Dodaj do ulubionych

Sztuka współczesna to sztuka zdegenerowana

09.02.19, 21:18
I wulgarna! Co drugie słowo a na k.. byłem dziś z zona na tzw sztuce wspolczesnej . Wulgarność to niestety tam norma a nie wyjątek tak wiec nie tylko dogma i klątwa ale tez "kotka na blaszanym rozgrzanym dachu" - ta sztuka nie uderza co prawda w księży ale w rodzine te tradycyjna uosabianego przez młodego prawnika który ma zona i piątkę dzieci + szóste w drodze . Im jest przeciwstawiany brat tego bohatera młodszy który po śmierci przyjaciela zakochuje się w jakiejś kobiecie lekkich obyczajów ale s międzyczasie popada w alkoholizm . Tamatem jest ta rodzina i walka o spadek po ojcu który jest śmiertelnie chory. W tej sztuce ten alkoholik i tajnego amoralna zona są przedstawieni w pozytywnym świetle a ten drugi co ma wielodzietna rodzine jako patologia.. znamy te narracje lewacką atakująca tych co maja 500+ ale mnie najbardziej uderzyły wulgaryzmy. Tego to ja mam na co dzień dosyć . Do teatru chciałem się przyjść odprężyć i odchamic a tu ? Kwintesencja tego! To ma być sztuka? To jest dramat ! Tragedia jeśli teatr spada do poziomu rynsztoku. Kiedyś chodziło się do teatru by się ukulturalnić nabyć dobrych manier i ogłady a dziś to samo co w teatrze mogę usłyszeć i zobaczyć na każdej budowie czy w więzieniu .. o tempora o mores!
Edytor zaawansowany
  • piq 09.02.19, 22:26
    ...jej autor Tennessee Williams od 36 lat w grobie. W 1958 na jej podstawie nakręcono klasyczny już film z Elisabeth Taylor i Paulem Newmanem.
  • 0sz0llom-z-radia-maryja 09.02.19, 22:37
    Sztuka.. chamstwa chyba protoplaści palikociarstwa
  • piq 09.02.19, 22:29
    ...spece od "właściwej" sztuki.
  • 0sz0llom-z-radia-maryja 09.02.19, 22:35
    2+2=4 to tez mówili stalinowcy wiec co? Mam uważać ze jestvinaczej bo jakieś świry tez tak samo uważały ?
  • sverir 09.02.19, 23:56
    "2+2=4 to tez mówili stalinowcy wiec co?"

2+2=4 to fakt, natomiast 'zegradowana' to opinia. Nie musisz się wstydzić, że powtarzasz opinie stalinowców.

--
    Ostatnim komunistycznym premierem był Mateusz Morawiecki.
  • aniechto.only 10.02.19, 00:27
    Nie wierzę w prawdziwość oszolka. Ktoś tu robi sobie jaja, testując jak głęboko upośledzony może być wyznawca PiS.
  • 0sz0llom-z-radia-maryja 10.02.19, 08:11
    O sztuce zdegenerowanej mówili nie stalinowcy a hitlerowcy tak apropo panie hist(e)oryku
  • sverir 10.02.19, 08:57
    "O sztuce zdegenerowanej mówili nie stalinowcy"

Chcesz powiedzieć, że stalinowcy zachwycali się amerykańską sztuką im współczesną?:)))

--
  • alistair_p 09.02.19, 22:51

--
    Przewiduję szczęśliwą przyszłość Amerykanom jeśli będą mogli zapobiec marnowaniu ludzkiej pracy przez rząd, pod pretekstem opieki nad nimi.
    Thomas Jefferson
  • 0sz0llom-z-radia-maryja 09.02.19, 23:06
    Momentami to chciało mo się rzygac
  • alistair_p 10.02.19, 00:22
    Nie wyszedłeś wcześniej?

--
    Przewiduję szczęśliwą przyszłość Amerykanom jeśli będą mogli zapobiec marnowaniu ludzkiej pracy przez rząd, pod pretekstem opieki nad nimi.
    Thomas Jefferson
  • 0sz0llom-z-radia-maryja 10.02.19, 08:09
    Chciałem ale siedziałem w środku i nie było jak się przecisnąć
  • porannakawa110 10.02.19, 00:09
    Taką inskrypcję wykuto na ścianach korytarzy piramid wieki temu.
    Także o zepsutej młodzieży, że przez nich świat nie przetrwa bo taka zdegenerowana.
    Nic odkrywczego nie wniosłeś.
    Nie masz wiedzy ftemtemacie?
  • erte2 10.02.19, 00:28
    0sz0llom-z-radia-maryja
    Teatr, misiu, nie dla ciebie. Dla ciebie jest Zenek Martyniuk, takie fajne kabarety jak ktoś kogoś w dupę kopnął (śmiechu, panie, było co niemiara!), meksykańskie telenowele i "Korona kruluf".
  • 0sz0llom-z-radia-maryja 10.02.19, 08:08
    Teatr kiedyś to była elita a dziś jest rynsztokiem słowem porządny normalny człowiek nie ma czego szukać w takim teatrze . Na szczęście została jeszcze klasyka..jaki jest seans chodzenia do teatru skoro to samo można zobaczyć o usłyszeć na budowievwcwieziwniy czy poprawczaku ?
  • sverir 10.02.19, 09:00
    "Teatr kiedyś to była elita a dziś jest rynsztokiem"

A bzdury pieprzysz koleś. Jasne, jest sporo tematów i form, które mogą urazić zwolenników klasyki, ale nie przesadzaj, że wszystko wygląda już tylko w taki sposób.

--
  • 0sz0llom-z-radia-maryja 10.02.19, 09:19
    Ale ku temu to zmierza. Póki ci będę chodził na sztuki klasyczne
  • t-zorro 11.02.19, 18:20
    Zgadzam się, iż dzisiaj dla wyrobionego widza iść do teatru to wielkie ryzyko…
    Winna jest nie tylko mierność twórcy, ale i prawa rynku. A ponieważ dzisiaj widza często (zasadnie?) traktuje się jak żądnego wrażeń (niskich) przygłupa, stąd każde dzisiejsze przedstawienie zawiera:
    - niewybredne bluzgi
    - wulgarne sceny erotyczne (najlepiej ruchy kopulacyjne lub chociaż odkrycie damskiej piersi),
    - odniesienia polityczne (ksiądz i „kaczki” zawsze w prześmiewczym tonie), przy okazji, od razu widać jakie poglądy polityczne chce się narzucić publiczności.
    Znakiem czasu jest także pragnienie zaskoczenia, przełamania barier… Stąd każdy autor, reżyser dąży do coraz większych bzdur, żeby móc powiedzieć, jakim jest nowatorem.
    Nawet Teatr Stary w Krakowie nie uniknął tej maniery, o czym swego czasu było głośno.
  • oszo-lom-z-rm 12.03.19, 07:41
    i potem się dziwią ze ludzie nie chcą chodzić do teatru..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.