Dodaj do ulubionych

Po co tyle latarni?

27.06.19, 08:41
Zaśmiecamy światłem nasze środowisko. W moim mieście latarnie stoją tak gęsto że gdyby zostawić co trzecią to też byłoby widno. Na jednym skrzyżowaniu jest 7 latarni bo dochodzą te z osiedla do tego oswietlone autostrady i świecące samochody. Gdyby to ograniczyć do granic rozsądnych to można by zamknąć Bełchatów. Ludzie mieszkający w miastach nie widzą gwiazd.
Edytor zaawansowany
  • 141288bs 27.06.19, 09:16
    Sytuacja z Twego miasta mozna nazwac "malym piwem". To co mozna zauwazyc po za miastem, tzn. na terenie gmin wiejskich,
    jest ewidentnym marnotrastwem pieniedzy podatnika..., za co wojt marnotrawca powinien otrzymac wyrok odpracowania wlasnymi rekoma marnotrawionej kasy. - Zauwazylem, ze linie energetyczne pomiedzy wioskami, usytuowane na pewnych odcinkach
    w odleglosci 30, 40 m. od drog maja lampy oswietlieniowe ktorych przeznaczeniem jest oswietlanie drog w porze nocnej. -
    Wszystko bylo by dobrze, ale swiatlo ktore daja nie chce siegnac drogi. Byloby to moze korzystne gdyby rolnicy zechcieli pracowac noca...,a tak jest to bezuzytecznym oswietleniem marnotrawiacym publiczne pieniadze.
  • derff 27.06.19, 09:42
    A to też dokłada się do globalnego ocieplenia
  • praktykujacyateista 27.06.19, 09:44
    derff napisał:

> A to też dokłada się do globalnego ocieplenia

Bo licząc te miliardy ludzi i ilość siarkowodoru jaki wypuszczają do atmosfery...
  • nazimno 27.06.19, 10:21
    Wyobraz sobie, ze pewna firma opracowala nowy typ latarni miejskiej, z wykorzystaniem nowoczesnych
    zrodel LED.
    Latarnia ta ma kilka trybow pracy sterowanych czujnikami i jest pod wzgledem energetycznym
    wyjatkowo oszczednym zrodlem swiatla.

Miedzy innym jest tryb oszczedny nocny. Czujniki ruchu wykrywajaj obiekty ruchome w promieniu dzialania.
    Wowczas oswietlenie przelaczane jest w tryb aktywny. I tak do nastepnego slupa z taka samoa latarnia.
    Stosuje sie to np. w parkach i takich miejscach, gdzie to moze byc zaakceptowane ze wzgledu
    na te szczegolne cechy, poniewaz nie wszedzie sie to da zastosowac.

Nazwy firmy nie podam, poniewaz nie mam zamiaru na jej rzecz spamowac.

• derff 27.06.19, 16:41
    Tyle że ja wolę iść w mroku i oglądać księżyc i gwiazdy. Nie chcę aby coś mi błyskało. Mam dość tych swiateł przed domami albo na klatkach schodowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka