Dodaj do ulubionych

Mężczyźni pasożytują na kobietach?...

18.06.19, 07:18
Samotne i bezdzietne kobiety są szczęśliwsze i żyją dłużej niż mężatki. Samotni i bezdzietni mężczyźni żyją krócej niż żonaci. Hehe, faceci pijawki wysysający życiodajne soki z kobiet? :)

www.forbes.pl/life/kobiety-sa-szczesliwsze-bez-meza-i-dzieci/px0hvky
Edytor zaawansowany
 • czuk1 18.06.19, 11:30
  Ale pochopne i fałszywe przyczyny oraz wnioski. ;)
 • ezdord 20.06.19, 21:16
  czuk1 napisał:

  > Ale pochopne i fałszywe przyczyny oraz wnioski. ;)

  To jakie są te prawdziwe, niefalszywe, przyczyny oraz wnioski?
 • czuk1 20.06.19, 21:29
  Przepraszam. Taki mój wpis jest z powodu takiego - czytałem tylko jedną stronę artykułu.
 • czuk1 20.06.19, 22:04
  Taki miałem art, czytałem pobieżnie:

  "Kobiety są szczęśliwsze bez męża i dzieci
  Niezamężne kobiety są zdrowsze i żyją dłużej - wynika z badań
  W swojej najnowszej książce Dolan przywołuje badanie American Time Use Survey (ATUS), w którym porównano poziom przyjemności i nieszczęścia singli, małżonków, rozwiedzionych i owdowiałych. Wyniki wskazują, że tradycyjne markery używane do mierzenia sukcesu nie korelowały ze szczęściem, a zwłaszcza małżeństwem i wychowywaniem dzieci – opisuje „Guardian”.
  - Małżonkowie są szczęśliwsi niż inne grupy, ale tylko wtedy, gdy ich współmałżonek znajduje się w tym samym pokoju, gdy pada pytanie o szczęście – powiedział Dolan. Wystarczyło, że małżonka nie było w pobliżu, a poziom szczęścia osób zamężnych był niższy od tych niebędących w związku.
  Badania pokazały również, że małżeństwo jest wskazane dla mężczyzn. Dzięki temu podejmują mniej ryzyka i wpływa to pozytywnie na ich zdrowie. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku kobiet. Mężatki w średnim wieku były bardziej narażone na choroby fizyczne i psychiczne niż singielki.

  Dlatego Dolan radzi: „Jeśli jesteś mężczyzną, prawdopodobnie powinieneś wziąć ślub. Jeżeli jesteś kobietą, nie rób tego".

  Naukowiec poruszył również temat stereotypów związanych z koniecznością zawierania małżeństwa i posiadania potomstwa. Jego zdaniem taki narzucony model nie uszczęśliwia kobiet. - Widzisz samotną, 40-letnią kobietę, która nigdy nie miała dzieci? „Co za wstyd, nieprawdaż? Może pewnego dnia spotka właściwego faceta i to się zmieni”. Nie, bo może spotka niewłaściwego faceta, który sprawi, że będzie mniej szczęśliwa, mniej zdrowa i umrze wcześniej – wyjaśnia Dolan."
  www.forbes.pl

  Jeśli tak faktycznie jest, to dlaczego dla kobiet powszechnie celem życiowym jest małżeństwo i macierzyństwo ?
  Trzeba by zbadać populację mężatek z dziećmi . Zapyta ich czy są szczęśliwe. Wynik byłby (niewątpliwie), że większość takich kobiet oceni swoje życie jako szczęśliwe - bardziej niż wtedy gdyby były niezamężnymi i bezdzietnymi.
  Wyniki opisywane badania są ciekawe ale badanie należałby rozszerzyć i wyniki opublikować - osobno dla grup wiekowych kobiet , stanu cywilnego, zamieszkania,.... Wtedy okazało by się np. wdowy są nieszczęśliwe z powodu braku męża i dzieci. Żadna z nich nie powiedziała by, że jej mąż na niej pasożytował. Bo nasuwa się pytanie - dlaczego ten mąż i ogromna liczba mężów wcześnie zmarła ?;)
 • czuk1 23.06.19, 05:28
  mój wpis… z poprawkami graficznymi....


  Jeśli tak faktycznie jest, to dlaczego dla kobiet powszechnie celem życiowym jest małżeństwo i macierzyństwo ?
  Trzeba by zbadać populację mężatek z dziećmi . Zapytać ich czy są szczęśliwe. Wynik byłby (niewątpliwie) taki, że większość ankietowanych kobiet oceni swoje życie jako szczęśliwe - teraz bardziej, niż wtedy gdyby były niezamężnymi i bezdzietnymi.
  Wyniki opisywane badania są ciekawe ale badanie należałby rozszerzyć i wyniki opublikować - osobno dla grup wiekowych kobiet , według ich stanu cywilnego, zamieszkania,.... Wtedy okazało by się np. że wdowy są nieszczęśliwe z powodu braku męża i dzieci. Żadna z nich nie powiedziała by, że jej mąż na niej pasożytował. Bo nasuwa się też pytanie - dlaczego ten mąż i ogromna liczba mężów wcześnie zmarła ?

  --
  "Obserwując gorącą dyskusję dotyczącą stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który upomniał się o prawa podejrzanego o morderstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin, mam wrażenie, że wojna plemienna, która dosięga polityków i liderów opinii w naszym kraju, wzięła górę na rozumem i racjonalnymi argumentami. Oczywiście można nie zgadzać się z tym, co podnosi w swym oświadczeniu RPO, ale nie można zaakceptować ataku na niego insynuacjami w mediach publicznych związanych z problemami rodzinnymi." ANDRZEJ GAJCY DZIENNIKARZ ONETU
 • ezdord 28.06.19, 14:12
  czuk1 napisał:

  > mój wpis… z poprawkami graficznymi....
  >
  >
  > Jeśli tak faktycznie jest, to dlaczego dla kobiet powszechnie celem życiowym je
  > st małżeństwo i macierzyństwo ?
  ...

  Bo niemądre i przymuszone patriarchatem?... Poza tym - sa przecież społeczności bezmałżeńskie, tam wiec małżeństwo nikomu nawet nie przychodzi do głowy.


 • czuk1 28.06.19, 16:20
  :) właśnie
 • seba.orlik 10.07.19, 14:26
  Lubię takie rzeczy czasami przeczytać. Ile to się można ciekawostek dowiedzieć!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.