• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Liceum Milewicza na Chłodnej Dodaj do ulubionych

• IP: *.acn.waw.pl 20.04.11, 21:22
    poszukuję pilnie informacji o liceum Milewicza - jaki poziom, atmosfera, podejście nauczycieli, zdawalność matur itp; zewsząd słyszę rozbieżne informacje (tzn. albo jest fajnie albo beznadziejnie), więc proszę o opinie od obecnych lub byłych już uczniów, i w ogóle piszcie wszystko, co wiecie
    Zaawansowany formularz
    • Gość: Ola IP: *.rdpoland.eu 22.04.11, 10:07
      Zdecydowanie beznadziejnie, fatalne warunki w szkole i niski poziom, ja jestem strasznie rozczarowana.
      • Gość: Kinia IP: 212.160.227.* 22.04.11, 10:58
        na stronie internetowej zapraszają uczniów od 110 pkt, czyli tych lepszych, bo niby mają dobry poziom, a tu z wypowiedzi Oli wynika, że szkoła jest beznadziejna i dobrzy uczniowie się zmarnują, albo szybko przeniosą do innego liceum
        • Gość: b. IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.11, 19:51
          Tak, wymagają punktów, chwalą się wysokim poziomem nauki oraz samych uczniów, znakomitą atmosferą... Syn miał pomysł (rok temu), by tam pójść i sam zrezygnował po dwóch spotkaniach z uczniami z tej szkoły.
          Pierwsze miało miejsce na targach nauki, gdzie ich uczeń wyrażał się "bogatym" słownictwem o dyrektorce, kadrze (siedzącej niedaleko i niezwracającej zupełnie uwagi na gości) oraz potencjalnych przyszłych kolegach. Dobitnie i głośno informował, jakich to "eksponatów (pokazując na kolegę syna) stanowczo nie przyjmą do swego grona i nawet jeśli się dostanie, to po miesiącu sam odejdzie, bo nie nadaje się do naszej elity, bo MY JESTEŚMY elitą wśród warszawskich szkół". Stwierdziliśmy, że chłopię miało muchy w nosie, a jeden osobnik nie stanowi o wszystkich, więc nie należy się nastawiać, choć juz wtedy syn przerzucił Milewicza na drugie miejsce na liście potencjalnych szkół. Potem pojechaliśmy na dzień otwarty, na którym pani dyrektor poinformowała gości, że "tu zwracamy bardzo dużą uwagę na zachowanie... no właśnie, proszę Państwa, zachowanie ma być na odpowiednim poziomie, a jeśli nie, to niech się taki osobnik nawet do nas nie wybiera, bo miejsca tu nie znajdzie". Ok, rozumiem treść i to, co Pani chciała przekazać, ale forma tego była przykra, z góry zostało założone, że część młodzieży ma niesprawiedliwie wystawioną pozytywną ocenę z zachowania, a tak naprawdę to są wręcz bandziorami. Potem postanowiliśmy z synem chodzić osobno, żeby porównać spostrzeżenia. I niestety, mieliśmy je takie same - niesympatyczne :( Znów młodzież ucząca się tam była bardzo wysokiego zdania o sobie, o tym jakie mają oceny, jak wysoko zajdą w przyszłości (cyt. my nie "produkujemy" materiału na WAT, tylko przygotowujemy do studiów na AONie, aspirujemy do kształcenia generałów, a nie zwykłych żołnierzyków) i jak to jest świetnie w tej szkole, jednocześnie "jadąc" negatywnie po nauczycielach, właściwie chyba żaden nie został pochwalony, oraz po poprzednich rocznikach. Generalnie obydwoje odnieśliśmy niezbyt miłe odczucia, jakby w szkole oprócz normalnej zdrowej rywalizacji, była "fala", jakby ci z I kl cieszyli się, że już niedługo to oni będą mieć kogoś pod sobą...
          No i ostatecznie to liceum spadło na trzecie miejsce, totalnie rezerwowe i nie musieliśmy z niego korzystać. A już ostatecznym podsumowaniem dobrej decyzji był fakt, że koleżanka syna dostała się tam z 88 pkt....
          • Gość: Kazimierz IP: *.bemowonet.pl 22.04.11, 20:31
            Nie wiem skąd się biorą te negatywne opinie. Zapewne synek się nie dostał i teraz mamusia wylewa żale na forum jakie to złe i straszne liceum. Mój syn skończył to liceum w poprzednim roku. Nie miał żadnych problemów ani z kolegami aniz nauczycielami, szkoła potrafi trzymać poziom.
            • Gość: skyowy IP: *.skynet.net.pl 22.04.11, 20:35
              Też uważam, że jakiś niezrealizowany przygłup robi "krecią robotę" tej szkole na forum. Może nie dostał się, albo nie poradził sobie i wyleciał z tej szkoły.
          • Gość: XYZ IP: *.acn.waw.pl 23.04.11, 13:28
            @ b. - a można wiedzieć, jakie inne licea wzięliście z synem pod uwagę, skoro Milewicz spadł w końcu na 3 miejsce w kolejności wyboru szkół?
    • Gość: Julka IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.11, 11:25
      Nie polecam tej szkoły, naprawdę nie warto, poziom jest niski (ja przez pół roku byłam w klasie z hiszpańskim i już po miesiącu starałam się o przeniesienie do innej szkoły, a była to szkoła mojego pierwszego wyboru i bardzo zależało mi na tej klasie). Ponieważ miałam sporo punktów (135) udało mi się dostać do Norwida po I semestrze. W Milewiczu większość uczniów, którzy się dostali miało bardzo mało punktów (za pierwszym podejściem do mojej klasy było przyjętych tylko ok. 12-14 osób, z których wszyscy musieli mieć powyżej 110 punktów, a kolejnym naborze brali już kogo popadnie, nawet poniżej 90 punktów, więc naprawdę ambitnych uczniów było kilka osób, co niestety było widoczne. Poza tym atmosfera niezbyt dobra, traktowanie nas przez nauczycieli jak uczniów z podstawówki, warunki lokalowe też nie najlepsze, np. zajęcia z angielskiego mieliśmy w sali wielkości schowka na szczotki. Milewicz to szkoła dla bardzo przeciętnych uczniów (w gimnazjum ze średnią poniżej 4, a może nawet bliżej 3). Jeżeli ktoś ma ambicje nauki w dobrym LO to na pewno nie jest to Milewicz.
      • Gość: Hamsik IP: *.bemowonet.pl 25.04.11, 18:01
        Julia odeszłaś ze szkoły tylko dlatego, że niski poziom z hiszpańskiego był ? Żeby nauczyć się języka to trzeba mnóstwo godzin spędzić na nauce samodzielnej a nie liczyć że nauczyciele wleją Ci wiedzę do głowy. Z tymi problemami lokalowymi szkoły to przesadziłaś i to mocno :) :)
        • Gość: Kazimierz IP: *.bemowonet.pl 25.04.11, 18:04
          warto zwrocić uwagę, że Pani B która ma syna i użytkowniczka Julka to prawdopodobnie te same osoby ( piszą z tej samej domeny :) )) Komuś bardzo zależy żeby pogrążyć tą szkołę.
          • Gość: Era IP: *.adsl.inetia.pl 25.04.11, 18:46
            Znacznie ciekawsze są konkrety!!!
            Jak ktoś idzie do klasy hiszpańskiej dwujęzycznej, która tak się reklamuje, to ten hiszpański chociaż powinien mieć super.Z innymi przedmiotami może być różnie(nie jestem z Marsa), ale te kierunkowe powinny być super.Jeśli nie są, to co z pozostałymi?;-)
            • Gość: Kazimierz IP: *.bemowonet.pl 25.04.11, 19:21
              Konkretem to jest wskazanie co się nie podobało na lekcjach hiszpańskiego a nie pisanie, że poziom niski. Tylko merytoryczna krytyka ma sens.
            • Gość: bemka IP: *.unknown.vectranet.pl 25.04.11, 21:18
              >Jak ktoś idzie do klasy hiszpańskiej dwujęzycznej, która tak się reklamuje,<

Są tu klasy dwujęzyczne z hiszpańskim? Jak to jest zorganizowane?
    • 29.05.11, 21:59
      Mam pytanie i bardzo proszę o pomoc. Syn składał podanie do klasy wojskowej. Musi zrobić jakieś badania,gdzie je robiliście żeby było najszybciej.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.