo Złego Dżędera.

I dlatego właśnie zgadzam się z Kempą: "Stop ideologii gender!"
    --
    @ nie chce mi się @ <<< Michaił Bułhakow >>>
    „Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus i nigdy w małej ilości”
    > Forum ze Dworum/Freedom
  • m.c.hrabia 31.12.13, 11:38
    i na dokładkę zbrodniczą .
    taką która już od kołyski indoktrynacje rozpoczyna ,
    zwie się K...K...
  • ave.duce 31.12.13, 11:47
    Po prostu MAFIA!
    --
    ... Ave duce ptaszku pisowski tak sobie plujesz? ...> Ruski99
    Forum ze Dworum/Freedom
  • wujcio44 31.12.13, 11:42
    ploniekocica napisała:

> Istnienie posłanek Kempy, Sobeckiej, Wróbel, Pawłowicz itd. to jest straszliwy uboczny skutek >działania Bardzo Złego Dżędera.

Też jestem zwolennikiem tradycyjnych ról społecznych i uważam, że miejsce tych pań jest na bazarze przy sprzedaży kiszonej kapusty.
  • mietowe_loczki 31.12.13, 11:47
    A gdyby kobietom odebrać ponownie prawa wyborcze, nie byłoby trzeba słuchać jazgotu wyżej wymienionych. Może warto to rozważyć ;-))
  • gtxl 31.12.13, 11:51
    Pięknie przykrył kościół sprawę rozpasania swoich księży,biskupów i kardynałów "ideologią gender".
    Za dużo ostatnio się mówiło o zwyrodnialcach męskich w sukienkienkach zwanymi pasterzami.
    Prawda remiku i chasydzie?
    Pozdrowienia dla księdza Gila i nuncjusza Wesołowskiego i innych pedofili w sukienkach.

--
    Holland: W Polsce uderza mnie fala niedobrego powietrza. Jakby ktoś puszczał bąki.
  • mietowe_loczki 31.12.13, 11:55
    Heh, właśnie się zabierałam za to, żeby napisać dokładnie to samo :) Skończmy tę jałową dyskusję i zacznijmy konsekwentnie przypominać o tym, co Kościół próbował i próbuje nią przykryć.
  • remik.bz 31.12.13, 12:11
    ploniekocica napisała:

> Istnienie posłanek Kempy, Sobeckiej, Wróbel, Pawłowicz itd. to jest straszliwy
    > uboczny skutek działania Bardzo Złego Dżędera.

Myslisz , że biologicznie sa mężczyznami a po prostu jako płeć kulturową wybrały "kobiecość" ?
    Nie martw się. Zgodnie z ideologią Bardzo Złego Dżendera moga płeć kulturową w kazdej chwili zmienić. Aich płeć biologiczna nie ma żadnego znaczenia przeciez.
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 12:16
    No więc właśnie o tym mówimy. Czas w przypadku tych pań powrócić do ich tradycyjnych ról.
    --
    Prezydent Kaczyński nie miał w zwyczaju przebywać w kokpicie: www.wiadomosci24.pl/artykul/dlaczego_prezydent_kaczynski_zegarek_nosi_odwrotnie_74543.html
  • damakier1 31.12.13, 12:54
    remik.bz napisał:

ploniekocica napisała: Istnienie posłanek Kempy, Sobeckiej, Wróbel, Pawłowicz itd. to jest straszliwy uboczny skutek działania Bardzo Złego Dżędera.

Myslisz , że biologicznie sa mężczyznami a po prostu jako płeć kulturową wybrały "kobiecość" ?

Ten straszny dżender działa jeszcze perfidniej i obszerniej: te panie biologicznie są potwornie głupie, a kulturowo wybrały, że są madre. I skutki tego są jeszcze bardziej opłakane, niż gdyby im się z płcią pokałupaćkało.
    --

Wrona i inne zwierzaki
  • ave.duce 31.12.13, 12:07
    stańcie razem w obronie rodziny przed współczesnym Herodem, który nosi imię genderyzm".

forum.gazeta.pl/forum/w,28,148733421,148733421,Wezwanie_do_przemocy_wobec_kobiet.html
    „Niewiasta jest drugim »ja« we wspólnym człowieczeństwie” - Jan Paweł II „Mulieris dignitatem”
    --
    Forum ze Dworum/Freedom
  • remik.bz 31.12.13, 12:21
    Jak donoszą z kół zblizonych do owalu rząd premiera Tuska ma być po nowym roku zreformowany tak , aby uzyskać bardzo nowoczesny wizerunek. Ilość kobiet i mężczyzn ma być taka sama , po prostu 50% kobiet i 50% mężczyzn.
    Każdy z członków rządu ma obowiązek określic swą płeć kulturową, bo tylko taka płeć ma znaczenie społeczne(zgodnie z nauka/ideologią gender).
    Premier ma nadzieję , ze będzie to polowa kobiet a połowa mężczyzn.
    Jesli okaże się , że jednak osobników jednej płci kulturowej będzie więcej niz drugiej, to Premier zadecyduje kto ma dobrowolnie zmienić swa płeć kulturową.
    Cały nowoczesny świat po takim zabiegu będzie nas podziwiał i nam zazdrościł.
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 12:28
    To fragment listu episkopatu? Faktycznie, same rzetelne, merytoryczne argumenty, żadnych oznak wyśmiania i sprowadzania sprawy do absurdu.
    --
  • wujaszek_joe 31.12.13, 12:31
    w lepieniu bzdur nie masz sobie równych.
    nieodrodny syn kościoła katolickiego.
    --
    -Paweł Wroński
  • remik.bz 31.12.13, 12:39
    wujaszek_joe napisał:

> w lepieniu bzdur nie masz sobie równych.

To nie ja tylko koła zblizone do owalu.

> nieodrodny syn kościoła katolickiego.

Co ma z tymi informacjami wspólnegho Kościół Katolicki?

PS dlaczego odmawiasz mi prawa do drwiny ze spraw , które prywatnie uważam za smieszne (np istnienie obok plci biologicznej płci kulturowej ważniejszej, bo majacej znaczenie społeczne) ?
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 12:45
    Dlaczego remik odmawiasz innym prawa do drwiny z głupot wypisywanych przez funkcjonariuszy kościoła?
    --
  • mietowe_loczki 31.12.13, 14:43
    > PS dlaczego odmawiasz mi prawa do drwiny ze spraw , które prywatnie uważam za s
    > mieszne

Dlatego, że sam innym odmawiasz takiego prawa, więc widocznie dla ciebie osobiście to prawo nie jest jakoś szczególnie istotne. Zatem wujaszek nie robi ci tym samym jakiejkolwiek przykrości :)
  • kozauwoza 01.01.14, 20:30
    remik.bz napisał:

> PS dlaczego odmawiasz mi prawa do drwiny ze spraw , które prywatnie uważam za s
    > mieszne (np istnienie obok plci biologicznej płci kulturowej ważniejszej, bo ma
    > jacej znaczenie społeczne) ?

płec kulturowananie jest wcale ważniejsza. Kto tak twierdzi? Natomiast jest bardzo silna, gdyby tak nie było, osławiony chłopiec w sukience z przedszkola nie budziłby takiego sprzeciwu społecznego. Bo jakie ma znaczenie że chłopiec ten jest w sukience lub w spodniach, przeciez jego płci biologicznej to nie zmienia :-)

--
    Lubię moją nogę, mam ją od urodzenia - dr House
  • man_sapiens 31.12.13, 12:30
    Piszesz, że "ideologia gender" wpływa na "bezbronne 2-3 letnie dzieci". To zbyt optymistyczne, ona wpływa na dzieci poczęte, a nawet niepoczęte!
    Wydaje mi się, że wczoraj widziałem takiego gendera, o jakim piszesz. Chował się w mroku za drzewem, chyba miał ogon i pachniało siarką.
    Czy już przetrawiłeś już ideologię heliocentryczną? To jeszcze wstrętniejsze. No bo ideologia ewolucji jest tak wstrętna i perfidna, że lepiej od niej trzymaj się z daleka.
    --
    Nie ma też etycznego ani prawnego uzasadnienia dla finansowania przez państwo nauczania religii. Z etycznego punktu widzenia nie można zaakceptować sytuacji, gdy podatnicy będący przeciwnikami Kościoła i doktryn katolickich zmuszeni są łożyć na ich krzewienie w szkołachHartman
  • wujaszek_joe 31.12.13, 12:32
    czy dziecko które lgnęło jest już napoczęte?

ale to nie na nasze głowy, niech biskupi rozstrzygną w swojej mądrości.
    --
    -Paweł Wroński
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 12:46
    Też mnie ciekawi ten szalenie merytoryczny argument.
    --
  • remik.bz 31.12.13, 12:46
    man_sapiens napisał:

>> Wydaje mi się, że wczoraj widziałem takiego gendera, o jakim piszesz. Chował si
    > ę w mroku za drzewem, chyba miał ogon i pachniało siarką.

Że pachniało siarka , to pewnie dlatego , że się toto nie myło. A gdzie toto miało ten ogon, z przodu czy z tyłu? To ważne, do określenia płci biologicznej onego gendera. Ale jakbys chciał znać płeć kulturowa onego , to nie patrz na ogon. Ogon Ci nie pomoże a nawet zmyli Cie.
  • wi_kr 31.12.13, 12:54
    A kto jak nie kler przebiera chłopców (ministrantów) w sukienki ?
    --
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 12:57
    Czy to nie straszne że dżender ubiera kobiety w spodnie?
    --
  • remik.bz 31.12.13, 12:58
    wi_kr napisał:

> A kto jak nie kler przebiera chłopców (ministrantów) w sukienki ?

A kto jak nie Amerykanin bije Murzynów ?
  • wi_kr 31.12.13, 13:01
    remik.bz napisał:

> wi_kr napisał:
    >
    > > A kto jak nie kler przebiera chłopców (ministrantów) w sukienki ?
    >
    > A kto jak nie Amerykanin bije Murzynów ?

A zapominasz że i niektórzy Polacy robią to samo!
    --
  • obraza.uczuc.religijnych 31.12.13, 13:04
    Czyli to kler pisał ten list?
    --
  • aborcjonista 03.01.14, 10:48
    Kościół Katolicki wziął 61,5 mln złotych dotacji unijnych na projekty, które powinny wspierać "gender" - wyliczyła Fundacja Feminoteka i zażądała, by Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, czy zostały one wydane zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej.

- Biskupi i księża Kościoła katolickiego od dłuższego czasu prowadzą nagonkę na szkoły i przedszkola realizujące politykę równości płci. Jak się okazuje instytucjom katolickim nie przeszkadza to wnioskować i wydawać dotacje unijne, w które wpisany jest obowiązek wdrażania zasady równości płci, czyli gender mainstreaming – mówi w rozmowie z dziennik.pl Joanna Piotrowska z Fundacji Feminoteka.

Fundacja ta przyjrzała się bliżej finansom Kościoła katolickiego i wyliczyła, że w ostatnich latach projekty unijne były realizowane przez podmioty katolickie we wszystkich 16 województwach, a fundusze unijne przyznane na ich realizację to łącznie 61 499 178,14 zł.

- Zasada równości płci, tak szkalowana przez księży, to nic strasznego. To po prostu założenie, że każdy projekt współfinansowany przez Unię Europejską musi wspierać rozwój tak kobiet jak i mężczyzn, a jeżeli jest skierowany tylko do jednej płci np., szkolenia dla bezrobotnych kobiet, to musi być to uzasadnione choćby tym, że w danej społeczności jest więcej bezrobotnych kobiet – dodaje Piotrowska.

Tłumaczy, że z monitoringu dotacji przyznanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w których zasada gender mainstreamingu jest zawsze obowiązkowo wpisana, wynika, że w latach 2010-2013 instytucje kościelne lub związane z Kościołem katolickim były stałymi beneficjentami takich właśnie projektów. Największą pulę unijnych środków otrzymał Katolicki Uniwersytet Lubelski – blisko 15 mln złotych.

– Jedyne, czego chcemy, to by dokładnie skontrolować, czy instytucje kościelne, które dostały takie dotacje, zachowują przy ich wydawaniu geneder mainstreaming. Niestety głośno wypowiadane krytyczne oceny zasad gender wywołują w nas podejrzenia, że dotacje te są wydawane ze złamaniem prawa – dodaje szefowa Feminoteki.

Wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka potwierdzała, że Sejm złoży wniosek do NIK o skontrolowanie tych wydatków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.