Dodaj do ulubionych

Czy umiemy przeciwstawić się chamstwu?

29.06.19, 12:22
Co jakiś czas media zajmują się panoszącym się chamstwem i prostactwem. Prof. Hartman niedawno pisał: „Istnienie chamstwa jest dojmujące i niezaprzeczalne. Jest go w Polsce wszę-dzie pełno. Ryczący po nocach, zapijaczeni mężczyźni, ludzie zachowujący się wulgarnie i agresywnie, niszczący mienie publiczne, krzywdzący zwierzęta, śmiecący wokół siebie, głośno klnący, nieumyci itd.”

Niezależnie od przyczyn tego zjawiska – chyba nie winne tylko zabory i stan wojenny :) – czy macie jakieś remedium na to panoszące się coraz śmielej zjawisko? Chodzi przede wszystkim o nagminne zachowania świadczące o kompletnym niedostatku kultury niż podpadające pod jakiś paragraf kodeksu wykroczeń.

Jak my jako obywatele możemy się chronić? Co powinno zrobić państwo, żeby przeciw-działać tej pladze?

Wakacje, podróże, pensjonaty, plaże… Dużo materiału poglądowego!
Edytor zaawansowany
  • psi-arz 01.07.19, 09:42
    W mordę chama,w mordę !...
  • t-zorro 03.07.19, 18:45
    Walić w mordę?
    Nawet gdybym nie wyznawał zasady „Nie rób drugiemu co Tobie niemiłe” to już nie ten wiek ani kondycja. Znam tę koncepcję: „Pokaż chamowi, że jesteś gorszy od niego”.
    Czy naprawdę jako społeczeństwo jesteśmy bezsilni? Czy niczego nie oczekujemy od służb państwowych?
    A bezkarne chamstwo z dekady na dekadę kwitnie i przybiera na sile…
    Miłych i spokojnych wakacji! :)
  • seba.orlik 10.07.19, 14:22
    Ja nie umiem, jak czuję, że to zagraża mojemu bezpieczeństwu.
  • krzy-czy 14.07.19, 12:06
    stare polskie przysłowie-
    cham to istota niezbadana
    i trzeba go walić w mordę.
  • t-zorro 19.07.19, 15:15
    Jeśli mnie pamięć nie myli, to ostatnio w Polsce chama w mordę waliła milicja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka