Dodaj do ulubionych

Podglądanie i podsłuchiwanie sąsiadów

08.11.15, 04:52
Spotkaliście się z tym? Lubicie wiedzieć wszystko o sąsiadach?
Ja jestem młody a uwielbiam interesować się sąsiadami niczym stara babcia co nie ma własnego życia - to po prostu moje perwersyjne hobby ;) a wyniosłem je z domu rodzinnego gdzie szpiegowanie, obgadywanie sąsiadów jest wielką rozrywką.
Mieszkam w budownictwie wielorodzinnym, nowo wybudowanym. Mam okno na naprawdę dużo mieszkań które są blisko moich okien. UWIELBIAM np. w sobotni wieczór, jak zostaję sam w domu w wolnej chwili, zgasić światło i bezczelnie podglądać sąsiadów z naprzeciwka przez misternie zasłonięte rolety. Nie dorobiłem się lunety/lornetki ale mam taką specjalną lupę dzięki której widzę detale w oknach. Wiele osób nie ma firanek i widać wiele szczegółów np. jak 30-letnia żona chodzi w samym staniku po mieszkaniu gdzie siedzi mąż i gromadka małych dzieci. Typowi yuppies którzy wyremontowali mieszkanie na perfekt i się lansują nie wiedząc że ich obserwują godzinami:) Obserwacji i historii jest wiele. Mnie kręci nawet obserwowanie typowych rzeczy mam np. sąsiadów którzy regularnie grzebią w szafach, książkach, siadam i wiem, kiedy to robią:D Lubię nawet robić zdjęcia lustrzanką a potem na lapku powiększam zooma i widzę dokładnie kto co ma na balkonach (mieszkam wysoko).
Na co dzień oczywiście wszyscy sąsiedzi wiedzą wiele o sobie, kto czym jeździ, kto z kim itd. Natomiast moja siostra jest lepsza - potrafi przykładać szklankę i słuchać o czym gadają sąsiedzi. U mnie chyba szafy mają, bo próbowaliśmy (jak to w rodzinie wszystko o sobie wiemy więc nie wstydzimy się podsłuchiwać rodzinnie) i nic nie słychać chyba że w lecie to duużo można podsłuchać przez uchylone okno siedząc na balkonie.
Zdarza mi się nasłuchiwać, to już bardziej mimowolnie, rozmowy sąsiadów przez łazienkę.
Często obserwuję klatkę schodową przez judasza - bardzo pomocne urządzenie:) Wracając do domu czasem nasłuchuję drzwi wejściowych sąsiadów.
W moim bloku wiele osób pracuje w korporacjach, prawidziwymi łącznikami newsów są młode mamy siedzące na patio z dziećmi, obserwują mieszkania cały dzień i potem wiem co, kto, gdzie i w którym mieszkaniu:)
Specyficzną grupą są właściele psów - stają pod blokiem pod pretekstem spaceru z pieskiem i obserwują okna. Moi znajomi w ten sposób dokładnie zaglądają do osiedli wokół swojego bloku. Ja niestety nie mam psa bo parę rzeczy mi w psach przeszkadza, ale ogólnie pies to znakomity pretekst dla podglądactwa i kręcenia się po osiedlu:)
Edytor zaawansowany
  • brum.pl1 08.11.15, 10:58
    dawidowski.888 napisał(a):

> Ja jestem młody a uwielbiam interesować się sąsiadami niczym stara babcia co ni
    > e ma własnego życia - to po prostu moje perwersyjne hobby ;)

A mnie się wydaje, że jesteś starą babą, której się ewidentnie nudzi i opowiada nam głodne kawałki...
  • snajper55 08.11.15, 13:35
    A dziurek w podłodze/suficie/ścianach nie wiercisz? Przez taką dziurkę można kamerę wsadzić i podglądać sąsiadów.

S.
    --
    Ten kraj
  • matylda1001 08.11.15, 18:11
    Naprawdę nie masz lepszego pomysłu na sobotnie wieczory? Serial jakiś sobie obejrzyj. To prawie to samo, też będziesz podglądał cudze życie.
    --
    Wyborcy PiS są jak karp. Znudzony życiem w spokojnym stawie, pragnąc odmiany, uczepił się haczyka wędkarza.
  • dunajec1 09.11.15, 02:14
    Podgladanie?
    "zaprawde godne to i sprawiedliwe..."
  • jotkajot49 09.11.15, 20:41
    Trzeba było iść do seminarium.
    Nie musiałbyś podsłuchiwać, sami by ci na ucho, z detalami, opowiedzieli...
  • yoma 09.11.15, 23:21
    >się lansują nie wiedząc że ich obserwują godzinami:) 

Sprzeczność.
    --
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
  • dawidowski.888 10.11.15, 00:52
    OK. Lansują się celowo, aby się pochwalić, jak "pięknie" mają wykończone i urządzone mieszkanie. Skoro tak, to niech nie dziwią się, że ktoś podgląda ich oraz z dużym zoomem robi zdjęcia i potem sobie z ciekawości powiększa na laptopie detale w ich mieszkaniu:)))
  • alik-w-plomieniach 13.11.15, 16:39
    Ja nie podglądam. Ale przysięgam, jak znowu moi sąsiedzi będą głośno uprawiać seks, to niezależnie od pory dnia rozkręcę głośniki do oporu i puszczę salwę śmiechu z puszki.

--
    Alik, rzadki kot absurdystański
    Choć nie jestem kapelanem, to nakarmię cię kolanem.
  • syd2011 13.11.15, 20:46
    A ja bardzo lubie jak mnie podsluchuja i patrza mi w okna. Nigdy nie zaslniam okien, nie mam firanek, zaslon, czy zaluzji. Wtedy wiem, ze to co robie, zrobie szybciej niz inni, ktorzy marnuja swoj czas obserwujac mnie;) Im wiecej ludzi na mnie patrzy lub slucha, tym mniejsza mam konkurencje w dazeniu do swoich celow i marzen ;)))) Dobrze ze tyle ludzi ma niskie IQ, tacy ludzie nie maja ambicji, planow i marzen. Zyja zyciem innych;)
  • szuwary4 14.11.15, 10:12
    No i co szczególnie ciekawego zobaczyłeś czy usłyszałeś?
  • dawidowski.888 15.03.16, 23:36
    Szczególnie lubię patrzeć na pewną rodzinkę co ma zwyczaj chodzić w majtkach po mieszkaniu. Są dwa piętra niżej więc stosunkowo dużo widać.
    Podoba mi się obserwowanie tego co robi jedna z około 30-letnich sąsiadek, widzę ją jak maluje się, ubiera, potem ją widzę jak chodzi koło budynku, wiem jaki jest jej plan dnia:D
    Zauważyłem ostatnio, gdzie mieszka właściciel konkretnego psa widywanego na osiedlu. Dzięki temu będę wiedział na której klatce nakleić sugestywną ojebkę jeśli zauważę, że nie zabrał psiej kupy.
    Dzięki uważnemu obserwowaniu dobrze wiem, gdzie mieszka który właściciel samochodu na ogólnodostepnych miejscach naziemnych. Także jak będzie jakiś konflikt od razu wyskoczę, że wiem w którym budynku mieszka i będzie lepiej rozmawiał ze mną, niech wie, że nie jest anonimowy jak coś zarysuje itp.
    Generalnie podglądanie jest intrygujące ale i jak widać praktyczne.
  • fajnyfred 13.03.17, 08:27
    Polecam udanie sie do psychiatry bo to co robisz to choroba twego zaburzonego umyslu,masz paranoje,urojenia , wydaje Ci się ze sąsiedzi coś robią i twój zaburzony umysł musi nasluchiwac, normalny człowiek zajmuje się swoim życiem,a nie życiem innych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka