Dodaj do ulubionych

boicie się negatywów na Allegro ??

30.05.06, 10:53
Wielu z Was zapewne miało podobą sytuację jak ja ostatnio. Kupiłem przedmiot
za 100 zł i zaczęła się gehenna. Kasę przelałem tego samego dnia i nie mogłem
się doprosić o wysyłkę przedmiotu. Sprzedawca najpierw długo sie nie odzywał,
ignorował maile, potem jak zacząłem dzwonić to zwodził, kluczył, zwalał wine
na pocztę (ale nr nadania paczki nie był w stanie podać) i wysłał przedmiot
dopiero po 1,5 miesiąca czekania jak zagroziłem doniesieniem na policję.
Oczywistym dla mnie było, że jak wystawię mu negatywa na jakiego zasłużył to
on zapewne zrewanżuje się tym samym. Znajomy z wiekszym stażem na Allegro niż
ja powiedział mi, że w takich sytuacjach on nie wystawia żadnego komentarza,
żeby nie narażać się na odwet i nie psuć sobie pięknej statystyki w postaci
100 % pozytywnych komentarzy.
Po namysle dałem jednak negatywa. A gość który 1,5 miesiąca zwlekał z wysyłką
przedmiotu wystawił mi negatywa juz po kwadransie !!! Napisał, że 2 razy
wysyłał paczkę i dopiero trzecia doszła, że stracił na mnie 200 zł i że
zapewne tamte dwie pierwsze doszły do mnie. Ale tupet !!!
A Wy jak postępujecie w podobnych sytuacjach ? Machacie ręką na niesolidnych
kontrahentów dla zachowania czystości konta czy też wystawiacie negatywa jak
ktoś zasłużył ?
Dodam, że ja nie żałuję wystawienia tego negatywa. Przy blisko 400 punktach
jeden negatyw o niczym nie świadczy, a jak ktoś napisał: "prawdziwy
Allegrowicz bez negatywa to jak żołnierz bez karabinu" ;)

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • mhl999 30.05.06, 13:11
    ja tam zawsze wystawiam negatywa i nie interesuje mnie czy bedzie odwet czy nie
    - a mam troche mniej komentarzy od ciebie :D

najwiekszy problem mam tylko z poczatkujacymi (<20 komentarzy) reszta wywiazuje
    sie jak nalezy.

twojemu losiowi napisalybym w odpowiedzi do jego komentarza, ze do dnia
    dzisiejszego nie podeslal ci skanow nadania wiec jego 2x wysylka byla pewnie z
    pokoju do pokoju w niego w mieszkaniu ;-)
  • elmek 30.05.06, 20:50
    Opisałem kiedyś bardzo podobną do Twojej sytuację:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=29013&w=33748667&a=34705269
    Od tego są negatywy i neutrale, żeby robić z nich użytek, czyż nie? Należy je
    traktować jako możliwość ostrzeżenia innych uczciwych Allegrowiczów przed takimi
    cwaniaczkami.

--
    Serdecznie zapraszam na Forum Złotów - Forum mieszkańców północnej Wielkopolski
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=461
  • madzia1231 01.06.06, 22:16
    Właśnie dzisiaj wystawiłam negatywa i tylko czekam na odpowiedź... Jestem
    sprzedającą. Facet kupił ode mnie przez opcję kup teraz. Po aukcji wysłał mi
    maila z pytaniem czy mam jeszcze inny rozmiar. Na maila odpowiedziałam po
    czterech dniach z powodu wyjazdu (weekend). Nie odezwał się. Po następnych dwóch
    zapytałam o zapłatę. Powiedział, że ponieważ nie otrzymał odpowiedzi kupił już
    sobie gdzie indziej i rezygnuje. Wytłumaczeniem było też to, że przecież nie
    otrzyła ode mnie nr konta, a otrzymał wraz z info od Allegro o zakupieniu
    przedmiotu (zresztą był dołączony do jego pierwszego maila). Jest to jego drugi
    negatyw (za to samo). Zgłosiłam też sprawę do Allegro, ale oni wysyłają tylko
    ostrzeżenie i dopiero po trzech takich sprawach, zgłoszonych od trzech różnych
    użytkowników zawieszają konto. Czyli tak jak dla mnie mogę powiedzieć, że nie
    robią nic (poza ew. zwrotem prowizji). Mi pozostało tylko wystawić negatywa,
    wiedząc, że odpłaci się tym samym (przed tym Allegro nie chroni). Nie wiem, czy
    warto, ale dla zasady...
    --
  • rubeus 03.06.06, 15:22

Ja wstrzymałem się dwa razy z wystawieniem jakiegokolwiek
    komentarza, choć wg. mnie w jednym przypadku należał się negatyw.

Raz - gdy pomimo wylicytowanego towarum sprzedawca zdecydował się mi go
    nie sprzedać [aukcja bez ceny minimalnej] i zwodził mnie wysokimi
    kosztami trasportu [chodziło o komplet mebli do ogrodu,] - ja poszukałem
    tańszego trasportu, ale sprzedawca się więcej nie odezwał.

Drugi raz - wg. mnie sprzedawcy należał co najmniej neutralny
    jeśli nie negatywny komentarz. Kupiłem u jednego sprzedawcy tydzień przed gwiazdką
    dwa przedmioty w odstępie 2 dni. Towar miał być wysłany kurierem - miał dojść
    przed 2-3 dni przed świętami, a otrzymałem go po licznych interwencjach
    w drugim tygodniu stycznia, w dodatku bez obiecywanego gratisu.
    bez obiecywanego gadżetu.

--
    Kabaty - strona dla mieszkańców
    Forum Kabackie
    Moja Strona Domowa
  • lekarzzewsi 23.06.06, 00:20
    ...a negatyw "odwetowy" wyjaśnić komentarzem. Ostrzeżenie innych jest
    OBOWIĄZKIEM uczciwego allegrowicza. Pozdrawiam!
  • nowisek 23.06.06, 01:26
    Wystawiłem tylko raz negatywa, nie dopatruję się złej woli u innych. Chciałem
    wtedy kupić sobie 2 owadożerne roślinki (muchołówka). Kupiłem je poprzez kup
    teraz, zapłaciłem od razu. Sprzedawca najpierw powiadomił mnie o 2 tygodniowej
    zwłoce z powodu braku towaru (sic!), jednak na to się zgodziłem. Następnie po 3
    tygodniach zacząłem się dopytywać o moją przesyłkę. W czwartym tygodniu mailowo
    poinformowano mnie, że nie dostanę przesyłki, bo nie zapłaciłem. Gdy podałem
    swoje dane z prośbą o to by sprawdzili jeszcze raz (przy wpłacie podałem
    wszystkie dane potrzebne do identyfikacji - numer aukcji, nick, nazwisko,
    adres), zażądano ode mnie potwierdzenia z banku (nie wiem dlaczego nie mogli
    tego sami sprawdzić). Musiałem przejść się do banku i poprosić o dowód wpłaty
    (płaciłem przez konto internetowe). Gdy przesłałem skan, zwlekano z odpowiedzią.
    Dopiero, gdy zadzwoniłem do „firmy”, spanikowana pani sprawdziła co i jak i
    zwróciła mi pieniądze (na 2 dzień). Jak sprawdzałem firma ta na allegro dobrze
    prosperuje, w większości aukcji wywiązuje się prawidłowo z zobowiązań obecnie
    posiada status super sprzedawcy. Moim zdaniem trzeba się wystrzegać, sprzedawców
    preferujących masówkę, nie przejmują się pojedynczymi klientami.
  • kreedka 23.06.06, 10:40
    Zawsze wystawiam negatywa jeśli ktoś na niego zasłuży, i trudno jesli dostanego
    w odwecie. Po to jest taka opcja żeby każdy mógł sobie wyciągnąc wnioski po
    przeczytaniu negatywów z kim ma do czynienia, dlatego zawsze też czytam uwaznie
    każdego i można wyczuć sytuacje choc nie zawsze. Natomiast martwia mnie osoby
    które sie własnie boja negatywów, to jest nieuczciwe wobec innych, aczkolwiem sa
    osoby z 30 negatywami a ludzie i tak od nich kupują , chyba nie czytają zadnych
    komentarze. Proponuję korzystać z tej funkcji uczciwie jaka sa komentarze.

Inna sprawa to stosowanie sie do regulaminu, jak dostaję maile z odwołaniem
    mojej oferty bo kwota wylicytowana jest za niska, mimo braku ceny minimalnej to
    mi sie adrenalina podnosi, bo w ten sposób tracę czas, ludzie nie potrafią
    korzytsaz Allegro mysla że można sie tam ogłosić, wycofać aukcje kiedy sie chce,
    no bo po co tam jest ustalona data zkonczenia, wycofać z byle powodu i takie
    osoby Allegro powinno bardziej karac niz tylko ostrzezenie. ale chyba odniegłam
    od tematu. pozdrawiam
    --
    Bilans zawsze wychodzi na zero
  • letalin 23.06.06, 16:13
    A ja nie wystawiam komentarzy jako pierwszy. jestem tylko kupującym i uważam,
    że jeśli zapłaciłem za przedmiot to sprzedawca powinien mi już wtedy wystawić
    komentarz, bo ja się wywiązałem w tym momencie z umowy. Napisałem zresztą tak
    na stronie informacyjnej . Jeśli sprzedawca nie wystawia komentarza mi to jego
    strata. Mi na komentarzach nie zależy.
  • huskyman 24.06.06, 10:34
    Zazwyczaj takiemu sprzedawcy wisi Twoj jeden "marny" komentarz. Jest duzo przypałow zwłaszcza na Allegro. Wystawilem juz 5 negatywow i nie boje sie tego robic. Mam jak narazie cos ok 157 pkt. w tym 2 neutrale. 1 dostalem od goscia ktory stwierdzil ze towar nie byl fabrycznie nowy jak zapewnialem w aukcji tylko uzywany. Niby kiedy mial byc uzywany jak dzien wczesniej zakupilem towar u siebie w firmie? :/ Drugi otrzymalem od pani ktora nie odzywala sie prawie przez miesiac (z wyjatkiem telefonu po 2 tyg po zak. aukcji i zapewnieniu mnie o wplacie) Wielokrotnie pisalem do niej, dzwonilem i nic. Po wystawieniu jej nega znalazla czas aby mi napisac w komentarzu ze tak wyszlo poniewaz miala utrudniony ze mna kontakt! sic!

--
    We are just a moment in time, A blink of an eye, A dream for the blind, Visions from a dying brain, I hope you don't understand...
  • wojtkowiak.d 25.06.06, 19:12
    Mnie też się zdarzyło wystawić negatywa (mam coś 180 pozytywów - 100%) i chyba
    nalezy to robić, jezeli trzeba - to jakaś forma rekomendacji i oceny
    kontarhenta, jego wiarygodności. Ja sprzedałam legginsy z lycrą na wzrost ok.146
    cm, ktoś kupił wpłacając po długim czasie (będąc w miare stałym kontakcie
    mailowym - więc zgodziłam sie na wszystko) a potem zakwestionował jego stan (wg
    mnie bardzo dobry, wg. niego nie, bo się "rozłazi" po naciągnięciu).Tłumaczyłam,
    że to lycra, że nie można zbyt bardzo roziągać bo to nie rozmiar męski, że stan
    jest OK bo sprawdzałam, itp. On mi na to z wszystkimi paragrafami dotyczącymi
    handlu, straszył sadem konsumenckim itp, że należy się mu zwrot kasy (oczywiście
    razem z kosztami wysyłki).W końcu po dziesiątkach maili zgodzilam się zwrócic
    pieniążki za wylicytowany towar i odesłałam je na konto, a wtedy klient zamilkł
    i teraz nie mam ani kasy, ani legginsów. Negatywa wystawiłam a on nie - czyżby
    skrucha?
    --
    Dorota Wojtkowiak
  • starchem 07.07.06, 22:13
    Witam
    Moze i nalezy wystawiac komentarze negatywne ale uwazam po dzisiejszym
    wystawieniu neutrala i otrzymaniu w odwecie negatywa( jako kupujacy zapalcilem
    natychmiast wiec na tym rola moja sie skonczyla) ze dam sobie sopokoj i nie
    bede sie denrwowal tym ze ktos w odwecie wystawia mi zly komentarz. No coz inni
    uzytkownicy na moim zachowaniu nie skozystaja - ale ja bede mial spokojne
    nerwy. Wg mnie to rola administratora zeby "odwetowym" sytuacjom
    przeciwdzialac. Napewno jest wiele takich przypadkow na Allegro ale takiego
    monopolisty jak Allegro nie interesuja "komentarze" .
    Pozdr.

--
    Pozdrowienia
  • brutt 11.07.06, 16:38
    Nie trzeba sie tak goraczkowac bo tak nie tylko jest na allegro. Dzialam na eBay
    od 1999 roku i tam tez tak jest ze jak wystawisz komentarz neutralny to sie
    mozesz spodziewac negatywa (wielu sprzedawcow pisze ze beda wystawiac mirrored
    feedback ). Nie jest to ewenement allegro.
    Brak interwencji "administratora" jest dobry bo w ten sposob ludzie powinni sami
    nauczyc sie rozwiazywania problemow i dojscia do porozumienia a i oplaty za
    korzystanie z serwisu bylyby wyzsze. Z reszta patrzac realnie na taki ilosc
    aukcji ile to administratorow mialoby te wszystkie transakcje nadzorowac?
    Jesli ktos wystawil Ci neg. za neutrala to sam stawia sie w zlym swietle. Ja
    osobiscie jako sprzedajacy nawet niebralbym tego pod uwage.
    --
    Antyki i Historia Sztuki
  • amberka3 08.07.06, 15:25
    Zawsze wystawiam negatywa.
    Gdybym postąpiła inaczej byłabym nieuczciwa, chociazby w stosunku do siebie.
  • kate_b 10.07.06, 00:51
    Ja wystawiam negatywy zawsze, gdy ktoś sobie zasłuży. Mam ponad 4300 komentarzy
    i 10 odwetowych negatywów od kupujących. Rozsądny kupujący zrozumie, że są one
    odwetowe, nierozsądny niestety nie... Zdarzają się wtedy maile od
    kupujących, "bo Pani ma tyle negatywów, to ja się boję..." Ale obowiązkiem
    każdego jest ostrzec innych przed dowcipnisiami i nieuczciwymi kontrahentami.
  • mamaigora1 20.07.06, 10:21
    Nie szafuje negatywami i na razie żadnego nie wystawuiłam, ale zdarzyło
    wystawic mi sie 3 neutralne i raz w odwecie dostalam równiez neutrala, a dwa
    razy nie wystawiono mi żadnego kometarza w w zamian za te neutrale.

Jeżeli zajdzie taka konieczność (a mam nadzieje, że nie) to nie omieszkam
    negatywa wystawić. Nigdy nie chowam glowy w piasek, bo uważam, że nie
    wystawienie komentarza wtedy gdy zasługuje ona na inny komentarz niz pozytywny
    to chowanie glowy w piasek, a tym samym wprowadzanie w błąd innych
    allegrowiczów, którzy dzieki naszemu komentarzwoi może unkneliby tego co nas
    spotkało.

Drodzy Allegrowicze, więcej odwagi w wystawianiu komenatrzy!
    --
    Mały Taternik
    Igor blox

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka