Dodaj do ulubionych

Eko-pomysł.

17.01.09, 21:21
Może spóldzielnie mogłyby sfinansować zgniatarki do puszek,butelek i kartoników i umieścić je obok pojemników do odzysku.Wiele starszych osób wyrzuca do pojemników niezgniecione puszki i butelki i pojemni po kilku dniach jest pełny.Pomysł,myślę że wart zachodu.
--
<<<<------------------------------------------------------->>>>
Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,aby potem wspominać ja z radością.
Edytor zaawansowany
  • martyna-beaux 20.01.09, 16:54
    czyn_dobro napisał:

> Może spóldzielnie mogłyby sfinansować zgniatarki do puszek,butelek i kartoników
    > i umieścić je obok pojemników do odzysku.Wiele starszych osób wyrzuca do pojem
    > ników niezgniecione puszki i butelki i pojemni po kilku dniach jest pełny.Pomys
    > ł,myślę że wart zachodu.

Robią tak praktycznie wszyscy bez względu na wiek. Nagminne jest też wrzucanie
    gazet w plastikowych siatkach do kontenera na papier (siłę żeby posegregować w
    domu to się ma, ale żeby już z tej siaty wyjąć i prawidłowo wyrzucić to nie).
    Tu nie zgniatarki potrzebne tylko edukacja albo jakiś napis czarno na białym dla
    tych głąbów.
  • czyn_dobro 21.01.09, 20:56
    Nie wiem czy widziałaś kiedykolwiek sortownię odpadów.Nie ważne czy makulatura jest w siatce czy nie!!!Torebka jest odciągana tudziez przez sortowaczy a gdzie indziej przez maszyny.Więc nie patrz krzywym okiem na innych bo może sama coś robisz źle.
    Wracajac do tematu,mam obietnicę że zarząd dzielnicy zainteresuje zarządców nieruchomości takimi urządzeniami.I to mi wystarczy.
    --
  • martyna-beaux 29.01.09, 20:33
    czyn_dobro napisał:

> Nie wiem czy widziałaś kiedykolwiek sortownię odpadów.Nie ważne czy makulatura
    > jest w siatce czy nie!!!Torebka jest odciągana tudziez przez sortowaczy a gdzie
    > indziej przez maszyny.Więc nie patrz krzywym okiem na innych bo może sama coś
    > robisz źle.
    > Wracajac do tematu,mam obietnicę że zarząd dzielnicy zainteresuje zarządców nie
    > ruchomości takimi urządzeniami.I to mi wystarczy.

Wg tego co piszesz obojętne jest to czy np. do makulatury wrzucę plastik albo
    makulaturę do szkła itd. bo i tak jakiś robotnik to rozdzieli. Więc po kuta wg
    Ciebie są w ogóle kontenery? Bo mnie się wydawało, że do sortowania śmieci...
    Co wg Ciebie mogę robić źle wyrzucając śmieci? Co mogę pomylić? Wyobraź sobie,
    że umiem czytać i jak widzę napis PAPIER to wrzucam tam właśnie papier a nie
    plastik/szkło/aluminium. Głąbami są dla mnie osoby, które tego nie potrafią.
  • czyn_dobro 30.01.09, 14:31
    Hm,miałem na myśli TOREBKI PLASTIKOWE które w maszynie sortującej (z dużą ilością wody-tak,tak-robi się z tego taką papkę!) są wyławiane j.w.Po wtóre zwaracam Ci uwagę że ....są także pojemniki na ODPADY RÓŻNORODNE czyli do przetworzenia-obojętnie czy plastik czy paier.Spotkałem się niestety z zacietrzewieniem paani która opieprzała mnie że do takiego pojemnika wrzuca się TYLKO papier!!! Chyba nie czytata była ,bo jak wół pisało że wszystko prócz organicznych! Pewnie nie byłaś tą panią Ty:) Ale na wszelki wypadek piszę tu o błędach nas samych.Poza tym przypominam żeby nie mieszać w tradycyjnych kontenerach odpadów orgaicznych z nieorganicznymi.A butelki i kartony w miarę możliwości zgniatać lub składać.Pzdr.
    --
    Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka