Geje też zasługują na miłość Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia wprowadził ostatnio sporo zamieszania. Na swojej konferencji prasowej oświadczył, że kraje powinny zalegalizować u siebie związki partnerskie dla wszystkich. Według niego, wszyscy ludzie - w tym homoseksualiści - mają taką samą godność i jako "dzieci Boże" zasługują na miłość.

Watykański hierarcha oświadczył, że o ile jest zwolennikiem otwarcia w dziedzinie przyznania praw cywilnych związkom partnerskim i całkowitej dekryminalizacji homoseksualizmu, to nie ma jego zgody na małżeństwa jednopłciowe.
    -------------------------------------------
    To może i u nas ruszą głową

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13378228,Arcybiskup_z_Watykanu_za_zwiazkami_partnerskimi__Taka.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/ab09d901d4.png
    • Głowa to chyba nie jest to, czym się u nas najchętniej rusza.
      Niestety.
    • ...i może dlatego Szwajcarzy postawili w Montreux pomnik Freddie'mu Mercury.
      To, że był on gejem im nie przeszkadzało.

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/02/88/1d/c3/filename-foto-freddie.jpg

• Był czas,że uwielbiałam jego piosenki i wcale mi to nie przeszkadzało.
        --
        • W drugiej połowie lat 60-tych kiedy mieszkałam we Wrocławiu,
          to mówiło się, ze jakiś tancerz z Opery, chyba Tomaszewski,
          jest gejem, jako ciekawostkę ...tak jakby o kimś innym
          powiedziano, ze jest filatelistą.
          • Oj,a ja pamiętam jak było w gazecie coś o geju
            a ja w ogóle nie kojarzyłam
            o co chodzi.big_grinbig_grin
            --
            • Wiecie Panie. Jak ktoś jest gejem ,to niech sobie będzie . Ale po co lata z tym jak nawiedzony i wszystkim o tym opowiada. A co mnie to obchodzi,że Kowalska zdradza męża z listonoszem.Czy ktoś ma do Raczka,Piróga jakąś urazę za to że są gejami .
              --
              http://i46.tinypic.com/1z1g182.gifhttp://emoty.blox.pl/resource/blowup.gif
              • Myślę, że tu chodzi o coś więcej.
                To żadna radość urodzić się gejem. Takie nagłośnienie pozwoli wielu ludziom żyć normalnie, nie wstydzić się. Świadomość, że takich 'odmieńców' jest więcej pozwoli im akceptować siebie.
                Społeczeństwo też powoli przyzwyczaja się a jeszcze nie tak dawno, nawet najbliższe rodziny traktowały ich jak wyrzutków i czarne owce.
                --
                byle do wiosny...
          • pia.ed napisała:
            > W drugiej połowie lat 60-tych kiedy mieszkałam we Wrocławiu,
            > to mówiło się, ze jakiś tancerz z Opery, chyba Tomaszewski,
            > jest gejem, ...

Wówczas słowa gej jeszcze nie znano, tych panów nazywano pedałami.
            • Chciałam to samo napisać. Słowo "pedał" było wulgaryzmem. Język literacki proponował termin "homoseksualista"."Gej" pojawił się niedawno, chyba w latach 90tych.
              • stedo napisała:

> Chciałam to samo napisać. Słowo "pedał" było wulgaryzmem. Język literacki propo
                > nował termin "homoseksualista"."Gej" pojawił się niedawno, chyba w latach 90tych.

Nigdy słowo pedał nie było wulgaryzmem. Pod wpływem działań aktywistów homoseksualnych w ostatnich latach nabrało pejoratywnego zabarwienie. Ale tylko dla heteryków. W ustach heteryka słowo pedał jest be.
                W potocznej mowie homoseksualistów słowo pedał jest bardzo popularne i nie wywołuje żadnego zdumienia i oburzenia. Ponizej podstawowy zasób okresleń homo zaczerpniete z pedalskiego bloga.

biological.pinger.pl/m/2076624/miedzy-nami-pedal-mi-

pl.wikipedia.org/wiki/Pederasta
                • I ty dajesz za przykład taki wytwór??!! Ja odwołuję się do normalnego języka, a nie języka jakiegoś marginesu. Bo ten blog jest pisany przez przedstawiciela tegoż.
                  • Stedo, do kogo adresujesz post bo się pogubiłam. Zdaje mi się ze wikul myli pojęcia, wsadza pedofila i geja do jednego wora.
                    --
                    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                    • Jak sie ma zwiazek miedzy homoseksualizmem a pedofilia.W pedofili wystepuje wysoka liczba homoseksualistow.86% pedofili wykorzystujacych seksualnie maloletnich deklaruje sie jako homoseksualisci.Organizacje pedofilskie zapoczatkowaly koalicje gejowsko-lesbijskie.Spoleczenstwo zgadzajac sie na homoseksualizm,zgadza sie na akceptacje pedofili.Po wykresleniu homoseksualizmu z listy DSM(spis zaburzen psychicznych),czas wykreslic sadyzm,masochizm,ekshibicjonizm,PEDOFILIE,fetysz.Wszystko w tym dobrym kierunku zmierza.
                    • Po0st, oczywiście tak jak widniejr do wikula.
                      Nie on nie myli. To w potocznym obiegu dochodzi do mylnego użycia terminów. Ludzie mylą pedofila z pederastą. W polskim języku literackim pederasta to to samo co homoseksualista. Aczkolwiek praktyka mówi że w większości to pederaści są pedofilami. Wikul ponadto przytacza linki o pochodzeniu słowa pederasta, gdzie faktycznie w grece pederasta oznaczało pedofila.
                      Moje oburzenie dotyczyło tego, że przytoczył link do bloga mającego obrazować"bogactwo" języka gejowskiego. A tam samo obsceniczne słownictwo. Sądzę że ten blog pisany jest przez jakiegoś osobnika wulgarnego, perwersyjnego, z tych co uczestniczą w "paradach miłości" eksponując w nich publicznie swoje "wdzięki" w całej okazałości. I tacy właśnie są utożsamiani z całym środowiskiem gejowskim i czynią mu największe szkody.
                    • A czy szpun i wikul to ta sama osoba?
                      Bo oba te nicki nie odróżniają homoseksualizmu od pedofilii uncertain
                      i są przesiąknięci nienawiścią, choc to zgrabnie próbują ukryć ...
                      powołując się niby na autorytety w tej dziedzinie.

Ja tez nie wiem, do kogo napisała stedo ...
                      ale nie do Ciebie irysko, bo pisze o założycielu "blogu",
                      a nie założycielu Forum.
                      • Zupełnie nie rozumiem waszych wątpliwości. Mój post jest przecież umieszczony jako odpowiedż do posta wikula, jak najbardziej prawidłowo.
                        • Tak tylko między wikulem a tobą były jeszcze posty jagi i emki i stad moje pytanie. Wikul w gruncie rzeczy nie pisze jakie ma zdanie a cały czas cytuje. Ma prawo mysleć po swojemu, my się nie musimy zgadzać.Tak samo jak nie musimy czytać Wiśniewskiego ( nie tego od "Samotności w sieci" tylko od " Lubiewa").Choć ja z ciekawości przeczytałam - niezbyt smaczne. Dla mnie gej to nie pedofil i nie człowiek zboczony tylko "działający" inaczej i niczyja w tym wina a skoro wszyscy jesteśmy dziećmi Boga (nieomylnego)to oni też.Widac miał jakiś zamysł tworząc ich.
                          Czemu katolicy tego tak nie widzą?
                          --
                          • W Berlinie w dzielnicy Charlottenburg stoi obelisk ku pamięci jednego z pierwszych liderów ruchu (w 1897) na rzecz równouprawnienia homoseksualistów:

"W tym tutaj dawniej stojącym domu mieszkał 1896-1910 lekarz i seksuolog-naukowiec dr Magnus Hirschfeld, urodzony 1868 w Kołobrzegu, zmarł 1935 w Nicei na wygnaniu": Tekst linka

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/6tyTH05LJJKupT98TB.jpg

• Właśnie miałam to poprawić ... a napisałam specjalnie gej,
              bo pedał w moich uszach jakoś nieładnie brzmi, już nie mówiąc o tym,
              ze ciemni ludzie mylą pedała/pederastę z pedofilem ...

A czy wiecie, ze w USA lesbijki koniecznie chcą, aby ich nazywać gay bo to poważniej brzmi? A z kolei geje uważają lesbijki za coś gorszego?

chris.w2 napisał:
              > pia.ed napisała:
              > > W drugiej połowie lat 60-tych kiedy mieszkałam we Wrocławiu,
              > > to mówiło się, ze jakiś tancerz z Opery, chyba Tomaszewski,
              > > jest gejem, ...
              >
              > Wówczas słowa gej jeszcze nie znano, tych panów nazywano pedałami.

• pia.ed napisała:

> Właśnie miałam to poprawić ... a napisałam specjalnie gej,
                > bo pedał w moich uszach jakoś nieładnie brzmi, już nie mówiąc o tym,
                > ze ciemni ludzie mylą pedała/pederastę z pedofilem ...

Dlaczego ciemni ? Chciałaś powiedzieć że ci którzy mówią o znanym poznańskim pederaście Krollopie pedofil, mylą się ? Poczytaj skąd się wzięło określenie pedofil

. Dewiacja, polegająca na czerpaniu przyjemności seksualnej z kontaktów z osobnikiem tej samej płci, nazywa się pederastią. To słowo jest zapożyceniem francuskim, a więc: 'pederaste' -pederastia. Język francuski przejął je z kolei od greki, greckie 'paid-erasts' - oznacza ni mniej ni więcej jak - miłośnik dzieci. Tajemnicą poliszynela jest, że dla pederasty im młodszy partner tym lepszy - przynajmniej 75% homoseksualnych mężczyzn kwalifikuje się jako pedofili, a więc czerpiących przyjemność seksualną z obcowania z nieletnimi przedstawicielami tej samej płci. Mówimy o źródłach ? sięgnijcie do dzieł Platona, dowiedzcie się, jak rodzice starali się przed tym nienormalnym satyrem ustrzec swoje pociechy, by "ich krew nie wygasła". Taka jest prawda, absolutna większość pederastów-mężczyzn to pedofile, duży odsetek pederastów-kobiet również. Dane można sprawdzić w policyjnych kartotekach, można sięgnąć do fachowej literatury medycznej - zresztą może skomentuje to jakiś lekarz, bo ja lekarzem nie jestem i w podanej liczbie mogłem się nieco pomylić, ale raczej nie wiele. Dlaczego się o tym nie mówi? Otóż odgrywany przed nami teatrzyk nie ma tak naprawde z tolerancją nic wspolnego...
                Autor: szmul.goldenapfel
              • pia.ed napisała:

(...)
                >
                > A czy wiecie, ze w USA lesbijki koniecznie chcą, aby ich nazywać gay
                > bo to poważniej brzmi? A z kolei geje uważają lesbijki za coś gorszego?
                >

Ciekawe, nie wiedzialem o tym.
                Jakies zrodlo ?

Osobiscie uwazam,ze lesbijki jak najbardziej zasluguja na milosc.

Jakos malo sie na ich temat dyskutuje. Meska homofobia ma za to cala uwage opinii publicznej.

--
                dradam121
                "Ciemnosc widze,ciemnosc " - Seksmisja
                wyborcza.pl/1,75400,13673797,Ciemnosc__widza_ciemnosc__Czyli_slad_tajemniczej_ciemnej.html#TRNajCzytSST
                • Dradam, to ze lesbijki w Ameryce chcą aby je nazywano gay słyszałam w szwedzkim radiu. Chcą pewnie dlatego, bo daje im to wyższy status ... Geje, w kazdym razie w Europie, uważają siebie za najlepszych wsrod "kochajacych inaczej". Lekceważą lesbijki i transwestytów.

Lesbijki nie zwracają uwagi ludzi, ponieważ przyjmuje sie za normalne ze dziewczyny sa najlepszymi przyjaciolkami, a jako przyjaciółki mogą na ulicy rzucać sie sobie w objęcia czy calowac ... to jest takie kobiece ...
                  Natomiast dwoch kolegów nie chodzi trzymając sie za rękę ... robią to geje.

dradam121 napisał:
                  > pia.ed napisała:
                  A czy wiecie, ze w USA lesbijki koniecznie chcą, aby ich nazywać
                  gay bo to poważniej brzmi? A z kolei geje uważają lesbijki za coś gorszego?
                  >
                  > Ciekawe, nie wiedzialem o tym. Jakies źródło ?

> Jakos malo sie na ich temat dyskutuje. Meska homofobia ma za to
                  cala uwagę opinii publicznej.

>
                  • pia.ed napisała:

> Dradam, to ze lesbijki w Ameryce chcą aby je nazywano gay słyszałam
                    > w szwedzkim radiu.

Moze to i prawda W USA ( w tym mniejszym kraju, na poludniu kontynentu polnocno-amerykanskiego) . Ze swej strony moge dodac , ze w Kanadzie tego zjawiska nie spotkalem.

> Chcą pewnie dlatego, bo daje im to wyższy status ...#62;]

Dla mnie wyzszy status maja zdecydowanie lesbijki. I kropka !

>
                    > Lesbijki nie zwracają uwagi ludzi, ponieważ przyjmuje sie za normalne ze dziewc
                    > zyny sa najlepszymi przyjaciolkami, a jako przyjaciółki mogą na ulicy rzucać si
                    > e sobie w objęcia czy calowac ... to jest takie kobiece ...

No widzisz... !

--
                    dradam121
                    wyborcza.pl/1,75400,13673797,Ciemnosc__widza_ciemnosc__Czyli_slad_tajemniczej_ciemnej.html#TRNajCzytSST
                    • Slyszalam na wlasne uszy poczatek wywiadu z amerykanska lesbijka,
                      potem wywiad wyciszyli, a szwedzki glos zaczął ten wywiad
                      na poczekaniu tłumaczyć, tak robi sie często w radiu.

Znam angielski tak sobie, ale w obu przypadkach uslyszalam "gej".

A o tym ze geje dzielą im podobnych (kochajacych inaczej)
                      na lepszych i gorszych, to czytalam w prasie szwedzkiej ...
                      Nie pamietam kto stoi najniżej w randze, ale chyba ci którzy czesto żyją normalnym życiem hetero,a ukradkiem przebierają sie za kobiety ...

Wiem ze w Malmö istnieja butiki ktore oglaszaja w broszurkach,
                      ze sa przyjazne dla osob H.BT (zapomniałam jak sie ten skrot nazywa,
                      ale obejmuje 4 kategorie).

Nie wiem dradam, czy bys kochal szwedzkie lesbijki bo te sa najczesciej
                      brzydkie jak noc ... Śliczne "lesbijki" w kolorowych gazetkach dla panow
                      to dziewczyny hetero które robią wszystko za pieniądze ...
                      • pia.ed napisała:

> Slyszalam na wlasne uszy poczatek wywiadu z amerykanska lesbijka,
                        > potem wywiad wyciszyli, a szwedzki glos zaczął ten wywiad
                        > na poczekaniu tłumaczyć, tak robi sie często w radiu.
                        >
                        > Znam angielski tak sobie, ale w obu przypadkach uslyszalam "gej".

Nie kwestionuje,ze ktos moze tak powiedzial. ALE : pracuje w zawodzie w ktorym mam do czynienia ze zdrowiem i od czasu do czasu kwestia orientacji seksualnej wychodzi / jest omawiana. Tak,ze co nieco o tym wiem...

Nie twierdze,ze wiem duzo,ale o tym nie slyszalem.
                        >

>
                        > Nie wiem dradam, czy bys kochal szwedzkie lesbijki bo te sa najczesciej
                        > brzydkie jak noc ... Śliczne "lesbijki" w kolorowych gazetkach dla panow
                        > to dziewczyny hetero które robią wszystko za pieniądze ...

No comments.
                        Nie wiem czy wyczuwasz element humoru kiedy pisze o lesbijkach... :=)))

Pare z nich znam i niektore sa naprawde ladne...
                        --
                        dradam121
            • chris.w2 napisał:

> Wówczas słowa gej jeszcze nie znano, tych panów nazywano pedałami.

Język homosi jest bardziej barwny. Poniżej link do krótkiego opisu historii pisarza homoseksualisty Michała Witkowskiego z uwzględnieniem tego barwnego języka.
              P.S. Też w tym czasie mieszkałem we Wrocławiu i śmieszą mnie odkrycia w rodzaju Geje też zasługują na miłość. Czy ktoś kiedykolwiek zabraniał im miłości ? Witkowski opisuje taką miłość w swojej twórczości. I o zgrozo, nigdy nie twiedził że ktoś go dyskryminuje.

wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/56,35751,12701385,Wroclawskie_cioty_i_luje___sladem_ksiazek_Witkowskiego.html
          • Środowisko tancerzy baletowych w powszechnej opinią miało wiele takich postaci. Najbardziej znanym w latach 60tych był wybitny tancerz baletu Teatru Wielkiego Stanisław Szymański. "Jako jeden z niewielu współczesnych mu artystów publicznie prezentował swoją homoseksualność i zdobył pozycję ikony środowisk LGBT."
            http://www.taniecpolska.pl/files/gfx/max/02fdc3cfe4f06988ad0cc6d69031ac3e.jpeg
          • Pewnie też chodziło o Szymańskiego,ale to Warszawa. Gruca/szef baletu/ też był innej orientacji seksualnej.Tańczyli wspaniale.W tym samym czasie zabłysnął Gerad Wilk. Był niesamowitym tancerzem.Widziałam go tylko raz, bo' połknął, go Zachód. Mam nadzieję,że Gerard był /jest/ hetroseksualny.
            • gerard wilk

Gerard Wilk (ur. 12 stycznia 1944 w Gliwicach, zm. 28 sierpnia 1995 w Paryżu) - polski tancerz, w latach 1966-1970 solista baletu Teatru Wielkiego w Warszawie. Od 1970 przebywał za granicą. Do 1981 występował w Balecie XX wieku Maurice'a Béjarta w Brukseli. Od 1989 zajmował się pracą pedagogiczną w Paryżu. W roku 1994 wystawił operę "Werther" Masseneta w Teatrze Wielkim w Warszawie.
              --
              http://s16.rimg.info/f672554e74619e70c0c607c8d38b6015.gif
              • Ludziom ,którzy maja w nosie kulturę do głowy nie przychodzi ilu było "kochajacych inaczej" wśród twórców i artystów .Dał temu wyraz P. Wałęsa( w końcu prezydent - powinien jakąs tam wiedzę posiadac) Gej to taki co powinien siedzieć za murem. Poprostu jesteśmy chyba narodem który niewygodne rzeczy lubi zamiatać pod dywan.
                --
          • pia.ed napisała:

> W drugiej połowie lat 60-tych kiedy mieszkałam we Wrocławiu,
            > to mówiło się, ze jakiś tancerz z Opery, chyba Tomaszewski,
            > jest gejem,
            Jestem prawie pewien że w tamtych czasach to raczej mówiono że jest homoseksualistą...

--
            "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" Nietzsche
            short4u.pl/DwZLT
      • Ostatnio gdzieś czytałam że on nie był klasycznym gejem, raczej był biseksualny. Ostatni okres życia spędził pod opieką, jak sam to określał największej miłości swojego życia Mary Austin:
        " Freddie Mercury często powtarzał, że Mary Austin to jego jedyną prawdziwą przyjaciółką, na której może polegać. W jednym z udzielonych wywiadów pod koniec lat siedemdziesiątych wyznał, że Austin jest prawdziwą miłością jego życia, osobą, której nie mógł zastąpić żaden kochanek, a związek ten on sam traktuje jako małżeństwo."
        • Podobnie jak Iwaszkiewicz.
          --
          • i Szymanowski.
            --
            byle do wiosny...
            • Znani geje, od homoseksualizmu nie uciekniecie,
              jeżeli kogoś interesuje więcej nazwisk (nawet papieże),
              to tu: Tekst linka
              • A Kałużyński,Buczkowski.
                --
                • Buczkowski,ten aktor?
                  --
                  • No i jaki wniosek? Ludzie, po prostu ludzie a Wałęsa by sadzał za murem.
                    --
                    • iryska2604 napisała:
                      > No i jaki wniosek?...

...taki, (z tekstu "Znani geje, od homoseksualizmu nie uciekniecie"):

...jest tylu znanych homoseksualistów mających gigantyczny wpływ na politykę, kulturę, naukę a nawet religię i niestety w końcu musicie się z tym pogodzić.

• jaga_22 napisała:

> Buczkowski,ten aktor?

Nie ,reżyser. Byłem kiedyś na przeglądzie filmów z jego udziałem,była też Milewska ,Stalińska. Z rozpędu mało co bym go nie pocałował w rękę. Nie wiedziałem jeszcze ,że on jest gejem .Wszyscy myśleli ,że ja zrobiłem to specjalnie. Walnie czasem człowiek taaaka gafę i jest Bogu ducha winien.
                    --
                    • Teen??:
                      pl.wikipedia.org/wiki/Leonard_Buczkowski
                      "Był mężem aktorki Barbary Orwid."
                      P.S. On zmarł w 67r. Pacz pan, chłopięciem będąc szlajał się po jakiś przeglądach i obcałowywał aktorki po rękach!wink)
                      P.S. Stalińska urodziła się w 53r, więc przed 67r. dziewczątkiem była. To jak ona mogła robić wtedy za gwiazdę?? Coś Ci się chyba pomyliłowink)
                      • Wszyscy geje to homoseksualisci,ale nie wszyscy homoseksualisci to geje.Srodowisko gejowskie nie reprezentuje osob homoseksualnych,bez wzgledu na to,jak glosnosie deklaruja.Reprezentuja tylko siebie,wlasne interesy.Gej to ideal.Lesbijska pisarka Paula Martinac padsomowuje ten fenomen,ze dorosly gej uprawiajacy seks z kims nieletnim,wyswiadcza mu przysluge.Seks miedzy doroslym gejem a dzieckiem jest spostrzegane jako wazny aspekt gejowskiej kultury.Tolerancja do tych osob to przekrecona milosc.W Polsce zaden autorytet Psychologiczny na temat homoseksualizmu sie nie wypowiada,iz wszystkie krytyczne glosy sa traktowane jako homofobia.Stowarzyszenia gejowskie w USA posiadaja ponad 100 mil $roczny budrzet,maja za co lobbowac swoje poglady.
                      • stedo napisała:

> Teen??:
                        > pl.wikipedia.org/wiki/Leonard_Buczkowski
                        > "Był mężem aktorki Barbary Orwid."
                        > P.S. On zmarł w 67r. Pacz pan, chłopięciem będąc szlajał się po jakiś przegląda
                        > ch i obcałowywał aktorki po rękach!wink)
                        > P.S. Stalińska urodziła się w 53r, więc przed 67r. dziewczątkiem była. To jak o
                        > na mogła robić wtedy za gwiazdę?? Coś Ci się chyba pomyliłowink)

Fakt ,bi był 1983. Pamiętam ,że witałem się też z B. Sass. Skąd mi się wziął ten krytyk ? Kolacja była , nie powiem.
                        --
                      • stedo napisała:

> Teen??:
                        > pl.wikipedia.org/wiki/Leonard_Buczkowski
                        > "Był mężem aktorki Barbary Orwid."
                        > P.S. On zmarł w 67r. Pacz pan, chłopięciem będąc szlajał się po jakiś przegląda
                        > ch i obcałowywał aktorki po rękach!wink)
                        > P.S. Stalińska urodziła się w 53r, więc przed 67r. dziewczątkiem była. To jak o
                        > na mogła robić wtedy za gwiazdę?? Coś Ci się chyba pomyliłowink)

Przepraszam PANA LEONARDA BUCZKOWSKIEGO ,ŻE POMYLIŁEM Z PANEM lEONEM BUKOWIECKIM (Lew Leon Bukowiecki, pseud. L. Buk, El Be, Well (ur. 9 sierpnia 1916 w Cichowie, zm. 2 maja 2005), polski krytyk filmowy, dziennikarz )

--
                        Panie doktorze bolą mnie implanty, które mi pan wstawił.
                        A nie mówiłem, że będą jak prawdziwe!
    • A kto im zabrania sie kochać ? Nawet w ten sposób ?

fistee26.blox.pl/html
      • Dlaczego większość Polaków wciąż prezentuje tak skrajnie negatywne nastawienie do homoseksualistów?

- Dlatego, że w zdecydowanej większości nasi rodacy nie znają osób homoseksualnych, mając w głowach jedynie jakieś stereotypy na ich temat. Kiedy osoba homoseksualna ujawnia się w rodzinie lub dowiadujemy się, że nasz znajomy jest homoseksualistą, to niektórzy mówią "no ale jak on może być homoseksualny, przecież on jest taki normalny". Niektórzy Polacy mają dziwne wyobrażenia o osobach innej orientacji. Gdy okazuje się, że jest nią ktoś bliski, to doznają szoku, bo zupełnie inaczej wyobrażali sobie osoby homoseksualne. Wątki, które udało nam się wprowadzić do polskich seriali, dotyczące mężczyzn homoseksualnych, w jakimś stopniu obalają mity i stereotypy na ich temat.

Być może dużą rolę w tworzeniu się negatywnych postaw wobec homoseksualizmu odgrywa lęk społeczny przed tym, że osoby homoseksualne tworząc pary, mając szanse na adopcję, wychowywać będą dzieci o orientacji homoseksualnej, ba, wychowają społeczeństwo homoseksualne.

- Zdecydowana większość osób homoseksualnych wychowana została w rodzinach heteroseksualnych. Jeśli mamy tutaj mówić o wychowaniu, jako o czynniku, który ma wpływ na naszą orientację seksualną, to powinniśmy powiedzieć, że nie powinno być w takim razie osób homoseksualnych, skoro zostały one wychowane przez rodziców heteroseksualnych, w rodzinie, gdzie była i kobieta i mężczyzna. Teorii jest wiele, jednak wiedza naukowa, a taką się kieruję, mówi, że osoby homoseksualne są w społeczeństwie, bo wynika to z determinantów biologicznych.

prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog

facet.interia.pl/seks-i-zwiazki/partnerstwo/news-homoseksualizm-to-nie-jest-choroba,nId,593050
        • Fakt, oni byli, są i będą i mam nadzieję, że społeczeństwo wreszcie to zrozumie. Jednak nie mam zamiaru gloryfikować tychże osób., bo niby czymże się zasłużyli... ludzie jak inni w naszym społeczeństwie.
          --
          Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.
          (William Szekspir)
          • Będę złośliwa: wystrzelać wszystkich o innych skłonnościach bo kto wie czy to są też Dzieci Boże. Potem chorych umysłowo, potem rudych i zezowatych, garbatych też trzeba. Narkomanów naturalnie też. Zostawiamy alkoholików bo to jest w naszej tradycji.
            Uważamy się za naród katolicki, który każdego nieszczęśnika otacza miłością i pomocą, jesteśmy katolikami, którzy wszystko wybaczają ...
            aga
    • A ja myślę,ze zdecydowana większość społeczeństwa to rozumie. W moim środowisku nigdy nie spotkałam się z brakiem akceptacji osób homoseksualnych.
      Czasami wydaje mi się ,że to środowisko obnosi się ze swoim cierpiętnictwem.
      Nie mam nic przeciwko tym ludziom, mam znajomych o tej orientacji i uważam ,że mają prawo do szczęścia ale mierżi mnie już to rozdmuchiwanie problemu. Wydaje mi się,ze to temat zastępczy.
    • http://i46.tinypic.com/vpj7gw.jpg
      --
    • Dzisiaj popołudniu parlament francuski uchwalił, wyraźną większością głosów, prawo zezwalające na zawieranie małżeństw i adoptowanie dzieci przez pary homoseksualne.

Francja jest 14-tym krajem który wprowadził wymienione prawo.

Społeczeństwo jest przeciw i demonstruje na ulicach Paryża

http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/gegen-demonstranten-quer-31667524_mbqf-1366712587-30117484/2,w=650,c=0.bild.jpeg

• Rocznica, dzisiaj przed 5-latami Norwegia zalegalizowała małżeństwa osób tej samej płci
      • Nic mi do tego, niech sie pobierają - ale taki obrazek troche dziwnie wygląda....
        --
      • chris.w2 napisał:
        > Rocznica, dzisiaj przed 5-latami Norwegia zalegalizowała małżeństwa osób tej sa
        > mej płci

W Szwecji do końca kwietnia 2009 istniały tylko związki partnerskie
        które były pod każdym względem równoznaczne z małżeństwem.
        Ten kto wstąpił w związek partnerski przed 30 kwietnia 2009 i chciał pozostać w tej formie, mógł to zrobić.
        Mogl tez zglosic do Urzedu Podatkowego, zeby zmienili slowo "związek partnerski
        na slowo "małżeństwo".

Od 1 maja 2009 nie zawiera się nowych związków partnerskich,
        ponieważ nastąpiła zmiana w Konstytucji i małżeństwo zostało zapisane
        jako "związek miedzy dwoma osobami."

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.