Dodaj do ulubionych

Gigantyczne korki na Powstańców - co robić?

22.12.05, 09:29
Od kiedy dokonali "usprawnien" w sygnalizacji świetlnej w związku z tramwajem to
Powstańców Śląskich, Maczka stały się jednym wielkim korkiem a okoliczne uliczki
w tym Osmańczyka, Pistów Śląskich, Obr.Tobruku stały się wielkim skrótem
zrospaczonych kierowców. Jeszce kilka dni temu przejazd na odcinku Maczka,
Powstańców, Piastów trwał kika mnut... a teraz to dramat, 20 minut a może i
wiecej - teraz to jeden gidgantyczny korek rano i wieczorem.
Do kogo interweniować w tej sprawie, co zrobić?

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • zbig72 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 22.12.05, 09:59
      nic nie da sie zrobić, dopóki ktoś rozsądny nie zdecyduje o zdjęciu osobnych
      ysgnalizatorów do lewoskrętu i nie przywróci normalnego skręcania w lewo które
      sprawdza się np. na skrzyżowaniach Powstańców/Wrocławska, Powstańców/Radiowa
      czy Wrocławska/Radiowa, a tam też przecież są tramwaje...

jeśli ktoś tego szybko nie zrobi to dalej będą rajdy sfrustrowanych kierowców
      po trawnikach, po ścieżce rowerowej wzdłuż WORD-a, stłuczki, i mega korek...
        • zbig72 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 22.12.05, 11:13
          nie jestem inżynierem ruchu (ale jak widać nie trzeba nim być żeby grzebać przy
          syganizacji) ale moim zdaniem wystarczyłoby:

1. zdemontować niepotrzebnie dostawiony sygnalizator przy skręcie z Conrada w
          Powstańców i przywrócić stan sprzed przebudowy (skręt w prawo nie koliduje z
          torowiskiem, więc nie wiem po co w ogóle, przy nim grzebano)

2. zlikwidować osobną sygnializację do lewoskrętów z Postańców w Conrada i z
          Powstańców w Piastów (ta z Powstańców w Maczka mogłaby zostać, jest szeroko i
          tworzą się tam najmniejsze korki)

3. zliwidować zwężenie za wyjazdem z Careffoura na Powstańców (z wyjazdu
          zrobiono rozbiegówkę, która kończy się zwężeniem, które następnie po 5 metrach
          znowu rozszerza się w pas ruchu...

4. utrzymać zakaz zawracania na Powstańców przy Maczka (sam wielokrotnie z
          niego korzystałem, bo inaczej mieszkańcy Chomiczówki tankujący na BP muszą
          jechać aż do Piastów i tam zawracać) ale przy zachowanym lewoskręcie nie jest
          to najbezpieczniejsza sprawa i chociaż tez zakaz utrudnia życie to jest
          sensowny...

5. wprowadzić zakaz zawracania na skrzyżowaniu Powstańców z Piastów (jak ktoś
          jedzie do Careffoura to skręca w lewo, nie ma powodów żeby tam zawracać)...

na jakiej podstawie inżynierowie ruchu uznali ze bez tych lewoskrętów ludzie
          nie dadzą sobie rady? skoro uzyskali prawa jazdy z tego typu skrzyżowania mi
          powinni radzić sobie bez problemów...

pozdrawiam
          • tarantula01 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 22.12.05, 13:47
            zbig72 napisał:

> nie jestem inżynierem ruchu (ale jak widać nie trzeba nim być żeby grzebać
            > przy syganizacji) ale moim zdaniem wystarczyłoby:
            >
            > 1. zdemontować niepotrzebnie dostawiony sygnalizator przy skręcie z Conrada w
            > Powstańców i przywrócić stan sprzed przebudowy (skręt w prawo nie koliduje z
            > torowiskiem, więc nie wiem po co w ogóle, przy nim grzebano)
            >
            > 2. zlikwidować osobną sygnializację do lewoskrętów z Postańców w Conrada i z
            > Powstańców w Piastów (ta z Powstańców w Maczka mogłaby zostać, jest szeroko i
            > tworzą się tam najmniejsze korki)
            >

Te sygnalizatory mają podobno podstawy prawne, które powinny być wprowadzone do
            2009 r. - patrz tramwaj nr 4 i pl. Bankowy. No i jest jak jest.

> 3. zliwidować zwężenie za wyjazdem z Careffoura na Powstańców (z wyjazdu
            > zrobiono rozbiegówkę, która kończy się zwężeniem, które następnie po 5
            > metrach znowu rozszerza się w pas ruchu...

Tak, jest i to natychmiast. Zresztą to powinno być zrobione (na koszt
            Carrefoura), jak oddawano do użytku ul. gen Maczka

> 4. utrzymać zakaz zawracania na Powstańców przy Maczka (sam wielokrotnie z
            > niego korzystałem, bo inaczej mieszkańcy Chomiczówki tankujący na BP muszą
            > jechać aż do Piastów i tam zawracać) ale przy zachowanym lewoskręcie nie jest
            > to najbezpieczniejsza sprawa i chociaż tez zakaz utrudnia życie to jest
            > sensowny...
            >
            > 5. wprowadzić zakaz zawracania na skrzyżowaniu Powstańców z Piastów (jak ktoś
            > jedzie do Careffoura to skręca w lewo, nie ma powodów żeby tam zawracać)...

łącząc punkt 4 i 5 przy wyjeździe z BP można zawrócić dopiero przy
            Wrocławskiej. ???

> na jakiej podstawie inżynierowie ruchu uznali ze bez tych lewoskrętów ludzie
            > nie dadzą sobie rady? skoro uzyskali prawa jazdy z tego typu skrzyżowania mi
            > powinni radzić sobie bez problemów...
            >
            > pozdrawiam

Poniżej, może tak załatwić sprawę?
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23704&w=33860872&a=33868360
            --
            TAK dla warszawskiej obwodnicy
            Strona internetowa SISKOM
            • zbig72 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 22.12.05, 14:48
              tarantula01 napisał:

> > 4. utrzymać zakaz zawracania na Powstańców przy Maczka (sam wielokrotnie
              > z
              > > niego korzystałem, bo inaczej mieszkańcy Chomiczówki tankujący na BP musz
              > ą
              > > jechać aż do Piastów i tam zawracać) ale przy zachowanym lewoskręcie nie
              > jest
              > > to najbezpieczniejsza sprawa i chociaż tez zakaz utrudnia życie to jest
              > > sensowny...
              > >
              > > 5. wprowadzić zakaz zawracania na skrzyżowaniu Powstańców z Piastów (jak
              > ktoś
              > > jedzie do Careffoura to skręca w lewo, nie ma powodów żeby tam zawracać).
              > ..
              >
              > łącząc punkt 4 i 5 przy wyjeździe z BP można zawrócić dopiero przy
              > Wrocławskiej. ???

niekoniecznie - wystarczy skręcić w lewo w Piastów, potem łukiem
              uliczką "parkingową" za careffourem i wyjazdem wracamy na Powstańców...

dłużej niż do tej pory, ale i tak krócej niż do Wrocławskiej i bezpieczniej niż
              zawracając :)
            • kazuyoshi78 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 22.12.05, 21:37
              > łącząc punkt 4 i 5 przy wyjeździe z BP można zawrócić dopiero przy
              > Wrocławskiej. ???

Tam i tak prawie każdy radzi sobie w ten sposób, że wyjeżdżając ze stacj BP
              przejeżdża przez chodnik/ścieżkę rowerową na teren Lidla. I co by nie mówić o
              legalności i bezpieczeństwie tego manewru, to ja kierowców doskonale rozumiem.
              I najlepiej byłoby, gdyby BP z Lidlem jakoś się dogadały i żeby powstał łącznik
              między terenem BP i terenem Lidla, bo jest on po prostu potrzebny.
            • rosebud68 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 30.12.05, 20:40
              tarantula01 napisał:

> zbig72 napisał:
              >
              > > 3. zliwidować zwężenie za wyjazdem z Careffoura na Powstańców (z wyjazdu
              > > zrobiono rozbiegówkę, która kończy się zwężeniem, które następnie po 5
              > > metrach znowu rozszerza się w pas ruchu...
              >
              > Tak, jest i to natychmiast. Zresztą to powinno być zrobione (na koszt
              > Carrefoura), jak oddawano do użytku ul. gen Maczka
              >

a niby dlaczego? po to jest rozbiegowka zeby plynnie wlaczac sie do ruchu a nie
              stac i czekac zmilowania przy wyjezdzie z terenu Carrefour'a, z kolei nastepne
              "rozszerzenie" to wydzielony pas do skretu w prawo, malo pojemny bo takie sa
              realia, bardziej by sie przydal jeszcze jeden taki biorac pod uwage znaczna
              liczbe gamoni nieustannie skrecajacych ze srodkowego (co jest oczywiscie
              niedozwolone)
              • tarantula01 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 02.01.06, 13:54
                rosebud68 napisał:

> a niby dlaczego? po to jest rozbiegowka zeby plynnie wlaczac sie do ruchu a
                > nie stac i czekac zmilowania przy wyjezdzie z terenu Carrefour'a,

Przy natężeniu ruchu jaki jest na PŚ, włączenie się do ruchu z tej rozbiegówki
                jest dosyć trudne.

> z kolei nastepne "rozszerzenie" to wydzielony pas do skretu w prawo, malo
                > pojemny bo takie sa realia, bardziej by sie przydal jeszcze jeden taki biorac
                > pod uwage znaczna liczbe gamoni nieustannie skrecajacych ze srodkowego (co
                > jest oczywiscie niedozwolone)

Zlikwidowanie tego przewężenia spowodowałoby, że wyjeżdżający z Carrefoura nie
                musieliby ustępować pierwszeństwa przejazdu po przejechaniu dość krótkego
                obecnie odcinka - nie powodowaliby spowolniania ruchu na PŚ. Natomiast
                skręcający w Maczka mieliby więcej miejsca, aby ustawiać się do skrętu na swoim
                pasie.
                --
                • rosebud68 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 02.01.06, 18:33
                  tarantula01 napisał:

>
                  > Przy natężeniu ruchu jaki jest na PŚ, włączenie się do ruchu z tej rozbiegówki
                  > jest dosyć trudne.
                  >

dyskusyjna sprawa, ja w kazdym razie problemow w tym miejscu nie miewam

>
                  > Zlikwidowanie tego przewężenia spowodowałoby, że wyjeżdżający z Carrefoura nie
                  > musieliby ustępować pierwszeństwa przejazdu po przejechaniu dość krótkego
                  > obecnie odcinka - nie powodowaliby spowolniania ruchu na PŚ. Natomiast
                  > skręcający w Maczka mieliby więcej miejsca, aby ustawiać się do skrętu na swoim
                  >
                  > pasie.

tere fere, pokretne jakies tlumaczenie, i tak spowolnienie by bylo takie same bo
                  nie wszyscy z Carrefoura skrecaja w Maczka a miejsca na zajecie prawidlowego
                  pasa byloby, wolne zarty, kilka metrow wiecej co nie ma zadnego znaczenia bo
                  gamonie szukaja go tuz przed samym skrzyzowaniem
              • kazuyoshi78 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 02.01.06, 14:29
                > a niby dlaczego? po to jest rozbiegowka zeby plynnie wlaczac sie do ruchu a
                > nie stac i czekac zmilowania przy wyjezdzie z terenu Carrefour'a

Ta rozbiegówka nie spełnia efektywnie swojej funkcji, gdyż jest zbyt krótka,
                aby samochody wyjeżdżajace z Carrefoura rozpędziły się do prędkości samochodów
                jadących Powstańców Śląskich. A dodac nalezy, że kierowcy jadą tamtędy z reguły
                ok. 70-80 km/h, a nie przepisowe 50.

Dlatego trzeba albo czekać na końcu rozbiegówki, aż wszyscy przejadą (można
                czekać długo), albo wepchać się przed nadjeżdżający pojazd, zmuszając jego
                keirowcę do ostrego hamowania.

Na to, że kierowcy jadący Powstańców Śląskich zwolnią i pozwolą płynni ewłączyć
                sie do ruchu kierowcy znajdującemu się na rozbiegówce, nie ma co liczyć.
                Warszawscy kierowcy pędzą na złamanie karku z obłedem w oczach.
                --
                Bike Hooligans on tour :)
                • rosebud68 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 02.01.06, 18:40
                  kazuyoshi78 napisał:

> Ta rozbiegówka nie spełnia efektywnie swojej funkcji, gdyż jest zbyt krótka,
                  > aby samochody wyjeżdżajace z Carrefoura rozpędziły się do prędkości samochodów
                  > jadących Powstańców Śląskich. A dodac nalezy, że kierowcy jadą tamtędy z reguły
                  >
                  > ok. 70-80 km/h, a nie przepisowe 50.
                  >
                  > Dlatego trzeba albo czekać na końcu rozbiegówki, aż wszyscy przejadą (można
                  > czekać długo), albo wepchać się przed nadjeżdżający pojazd, zmuszając jego
                  > keirowcę do ostrego hamowania.
                  >
                  > Na to, że kierowcy jadący Powstańców Śląskich zwolnią i pozwolą płynni ewłączyć
                  >
                  > sie do ruchu kierowcy znajdującemu się na rozbiegówce, nie ma co liczyć.
                  > Warszawscy kierowcy pędzą na złamanie karku z obłedem w oczach.

poruszyles nowe kwestie
                  r. jest krotka bo za chwile jest potrzebny oddzielny pas do skretu, tam jest
                  generalnie tyle miejsca ile jest i nie ma co marudzic, mozna oczywiscie
                  perspektywicznie zazyczyc sobie estakade prosto z parkingu carrefoura...
                  inna kwestia to znajomosc zasad kd i w ogole kultury jazdy, tutaj tez takie czy
                  inne rozwiazania drogowe nie maja zadnego znaczenia, jest bardzo powszechna
                  kategoria burakow, ktorzy jezdza tak jak im akurat wygodnie niezaleznie od
                  wszystkiego
    • Gość: Gosia Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: 212.244.179.* 22.12.05, 14:11
      Tak myslę, że jednak gro tych korków to zasługa przedświatecznych zakupów.
      Wczoraj miałam okazję przejachać 2 przystanki ta trasą z centrum handlowego na
      pętlę Chomiczówka przez 35 minut (normalnie do 5-6 minut). I przejeżdżałam sie,
      że 75% aut jechało albo do Centrum albo z niego próbowało wyjachać. Tak
      naprawde pewnie po świętach może w styczniu będzie można ocenić czy te światła
      faktycznie tak wszystko blokują czy jednak przedświąteczna gorączka zrobiła tu
      swoje. Choć zapewne warunkowe strzałki do skrętu w lewo powinni usunąć
      (ostatecznie będą tam jeździć tylko 3 tramwaje)
        • zbig72 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 22.12.05, 14:53
          ja teraz od Rodziców z Chomiczówki jadę prosto Kochanowskiego zamiast skręcać w
          Conrada, potem w lewo - przecinam Maczka i jadę Obrońców Tobruku na tyłach
          nowobudowanych osiedli (są progi zwalniajacej ale przynajmniej się jedzie a nie
          stoi), potem w lewo za halą sportową, potem wyskakuję na Wrocławską przy ZUS-ie
          i już zaraz po jestem u siebie na Radiowej, ufff... (to samo w druga stronę)

a jeszcze kilka dni temu jechałem prosto Powstańców i w 5 min byłem u siebie :(
          • piotr.lutynski Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 22.12.05, 15:46
            zbig72 napisał:

> ja teraz od Rodziców z Chomiczówki jadę prosto Kochanowskiego zamiast skręcać w
            >
            > Conrada, potem w lewo - przecinam Maczka i jadę Obrońców Tobruku na tyłach
            > nowobudowanych osiedli (są progi zwalniajacej ale przynajmniej się jedzie a nie
            >
            > stoi), potem w lewo za halą sportową, potem wyskakuję na Wrocławską przy ZUS-ie
            >
            > i już zaraz po jestem u siebie na Radiowej, ufff... (to samo w druga stronę)
            >
            > a jeszcze kilka dni temu jechałem prosto Powstańców i w 5 min byłem u siebie :(

Tylko po cholere tak robić skoro mamy powstańców, która nie musi być taka
            zapchana jak teraz po "odogodnieniach" sprzed kilku dni...

Pozdrawiam
          • Gość: Olo Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.chello.pl 24.12.05, 21:38
            zbig72 napisał:

> ja teraz od Rodziców z Chomiczówki jadę prosto Kochanowskiego zamiast skręcać w
            >
            > Conrada, potem w lewo - przecinam Maczka i jadę Obrońców Tobruku na tyłach
            > nowobudowanych osiedli (są progi zwalniajacej ale przynajmniej się jedzie a nie
            >
            > stoi), potem w lewo za halą sportową, potem wyskakuję na Wrocławską przy ZUS-ie
            >
            > i już zaraz po jestem u siebie na Radiowej, ufff... (to samo w druga stronę)
            >
            > a jeszcze kilka dni temu jechałem prosto Powstańców i w 5 min byłem u siebie :(

Pisze to człowiek, ktory jeszcze niadawno opisywał z radością pokręcone trasy przejazdu:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=290&w=27282373&a=27497033
            • zbig72 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 27.12.05, 08:20
              pomyśl zanim coś napiszesz...

pokręcona trasa przejazdu jest zawsze dobra, jeśli dzieki temu możesz ominąć
              korki, zaoszczędzić czasi benzynę - problem w tym, że na Powstańców nigdy
              korków NIE BYŁO! a teraz są, "dzięki" jednemu nieodpowiedzianemu pomysłowi...
              • Gość: olo Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.chello.pl 28.12.05, 02:03
                zbig72 napisał:

> pomyśl zanim coś napiszesz...
                >
                > pokręcona trasa przejazdu jest zawsze dobra, jeśli dzieki temu możesz ominąć
                > korki, zaoszczędzić czasi benzynę.

No to czemu marudzisz, że musisz jeździć pokręconą trasą omijajacą korki na
                Powstańców? Przecież pokręcona trasa jest dobra i dzięki niej oszczędzasz
                czas i benzynę.
                Nie było przedtem korków na Powstańców? ale teraz są.
                Kiedyś nie było korków na Modlińskiej, Marynarskiej, Jerozolimskich. A teraz są
                A ty radzisz ludziom jeździć pokręconymi trasami. więc i sam przyzwyczaj się do
                pokręconych tras na bemowie.
                Pomyśl zanim coś napiszesz.
                • zbig72 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 28.12.05, 08:37
                  > Nie było przedtem korków na Powstańców? ale teraz są.
                  > Kiedyś nie było korków na Modlińskiej, Marynarskiej, Jerozolimskich. A teraz

kiedyś nie było mądrego olo ale teraz na szczęście już jest...

jak nie masz żadnych propozycji rozwiązania problemu to oszczędź sobie
                  pisaniny, korki na Modlińskiej, Marynarskiej czy JeroZolimskich powstały
                  stopniowo, wraz ze zwiększającym się natężeniem ruchu. a korki na Powstańców
                  wygenerowała głupia decyzja, a właściwie dwie (o budowie tramwaju i o
                  przeregulowaniu świateł)
                  • Gość: olo Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.chello.pl 28.12.05, 11:14
                    Ależ mam propozycję rozwiązania problemu.
                    Teraz możesz stosować swoje objazdy i oszczędzać czas i paliwo.
                    Dokładnie to, co radziłes innym.

Korki gdzie indziej powstawały stopniowo?
                    A znasz przyczynę tej stopniowości powstawania korków?
                    - budowa wielkich osiedli bez budowania nowych dróg.
                    Obecnie buduje się wielkie osiedla na bemowie. A nowych dróg ty oczywiście
                    nie chcesz.

No to kursuj tym swoim objazdem.
                    Aż do momentu, gdy i te objazdy się zatkają....
                    • Gość: Boy Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.05, 11:42
                      Wybacz drogi Olo ale piszesz bzdety.
                      Nikt nie napisal ze nowe drogi sa niepotrzebne - wciskanie komus takich slow do
                      ust, pomijajac czysta demagogie, jest po prostu niegrzeczne.
                      Wiadomo, ze korki na Powstancow nie sa spowodowane tym, ze nagle przed Swietami
                      mieszkancy Bemowa i Bielan masowo kupili sobie samochody, lub ze jak grzyby po
                      deszczu zmaterializowaly sie w okolicy nowe osiedla, ale tylko i wylacznie
                      bezsensownym ustawieniem sygnalizatorow lewoskretu.
                      Nie wiem czy jechales tamtedy choc raz, ze tak atakujesz krytykujacych.
                      • Gość: Olo Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.chello.pl 29.12.05, 00:14
                        > Wybacz drogi Olo ale piszesz bzdety.
                        > Nikt nie napisal ze nowe drogi sa niepotrzebne - wciskanie komus takich slow do
                        > ust, pomijajac czysta demagogie, jest po prostu niegrzeczne.

Tak?
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=290&w=27282373&a=27282373
                        Pisują tu ci sami, co nie tak dawno pisali,iż nowych dróg nie trzeba budować.
                        a Zbig zalecał wszystkim bzdurne objazdy po uliczkach osiedlowych
                        No to niech sam teraz kursuje takimi uliczkami.

> Wiadomo, ze korki na Powstancow nie sa spowodowane tym, ze nagle przed Swietami
                        > mieszkancy Bemowa i Bielan masowo kupili sobie samochody, lub ze jak grzyby po
                        > deszczu zmaterializowaly sie w okolicy nowe osiedla, ale tylko i wylacznie
                        > bezsensownym ustawieniem sygnalizatorow lewoskretu.

Takie sygnalizatory są powszechne i w innych miejscach w Warszawie.
                        Chociażby skręt w Racławicką ze Żwirki i Wigury. Tam też się korkuje, a na
                        skręt czeka nie 3, a 10 zmian świateł.
                        Korkuje się jak są światła.
                        A może jednak budować trasy bez świateł? Co Zbig?

> Nie wiem czy jechales tamtedy choc raz, ze tak atakujesz krytykujacych.

A ty jechałes choć raz Modlińską o 8 rano?
                  • rosebud68 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 28.12.05, 20:35
                    zbig72 napisał:

> a korki na Powstańców
                    > wygenerowała głupia decyzja, a właściwie dwie (o budowie tramwaju i o
                    > przeregulowaniu świateł)

jedna, budowa linii tramwajowej byla tylko pretekstem do zmiany cykli
                    sygnalizacji swietlnej
                    tramwaj sie przyda i nie ma uzasadnienia do takiej organizacji ruchu jaka teraz
                    wdrozono, szczegolnie przy wydzielonych pasach do skretu w lewo
                    nalezy zmienic cykle sygnalizacji i to wszystko (nie wiem czy poprzednie bylyby
                    teraz idealne ale na pewno lepsze niz to co jest teraz)
      • kazuyoshi78 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 22.12.05, 21:40
        > Tak myslę, że jednak gro tych korków to zasługa przedświatecznych zakupów.

To nie mogły te ćwoki wprowadzić zmiany tuż po świętach? Nie dało się poczekać
        tych kilku dni?

Bo teraz to np. rowerzyści jadący prawidłowo drogą dla rowerów mają szansę na
        zderzenie czołowe z jakimś zdesperowanym kierowcą.
        --
        • Gość: Boy Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.05, 19:08
          No niestety, tez tego nie rozumiem - testowanie sygnalizacji w czasie
          przedswiatecznym i to w okolicy duzego marketu to czyste chamstwo. Jak zwykle
          ktoremus urzedasowi zabraklo paru szarych komorek.
          Co do usprawnienia ruchu to chyba wszystko zostalo napisane - przede wszystkim
          zniesc te idiotyczne sygnalizatory do skretu w lewo oraz te "swietna" koncepcje
          swiatel przy skrecie w prawo Conrada-Powstancow Slaskich. Reszta to juz tylko
          kosmetyka, zakazy zawracania owszem moga jeszcze bardziej usprawnic ruch ale nie
          sa niezbedne.
          Ja w tej chwili nie skrecam juz w lewo ani przy dojezdzie do Carrefoura, ani
          prszy zjezdzie na Conrada (gdzie mieszkam) - jade w prawo, zawijam niedaleko za
          swiatlami i klopot z glowy. Tylko czy koniecznie trzeba tak kombinowac?
            • zbig72 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 27.12.05, 08:22
              nawet w pierwszy dzień Świąt, po 17, kiedy na innych ulicach można było sobie
              piknik zrobić, bo było kompletnie pusto, na skręt z Powstańców w Conrada
              czekało się 2, 3 zmiany świateł

już teraz sporo osób nie wytrzymuje i skręca w lewo ze środkowego pasa -
              stłuczki (oby tylko) nieuniknione...
              • vampi_r Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 27.12.05, 22:08
                No to cholerka, niedobrze.
                Wyglada na to, że stołeczny inżynier ruchu znów coś źle wyliczył.
                Pan Galas jest nie do ruszenia. Jak się uprze, to święty boże nie pomoże.

Będziemy starali się zrobić coś w tej sprawie. Na razie jutro sam przyjadę na wizję lokalną i obejrzę sobie wszystko. Może wpadnie mi jakis pomysł do głowy.Niedaleko tego skrzyżowania mieszkałem przez 3 lata, więc sprawa mnie interesuje personalnie.
                Powstańców Śląskich to jedyne rozsądne połączenie Bemowa z Chomiczówką i trasa musi być drożna. Jak nie, trzeba będzie domagać się zbudowania wiaduktu na skręt z PŚ w Conrada.

Na Powstańców nie było chyba do tej pory korków. Jednak na Bemowie obecnie sporo się buduje nowych osiedli. Jak to wszystko zasiedlą, to będzie o wiele gorzej.
                Sam wiem, jak zwiększył się ruch na Racławickiej po oddaniu do zasiedlenia Mariny.

--
                Forum SISKOM TAK dla obwodnicy w Warszawie
                • Gość: Boy Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.05, 11:46
                  No byloby fajnie.
                  Czy te lewoskrety sa rzeczywiscie niezbedne (czyt. wymagane prawnie)? W
                  Warszawie jest przeciez wiele skrzyzowan z rownolegle jadacym tramwajem bez tego
                  typu "udogodnien" (chocby Jana Pawla - Stawki). Pomysl z wiaduktem (oczywiscie z
                  pewnoscia udrazniajacym ruch na Powstancow) to troche jak strzelanie do komara z
                  armaty - moze po prostu da sie jakos zadzialac w sprawie tych swiatel?
                  • vampi_r Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 28.12.05, 21:26
                    Byłem i naocznie zobaczyłem.
                    Najbardziej korkuje się skręt z Powstanców w Conrada.
                    Zrobiono oddzielne światło dla tego kierunku ruchu, które jest zbyt krótkie w stosunku do natężenia ruchu.

Co zrobić?
                    - Estakadę...

A na szybko:
                    Zauważyłem, że ruch w kierunku Powstańców -> Conrada jest chyba najintensywniejszy na tym skrzyzowaniu. Przy czym jest tylko jeden pas do skrętu i w dodatku zbyt krótki. Dziś około 13:00, pomimo niewielkiego ruchu w ogóle, ostatnie auta czekające na skręt w Conrada, nie miesciły się już w pasie na skręt. Przy większym natężeniu ruchu samochody skręcające w Conrada będą blokowac auta jadące w Reymonta.
                    Ruch z kierunku Reymonta na wprost w Powstańców Śląskich jest niewielki. Ruch tramwajów również. Nic nie jedzie, a samochody nie mogą skręcić w lewo, bo mają czerwone światło. W tym czasie pali się zielone dla ruchu Reymonta <-> Powstanców i praktycznie nikt przez skrzyzowanie nie przejeżdża.

1. Wydłużyć zielone światło na skręt w lewo z PŚ w Contada przynajmniej o 15 sekund.
                    2. Zrobić dwa pasy na sket w lewo w Conrada.
                    3. Zastosować system właczania światła przez nadjeżdżający tramwaj.

Docelowo powinna zostać zainstalowana sygnalizacja akomodacyjna.

Kiedyś potrzebny będzie wiadukt i Trasa Mostu Północnego przechodząca w Nowolazurową, jako alternatywa łącząca Bemowo z Chomiczówką i północnymi Bielanami.
                    Trzeba też dokonać selekcji ruchu. Obecnie PŚ jadą ci, co tylko na Piaski i Chomiczówkę, jak i ci co nieco dalej, do Łomianek, czy nawet Gdańska.
                    Wyjeżdżających z Warszawy trzeba przerzucić na nową trasę wylotową klasy ekspresowej. Powstańców Śląskich i Conrada powinny pozostać tylko dla ruchu lokalnego, a nie przelotowego.

Niech każdy wyśle do Galasa pismo o przyblizonej treści:
                    My też.

Trzeba zaproponować przynajmniej wydłuzenie zielonego światła na skręt w Conrada.
                    ---
                    • kazuyoshi78 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 30.12.05, 10:28
                      > 2. Zrobić dwa pasy na sket w lewo w Conrada.

Nie da rady. Tuż za skrętem jest zwężenie Conrada do jednego pasa, więc
                      zrobiłby się niezły pasztet, gdyby skręcajace dwoma pasami samochody musiały
                      się nagle znaelźć na jednym pasie.

Trzeba byłoby przebudować Conrada do dwóch pasów na odcinku co najmniej 200
                      metrów, aby samochody skręcające dwoma pasami upchnęły się na jednym pasie w
                      miarę łągodnie.
                      --
                      • vampi_r Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 30.12.05, 12:05
                        kazuyoshi78 napisał:

> > 2. Zrobić dwa pasy na sket w lewo w Conrada.
                        >
                        > Nie da rady. Tuż za skrętem jest zwężenie Conrada do jednego pasa, więc
                        > zrobiłby się niezły pasztet, gdyby skręcajace dwoma pasami samochody musiały
                        > się nagle znaelźć na jednym pasie.
                        >
                        > Trzeba byłoby przebudować Conrada do dwóch pasów na odcinku co najmniej 200
                        > metrów, aby samochody skręcające dwoma pasami upchnęły się na jednym pasie w
                        > miarę łągodnie.

No przecież!!!
                        A nawet 300 metrów. Tam jest miejsce, by to zrobić. I przeróbka taka byłaby możliwa w miarę szybko.

--
                      • tarantula01 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 02.01.06, 13:33
                        kazuyoshi78 napisał:

> > 2. Zrobić dwa pasy na sket w lewo w Conrada.
                        >
                        > Nie da rady. Tuż za skrętem jest zwężenie Conrada do jednego pasa, więc
                        > zrobiłby się niezły pasztet, gdyby skręcajace dwoma pasami samochody musiały
                        > się nagle znaelźć na jednym pasie.
                        >
                        > Trzeba byłoby przebudować Conrada do dwóch pasów na odcinku co najmniej 200
                        > metrów, aby samochody skręcające dwoma pasami upchnęły się na jednym pasie w
                        > miarę łągodnie.

Aż tak dużo być może nie potrzeba. Skręcając z Modlińskiej w Światowida też do
                        dyspozycji są dwa pasy, które na Światowida przechodzą w jeden pas. Całośc ma
                        może z 70 m. Dodatkowo na prawym pasie jest przystanek autobusowy, który w
                        wypadku zatrzymania się autobusu "skraca" możliwość zjechania na jeden pas.
                        Wszystko jednak nieźle funkcjonuje.

Pewnie można jednak poszerzyć Conrada, aby zlikwidować niewygodny odcinek, aby
                        ułatwić życie jeżdżącym.
                        --
                • rosebud68 vampir -glowna nominacja za najglupszy pomysl roku 28.12.05, 20:30
                  vampi_r napisał:

> Będziemy starali się zrobić coś w tej sprawie. Na razie jutro sam przyjadę na w
                  > izję lokalną i obejrzę sobie wszystko. Może wpadnie mi jakis pomysł do głowy.

blagam.... nie rob tego! niech oszolomy nie robia nic w tej sprawie plisssss...
                  nie pogorszcie jeszcze bardziej sytuacji....

> Powstańców Śląskich to jedyne rozsądne połączenie Bemowa z Chomiczówką i trasa
                  > musi być drożna. Jak nie, trzeba będzie domagać się zbudowania wiaduktu na
                  skręt z PŚ w Conrada.

ROTFL
                  buahahahahahahahahahahahahahhhhhahahahahahahahahahahahahah
                  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
                  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

najwieksza bzdura jaka ostatnio slyszalem
                  to moze najlepiej kolejowy? albo przeprawe balonowa? albo wyciag narciarski?
                    • vampi_r Objazd Zbiga 28.12.05, 21:40
                      Jechałem dziś ul. Obrońców Tobruku.
                      Tam buduje się na potęgę. Wiele bloków będzie zasiedlanych wiosną.
                      Obrońców Tobruku wkrótce się zatka, gdyż nie ma innego dojazdu do tych bloków, jak ta ulica (wąska, kręta i niebezpieczna).

Pamiętam czasy, gdy nie było jeszcze połaczenia Bemowa z Obozową. Obrońców Tobruku każdego dnia walił sznur pojzadów, a przejazd tą ulicą zajmował 15-20 minut. Wkrótce taki stan wróci.

--
                      • Gość: Ryszard Re: Objazd Zbiga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.05, 09:45
                        Witam.
                        Ma Pan rację pisząc o tym, że powinien zostać stworzony dodatkowy pas dla
                        skręcających w lewo z PŚ w ul. Conrada. Ale to nie jedyny newralgiczny punkt
                        tej trasy. Proszę zobaczyć co sie dzieje na odcinku od gen. Maczka do ul.
                        Piastów Śląskich. Za sprawą źle ustawionej sygnalizacji świetlnej samochody
                        czekajace na skręt w Piastów Śląskich korkują w zasadzie cały wspomniany
                        odcinek. Uważam, że powinno się powrócić do ustawień sygnalizacji jaka
                        obowiazywała tu wcześniej. I jeszcze jedno, co zastanawia mnie najbardziej -
                        jaka była idea ustawiania dodatkowych sygnalizatorów dla skręcających w prawo
                        (zarówno na Conrada jak i na ul. Piastów Śląskich). Nie ma nasze Bemowo
                        szcześcia do ludzi podejmujących decyzję dotyczące tego co dzieje się na
                        drogach. Kilka miesięcy temu przez nieprzemyślane ustawienie ekranów
                        dzwiękochłonnych na ul. gen Maczka (zamiast ustawić je na środku pasa zieleni,
                        wybudowano je tuż przy jezdni) został zamknięty skręt w stary odcinek ul.
                        Powązkowskiej. Teraz funduje nam się niepotrzebne stanie w korkach dzięki
                        niepzremyślanej decyzji o zmianie sygnalizacji.
                        • zbig72 Re: Objazd Zbiga 29.12.05, 15:17
                          niestety, ostatnie decyzje podjęte w sprawie rozwiązań komunikacyjnych okazały
                          się nietrafione - teoria swoje (w teorii osobne sygnalizatory do skrętu w lewo
                          są niewątpliwie dobrym pomysłem) a życie swoje...

faktycznie, skręt z Powstańców w Conrada jest najgorszy - ruch z Reymonta w
                          Powstańców jest niewielki i głównie się stoi na czerwonym patrząc jak w tym
                          czasie z przeciwka nic nie jedzie...

co do "mojego" objazdu, to stosuje go coraz więcej osób - nadal jest szybciej
                          niż z lewoskrętem, ale zapewne wkrótce, po oddaniu budowanych przy Obrońców
                          Tobruku bloków, i ta uliczka się zakorkuje (zresztą jest to typowa osiedlówka a
                          nie ulica przelotowa)

sporo osób robi jeszcze taki manewr - skręca w prawo z Powstańców w
                          Kochanowskiego i zaraz za światłami zawraca, ustawiając się na pasie do jazdy
                          prosto, w Conrada - nie muszę chyba pisać jakie zamieszanie i niebezpieczeństwo
                          powodują w ten sposób dla jadących Kochanowskiego...
                          • vampi_r Re: Objazd Zbiga 29.12.05, 20:55
                            Ja myślę, że to własnie ten skret najwiecej blokuje.
                            Obecnie nie mieszkam tam i nie jest mi po drodze, więc będąc w tych rejonach przedwczoraj (w dodatku, gdy ruch był niewielki) nie zaobsewrwowałem innych niedogodnosci.

Skręt w Kochanowskiego i zawrócenie, to niebezpieczne jak diabli. Już chyba lepiej jechać prosto w Reymonta i potem wjechać w Conrada z Wólczyńskiej.

Obrońców Tobruku po oddaniu wszystkich mieszkan może okazac się niewydolna.
                            W dodatku nie zauważyłem, by robili jakieś osobne pasy skrętu do osiedli.
                            Wystarczy, by jeden samochód chciał skręcić w lewo, jak zablokuje wszystkich z tyłu. Będzie tam dochodzić do stłuczek.

Wydajac pozwolenie na budowę osiedli, miasto powinno domagać się od developerów wykonania stosownego dojazdu do osiedla, czyli defacto miejscowe poszerzenie Obrońców Tobruku z odrębnymi pasami tylko na skręt.

A z poprawą warunków jazdy na PŚ, to piszcie masowo pisma do Galasa (do wiadomoścu dyrektora ZDM).
                            Wtedy będą musieli coś zdobić.
                            --
                    • kazuyoshi78 Re: vampir -glowna nominacja za najglupszy pomysl 30.12.05, 10:30
                      Sęk w tym, że miejsca na estakedę to niem specjalnie nie ma. Trzeba byłoby
                      znacznie poszerzyć Conrada, aby to zrobić. A skoro już poszerzać, to równie
                      dobrze można byłoby wtedy zamiast estakady zrobić skręt z dwóch pasów -
                      rozwiąznaie prawie tak samo efektywne, a znacznie tańsze i nie szpecące okolicy.
                      --
                      • vampi_r Re: vampir -glowna nominacja za najglupszy pomysl 30.12.05, 11:17
                        kazuyoshi78 napisał:

> Sęk w tym, że miejsca na estakedę to niem specjalnie nie ma. Trzeba byłoby
                        > znacznie poszerzyć Conrada, aby to zrobić. A skoro już poszerzać, to równie
                        > dobrze można byłoby wtedy zamiast estakady zrobić skręt z dwóch pasów -
                        > rozwiąznaie prawie tak samo efektywne, a znacznie tańsze i nie szpecące okolicy
                        > .

Zobaczycie, że kiedyś sami mieszkańcy zaczną mówić o estakadzie.
                        Obecnie estakaduje się kilka skrzyżowań.

--
                • h108 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 05.01.06, 14:27
                  >>>Jak nie, trzeba będzie domagać się
                  zbudowania wiaduktu na skręt z PŚ w Conrada.<<<

Oj, musze przyznac, ze stoje w tym korku prawie codziennie. I ten sam pomysl przyszedl mi do glowy.
                  Tylko zaraz wypadlo mi sie w te glowe stuknac i pomyslec co z okolicznymi mieszkancami. Nie byliby
                  pewnie zachwyceni estakadą. Chyba jedynym sensownym rozwiazaniem jest skret z dwoch pasow i
                  poszerzenie wlotu Conrada. I wylotu zresztą takze.

Dziwie sie, ze nie ma w tym wątku koszatka, który jest przeciwny jakiemukolwiek wzrostowi ruchu na
                  Conrada. Wiec nie bede sugerowac, ze estakada postulowana przez mojego przedmowce moze
                  znacznie ten ruch wzmóc.
                  --
                  chomiczowka.org
              • kazuyoshi78 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 30.12.05, 10:33
                > już teraz sporo osób nie wytrzymuje i skręca w lewo ze środkowego pasa -
                > stłuczki (oby tylko) nieuniknione...

Tak skręcało się tam zawsze. Policja też już się zmiarkowała i czasami stoi
                przy przystanku autobusowym na Conrada i łapie takich delikwentów.
                --
      • Gość: zolw Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 13:14
        pozwole sobie przedstawic swoje propozycje:
        a) czujniki tramwajowe potrzebne tylko przy przejezdzie przez Powstancow od
        petli Nowe Bemowo.

b) skrzyzowanie Powstancow i Piastow w sekwencji
        1. przejazd: -prosto obie nitki Powstancow
        35s -w prawo obie nitki Powstancow (z.s.)
        -tramwaje
        -piesi przez Piastow
        2. przejazd: -tylko w lewo obie nitki Powstancow
        20s -w prawo obie nitki Piastow (z.s.)
        -piesi przez Powstancow
        3. przejazd: -prosto obie nitki Piastow
        10s -prawo obie nitki Piastow (z.s.)
        -piesi przez Powstancow (k)
        4. przejazd: -lewo obie nitki Piastow
        10s -piesi zatrzymani

Do tego- zakaz zawracania, bezposrednie przejscie rozbiegowki od Carrefour'a w
        pas skretu w Maczka (linia ciagla przez 150 <100>m od pasa srodkowego,
        przerywana od strony wyjazdu z Carrefour'a) (thnx for zbig72)

legenda ;)
        z.s. =zielona strzalka
        k =kontynuacja

Na razie tylko to skrzyzowanie, bo je obserwuje nacodzien. Jak to widzicie?
        (Postaram sie pomyslec o pozostalych- z Maczka, Conrada i ewentualnie
        Wroclawska.)
        • rosebud68 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 14.01.06, 20:34
          Gość portalu: zolw napisał(a):

> Do tego- zakaz zawracania, bezposrednie przejscie rozbiegowki od Carrefour'a w
          > pas skretu w Maczka (linia ciagla przez 150 <100>m od pasa srodkowego,
          > przerywana od strony wyjazdu z Carrefour'a) (thnx for zbig72)

ok, nie upieram sie ale plus kamera na ten skret w maczka i slone mandaty dla
          gamoni skrecajacych ze srodkowego pasa
          • Gość: zolw Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 13:11
            kamera to rzeczywiscie dobry pomysl, ale tylko z oznaczeniem -> "skrzyzowanie
            pod obserwacja kamer". Bez tego nie wypali, a zdaje sie ze za takie wykroczenie
            placi sie 100-150 zl wiec mysle ze taka wysokosc wystarczy. wezmy pod uwage ze
            skoro jest to trasa laczaca bemowo i bielany to kierowcy sie powtarzaja.
            Zastanawiam sie jednak czy nie lepszy bylby pomysl z ustawieniem tam policji
            (ktora i tak sie czesto ustawia ale na maczka zeby lapac za predkosc)- wtedy
            bezpieczniejszym bylby tez wyjazd z carrefour'a bo nie mam zludzen ze ciagla
            linia odstrasza.
    • Gość: magic3 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.05, 12:50
      Myślę, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zwrócenie się do ZDM-u o wycofanie
      się z wprowadzonych zmian w organizacji ruchu i powrót do organizacji, która
      była wcześniej. Tramwajów bowiem nie można, a nawet nie należy likwidować, nie
      można też zburzyć Carrefoura ani nowopopwstałych osiedli, które generują
      zwiękoszony ruch w tamtej okolicy. Im więcej osób będzie dzwonić, pisać do ZDM,
      tym prędzej dostrzegą problem i coś zrobią.
          • rosebud68 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 30.12.05, 20:33
            ludzie... rece opadaja...
            jeszcze 10 dni temu w tych miejscach nie bylo tych problemow, czy cos sie
            takiego zmienilo (poza tymi cholernymi cyklami) zeby snuc takie pokrecone pomysly???
            rondaw, wiadukty, estakady, wykopy, podkopy, tunele... i co jeszcze? przeciez
            wystarczy banalna zmiana cykli sygnalizacji...
            • vampi_r Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 31.12.05, 13:34
              rosebud68 napisał:

> wystarczy banalna zmiana cykli sygnalizacji...

Myślisz doraźnie, a nie perspektywicznie.
              Odnieś więc natężenie ruchu na PŚ do okresu, jak zostanie oddane do użytku 5 tys. nowych mieszkan właśnie budowanych na Bemowie.
              5 lat temu ulica Modlińska była w miarę spokojną ulicą. Obecnie to jabardziej zakorkowane miejsce w Warszawie.
              Budowanie osiedli bez dbania o rozwój infrastruktury komunikacyjnej prowadzi własnie do takiego bałaganu.

Czemu zmiana cyklu świateł spowodowała paraliż PŚ?
              Bo ruch na tej ulicy przedtem był u kresu swej drożnosci.
              Wystarczy 1000 samochodów na dobę więcej na tej ulicy, by nawet po przywróceniu stanu sprzed zbudowania nowej linii tramwajowej, znów były korki.
              Po oddaniu osiedli na ulice Bemowa wjedzie dodatkowe 3 tys. samochodów.

--
              • rosebud68 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 31.12.05, 15:49
                ale co ma piernik do wiatraka?????
                jeden gamon z drugim gamoniem wymyslili z dnia na dzien nowa (chora, wadliwa,
                popier...) organizacje ruchu na 2 skrzyzowaniach i w jednym momencie zaczely sie
                problemy, zeby im zazegnac nie potrzeba wielkiego wysilku
                ale jesli mam myslec perspektywicznie to proponuje od razu dziesieciopasmowa
                autostrade pomiedzy conrada a piastow slaskich - rownie sie nadaje do
                rozwiazania biezacego problemu co estakady i ronda, a przede wszystkim rownie
                szybko mozna uzyskac efekty
                • vampi_r Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 31.12.05, 16:44
                  Taka organizacja ruchu (z osobnym światłem na skręt w lewo) jest normą na wielu skrzyzowaniach w Warszawie i obawiam się, że będzie to wprowadzane na pozostałych.
                  Jednak taka organizacja ruchu nie spowoduje korków, gdy ruch jest odpowiednio posortowany i co za tym idzie - mniejszy. Obecnie PŚ jeździ ten, kto jedzie lokalnie z Bemowa na Chomiczówkę, czy Piaski, jak i ten, kto jedzie do Łomianek, na Tarchomin, itp.

Poza tym, skoro Bemowo, Chomiczóka, Piaski dostały nową linię tramwajową, to wiele osób powinno przesiąść się na komunikację publiczną. Przynajmniej w teorii wielu piszących tutaj.
                  Ja twierdzę, że rozwój jedynie transportu masowego nie zmniejszy korków.

Potrzebny jest równoległy rozwój dróg kołowych.

Twierdze też, że za rok, dwa, PŚ będzie jeszcze bardziej zapchana, jak oddadzą wszystkie budowane obecnie mieszkania, niezależnie od tego, czy są światła takie, czy inne. Z tymi światłami korki będa po prostu większe.
                  Wszędzie gdzie na trasie są światła, są i korki.
                  Was denerwuje stan na PŚ.
                  Ale w o wiele wiekszych korkach stoi się na Wawelskiej, Żwirki i Wigury, czy na Niepodległosci.
                  Was to nie obchodzi?
                  Podobnie jak mnie skrzyżowanie PŚ z Conrada.

Pomógłbym Wam, ale po reakcji rosebuda odeszła mi ochota.

Papapapapa

--
              • Gość: marek Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? IP: *.aster.pl 17.01.06, 19:28
                Vampir, ty jesteś jakiś pie....ty

piszesz: Budowanie osiedli bez dbania o rozwój infrastruktury komunikacyjnej
                prowadzi własnie do takiego bałaganu.

A w innych forach jesteś za budową niepotrzebnej dla ruchu lokalnego obwodnicy
                przez osiedla mieszkaniowe.
                Mieszasz się stary w zeznaniach. Czas się leczyć chłopie.
                W Warszawie trzeba wybudować lokalne osiedlowe drogi które rozładują korki
                takie jakie mamy teraz na PŚ, Płowieckiej, Modlińskiej, Jana Pawła Puławskiej
                itp.
                Trzeba wybudować szereg dróg równoległych do głównych ulic (wąskich ale dużą
                ilość), ruch się rozładuje w drogach równoległych.
                Wpuszczenie tranzytu do miasta tylko spotęguje korki (będą tworzyły się korki
                do dojazdów na autostradę, a co za tym idzie korki będą się tworzyły na drogach
                dojazdowych do dróg dojazdowych, do autostrad i miasto stoi.
                Jestem za drogami lokalnymi w warszaie, ale przeciw obwodnicy przez warszawę.
                Obwodnica TAK, ale poza miastem.

SISKOM NIE
            • kazuyoshi78 Re: Gigantyczne korki na Powstańców - co robić? 02.01.06, 09:42
              > ludzie... rece opadaja...
              > jeszcze 10 dni temu w tych miejscach nie bylo tych problemow, czy cos sie
              > takiego zmienilo (poza tymi cholernymi cyklami) zeby snuc takie pokrecone
              > pomysly???
              > rondaw, wiadukty, estakady, wykopy, podkopy, tunele... i co jeszcze? przeciez
              > wystarczy banalna zmiana cykli sygnalizacji...

Obawiam się, że w perspektywie nie wystarczy...
              Owszem, można i nalezy zmienić te światła, bo roziwązania obecne są wadliwe.
              Ale docelowo najważniejsze są nie światła i nie drogi, lecz zmiana nawyków
              komunikacyjnych u warszawiaków i zmiana mentalności u miejhskich urzędników.
              --
                    • magic3 Winni są też kierowcy. 05.01.06, 15:15
                      Dzisiaj o godz. 14.05 stałem do skretu w lewo z PŚ w Piastów Śląskich koło
                      Carrefoura. Policzyłem ile aut przejechało w lewo przy jednej zmianie świateł:
                      było ich cztery, a moim zdaniem spokojnie mogłoby przjechac w tym czasie i
                      dziesięć, gdyby nie "refleks szachisty" u wielu kierowców. Stanie taki jeden z
                      drugim i dopiero jak zapali się zielone, to zaczyna szukać lewarka zmiany biegów.
                        • magic3 Re: Winni są też kierowcy. 07.01.06, 13:03
                          Czynnik ludzki można poprawić, choc oczywiście po zmianie oraganizacji ruchu
                          nadal mniej samochodów przejedzie na jednym cyklu niz dawniej- i to oczywiście
                          jest też sprawą do poprawienia. Nalezy jednak poprawic wszystkie "parametry", w
                          tym czynnik ludzki, a to już od nas, kierowców, zależy.
                          • piotr.lutynski Re: Winni są też kierowcy. 09.01.06, 12:05
                            Co tu banialuki wciskacie.... najpierw trzeba tak zorganizować organizację ruchu
                            przy istniejącej infrastrukturze a dopiera jak to nie wystarcza mysleć o
                            inwestycjach a nie spieprzyć co się da w organizacji ruchu i budować "etakady" w
                            nadziei że to coś poprawi- Polska nie jest tak bogatym krajem by można było
                            tolerować takie marnotrawstwo!
                            Panowie z Siskomu dziwnie nabrali "wody w usta" wciskając ciemnoty z "reflesem
                            kierowcow" czy propozycjami "budowania estakad" lub obarczając
                            odpowiedzialnością "nowe osiedla" tak jakby powstały one ok. 15 grudnia - co
                            chcecie nam to urządzic drugie skrzyżowanie wołoska/marynarska?
                            Należy powrócić do organizacji ruchu takiej jaka była i pociągnąć do
                            odpowiedzialności finasowej tego, kto doprowadził do takiego balaganu.

Pozdrawiam
                            • Gość: Karimata Jest jeszcze jedna zmiana na Powstańców IP: 193.41.113.* 10.01.06, 10:02
                              Przy skręcie z Powstańców w prawo w Maczka został znacznie wydłuzony czas
                              palenia się światła czerwonego bez zielonej strzałki do skrętu w Maczka.
                              Sytuacja jest taka, ze jadące z Bielan samochody (skręcające w lewo w Maczka na
                              swoim zielonym) dawno juz zdążą przejechać, a Bemowo stoi, bo nie ma zielonej
                              strzałki. To tez powoduje korki. Teraz stoi się już od Carrefoura.
                              Odnosze wrażenie, że ta zmiana także ma związek z puszczeniem tramwaju. Ktoś
                              chyba nie przemyślał do końca tych zmian.
                              Czy jest szansa na zmiany?
                              • Gość: Yarp Re: Odpowiedz TW na pytanie dot. sygnalizacji IP: *.era.pl 11.01.06, 12:12
                                Szanowny Panie !

W zwiazku z otrzymanym od Pana pismem, dotyczacym sygnalizacji swietlnej na
                                ciagu ul. Powstanców Slaskich, Spólka Tramwaje Warszawskie uprzejmie
                                informuje, iz w dniach 09.01-13.01.2006 mialy byc przeprowadzane pomiary
                                czasów przejazdów pojazdów na wszystkich skrzyzowaniach, znajdujacych sie na
                                wymienionym ciagu komunikacyjnym. Pomiary mialy byc przeprowadzane przez
                                caly dzien przez pracowników ZDM, ZTM i TW.
                                Po zakonczeniu pomiarów zostana podjete dzialania w kierunku uruchomienia
                                cyklu swietlnego z priorytetem dla tramwajów (czujniki sa juz
                                zainstalowane). Po uruchomieniu nowego cyklu - pomiary zostana powtórzone.
                                Pomiary oby cykli zostana przeanalizowane - a nastepnie zostanie podjeta
                                decyzja o wybraniu odpowiedniego cyklu swietlnego.

Z powazaniem

Dzial Kontroli Wewnetrznej
                                Tramwaje Warszawskie Sp. z o. o.
                                • piotr.lutynski Re: Odpowiedz TW na pytanie dot. sygnalizacji 12.01.06, 12:24
                                  Co wiecej... założenie czujników dla tramwaji nic nie da bo one i tak jadą wtedy
                                  gdy jadą auta wzdłóż powstańców (prosto)... to nie zmieni ctego,że tworzy się
                                  absurdalny sznur aut, które chcą skrecić w lewo w Piastów bo zielone jest tylko
                                  12 sekund co 1 minutę i 40 sekund... ile aut zdoła skręcić a tam są
                                  wielotysięczne osiedla!!!!

Pozdr
                                • tarantula01 Re: Odpowiedz TW na pytanie dot. sygnalizacji 12.01.06, 16:11
                                  Gość portalu: Yarp napisał(a):

> Szanowny Panie !
                                  >
                                  > W zwiazku z otrzymanym od Pana pismem, dotyczacym sygnalizacji swietlnej na
                                  > ciagu ul. Powstanców Slaskich, Spólka Tramwaje Warszawskie uprzejmie
                                  > informuje, iz w dniach 09.01-13.01.2006 mialy byc przeprowadzane pomiary
                                  > czasów przejazdów pojazdów na wszystkich skrzyzowaniach, znajdujacych sie na
                                  > wymienionym ciagu komunikacyjnym. Pomiary mialy byc przeprowadzane przez
                                  > caly dzien przez pracowników ZDM, ZTM i TW.
                                  > Po zakonczeniu pomiarów zostana podjete dzialania w kierunku uruchomienia
                                  > cyklu swietlnego z priorytetem dla tramwajów (czujniki sa juz
                                  > zainstalowane). Po uruchomieniu nowego cyklu - pomiary zostana powtórzone.
                                  > Pomiary oby cykli zostana przeanalizowane - a nastepnie zostanie podjeta
                                  > decyzja o wybraniu odpowiedniego cyklu swietlnego.
                                  >
                                  > Z powazaniem
                                  >
                                  > Dzial Kontroli Wewnetrznej
                                  > Tramwaje Warszawskie Sp. z o. o.

Niesamowite!

Aż jedna osoba z tylu tu piszących i utyskujących wykonała krok sugerowany
                                  wcześniej:

--
                                    • Gość: zolw Re: Poczekajmy - rozwiązanie już blisko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.06, 21:48
                                      A tu sie nie zgodze. Bo niewazne czy to bedzie mniej czy bardziej uczeszczana
                                      trasa to wszelkie idiotyzmy trzeba rozwiazywac jak najszybciej. A poki jest to
                                      wazny punkt komunikacyjny to tym latwiej o jego usprawnienie. Potem moze byc za
                                      pozno.
                                      PS. ja raczej nie jezdze samochodem tamtedy i mieszkam tam tymczasowo wiec mnie
                                      to bezposrednio nie dotyczy ale jeszcze mam poczucie ze tak trzeba.
                                      • zbig72 Re: Poczekajmy - rozwiązanie już blisko 16.01.06, 13:01
                                        paradoksalnie tego typu trasy które chce się nam teraz zafundować wcale nie
                                        zmniejszają korków tylko wręcz przeciwnie bo tak, to każdy szuka alternatywnych
                                        tras i ruch się rozkłada na wiele nitek, a po zbudowaniu trasy wszyscy walą
                                        tylko tamtędy (dokładnie tak jest na prymasa 1000-lecia)

ma to swoje dobre strony, bo kiedy wszyscy kiszą się na trasie to na innych
                                        uliacach jest luźniej

ja nigdy nie korzystam z trasy, jeżdżę "boczkami" i jestem szybciej
                                        • koszatek Re: Poczekajmy - rozwiązanie już blisko 16.01.06, 13:24
                                          Ależ oczywiście, że ta trasa rozwiązała wiele problemów.
                                          Przed jej budową z Chomiczówki w kierunku centrum był jeden wielki korek na Powązkowskiej, następny na Okopowej i Towarowej.
                                          Obecnie ul. Maczka w powiązaniu z TT i Al.Prymasa przejęła ten ruch i czas stania w korku przez RZS nie ma żadnego porównania z tym, co trzeba było odstać na Powązkowskiej i Towarowej.
                                          • Gość: joda Re: Poczekajmy - rozwiązanie już blisko IP: *.ssmb.com 16.01.06, 14:57
                                            Witam,

Po mojej szybkiej analizie: glowny powod korkow na powstancow wynika z tego ze
                                            skret z powstancow w lewo w piastow (do carrefoura) trwa ok 11-12 sekund a
                                            wedlug ZDM powinno to w szczycie komunikacyjnym trwac 25 sekund. Dzwonilem juz
                                            kilka razy do ZDM aby to wyjasnic ale na dzis raczej bez skutku. Sa tam podobno
                                            ustawione 3 cykle dobowe ale moim zdaniem cykl z 25 sek. nie dziala. ZDM
                                            twierdzi ze dziala. Proponuje mala akcje zorganizowana pt. dzwonimy do ZDM i
                                            uswiadamiamy ze jednak 25 sek. nie dziala.

Osoba kontaktowa:

P. Marek Buda Z-ca Naczelnika ds. sygnalzacji
                                            620 10 21. wew. 215

• piotr.lutynski Re: A co z drugim skrętem - w Maczka? 17.01.06, 09:15
                                                Gość portalu: Pliszka napisał(a):

> Kolejny korek (duzo większy niż poprzednio) robi się na skręcie z ul Powstańców
                                                >
                                                > Śl. w prawo w Maczka. Czy tam też można coś wyregulować?
                                                > Pozdrawiam

To nie kolejny korek... to ten sam temat - jakiś nieuk zorganizował ruch tak że
                                                każdy kierunek czy pas ma oddzielne światło i dochodzi do tego że trzeba czekać
                                                prawie 2 minuty by mieć 12 sekund zielonego światła!

Pozdrawiam
                                    • piotr.lutynski Re: Poczekajmy - rozwiązanie już blisko 17.01.06, 09:17
                                      Gość portalu: Szmakos napisał(a):

> Jak zbudują odcinek NS do łomianek przez lotnisko i chomiczówkę, problem będzie
                                      >
                                      > rozwiązany. Jedyna rada, bądźmy cierpliwi. Plany już są, za rok ruszy budowa,
                                      > myślę, że łącznik będzie za 3 lata gotowy. I będzie dobrze. I nikt nie będzie
                                      > się przejmował głupią sygnalizacją przy maczka.
                                      Takie ciemnoty to mozna opowiadać na stronie siskomu- a jedyną przyczyną stanu
                                      rzeczy jest absurdalna organizacja ruchu wprowadzona w połowie grudnia!

Pozdr
      • Gość: Anioł Duże korki na Powstańców - co robić? IP: 193.41.113.* 03.02.06, 14:47
        Dziekuję za dobrą radę. Cos bylo takiego o brukowaniu, ale never mind.
        Oprócz wczesniejszego wstawania (skuteczne) i równie skutecznej zmiany cykli
        swiateł są także inne sposoby usprawnienia skrętów - osobne pasy do włączania
        sie do ruchu.
        Szkoda, że przy poszerzaniu niegdyś ul. Powstańców i nieco później budowie
        Maczka nikt o tym nie pomyślał, a było na to miejsce zarówno przy skręcie z
        Powstańców w prawo w Maczka, jak i w prawo w Piastów Śl. Podobnie przy wączaniu
        do ruchu w Maczka starej nitki ul. Powązkowskiej. To obecnie coraz częściej
        używany przez mieszkańców nowych osiedli przy O. Tobruku fragment, a rano
        koreczki, że hej. Pomijam likwidację skretu z Maczka w lewo w stara Powązkowską
        z powodu genialnego wybudowania między jezdniami (po jaką cho..rę?) wysolkiego
        płotu, czyli ekranu zasłaniajacego skutecznie skręcającym widok. Nawiasem
        mówiąc na następnym skrzyżowaniu - Maczka - Rudnickiego, przy skręcie w lewo
        dochodzi do wielu stłuczek. Widoczność też jest ograniczona z powodu górki w
        dalszym ciągu Maczka (w stronę Powstańców).
        • rosebud68 Re: Duże korki na Powstańców - co robić? 03.02.06, 17:49
          Gość portalu: Anioł napisał(a):

> Dziekuję za dobrą radę. Cos bylo takiego o brukowaniu, ale never mind.
          > Oprócz wczesniejszego wstawania (skuteczne) i równie skutecznej zmiany cykli
          > swiateł są także inne sposoby usprawnienia skrętów - osobne pasy do włączania
          > sie do ruchu.

Dokladnie tak, tylko ze przyklady dajesz niefortunne bo akurat tam takie pasy
          sa. I ich sens jest niwelowany przez sygnalizacje.

> Szkoda, że przy poszerzaniu niegdyś ul. Powstańców i nieco później budowie
          > Maczka nikt o tym nie pomyślał, a było na to miejsce zarówno przy skręcie z
          > Powstańców w prawo w Maczka, jak i w prawo w Piastów Śl.

Przeciez sa takie pasy do skretu w prawo!

co do reszty z grubsza sie zgadzam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka