Jak zlikwidowac drzewo? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mieszkam w bloku, pod samym oknem rosnie drzewo ktore mi zacienia
    mieszkanie.chce sie go pozbyc,czym podlac czy podsypac zeby uschlo.Nikt nie
    chce go wyciac ani przyciac.P{owiedziano mi ze jak uschnie to wtedy wytna.
    • Ty tak na poważnie Masz nienormalne pomysły. Drzew się nie likwiduje ot tak po
      prostu.
    • gdy zetniesz kupisz sobie parasol,rolety,żaluzje bo będzie Ci słoneczko przeszkadzac?
    • Gość: promyczek IP: *.ztpnet.pl 01.05.07, 22:11
      Właśnie to jest problem Społdzielnie mieszkaniowe tak sadziły drzew pod oknami
      np- topola wierzba kasztan że dzisiaj mamy alergie i ciemno w miaszkaniach
      Scinać nie chcą bo zielen miejska nie zezwala a lokatorzy muszą sie podtruwać i
      mieć połmrok w mieszkaniach Na balkonach pełno liści i pyłkow To nikogo nie
      obchodzi Ważne jest drzewo a nie człowiek
      • Mam dokładnie taki sam problem ! - Kilka metrów od budynku rośnie stara topola,
        niedługo zacznie rozrzucać tzw.bazie,a ja,ani moi sąsiedzi nie będziemy mogli
        otworzyć okien.
        Na dodatek,drzewo to uznane zostało za zabytek przyrody i jest nie do ruszenia!W
        zeszłym roku wysypaliśmy kilka kilogramów soli,lecz bezskutecznie.w tym
        spróbujemy z kwasem siarkowym - może to wreszcie rozwiąże nasz problem !
      • > np- topola wierzba kasztan

Z wymienionych znaczącym alergenem jest tylko topola. Nie przesadzaj, naprawdę
        chciałbyś mieszkać w betonowej dżungli bez odrobiny cienia i zieleni?

--
        Należy ściąć każdego kto powie, że islam jest religią przemocy.
    • Gość: upierdliwa IP: *.bochnia.pl 02.05.07, 12:49
      jedno pytanie - na jaka strone wychodzi to okno - polnoc, poludnie?
      • Poprostu wiertlem(10mm) wywierc dziure w drzewie i napchaj czosnku-drzewo uschnie.
        • Kolejny 'mądry' pomysł.
          • Gość: Udijaane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.07, 13:32
            Kurczę, jak czytam takie głupie posty, to mordercze instynkty się we mnie budzą.
            Zamiast się cieszyć, że mają zieleń w oknach, a nie widok na "cudnie piękny"
            blok naprzeciwko, że nikt im w okna nie zagląda, to jeszcze narzekają. A
            wyprowadzić się na nowe osiedla, gdzie drzew nie ma, albo na ostatnie piętro
            wieżowca, a nie biadolić i niszczyć! Psy przeszkadzają, koty przeszkadzają,
            teraz znowu drzewa! Rany, co za ludzie!
            • Mnie też diabli biorą. Dwa lata miałam w domu choinkę w doniczce. W końcu mąż
              wyniósł ją i posadził na zewnątrz. W takim miejscu, aby nikomu nie
              przeszkadzała. Ku mojej wściekłości ktoś ją wyciął. I co najbardziej wkurzające
              był to ciołek z administracji.
            • To nie glupie posty to prawda gdybys czlowieku zaczol tracic skore nie mogl bys odychac zabieralo by ci drzewo zycie tak jak mi i wcala nie prawda ze zielen itd zejdz czleku na ziemie lub zmien lekarza bo nie wiesz co piszesz przyjedz do mnie pomieszkaj troszke to zobaczysz jak wlasnie drzewo powoli zacznie zabierc ci zycie dostaniesz astmy pozniej bedziesz mial problemy z odychaniem a nastepnie zaczna sie dziac rozne zeczy bo sa pylki ktore nie pozwola ci odychac natomiast robactwo ktore krazy wiosna latem jesienia za psakudzi ci chalupe i tyle bedziesz mial z zycia nic nie bedziesz mogl spac bo zacznie cos latac brzeczyyc zastanow sie co piszesz czleku rozumiesz
      • Gość: upierdliwa IP: *.bochnia.pl 02.05.07, 18:44
        bo moim zdaniem problem w ogole nie lezy w drzewie. problem lezy w tym, ze
        mieszkanie jest na parterze i ZAWSZE bedzie tam ciemno.
    • Poczekaj, aż drzewo zniknie - wtedy zacznie się płacz, że gorąco, że straszny
      hałas, że śmierdzi, że nie ma czym oddychać...

Czy ludzie już tak daleko odpłynęli od natury, że nie wiedzą, do czego służą
      drzewa?! To nie jest tylko widzimisię 'zieleni miejskiej'. Jedno z dwojga - albo
      wychowałaś się w odległej wsi, gdzie drzew było tyle, że nikt nie poświęcał im
      uwagi, albo wychowałaś się na betonowym parkingu i nie wiesz, po co komu te
      drzewa. :(

A jeśli drzewo zacienia mieszkanie, to należy skierować do spółdzielni pismo z
      żądaniem 'prześwietlenia' korony, czyli wycięcia niektórych gałęzi.

--
      "Czym się różni fanatyk? Oczywiście tym, że ma jedną nóżkę bardziej, a
      szczególnie prawą." - Kinga Dunin.
      • Gość: jaija IP: *.elblag.dialog.net.pl 02.05.07, 13:55
        Jeżeli faktycznie przeszkadza - można dogadać się z administracją w sprawie
        przycięcia niektórych gałęzi. Ale wycinać? Niszczyć? Barbarzyństwo.
        W moim mieście jest jeden dom, który został całkowicie otulony choinami, ludzie
        muszą mieć zieloną gęstwinę za oknem, ale widać im to nie przeszkadza, a
        przepięknie wygląda.
        • Ja na balkonie wolalabym miec kwiaty ,ktore niestety nie rosna bo nie maja
          swiatla,a drzewa wolalabym miec z boku bloku anie prawie na balkonie.pismo do
          administracji pisalam ale niestety brzozie czubka nie utna bo nie wolno.A jesli
          chodzi o ilosc drzew to mam ich wiele przed oknem.Ja lubie drzewa i zielen ale
          nie lubie glupoty .nasadzic mozna ,pieknie to wyglada jak jest male ale jak sie
          sadzi bez pojecia to pozniej nie wyglada to ladnie.nawet zielen nad ktora sie
          nie panuje dziczeje i z najszlachetniejszych drzew robi sie bryndza.
    • Gość: p28 IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 03.05.07, 01:10
      Kazdy lubi drzewa ...u sasiada.... Sam przytnij galezie , albo zaplac komus..
    • Gość: xyz IP: *.ztpnet.pl 03.05.07, 10:48
      Zle w głowie to nie oznacza ze ty masz poukładane w swojej Głowie dobrzeDrzewa
      mogą być ale nie pod oknami i nie takie wysokie Powinno się sadzić dalej od
      bloku Mogą być niskopienne a nawet niaskie owocowe Z tych byłby napewno jakiś
      pożytek
      • Gość: dota110 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.07, 22:59
        I o to mi chodzi nie tak blisko i nie tak wysokie typu topola kasztan no i
        klony ktore nie sa chyba nawet drzewem i do tego sa brzydkie kruche i ciagle
        cos z nich leci.
    • Gość: J 07 IP: *.nycmny.east.verizon.net 04.05.07, 04:28
      Doto110 poradz sie u , milosciwie nam panujacego prezydenta Truskolaskiego.
      Co z pierwszej reki,zawsze jest najleosze.
    • o matko prehistoria .....
    • podlewać wodą z solą
      --
      Irasiad jest bardzo zdenerwowany na tę małpę w czerwonym...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.