Dodaj do ulubionych

@ oszołom

31.10.19, 22:55
a dlaczego mam być pokorny? zarozumiały i chamski pewnie jestem ale raczej nie uważam bym wszelkie rozumy pozjadał jednakowoż uważam że inni też nie więc nie powinni mi narzucać co myśleć i jak żyć.
masz rację społeczności zawsze się jakoś organizują ale Ty proponujesz daleko posunięta kontrolę... nie wiem czy wzorem dla Ciebie są idee religijne czy sowieckiego komunizmu (jeśli chodzi o temat dyskusji to z mojego punktu widzenia to w zasadzie to samo) ale wytłumacz mi jedno skąd osoba ustalająca co jest brudem a co świętością to wie?

ja zaś rozumiem nie neguję potrzeby ustalanie pewnych reguł - ale mają one li tylko ułatwić życie - jedynym ograniczeniem moich praw powinny byc prawa innych ludzi.
oczywiście można długo dyskutować co robić w sytuacji gdy te prawa wzajemnie na siebie "nachodzą" ale nie ma sensu stawianie ograniczeń w sytuacji gdy nie ma konfliktu.

spójrz na nowoczesne osiedla okamerowane, wybetonowane, ogrodzone, pilnowane... może to i bezpieczne miejsce do zycia.. ale czy można tam byc szczęśliwym dobrze się bawic?

ps nie zamierzałem Cię obrazić po prostu nie rozumiem jak osoba inteligenta - jaka niewątpliwie jesteś akceptuje to by inni decydowali za Ciebie - bo tak naprawdę do tego sprowadza się to co propagujesz.

--
"mam dosyć tego kraju
czerwono czarnej mafii"
ps. nigdy więcej szajs-sunga.
Obserwuj wątek
    • t-zorro Re: @ oszołom 03.11.19, 16:01
      "ja zaś rozumiem nie neguję potrzeby ustalanie pewnych reguł - ale mają one li tylko ułatwić życie - jedynym ograniczeniem moich praw powinny byc prawa innych ludzi."

I to powyższe zdanie powinno być bazą do dyskusji nie tylko na tym forum, lecz w Polsce. Ale jak widać tu i tam dyskutantów brak. O wiele łatwiej mówić jaki ten drugi jest be...
    • snajper55 Re: @ oszołom 03.11.19, 19:10
      truten.zenobi napisał:

> spójrz na nowoczesne osiedla okamerowane, wybetonowane, ogrodzone, pilnowane...
      > może to i bezpieczne miejsce do zycia.. ale czy można tam byc szczęśliwym dobr
      > ze się bawic?

A dlaczego nie? Mieszkam na okamerowanym i ogrodzonym osiedlu. Oczywiście jest także w dużej części wybetonowane. Dlaczego by miało mi ono przeszkadzać w byciu szczęśliwym? Naprawdę nie rozumiem. Gdy czuję się bezpieczniej, to łatwiej mi być szczęśliwym. Nie uważasz?

> ps nie zamierzałem Cię obrazić po prostu nie rozumiem jak osoba inteligenta - j
      > aka niewątpliwie jesteś akceptuje to by inni decydowali za Ciebie - bo tak napr
      > awdę do tego sprowadza się to co propagujesz.

Chyba nie zauważasz drobnego niuansu. On nie chce, aby inni decydowali za niego. On chce, aby inni decydowali za tych, którzy by mieli czelność mieć inne zdanie niż on. Władza ma zmusić innych, aby stosowali się do jego poglądów. Bo jego poglądy są jedynie słuszne.

S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • truten.zenobi Re: @ oszołom 05.11.19, 22:14
      @ t-zorro
      to powinno być podstawową zasadą stanowienia prawa... nie gadania a działania ;)

@ snajper55
      1to ze chcesz mieszkać w okamerowanym grodzonym pilnowanym osiedlu oznacza ze nie czujesz się bezpiecznie
      i jako s nie widzę by na takich osiedlach dzieci/ludzie jakoś dobrze się bawili...

2 nie patrze co ja robię ale róbice co ja mówię... obawiam się że różnym piewcom ładu i porządku nie chodzi o to by samemu się stosować do własnych reguł ale o to by inni się stosowali i co ważniejsze dawali sobą rządzić.

--
      "mam dosyć tego kraju
      czerwono czarnej mafii"
      ps. nigdy więcej szajs-sunga.
      • t-zorro Re: @ oszołom 06.11.19, 07:18
        Wszystko opiera się na jakiś zasadach. Jak życie w społeczeństwie ma być przyjazne chociaż dla większości, gdy z zasady nie ma być żadnych zasad?
      • truten.zenobi Re: @ oszołom 13.11.19, 23:08
        @ =/= o

--
        urzędnik będzie wymagał karty wędkarskiej, podatku od darowizny, sprawozdań itp.
        ziemianin będzie oczekiwał opłaty za łowienie w jego jeziorze; kapitalista czynszu od wędki; trzeba też opłacić prawa autorskie i patenty - w dzisiejszych czasach na pewno ktoś opatentował sposób nabijania robaka na haczyk, czy sposób zacinania,
        a na koniec zgłoszą się socjaliści bo trzeba spełnić obowiązek solidarności społecznej oraz kapłani bo trzeba łożyć na wspólnotę i odnowę świątyni, a ekoterrorysta opłaty za niszczenie przyrody...
        chyba jednak wole rybę niż wędkę
    • t-zorro Re: @ oszołom 14.11.19, 10:00
      Problem jest taki, iż wmówiono nam przez 3 dekady, iż wolność to jest zupełna swoboda (bez odpowiedzialności i liczeniem się z innym człowiekiem). Coś jak czasy barbarzyństwa, tylko współczesne :)
      Wolność gospodarcza owszem, ale już życie społeczne musi być regulowane, tak jak to jest w krajach w których chce się żyć (zob. ranking krajów, gdzie ludzie sa najszczęśliwsi). Musi być równowaga między moją wolnością a wolnością drugiego człowieka. Wtedy łatwiej będzie żyć wszystkim!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka