Dodaj do ulubionych

Co jest bardziej popularne: Allegro czy Ebay.pl?

06.01.13, 22:34
Mam pytanie. Właśnie otworzyłam sklep na ebay.pl z dziecięcymi ubrankami, głównie dla małych dziewczynek, sukieneczki balowe, do wyjścia. Ale nie wiem, czy obecnie w Polsce jest bardziej zaufany Ebay.pl czy raczej Allegro. Nie wiem czy ludzie bardziej ufajną PayU czy PayPal.

Pytam, bo zamierzałam założyć też Allegro, ale ja nie mieszkam już w Polsce więc zawsze byłby problem z dostawą, bo moja paczka by szła 7-10 dni i koszt też jest inny. Oto przykład jednej z sukienek:
www.ebay.pl/itm/321048681974?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1586.l2649
Dzięki
Ania
Edytor zaawansowany
  • 11.03.13, 21:52
    Jak chcesz sprzedawać w Polsce to zapomnij o eBay. W Polsce mało kto używa eBay, liczy się tylko Allegro. Wielkim minusem eBaya - mówię to z punktu widzenia sprzedawcy - jest PayPal, który owszem- jest dobry dla kupujących, ale jednocześnie jest przekleństwem dla sprzedających.

Poza tym - piszesz że nie mieszkasz w Polsce i w związku z tym paczka sprzedana na Allegro szłaby długo. A co za różnica czy sprzedasz paczkę na eBay czy na Allegro? Czas dostawy z USA będzie przecież taki sam....

Dam Ci radę - jeśli chcesz sprzedawać w Polsce to zapomnij o eBay i weź się za Allegro.
    --
    Pozdrawiam serdecznie

O.
    Najlepsze prezenty dla kobiet
  • 16.02.14, 20:38
    no cóz, ja pracuje w zagranicznej firmie, ktora swoje produkty sprzedaje tylko przez internet - całą zachodnią europę obsługujemy na ebay ale w polsce wybralismy allegro - ma nieporównywalnie wiecej klientów!
  • 19.02.14, 12:11
    Ja osobiście korzystam z allegro. Moi znajomi również. Nie wiem czy to z przyzwyczajenia, czy po prostu wygody.
  • 21.02.14, 17:52
    Allegro, to nie Urząd - oni nic nie muszą. To prywatna firma, ich piaskownica i mogą bawić się z kim chcą, a "bawić", to odpowiednie słowo. Jeżeli macie dosyć notorycznych blokad wyssanych z palca, jeśli macie dość traktowania Was jak potencjalnych oszustów, irytują Was szablonowe odpowiedzi (nawet na FB piszą szablonami typu: "Tutaj nie wyjaśnimy tego problemu. Kontynuuj proszę korespondencję w swoim tickecie."), z których nic nie wynika lub powoływanie się na kilka punktów regulaminu w jednej sprawie, by na końcu i tak wyszło na to, że Wasze konto nie zostanie odblokowane, "bo nie" choć przedstawiliście szereg merytorycznych argumentów, to po prostu odpuśćcie sobie ten serwis.
    Ja jako osoba prywatna przez pół roku "zostawiałem" na Allegro około 100 zł miesięcznie (prowizje i inne opłaty). Zostałem potraktowany jak śmieć. Podziękowałem. Nie muszę przytaczać, że na Allegro handluje mnóstwo firm, które zostawiają nawet tysiące złotych. Nie ma różnicy - prewencyjna blokada, blokada, blokada. Nie starają się rozwiązywać problemów, tylko ucinają go raz na zawsze blokadą. Admini podają powód, który często jest nieprawdziwy, ale kto im zabroni? Przykładów nadinterpretacji regulaminu jest mnóstwo. Pierwszy przykład z brzegu - pierwsze konto firmy GameCodes - zablokowane. Czy to oszuści? Nie sądzę. Czy dopuścili się RAŻĄCYCH naruszeń regulaminu? Nie sądzę. Dopuszczają się blokad wyssanych z palca, eliminują ludzi z serwisu, dlatego niektóre osoby kombinują zakładając po kilka fałszywych kont, bo to jedyne źródło ich utrzymania.
    Przykładów negatywnego postępowania Allegro można znaleźć w sieci tysiące.
    Działalność danego Użytkownika zależy czasem od jednego Admina, który ma wszelką władzę, bo jak chce, to bez problemu znajdzie punkt w regulaminie i zinterpretuje go na swój sposób. Jakakolwiek dyskusja nie ma sensu. Mnie zarzucono - o dziwo po kilku miesiącach współpracy - że korzystam z aż 11 różnych kont, co było kompletną bzdurą, ale jak mogę udowodnić to jednemu, czy drugiemu Adminowi? Oni wiedzą lepiej. Moja dwutygodniowa korespondencja skończyła się tym, że nic nie wskórałem, choć robiłem (przedstawiałem dowody) wszystko o co mnie poproszono. Uznałem, że to nie ma najmniejszego sensu. Nie chcą moich pieniędzy - OK. Podziękowałem. Osobiście nie potrafię zrozumieć tych notorycznych bezsensownych blokad choćby w przypadku nowych Allegrowiczów. Aby móc zacząć sprzedawać należy zweryfikować swoje konto. Dlaczego więc przykładowemu Kowalskiemu, który założył swoje konto i chce sprzedać swój telefon wart powiedzmy 1500 zł, oferuje możliwość odbioru osobistego lub wysyłki za pobraniem, zostaje wysyłana wiadomość, że jego konto zostało zablokowane i "musi przejść dodatkową weryfikację". Po co więc jest ta pierwsza weryfikacja? Taka blokada daje do zrozumienia, że ta osoba jest dla Allegro potencjalnym złodziejem. Z całego serca współczuję osobom, którym handel na Allegro jest głównym źródłem dochodu. Nie znają dnia, ani godziny blokady ich konta. Skoro blokują Użytkowników działających kilka lat, mają po kilkanaście tysięcy pozytywnych komentarzy, którzy de facto zostawiają na Allegro tysiące złotych miesięcznie, to kim jest zwykły Kowalski? Nikim. To nie jest tylko moja opinia. Wystarczy poszukać w sieci i wejść w pierwszą lepszą stronę. Ja tym ludziom wierzę, bo sam zostałem potraktowany w podobny sposób.
    Sprawa jest bardzo prosta. Allegro funkcjonuje dzięki ludziom. Jeżeli nie chcą Waszych pieniędzy, OK - nic na siłę. Niech blokują i eliminują. Firmy sprzedające na Allegro posiadają swoje strony internetowe. Zakupów można dokonywać bez pomocy Allegro, a sprzedaży chociażby na eBay. Jedna osoba, to mała kropla. Natomiast jeżeli z usług Allegro zrezygnują kolejni itd., itd., bardzo szybko zmienią swoje podejście do Użytkowników i przestaną stosować iście monopolistyczne praktyki wobec SWOICH KLIENTÓW! Mnie osobiście marzy się realna konkurencja dla tego serwisu.
    Puenta na sam koniec a propos blokad: Jedna ze stacji twierdzi, że w ten sposób za kilka lat aż 70% Polaków nie będzie miała dostępu do Allegro.

Ale jak już wspomniałem - ich podwórko, ich piaskownica, mogą bawić się z kim chcą.

Poczytajcie sobie trochę w sieci, a przynajmniej przeglądajcie ich fanpage na Allegro.
  • 07.07.16, 11:59
    swieta racja
    co do allegro mieszkam za granica i sa mi na chwile obecna winni 1000 funtow musze ich pozwac poniewaz obrazilem admina uczucia i nie odpowiadaja na emaile wiec zajmuje sie ebayem pl allegro ma wiecej ludzi tylko dlatego ze nie wiedza jak latwo i przyjemnie mozna na nim kupowac mozna bez rejestracji mozna karta uwazam ze zmieni sie to poniewaz calym allegro steruja jakies barany co mysla ze sa krolami . nie polecam . a i do tego przelewy za granice 2x w miesiacu i jak wczesniej nie wywolasz masz 14 dni w plecy
  • 26.02.14, 16:39
    Niestety allegro w Polsce jak na razie nie ma poważnej konkurencji. Sam chciałbym czasem coś kupić na jakimś innym serwisie aukcyjnym, ale jak przychodzi co do czego na allegro jest większy wybór. Gdy trzeba coś sprzedać to w Polsce raczej musisz to wystawić to na allegro. Piszę niestety, dlatego, że brak konkurencji, także wśród portali aukcyjnych jest zły. Allegro może robić co chce z Twoim kontem, a Ty nic na to nie poradzisz, bo co im zrobisz? Szkoda, że eBuy nie ma większej popularności u nas.
  • 27.03.14, 15:30
    W Polsce Allegro jest absolutnym liderem i trzeba się do tego dostosować mimo wszystko.
    O wersji polskiej ebay muszę przyznać, że nie słyszałem :)

Robiąc zakupy robię je zazwyczaj na allegro, jeśli potrzebuje czegoś konkretnego np. karty graficznej czy innego sprzętu wtedy korzystam z brytyjskiego amazona, z ebaya prawie w ogole nie korzystam i nie czuje takiej potrzeby w chwili obecnej.

Tak więc polecam Allegro ze względu na popularność tylko i wyłącznie :)
    --
    danesklepu.pl/
  • 22.04.14, 21:07
    ebay.pl to jakaś kpina. W ogóle sie nie liczy. Ale szkoda, byłaby jakaś konkurencja dla Allegro. poczekajmy na Amazon :)
    --
    PlanetaGracza.pl - serwis i blog o grach. Newsy, recenzje, publicystyka. Zawsze na bieżąco.
  • 23.04.14, 19:31
    allegro jest najlepsze:)
  • 22.05.14, 12:44
    może nie jest najlepsze ale w Polsce na pewno najpopularniejsze :)
  • 27.06.14, 09:28
    Wydaje mi się, że w Polsce mimo wszystko bardziej korzysta się z allegro - rodzima usługa.
  • 02.07.14, 04:03
    Allegro jest bardziej popularne i myślę, że tak zostanie na długie lata. Mało kto w Polsce korzysta z Ebaya, a zawsze się słyszy, że ktoś sprzedaje coś na allegro, a nie na ebayu ;)
    --
    zwiedzanie Krakowa nocą... coś pięknego!
  • 05.08.14, 11:32
    W Polsce Allegro, za granica ebay
  • 15.08.14, 21:28
    Moim zdaniem w Polsce bardziej popularne jest allegro, ja sama często robię dzięki temu portalowi zakupy i w większości jestem zadowolona z ich usług. Oczywiście ważne jest to na jakiego sprzedającego czy też kupującego się trafi, jednak można to sprawdzić w komentarzach. Nie każdy sprzedajacypotrafi dobrze posługiwać się swoim kontem dlatego powinien skorzystać z [url=http://sellingo.pl]zmianakodunaaukcji [/url] tutaj można mieć fantastyczny sklep i uczyć się obsługi krok po kroku.
  • 08.07.16, 18:59
    w Polsce - Allegro

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.