Dodaj do ulubionych

Problem z sasiadka

03.08.19, 14:28
Sasiadka młodsza odemnie o 10 lat zaczela od niedawna gadac mi czesc. Wiec ok wszystko by bylo dobrze na tyle ze ja sama pierwsza zaczelam jej tez gadac czesc ale ostatnio od dłuższego czasu co ja widze ona niegada mi juz sama pierwsza czesc tylko czeka az ja jej powiem pierwsza. Spuszcza głowe jak mnie widzi i czeka gdy sama jej powiem czesc na powitanie. Zaczelo mnie to draznic bo ja jestem starsza od niej o 10 lat. Chciałam być kulturalna. Osoba starszym zawsze gadam pierwsza dzien dobry. Ona tez jak widzi starsze osoby gada dzien dobry. Jak mnie widzi spuszcza glowe i czeka z az sama jej powiem czesc na powitanie. Widze ze niema sensu witac sie z taka osoba co ma takie zachowanie. Jak byscie na moim miejscu zareagowali?
Edytor zaawansowany
  • wiewinka 03.08.19, 14:54
    Mam starszą o około 10 lat sąsiadkę. Mieszkamy obok siebie od kilkunastu lat. NIGDY nie powiedziała mi pierwsza dzień dobry. Zawsze czeka, aż ja to zrobię. Raz jakoś jej w pierwszej chwili nie poznałam, więc nie powiedziałam dzień dobry. Gapiła się na mnie, jakby mnie chciała zabić wzrokiem, ale pierwsza się nie odezwała. Nie uważam, że to koniecznie młodsza osoba zawsze musi pierwsza się witać. Ale mówię jej dzień dobry, korona z głowy mi nie spadnie. Dobra, wylałam żale, zatem do rzeczy. Skoro ona nie potrafi Ci powiedzieć pierwsza cześć, zacznij jej mówić "dzień dobry". Ja tak robię w pracy z naszą dziwaczną młodzieżą. Wchodzą do pracy jak do stodoły i nie potrafią powiedzieć cześć. Mówię więc np. dzień dobry Jakubie, z lekkim przekąsem. To wszystko. Na jakiś czas to działa. Sami przychodzą mi powiedzieć cześć. Przy czym zawsze, gdy wchodzę do pracy pierwsza wszystkim mówię cześć. Nie wiem ile masz lat, ale myślę, że nie powinnaś sobie brać tego za bardzo do serca. Mam obok jeszcze jednych sąsiadów, zawsze się witamy bez problemu, ale ich dzieci jeszcze nigdy nie powiedziały mi dzień dobry, a rodzicie nie zwracają im na to uwagi. Może teraz są inne standardy.
  • t-zorro 03.08.19, 20:01
    Nie inne standardy, tylko żadne. Prawidłowo: mężczyzna pozdrawia pierwszy kobietę (pełnoletnią), młodszy starszego, uwaga - starszy pierwszy wyciąga rękę na powitanie młodszego (młodszej).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka