• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

aukcja grzecznościowa?

• 12.04.07, 19:36
    Może zadaję głupie pytanie,ale jestem od niedawna na Allegro i spotykam się ze
    sformułowaniem w aukcji "aukcja grzecznościowa". Co to znaczy?
    Z góry dzięki za odp.
    Edytor zaawansowany
    • 12.04.07, 19:51
      teoretycznie oznacza to, że sprzedający wystawia przedmiot swojego kolegi, znajomego, itp. Jeśli coś nie będzie działać, to masz się zkontaktować t tą osobą, a sprzedający umywa ręce. Oczywiście nagatyw (nawet jak najbardziej zadadny) spotka się z oczywistą odpowiedzią. W praktyce jest to sposób na sprzedawanie zepsutego gówna przy probie uniknięcia odpowiedzialności.
      • 13.04.07, 11:32
        Niekoniecznie aż tak negatywnie. Często po prostu podany jest osobny adres
        e-mail i numer telefonu, pod którym udzielane są informacje na temat towaru. Sam
        sprzedający nie udziela informacji.

--
        Serdecznie zapraszam na Forum Złotów - Forum mieszkańców północnej Wielkopolski
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=461
        • 13.04.07, 14:06
          taki tym aukcji jest zabroniony i otrzymasz za niego automatycznego bana
          • 14.04.07, 13:10
            Co oznacza sformułowanie "taki typ aukcji"? Nie wolno wystawić na sprzedaż
            przedmiotu należącego do innej osoby (za jej zgodą)? Proszę wskazać konkretny
            punkt w regulaminie.

--
            • 15.04.07, 01:03
              w pkt 17.1.:
              "Zgłaszając towary lub usługi do aukcji Sprzedający potwierdza, iż jest
              uprawniony do przekazania tytułu własności do tych towarów lub usług każdemu,
              kto nabędzie je w ramach danej aukcji."

Sprzedający musi być uprawniony do przekazania tytułu własności = musi być
              właścicielem rzeczy
              • 18.04.07, 08:56
                Czy na pewno musi być właścicielem? Może wystarczy upoważnienie do sprzedaży
                wystawione przez właściciela przedmiotu?
                PS.
                Nie upieram się, tylko staram się drążyć temat, który mnie także interesuje.

--
                • 18.04.07, 10:05
                  Rzymianie mawiali, że nikt nie może przekazać więcej praw, niż sam posiada:)
                  Prawo własności może przenieść wyłącznie właściciel.
                  • 18.04.07, 14:53
                    Co w takim razie z aukcjami komisów samochodowych, które wystawiają przecież
                    samochody nie należące do nich? ;-)

--
                    • 26.04.07, 23:53
                      Osoba prowadząca komis jest przedsiębiorcą;) To trochę inna bajka.
                      • 14.08.08, 11:55
                        Czyli jak porzedsiebiorca sprzeda cos "zlego" to ponosi
                        odpowiedzialnosc za to, a czlowiek prywatny nie ponosi zadnej?
                        Mi usuneli aukcje wlasnie z takiego powodu, a w zawiadomieniu sami
                        napisali, ze musze byc wlascicielem, albo byc uprawniony do
                        sprzedazy!
                        Spelniam ten drugi warunek!!!
                        Co maja do rzeczy jakies niby sugestie, ze nie odpowiadam za towar,
                        czy zyjemy w panstwie prawa, czy moze sugestii?????
                  • 05.08.14, 11:53
                    agrippinilla napisała:

> Rzymianie mawiali, że nikt nie może przekazać więcej praw, niż sam posiada:)
                    > Prawo własności może przenieść wyłącznie właściciel.

Gadasz jakieś straszne głupoty, po pierwsze ogarnij kontekst w jakim to było powiedziane, po drugie nie zapominaj o wyjatkach, np. Z 169 kc, po trzecie kto według ciebie jest pełnomocnikiem, kto to taki? Ogarniasz czym jest zastępstwo pośrednie i bezpośrednie? Co ma do tego czy ktos jest przedsiębiorca albo nie, zobacz kim jest przedsiębiorca wg. Kc
    • 05.08.14, 11:39
      Nic nie znaczy bo stronąumowy jest sprzedający.
    • 11.08.14, 08:42
      Ja ostatnio miałem bardzo fajną sytuację na allegro. zalicytowałem aukcję i wysłałem maila, że pieniądze pojawią się za parę dni (bylem na wakacjach). Wróciłem do domu a tam paczka już czekała..Pani wysłała ją bez zapłaty. Przelałem od razu pieniądze ale zrobiło mi się strasznie miło. Jednak są jeszcze zwykli ludzie na tym świecie, którzy ufają komuś totalnie obcemu..
    • 04.08.16, 13:13
      chyba chodzi o to, że sprzedajesz za kogoś pośrednictwem (znajomego, kogoś z rodziny, itp.)

--
      jak mieć w domu chłodno bez klimy?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.