01.05.13, 08:26
Zawitał nam kolega Maj.
Ciekawe, czy w ogrodzie botanicznym też będą bzy...
Piosenkowo dzień i miesiąc mi się zaczyna.
Wszystkiego dobrego . smile aga
Obserwuj wątek
    • zajbel Re: Wiwat Maj 01.05.13, 09:06
      U mnie w nocy padało a teraz dośc pochmurno ale deszcz majowy, deszcz o wiośnie , kogo zmoczy ten wyrośnie. Ja już nie muszę rosnąć ale pamietam ten wierszy z dzieciństwa
        • pia.ed Re: Wiwat Maj 01.05.13, 12:46

Na rozgrzewke zalaczam zdjecie z dzisiejszego
          pochodu komunistow w Sztokholmie.

http://www.dn.se/Images/2013/05/01/mayday.jpg

xy.5 napisała:

> Dzień dobry,zimno u nas i ponuro,wieje wiatr i zanosi się na deszcz.Miłego dnia
          > .
          • iryska2604 Re: Wiwat Maj 01.05.13, 17:13
            Kolejny maj w życiu...Tyle już ich było aż zal ściska serce.Kiedy to zleciało?
            Zaczynam tak niewesoło - chyba dlatego ze słońca nie ma, dosyć chłodno. No ale chyba wreszcie sie ociepli? Z tego co słyszę to teraz wschód Polski sie wygrzewa?
            --
            mieć w górze niebo a w sobie spokój...
            • pia.ed Re: Wiwat Maj 01.05.13, 17:39
              iryska2604 napisała:
              Z tego co słyszę to teraz wschód Polski sie wygrzewa?

Południowy wschód Polski ... smile

A ja marznę w mieszkaniu, bo kaloryfery zimne, choć na dworze (w dzień) jest w granicach 10 C i większość ludzi chodzi dalej na zimowo, bo jak tylko słonce zajdzie to jest ca 4 C.

Natomiast w ogródku naszej wspólnoty, jest Copacabana ...
              w nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru miejscu można jajko ugotować.
              U mnie nie bylo od dawna deszczu, jest słonecznie i muszę ogródek podlewać, bo od słońca kwiaty zaczynają więdnąc.
            • pia.ed Re: Wiwat Maj 02.05.13, 11:34
              Z tego co słyszę to teraz wschód Polski sie wygrzewa?

Wygrzewa się Rzeszów na południowym wschodzie Polski gdzie dziś
              zapowiada się 26 C ... ale bardziej na północ nie ma szczególnych powodów do uciechy.

www.meteoprog.pl/pl/weather/Rzeszow
                • xy.5 Re: Wiwat Maj 02.05.13, 12:24
                  Witam,wschód wcale się nie wygrzewa.Moje okolice to nie Rzeszów ale również wschód kraju.
                  wczoraj było ponuro i zimno a dzisiaj słonecznie i zimno,bo wieje chłodny wiatr od wschodu.
                  Miłego i udanego wypoczynku.
                  • chris.w1 Re: Wiwat Maj 02.05.13, 17:19
                    W sobotę jadę do Werder nad rzeką Havel gdzie corocznie na początku maja odbywa się festyn święta kwitnących drzew i polega przede wszystkim na piciu wina.

Zdjęcia z ubiegłorocznego który też odwiedziłem,

polskie stoisko

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/zbSWg4sgHA41L19KBB.jpg

i pogoda nie dopisała, ale za to humory...

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/veutb60KpkaFVvnKaB.jpg

• iryska2604 Re: Wiwat Maj 03.05.13, 17:13
                        Po deszczu który potężnie podlał ziemię zieleń az bije po oczach.Co z tego kiedy zimno i wyjśc sie nie chce. Rano było tylko 7 st. I ponuro jak diabli. A jak w szerokim świecie? Co robicie?
                        --
                        • xy.5 Re: Wiwat Maj 03.05.13, 18:56
                          Czytam gazety i książki,odpoczywam.Było ciepło w południe a teraz chłodno się robi.U mojej mamy(okolice Zamościa) właśnie grzmi i pada deszcz.U nas też zapowiadali na dzisiaj deszcz.
                    • chris.w1 Re: Wiwat Maj 06.05.13, 19:44
                      chris.w1 napisał:
                      > W sobotę jadę do Werder nad rzeką Havel gdzie corocznie na początku maja
                      > odbywa się festyn święta kwitnących drzew...

drzewka zakwitły

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/Nh0RzhC4IwQfaOgvOB.jpg

pogoda tym razem dopisała

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/l1sTunkYHUynkJqyLB.jpg

świętowanie polegało m.innymi na delektowaniu się winem

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/3YjzkAdw0pSypongWB.jpg

polski akcent był też

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/saOnoP2hbzKBJLMN0B.jpg

• stedo Re: Wiwat 1 Maj 02.05.13, 16:47
                    Borne Sulinowo leży w Zachodniopomorskiem. Do końca 92r.było administrowane przez Rosjan. Mieściła się tu duża baza wojskowa wojsk radzieckich. Po opuszczeniu jej przez Rosjan było chyba jedynym opustoszałym miejscem w Polsce. Potem stopniowo zaczęło się zaludniać. Do końca 95r. zamieszkało tu 1,5 tys ludzi.:
                    pl.wikipedia.org/wiki/Borne_Sulinowo
    • stedo Mamma mija 03.05.13, 18:52

Dostanie taką kulką w głowę może poskutkować:
      tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/polska,28/gradobicie-grzmoty-wieczor-z-gwaltownymi-zjawiskami,85814,1,0.html
      A i karoseria samochodu też może odczuć chyba. Was nie dosięgło?
      • iryska2604 Re: Mamma mija 07.05.13, 18:47
        Cały dzień słońce prawie nie swieciło, ocknęło sie na dobre pod wieczór - ale temperaturę mieliśmy 27 ( w cieniu) Parno jak diabli. Będa jakies burze czy co...A ja dziś 1,5 godz. przesiedziałam w przychodni.
        --
          • tamaryszek44 Re: Mamma mija 08.05.13, 14:22
            Bluszcz się zieleni, zasiana trawa też, płatki z czereśni się sypią a z nieba żar. Upalny dzień mamy.
            Miłego dla wszystkichsmile
            --
            " Zawsze patrz na jasną stronę życia "
            ...i tej zasady warto się trzymać.
            • iryska2604 Re: Ale grzeje... 08.05.13, 14:28
              25 w cieniu, uciekłam ze słońca i popołudnie mam zamiar spędzić spokojnie z książką, a co...Sypie sie jeszcze resztka płatków z czereśni, nawet taras mam jakby śniegiem przyprószony. Coś jakby miało sie na burzę
              --
        • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 14.05.13, 11:49
          Ale piękne storczykismile
          U na też ładnie ale chłodno i gdzieś daleko widać sine chmury. Może popada!
          --
          • czarek_sz Re: Wiwat Maj 14.05.13, 11:57
            Śliczne storczyki. Moja jednego dostała drugiego ode mnie na prezent i obydwa klapły. Podobno trzeba je obficie podlewać i czekać to się odrodzą. Na razie widać że coś się dzieje bo liście nie więdną a na gałązkach coś się pokazuje, maleńkie pączki. Od dawna dodam na to czekamy.
            • julinka601 Re: Wiwat Maj 14.05.13, 12:00
              Może nie był szczerze dany? A może nie rozmawiacie z nim? /to oczywiście żart/.
              Ja trzymam storczyka w osłonce, w której cały czas jest woda i zakwitł już trzeci raz bardzo obficie. Po przekwitnięciu nie podlewam i daję mu czas odpocząć.
              • czarek_sz Re: Wiwat Maj 14.05.13, 12:23
                Ten ode mnie dany był na kolanach big_grin więc nie tu problem. Synowa powiedziała że storczyki tak mają ,że więdną i się odradzają. A co do rozmowy o kwiatach to jak najbardziej, one nas słuchają, widzą nas nawet ,żyją obok nas i nami żyją naszymi problemami. Gdy syn chorował nam na raka wszystkie kwiaty w mieszkaniu nam padły. Lata wcześniej, w innym mieszkaniu w innej dzielnicy, gdy żona przeszła ciężki zawał było podobnie, wszystko zwiędło, nawet kilkunastoletnia piękna palma. I żeby nie było, małżonka bardzo kocha kwiaty a one Ją. Ma takie wyhodowane przez siebie pelargonie że nawet zimą mają wielki pąki. Sąsiedzi przychodzą i proszą o sadzonki smile
                • xy.5 Re: Wiwat Maj 14.05.13, 12:58
                  Witam,wczoraj wróciłam z działki a dzisiaj ogarniam dom.Po śniadaniu poszłam zajrzeć na grządki przy domu i miałam też co robić.U nas słoneczny i chłodny dzień,nie padało wcale przez
                  ostatni tydzień.Może wiatr przywieje zmianę pogody?
                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 14.05.13, 20:24
                    Trochę się spóżniłam .Wyjazd był fajny,tylko pogoda nie była rewelacyjna. Drogę w tamtą stronę mieliśmy fatalną, lało jak z cebra a jechaliśmy pózną porą. Miałam juz zajrzeć na forum wczoraj ale się rozchorowałam a w gorączce raczej sie nie chce pisać. Juz przechodzi. Znacie taki przypadek że kobieta "mocno posunięta w latach" łapie trzydniówki? I nikt nie wie dlaczego...
                    --
                      • xy.5 Re: Wiwat Maj 15.05.13, 07:18
                        Witam,dzisiaj Zośka u nas chłodna ,bo +12 tylko.Po tygodniowym pobycie na działce nadrabiam zaległości towarzyskie,wczoraj były u mnie cztery koleżanki a dzisiaj przyjeżdża do mnie kumpela ze szkolnych lat.Udanego dnia życzę i dobrej pogody.
                        • iryska2604 Re: Wiwat Maj 15.05.13, 11:08
                          Dziś jeszcze za nic się nie biorę,dochodzę do siebie. Pogoda prześliczna tylko trochę wieje - ale jak na Zośkę to jest fajnie, łaskawa w tym roku, w cieniu 20 st.
                          --
      • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 15.05.13, 16:09
        Witam w piękny dzień.
        Skąd wy macie czas tu klikać? Ja ciągle coś sieję, sadzę, przesadzam itd.
        Miłego dnia i dużo słońca.
        --
        • aga-kosa Re: Wiwat Maj 15.05.13, 19:56
          Mąż biega z kosiarką po ogrodzie a ja wykorzystałam wolną chatę i śliczną pogodę . Wywaliłam spokoju wszystko co dałam radę unieść, resztę poprzesuwałam i umyłam ściany i sufit. Aż pojaśniało. Teraz się suszy. Jutro położę kolor. Marzy mi się na ścianie przy oknie zieleń młodej brzozy a na pozostałych rozjaśnię. Lubię takie zajęcie.
          W przyszłym tygodniu znowu się spodziewamy dzieci i rodzinę. Wyjazd rowerem pewnie dopiero w czerwcu. aga
      • xy.5 Re: Wiwat Maj 16.05.13, 07:10
        Witam,chłodny i słoneczny mamy ranek.Dzisiaj robię opłaty i najdalej w poniedziałek znowu jadę na działkę na cały tydzień.
        • iryska2604 Re: Wiwat Maj 16.05.13, 10:28
          Witam słonecznie i ciepło! Troszkę wieje. Julinko, jak twój kac? tupot białych mew....xy.5 prowadzi iscie podwójne życie - tak sie zastanawiam jak cię umownie nazwać ,bo xy ani zdrobnić ani odmienić...
          --
    • julinka601 Re: Wiwat Maj 17.05.13, 09:49
      Nie miałam syndromu "dnia wczorajszego". Czułam się cudownie,naładowana dobrą energią.
      A nadmienię ,ze w tym imieninowym towarzystwie byłam w grupie najmłodszych. Cztery panie miały po : 83,84,85,86 lat ! Jedna pani i trzej panowie byli w moim wieku. Dawno się tak nie bawiłam. Dowcipom,śpiewom i śmiechowi na całe gardło nie było końca.
      Jestem zbudowana pogodą ducha,energią i optymizmem tych kobitek,bo to one rej wodziły.
      A ile trunków się polało!
      • aga-kosa Re: Wiwat Maj 17.05.13, 13:34
        Julinko, gratuluję kondycji. Alkohol pity w miarę i w dobrym towarzystwie nie szkodzi.
        Mnie energia rozpiera. Malarz - pokojowy jestem. Czekam aż ściany będą suche i trzeba będzie meble poprzestawiać, obrazy powiesić i wiele rzeczy do czarnego wora powrzucać.
        Jak odnowa to OD NOWA będę sobie nowe " przydasie" zbierała. aga
        • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 17.05.13, 18:11
          Posadziłam dziś cukinie, dynie i ogórki. Chyba już nie przymrozi ogrodnikami!
          Miłego dnia a właściwie wieczorusmile
          --
          • iryska2604 Re: Wiwat Maj 17.05.13, 20:48
            Tamaryszku, ty chyba z ogrodu nie wychodzisz...Ja dziś też poplewiłam sobie w ogródku. Teraz czekam na deszcz, jak na razie tylko sie zanosi. Czasem tak sie zanosi, zanosi a lać i piorunami trzaskać idzie nad Odrę 10 km dalej. Julinko, cieszy mnie ze nie miałas syndromu dnia następnego (oko spawacza ,ręka skrzypka i zespół suchej wargi). Coś mi sie widzi ze lepiej sie potrafimy bawić niż młodzi. Bez dragów i tańców plemiennych.
            --
            • dorka556 Re: Wiwat Maj 17.05.13, 21:09
              Nie wiem jak Tamaryszek, ale ja naprawdę nie wychodzę z ogrodu.
              Dzisiaj też posadziłam cukinie i bazylię i posiałam ogórki i koper. Przygotowałam grządkę pod pomidory. Skosiłam część ogrodu przy lesie- kosą. Mam nową kosiarkę elektr. i było mi jej szkoda. Jest tam nierówny teren i pełno szyszek.
              Jutro ciąg dalszy.

--
              byle do wiosny...
                  • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 18.05.13, 13:25
                    A dziś moja fasolka szparagowa wyłoniła się na grządkach, dokupiłam też sześciopak pelargonii zwisającej i zaraz idę działać, ino zupkę wtrząchnę, szczawiową z łąki. Pycha.
                    Czy z ogrodu nie wychodzę? ,,,,nie tak całkiem bo mam wiele innych zajęć, ale jak pogoda dopisuję to żyć się chce i sama wynajduję - co by tu jeszcze.....
                    --
    • julinka601 Re: Wiwat Maj 18.05.13, 17:18
      Zazdroszczę Wam Kochane Ogrodniczki, ja tez tylko spełniam się ogrodniczo na balkonie , no i od czasu do czasu weekendowo na działce w górach. Uwielbiam ryć w ziemi! Najcudowniejszy relaks.
      U mnie dzisiaj cieplutko. Mam gości. Wybieramy się na "Noc muzeów". Miłego weekendu.
      • amityr Re: Wiwat Maj 18.05.13, 19:32
        Właśnie skończyłem flancować Jeżówkę purpurową pomiędzy pomarańczową .Teraz jeszcze niebieska.Nie mogłem dostać nasionek. Ale będzie piękna aleja wjazdowa na moją posesję.Mam pasek 0,4m ,długi12m ziemi przy parkanie oddzielającym moja nieruchomość drogą wjazdową od sąsiada. Na tym pasku zimą składuje się śnieg odgarniany z dojazdu na posesję. Gromadzi się tam same świństwo przywiezione na kołach auta. Nic nie chciało rosnąć. W ub roku posadziłem Jeżówki .Piknie zakwitły,rozkrzewiły się i pięknie przezimowały.Zaraz będą miały pąki.Truskawki kwitną.Owoce agrestu,porzeczek,wiśni,świdośliwy ,porzeczkoagrestu rosną jak szalone. Kwitnie Borówka i Jagoda kamczacka . Fajnie ,że jak na razie brak objawów chorób.Ze szkodliwych owadów zanotowałem kilka mszyc czarnych na kalinie. Zaraz je utłukłem bo szkoda Karate.
        http://i46.tinypic.com/1z1g182.gifhttp://emoty.blox.pl/resource/blowup.gif
        Panie doktorze bolą mnie implanty, które mi pan wstawił.
        A nie mówiłem, że będą jak prawdziwe!
        • iryska2604 Re: Wiwat Maj 18.05.13, 19:57
          No proszę , aż miło czytać - jacy pracowici ogrodnicy! Od razu pusto się na forum zrobiło.Mam nadzieje że nie zapomnicie od czasu do czasu zajrzeć. Cieszyłam sie dzis na deszcz,ale to co popadało, trudno nazwać deszczem...Amityr, jako ci ta jezówka zakwitnie no moze bys fotkę zrobił,co?
          --
            • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 19.05.13, 12:36
              Witam w piękną i słoneczna niedzielę. Mam chyba jakieś zastoje w mózgu, bo dopiero dziś posiałam sałaty, majową i lodową. Zwyczajnie zapomniałam, a dużo wcześniej mogłam to zrobić.
              --
                • dorka556 Re: Wiwat Maj 20.05.13, 08:25
                  Wczoraj ze względu na Zielone Świątki przerwałam prace ogródkowe, tylko podziwiałam świeżą zieleń i upajałam się zapachem bzów. Wczoraj zakwitły.
                  Teraz ciąg dalszy. Kosiarka w ruch, bo w piątek jadę w odwiedziny do syna do stolicy.
                  Będę najwyżej 4-5 dni, bo kto mi podleje roślinki pod okapem?
                  Miłego tygodnia wszystkim.

--
                  byle do wiosny...
                  • aga-kosa Re: Wiwat Maj 20.05.13, 08:45
                    Mąż, tradycjonalista - nie konserwatysta - zwrócił uwagę na to, że kiedyś na "Zielone świątki" dom, kościół był "umajony" gałązkami brzozy i liśćmi tataraku a teraz tak łyso.
                    Powiedziałam, że dwie brzozy przy płocie nie pozwolę skrzywdzić ( wystarczy, że je doję na przedwiośniu) a tatarak rośnie w oczku. Jeśli chce niech przywiąże kokardki i powstanie nowa tradycja.
                    Idę się do moich brzóz przytulać. smile aga
                    • julinka601 Re: Wiwat Maj 20.05.13, 13:19
                      Witam i miłego dnia wszystkim życzę.

Aguś, ja też wczoraj przypomniałam sobie moje dziecięce Zielone Świątki , zielone gałązki i niesamowity zapach tataraku.........
                      A wiecie ,ze drzewiej w Zielonoświątkowy poniedziałek wyprowadzało się ,po raz pierwszy, krowy na pastwisko. Były też pięknie umajone, miały wianki z kwiatów założone na rogi.
                      • iryska2604 Re: Wiwat Maj 21.05.13, 09:41
                        Najpierw się przywitam -posiedziałam z kawą i książką godzinkę na tarasie, cieplutko...Teraz do zajęć, samo sie nic nie chce zrobić,niestety...

--
      • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 21.05.13, 14:25
        Witam serdecznie. Zanosi się na burzę a ja jeszcze w kuchni, a kiedy do ogrodu? ja będzie lało?
        Miłego dnia dla wszystkich smile
        --
        • iryska2604 Re: Wiwat Maj 22.05.13, 10:50
          Dziś odbieram dziecko z przedszkola - a o 19.20 mam wizytę w poradni chorób naczyń ( o matko ale głupia pora) i z tego względu jestem u dzieci i nic nie robię. Miłego dnia!
          --
            • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 22.05.13, 15:14
              Witam serdecznie. Pogoda pozostawia do życzenia, ale deszcz który by się przydał nie widać. Posadziłam dziś pelargonie zwisające do skrzynek i wilce. Miłego dnia życzę i zmykam do kuchni.
              --
            • anoagata Re: Wiwat Maj 22.05.13, 18:34
              http://www.e-gify.pl/gify/przyroda/pogoda/pogoda43.gif

Doczekałam się dziś porządnego majowego deszczu,padał dłuuuugo i ulewnie,była też burza ale nie straszna.
              Rano gdy sadziłam kwiatki na podwórku,raptem usłyszałam głośne bzyczenie,podniosłam głowę a nade mną był ruj pszczół,dałam takiego drapaka do domu o mało nogów nie pogubiłam,gdyby mnie ktoś nagrał w tym momencie to filmik by był hitem roku.
              Zapomniałam,że jak pszczoły się roją to na deszcz.
              No i po tym deszczu odżyłam.
              • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 22.05.13, 18:37
                Ha ha, dobrze że radaru tam nie było bo by ci fotkę strzelił za przekroczenie prędkoścismile Też bym zrywała co sił w nogach. U nas bardzo pochmurno i wieje ale ledwie kropiło i na tym koniec.
                --
                • aga-kosa Re: Wiwat Maj 22.05.13, 21:35
                  Jack-el żartował sobie z zapominalskiej, co to o majowej sałacie w trzeciej dekadzie sobie przypomniała - no cóż, wiek ma swoje prawa.
                  Ktoś wcześniej napisał na tym forum, że deszczu na GWAŁT potrzebuje.wink
                  Ciekawam czy gwałtu bez deszczu nie da się uskutecznić wink
                  W mojej części Pyrlandii niebo się tylko czasami zachmurzy jak by czekało aż robotę skończę - teraz się oziębiło i pewnie rano mąż będzie musiał wodę konewką nosić.
                  Ślicznie kwitną rododendrony a one wody potrzebują . smile aga
      • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 23.05.13, 08:50
        Mój rododendron też zakwitłsmile
        Zimno dziś i mało słońca, a deszczu dalej brak. Trzeba będzie z wężem polatać bo borówki też wilgoci potrzebują nie tylko różanecznik, a truskawki? przekwitły i owoce zawiązują to też. Wszystko pragnie wody na moich piaskach.
        Miłego dnia i do wieczorasmile
        --
      • alfredka1 Re: Wiwat Maj 23.05.13, 19:34

zapakuj w troki swietych Ogrodnikow, zawiąż na supły i węzły i zostaw gdzieś nad Oceanem.
        W Szczecinie ziąb paskudny. Dobrze, że chociaż w szpitalu grzeją i córka trochę ciepła do domu "donosi"--
        Odpoczywajcie i znaki radości nadsyłajcie.

http://i48.tinypic.com/dwqped.jpg
        • iryska2604 Re: Wiwat Maj 23.05.13, 20:47
          Kuruj sie Alfredko i wracaj do nas. Ja tez w przyszłym tygodniu pojadę ustalic sobie termin w szpitalu bo jednak mam zalecenie - leczenie operacyjne.Więc nie ma sie co zastanawiac.
          Deszczu dalej nie ma, sucho jak diabli i jak wszędzie chłodniej. Odpukać - żeby tylko nie śnieg...
          --
          • aga-kosa Re: Wiwat Maj 23.05.13, 21:20
            Zaczęły mi się dni matki. Dziś w klubie seniora były "młode kadry" znaczy dzieci z klas I - III
            Jutro w szkole a na sobotę pani sołtys zaprasza i pewnie dzieciaczki coś przygotowują.
            Nasze dzieci zapowiedziały się na przyszły czwartek a jutro syn kończy 44 lata. Ale mi się dziecko postarzało. Skąd ja mam takie stare dzieci. Nigdy wcześniej takich starych nie było. wink aga
            • iryska2604 Re: Wiwat Maj 24.05.13, 18:35
              Deszczu dalej nie ma. A w Niemczech spadł snieg, co sie dzieje? Źle mi pisać bo poparzyłam sobie palce prawej dłoni i boli jak diabli.
              --
              • jaga_22 Re: Wiwat Maj 25.05.13, 10:52
                Za to ja mam deszczu w nadmiarze,ale teraz trochę się przejaśniło.

Irysko,może to lekarstwo by Tobie ulżylo.
                www.doz.pl/leki/p8074-Scaldex
                --
                http://i39.tinypic.com/2eojf45.gif
                • iryska2604 Re: Wiwat Maj 25.05.13, 11:36
                  U mnie chmury jak ołów ale ani kropli. Wczoraj jak na złosc nie miałam w domu nic na oparzenia i zeby nie bolało - pół dnia trzymałam w misce z zimną wodą.Teraz juz prawie nie boli, chyba od tej zimnej wody bable nie wyskoczyły i mam takie dziwne twarde miejsca.
                  --
                  • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 25.05.13, 15:11
                    Witam. U mnie pogoda jak u Iryski a deszcz by się przydał bo sucho. Nie rozpieszcza na maj pogodą i tak chłodno ma być przez kilka dni. Jutro dzień mamy, kupujmy kwiatki!!!!
                    Ten zakwitł dla mniewink bo synki za daleko żeby przyjść z kwiatami.
                    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/jf/ie/9lmq/W3kbpnKHfbCgMn0dJB.jpg
                    --
                    • aga-kosa Re: Wiwat Maj 25.05.13, 17:03
                      Pada od bladego świtu tak jak trzeba; równo, spokojnie, bez burz i wiatrów, z ziemia pije, pije, pije..
                      aga
                      PS: Miłe Panie, w kuchni na oknie powinien w doniczce rosnąć ALOES.
                      W razie potrzeby odłamujemy "liść", przemywamy go, "rozklejamy na pół i przykładamy na oparzone miejsce. Przestaje boleć i szybko się goi.
                      Jeśli przybandażujemy na jakieś "bolenie" to po kilku godzinach " liść" aż suchy się robi.
                            • iryska2604 Re: Wiwat Maj 26.05.13, 20:22
                              A u mnie daleeej ani kropelki. Powiedzcie - czarna dziura jakas czy co? Jutro mam dyżur pod przedszkolem i pojutrze. I tak się miotam między dwoma domami.
                              --
                                  • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 27.05.13, 08:43
                                    Witam w piękny poranek i zmykam na rower, a potem będę podlewać ogródek bo mimo zapowiadanych opadów u nas ani kropli od tygodni nie było.
                                    --
                                    • iryska2604 Re: Wiwat Maj 27.05.13, 11:50
                                      Dziś słońce od rana świeci. Czekam na syna i jadę do dzieci - wrócę w srodę. Jak złapię oddech to wieczorkiem wpadnę. Miłego dnia!
                                      --
                                        • xy.5 Re: Wiwat Maj 28.05.13, 12:29
                                          Witam,wróciłam z działki i mam zamiar trochę pomieszkać w domu;pogoda się popsuła jest zimno i deszcz tak wszystko zlał,że nie da się tam nic robić.Miłego dnia.
                                              • xy.5 Re: Wiwat Maj 29.05.13, 13:17
                                                Witam,od rana słonecznie i wiaterek ,grządki schną i może wieczorem uda mi się tam popracować o ile meszki mnie nie wypędzą.Na działkę może uda mi się pojechać w poniedziałek i zostać tam znowu na tydzień.
                                                • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 29.05.13, 19:07
                                                  Rano mieliśmy pięknie a po południu znowu popadało. Byłam na rowerze bo na ogródku na razie nie mam co robić.
                                                  Miłego wieczoru i weekendu.
                                                  --
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 29.05.13, 20:37
                                                    Skończyłam dyżur przy dziecku i jestem w domu. Moja wnusia już od razu na mój widok mówi z nadzieją w głosie że " pewnie jutro przedszkole będzie zamknięte i będe z babcią". Moje złotko, ale pomysłów na zabawę muszę mieć pełną głowę. Przydało by się więcej zdrowia bo cierpliwość mam.
                                                    Miała być burza i jakos nie ma...
                                                    --
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 30.05.13, 12:02
                                                    U mnie ani burzy ani słonka. Rano była iście londyńska mgła. Może się polepszy - oby...Moje dziewczyny pojechały do Rudna na parę dni, opalać sie raczej nie będą.
                                                    --
                                                  • alfredka1 Re: Wiwat Maj 30.05.13, 12:53

słonecznie, wietrznie i bardzo zimno.--
                                                    Po obiedzie pojedziemy na kawę na skraj Puszczy /chyba grzybów jeszcze nie będzie sad( /
                                                    Odpoczywajcie dobrzem ... uściski , jeszcze nie za mocn ale jak zawsze spod serca , przy pomocy lewej ręki.
                                                  • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 30.05.13, 15:51
                                                    U nas ciepło, ale pada naprzemiennie z wypogodzeniami. Uchwyciłam takie i pojechałam na rower i oczywiście znowu mnie zlało do suchej nitkismile
                                                    --
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 30.05.13, 20:51
                                                    Prawie cały dzień lało. Ale u nas ziemia chłonie jak gąbka, przyda się. Ciepło sie zrobi to grzyby sie moze sypną.
                                                    --
                                                  • xy.5 Re: Wiwat Maj 31.05.13, 07:25
                                                    Witam,pada od rana i dość chłodno.Na grządki nie wejdę,bo za mokro.Muszę udać się na pocztę po list polecony,udanego dnia i dobrej pogody.
                                                  • tamaryszek44 Re: Wiwat Maj 31.05.13, 08:23
                                                    Witam. Już chyba dość podlało i przydało by się słońce, ale nie widać go zza chmur. Za zimno i roślinki mimo deszczu opornie wzrastają. Miłego dnia a ja biorę się za porządki w domu zamiast za grządki na ogrodzie.
                                                    --
                                                  • iryska2604 Re: Wiwat Maj 31.05.13, 20:05
                                                    Tutaj ok. 13-tej zaczęło przyświecać słonko i świeci do chwili obecnej. I ponad 20 stopni. Straszą nocnymi opadami (przelotnymi) ale mi na to nie wygląda. Prasa donosi o dużych stratach, nawet trąby były. Tu mamy dośc stabilny klimat bez takich sensacji.
                                                    W ciągu ostatniej doby strażacy 916 razy wyjeżdżali do usuwania skutków burz, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu, silny wiatr, a miejscami grad - poinformował rzecznik komendanta głównego straży pożarnej Paweł Frątczak.
                                                    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14016997,Wiatr__grad_i_traby_powietrzne__Straz_pozarna__900.html#BoxWiadTxt
                                                    --
                                                  • julinka601 Re: Wiwat Maj 31.05.13, 14:23
                                                    Witajcie, już jestem,Wasz "francuski łącznik". Wczoraj,póżnym wieczorem wylądowałam we Wrocku. Poszwendałam się po francuskich miasteczkach, ale zahaczyłam też o Paryż /Pere-Lachaise, w ramach poszukiwania ew. kwatery/ oraz dwa dni nad morzem. Pięknie tylko sakramencko zimno . A teraz cieszę się swoim domkiem. Dzisiaj są u mnie wnuki.
                                                    Cudne są takie wyjazdy choćby po to żeby z radością wracać do siebie.
                                                  • aga-kosa Re: Wiwat Maj 31.05.13, 21:08
                                                    Czereśnie już zjadliwe. Wnuki wiaderko urwali ale jest dużo popękanych od deszczu.
                                                    Truskawki kwitły w upały i jest bardzo dużo nawiązanych. Myślę, że teraz się ociepli by mogły się zarumienić i dosłodzić. Róża stulistna lada moment pójdzie w kwiat a i "hyćka" t zn czarny bez bierze się do kwiatu. Nic tylko w kuchni trzeba będzie siedzieć. aga