Dodaj do ulubionych

Gazeta ostrzegała przed PIS

23.10.17, 10:56
dzisiaj ukazał sie artykuł jka to GW dzielnie ostrzegała przed rządami PIS:
wyborcza.pl/1,75968,19071757,stawka-tych-wyborow-jest-sama-demokracja.html
z tym że ja dużo wcześniej ostrzegałem że buta dziennikarzy GW, ich zakłamanie, politycznie poprawny fanatyzm, oraz wspieranie oligarchii etatystycznej doprowadzi do rządów PIS
akcja - reakcja
Siła pis nie jest powszechne poparcie dla ich działań i ideologii (jeśli w ogóle jakaś mają) ale to że przez 28 lat nie powstała klasa średnia, i że ludzie aspirujący do tej klasy nie mają żadnego swojego przedstawicielstwa politycznego - żadnej swojej partii politycznej.
Siła PIS-u też są młodzi - którzy niekoniecznie pamiętają komunę i rządy pc, zchn, aws, i poprzednie rządy pis... ale bardzo dobrze widzieli ostatnie 8 lat rządów PO

--
czytając wiadomości odnoszę wrażenie że jak 27 lat temu polska wstawała z kolan to się zdrowo jebnęła w głowę
Edytor zaawansowany
  • 06.11.17, 02:12
    Jak to nie powstała klasa średnia, a kto to jest ci wszyscy ludzie pracujący w korporacjach, z kredytami na mieszkania czy domy (we frankach albo i nie), dużo pracujący i żyjący na jako-takim (chociaż daleko do zachodniego) poziomie?

Klasa średnia istnieje, i jest całkiem liczna, tyle że właściwie żadna partia się z nią nie liczy. PiS robi politykę dla tych, którym się w III RP nie udało, ale PO też na dobrą sprawę nie ma klasie średniej nic do zaoferowania. Ciepła woda w kranie to było dobre hasło 10 lat temu, dzisiaj ludzie chcą perspektywy, chcą widzieć w jaki sposób ten kraj zbliży się do standardów zachodnich, np. w kwestiach edukacji czy ochrony zdrowia, ale i w kwestiach obyczajowych, wolności itd.

PO argumentowała (kiedy jeszcze rządziła) głównie tym że nie jest PiSem, z drugiej strony w kwestiach obyczajowych nie bardzo się od PiSu różni.

--
    Sie müssen nur den Nippel durch die Lasche ziehn
    und mit der kleinen Kurbel ganz nach oben drehn.
    Da erscheint sofort ein Pfeil
    und da drücken sie dann drauf
    und schon geht die Sache auf!
  • 06.11.17, 20:16
    no cóż klasa średnią nie określiłbym krasnoludków - wyrobników zadłużonych po uszy

--
    "mam dosyć tego kraju
    czerwono czarnej mafii"
    ps. nigdy więcej szajs-sunga.
  • 06.11.17, 05:23
    truten.zenobi napisał:
    > dzisiaj ukazał sie artykuł jka to GW dzielnie ostrzegała przed rządami PIS:
    W GW wygrzebują bezskutecznie swoją pożyteczną rolę. Przecież PO swoimi zaniechaniami, lenistwem, niekompetencją, brakiem troski o najsłabszych, brakiem wyobraźni i wyczucia potrzeb społecznych .... utraciła bezpowrotnie władzę.

> z tym że ja dużo wcześniej ostrzegałem że buta dziennikarzy GW, ich zakłamanie,
    > politycznie poprawny fanatyzm, oraz wspieranie oligarchii etatystycznej doprowadzi do rządów PIS.
    No nie wiem. Wyolbrzymiasz rolę GW, akurat tu - w upadku PO i wyniesieniu PiS, przez suwerenka. Suwerenek ... GW nie czyta.

> Siła pis nie jest powszechne poparcie dla ich działań i ideologii (jeśli w ogóle jakaś mają) ale to że przez 28 lat nie powstała klasa średnia, i że ludzie aspirujący do tej klasy nie mają żadnego swojego przedstawicielstwa politycznego żadnej swojej partii politycznej.
    Klasa średnia powstała ale jest politycznie rozproszona. Punktowo wspierała PO. Zgoda. Nie ma swojego przedstawicielstwa politycznego. Ofertę dla klasy średniej złożyła i dla niej powstała patia .Nowoczesna. Partia jest już w Sejmie. Wystarczy w nią tchnąć ducha biznesu.

> Siła PIS-u też są młodzi - którzy niekoniecznie pamiętają komunę i rządy pc, zc, hn, aws, i poprzednie rządy pis... ale bardzo dobrze widzieli ostatnie 8 lat rządów PO
    Tych bym potraktował ... jako klientów PiS. Oni przyszli ale już wychodzą widząc błędy i obłudę PiS, dostrzegając niebezpieczeństwa drogi na którą młodych prowadzi PiS.

--
    Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym
    .." częstą wadą ludzi sprawujących władzę, zarówno cywilną, jak i kościelną, jest wymaganie od innych tego, czego sami nie robią. Źle sprawowana władza może stać się uciskiem, budzi nieufność i wrogość .."
  • 06.11.17, 20:53
    >Wyolbrzymiasz rolę GW,
    może faktycznie nie do końca jasno się wyraziłem oczywiście trudno by było jednej nawet mocno opiniotwórczej gazecie tak zmienić kraj. może zamiast pisać że "doprowadzi" powinienem "miało wpływ"/"sprzyjało"
    oceniałem działania i postawy w wąskim kontekście. w szerszym przyczyn oczywiście jest wiele.

>Klasa średnia powstała
    tu się nie zgodzę
    biorąc pod uwagę kryterium wykształcenia i materialne .... kogo wskażesz? ludzi z kredytami na 30 lat? magistrów po wyższej szkole gotowania na gazie?
    mój ulubiony przykład by zobrazować nasz poziom życia to porównanie mediany dochodu do dyspozycji z ceną m2 mieszkania

> dostrzegając niebezpieczeństwa drogi na którą młodych prowadzi PiS.
    moje największe obawy sprowadzają się do tego że może być juz za późno... samo dostrzeżenie niebezpieczeństwa nie rozwiązuje problemu trzeba jeszcze wiedzieć co zrobić. a możliwości działań jest jakby mniej... ba nawet nie do końca jestem przekonany że biorąc pod uwage ogólny kierunek zmian politycznych, demograficznych, ekonomicznych na świecie, jest jakakolwiek możliwość wyjścia z tego bagna.
    a jeśli chodzi o młodych to obawiam sie że raczej pójdą w kierunkach radykalnych

--
    "mam dosyć tego kraju
    czerwono czarnej mafii"
    ps. nigdy więcej szajs-sunga.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.