Dodaj do ulubionych

Apel do oszukanych.

20.07.13, 15:29
Witam wszystkich państwa. Padłam ofiarą oszustów działających pod przykrywką allegro. Oczywiście jak na allegro przystało umyli od tego ręce powiadomili, że coś zrobią nie robiąc nic. Założyłam ten wątek ,by zgłaszali się poszkodowani przez allegro, które daje możliwości do działań dla oszustów. W rzeczywistości nic nie robią sobie z uczciwych oszukanych ludzi oprócz zdawkowego jest nam przykro ,proszę zgłosić na policje. Proszę o zgłaszanie się poszkodowanych ,prawników którzy mogą pomóc. Jeśli zbierze się nas pokaźna grupa możemy pozwać do sądu allegro za brak konkretnych działań skierowanych przeciwko oszustom. Brak monitorowania firm i osób podających się za sprzedających. Uwaga na program ochrony kupujących związany z bankiem Odbiorca: Allegro

Nazwa banku: BARCLAYS BANK PLC
Edytor zaawansowany
  • 26.08.13, 15:39
    Byłem niejednokrotnie oszukany na Allegro. Żeczywiście nie robią nic aby poprawić bezpieczeństwo kupujących. Myślę że wprowadzenie oświadczenia że w przypadku oszustwa, przekazujemy pełnomocnictwo ścigania sprawcy Allegro (niech się użera z niedziałającym wymiarem sprawiedliwości). W końcu to my kupujący finansujemy wszystko co się dzieje w tej wylęgarni oszustów. Niedawno otrzymałem obraźliwe negatywy od sprzedającego, po tym jak upomiałem się o to za co zapłaciłem. Odpowiedź to standart "Witam.

Panie ... niestety nie jestem w stanie podjąć działań w sprawie obraźliwej korespondencji.

Treść komentarzy nie wykazuje aby wskazany Użytkownik kierował do Pana słowa powszechnie uznane za obraźliwe.

Jeśli Użytkownik kieruje w Pana stronę pogróżki, sugeruję zgłosić sprawę na Policję.

Pozdrawiam,"
    Jestem za pozwem zbiorowym przeciwko Allegro
  • 18.05.16, 18:16
    Masz prawo zadać od wydawcy usuniecia komentarza naruszajacego prawo. W razie odmowy możesz pozwać wydawce alegro albo tego co zamieścił komentarz i alegro wykona tanie orzeczenie. Tyle ze twoje ocenia może się różnić od rzeczywistości i tu jest problem, bo każdy ma swoje racje ale mysle ze nigdy nie byłeś oszukany tylko niezadowolony z transakcji. Jednak są pewne różnice.
  • 01.02.17, 02:56
    Mam identyczną sytuację. Szukam osób, które nie otrzymały towaru zgodnego z zamówieniem od firmy Agpat z Krzepic?
  • 09.10.13, 22:48
    powiem szczerze, że też miałam drobny incydent na allegro fakt był taki, ze 4 m-ce walczyłam o swoje pieniądze, ale naciskałam na nich bardzo prawie codziennie pisałam mail'e w końcu dostałam odpowiedź od allegro aby zgłosić sprawę na policje no za te 60 zł. to policja by nic nie zrobiła bo niska szkodliwość czynu itp. no a "ukochany" sprzedający dalej prowadzi "pseudo aukcje" na allegro i widzę że od tamtego czasu sporo osób oszukał psując im reputacje swoimi obelżywymi negatywami uważajcie na użytkownika "taxibarni"
  • 26.11.13, 13:53
    zgadzam się ze allegro nic nie robi, napisali mi zebym rozwiazała to sama z kontrahentem, ale z nim to jak groch o sciane,oszust przestrzegam wszystkich przed uzytkownikiem artepoint_pl
  • 27.11.13, 12:17
    Poproszę o kontakt mailowy: oswaldrp@hotmail.com
    Jestem dziennikarzem i zajmuję się dziś tym tematem.
  • 15.03.14, 18:02
    A w jakim czasopismie lub telewizji jest Pan dziennikarzem?
  • 18.05.16, 18:27
    Jeżeli zamieścisz uczciwą informacje w komentarzu i inni tak samo zrobią to samo konto się zablokuje sprzedawcy ze względu na negatywne komentarze. Może ci sie tylko wydaje ze cos jest nie tak. ale inni tez przestaną kupować od takiego sprzedawcy jeśli działa nieuczciwie. Ciebie raczej denerwuje ze dalej sprzedaje i zarabia ale nie da rady nielegalnie, może jakis przypadek ale na krótką mete alegro dosyć szybko to wyeliminuje.
  • 14.03.14, 22:08
    Popieram twoja działalnosc. Tez jestem w tej chwili oszukana na allegro przez dwie oszustki, janina-waz i lux-diamond. Przyłaczam sie do tej inicjatywy. Pozdrawiam
  • 18.05.16, 18:28
    to po co reklamujesz takie osoby. zamiesc komentarz ale uczciwy nie taki jak tutaj.
  • 10.09.14, 17:36
    TEZ UWAZAM, ZE WSZYSCY OSZUKANI POWINNI MIEC SWOJ PORTAL I PISALI O ZWYCH DOSWIADCZENIACH Z OSZUSTAMI A POTEM ZAINTERESOWAC PORTALEM UOKiK I PRAWNIKA. TEN REGULAMIN JEST TYLKO DLA KUPUJACYCH, BO SPRZEDAJACYCH DUPSKA ALL CHRONI. JESLI ONI NIC NIE MOGA ZDZIALAC, TO PO CO TEN ICH PORONIONY REGULAMIN???
  • 18.05.16, 17:57
    nie wystarczy ci ze dodasz komentarz na allegro o tym uzytkowniku i juz nikt nie musi kupowac to sie samo reguluje.
  • 16.05.16, 12:31
    Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
  • 19.05.16, 11:00
    Z ciebie taki prawnik jak z koziej d. trąba. Wiesz co to jest pomówienie? Rozwojowy to masz problem z prawem i narażasz sie na odszkodowanie za takie posty. Złoż lepiej reklamacje zamiast robić sobie i innym dodatkowe problemy. Problem robisz za darmo a potem moze sie okazać ze musisz słono płacic i to niezależnie od przebiegu transakcji. Raczej na ciebie trzeba uważać jak ktoś hejtuje i spamuje to sam swiadczy o sobie.
  • 18.05.16, 18:07
    Chetnie pomoge. Prosta rada gdy macie towar niezgodny z umową zgłoscie reklamacje, macie tez komentarze, i sprawdzajcie komentarze przed zakupem. Ale nie piszcie głupot bo sie sami narażacie na bycie przestepcą. Alegro to co ma do tego. Bierze prowizje i tyle a sam wybierasz sprzedawce na wlasne ryzyko, a sprzedawca odpowiada za to co robi. Nikomu nie oplaca sie oszukiwac bo wiecej to kosztuje niż bycie uczciwym. Jak cos robi nielegalnie to sie wyda i koniec, od razu sie go blokuje tyle ze tutaj narzekacie zamiast skierowac reklamacje do sprzedawcy a ostrzec innych przez odpowiedni uczciwy komentarz. Poszkodowany przez alegro czy przez sprzedawce, poszkodowanym byłby sprzedawca któremu zarzucasz niby jakies tam oszustwa a faktycznie to sa tylko twoje opinie na dodatek to przez taki komentarz narażasz się prawu, a nie sprzedawca.
    Zwyczajowo kupujący jest święty i zawsze ma racje także nieuczciwy sprzedawca jest bez szans praktycznie, szybko musi zniknąć.
  • 17.02.17, 09:40
    Witam. Mi też zdarzyło się zostać nabraną i też szukam pomocy. Zakupiłam przedmiot na allegro za sumę 3700 zł. Wszystko wydawało się normalne. Sprzedawca wystawił przedmiot ,przesłał link do zakupu...Dużo kupuję przez allegro więc niczego podejrzanego nie zauważyłam. Normalna strona z przedmiotem, numerem aukcji... sprzedający ze sporą ilością 100 % pozytywnych komentarzy... Zakupu dokonałam , zapłaciłam...po dwóch dniach spostrzegłam ,ze zakupionego towaru nie ma na mojej liście zakupów, w telefonie dotychczas działającego normalnie usłyszałam komunikat ,ze nie ma takiego numeru...w związku z tym nawet nie mogłam rozpocząć sporu transakcyjnego...napisałam do allegro i otrzymałam odpowiedź ,że padłam ofiarą oszusta i ,ze zespołowi Allegro jest przykro..i ,że radzą sprawę zgłosić na policję.jakże mi musi być przykro...?Poszukuję konkretnej porady i czy mam szanse w programie Ochrony Klienta na odzyskanie pieniędzy?
  • 29.08.17, 10:12
    Też byłem oszukany i zgłosiłem na policję. Było dochodzenie i znaleziono oszusta po około roku. Allegro przyjęło moje zgłoszenie do programu ochrony i faktycznie wypłaciło mi utraconą kwotę. Trwało to około 3 miesięcy. Zatem w moim przypadku program zadziałał. Dodam, że była to nieduża strata bo około 40zł.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.