Dodaj do ulubionych

Coraz mniej starych drzew w Parku Sowińskiego.

20.12.16, 08:47
W naszym parku znowu wycięto kolejne stare drzewo.Jeszcze kilka lat temu były tam
dwie aleje ze starymi klonami-jaworami sadzonymi jeszcze przed wojną ,a więc świadkami tragedii Powstania Warszawskiego -Rzezi Woli 5-8 sierpnia 1944 .Mam nadzieję że ta wycinka jest jakoś uzasadniona , a nie chodzi tylko o uzupełnienie zapasu drewna do kominka dyrektora tego parku.
Trzeba pamiętać jeszcze , że od strony ulicy Wolskiej ,tam gdzie jest Miejsce Pamięci Narodowej ,a z tyłu rosną gęsto posadzone lipy ,po wojnie były doły śmierci.Zakopano tam spalone szczątki pomordowanych mieszkańców sąsiednich domów ,których zresztą też już nie ma. Zaraz po wojnie była ekshumacja tych szczątków i uroczysty pogrzeb. W procesji przewieziono je w trumnach na pobliski
Cmentarz Powstańców Warszawskich i Ludności Cywilnej pomordowanej w Powstaniu.
Edytor zaawansowany
  • sepia1111 31.12.16, 16:26
    A w dołach znalazły sie szczątki zołnierzy hitlerowskich. Poza tym jeszcze jedna uwaga. Radzę zwrócić uwagę na stan chodnika od Elekcyjnej do cerkwi. To woła o pomste do nieba. Usiłowałam napisac wniosek do funduszu partycypacyjnego, ale nie dałam rady. Nie potrafię, a przejście tego kawałka drogi to katorga! Może KTOŚ to zgłosi w nowym rozdaniu?
  • pawelec47 04.01.17, 16:07
    ciekawe skąd pochodzi ta informacja o hitlerowskich szczątkach?Przypominam sobie ,że widziałem niemieckie zdjęcia z okresu po upadku Powstania ,pokazujące groby żołnierzy
    niemieckich poległych w walkach w Powstaniu na cmentarzu prawosławnym ,dzisiaj w tej okolicy jest śmietnik.Rzeczywiście chodnik jest stary ,miejscami uszkodzony przez korzenie drzew ,od dawna czeka na naprawę.Podobno przyznano znaczne fundusze na remonty w parku Sowińskiego ,może wystarczy na remont chodnika?
  • pawelec47 06.03.17, 17:26
    bliski jest koniec starych drzew w parku Sowińskiego , zostało już tylko kilka. W najlepsze trwa wycinka
    zdrowych i będących w dobrym stanie, sadzonych jeszcze przed wojną klonów-jaworów.Te beztrosko wycinane stare drzewa tworzące dwie aleje nadawały parkowi niepowtarzalny charakter , na odtworzenie tego trzeba czekać kilkadziesiąt lat , my już tego nie dożyjemy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka