Dodaj do ulubionych

Ciupciać im się chce!!

07.06.06, 07:36
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3400198.html
Kilkuletnie, zakrojone na wielką skalę badania pod hasłem "Kryzys tożsamości kapłańskiej" przeprowadził prof. Józef Baniak, ankietując 1836 księży obecnych i 375 byłych. - To jedyne tego typu badanie w skali europejskiej - mówi "ŻW" uczony z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu.
Naukowcy zapytali księży: Czy gdyby miał ksiądz możliwość wyboru (tak jak np. w Kościele prawosławnym), to wybrałby życie księdza żonatego czy w celibacie? 47 procent ankietowanych odpowiedziało, że wolałoby mieć żonę i rodzinę, 28 proc. wybrałoby samotność w celibacie, pozostali odpowiedzieli "nie wiem", bądź nie udzielili odpowiedzi.
Według "ŻW", sensacyjne wyniki ankiet wśród księży wywołują wzburzenie wśród hierarchów. - Nie będę z tymi ankietami dyskutował. Nie wiem, kto to robił, nie wiem też, kto odpowiadał - powiedział bp Tadeusz Pieronek. Gorąco zaprotestował przeciwko używaniu sformułowania "celibat przymusowy".

Purpuraci wolą udawać, że problemu nie ma, a celibat jest dobrowolny i każdy klecha o nim marzy.
--
Zapraszam na Kościół, religia dla każdego oraz Mężatki i żonaci (znudzeni)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka