Dodaj do ulubionych

Moda zmądrzała

26.09.13, 19:47
Tegoroczna jesień jest łaskawa dla fanów mody – w tym sezonie najmodniejsze są rzeczy ponadczasowe, które zawsze wyglądają dobrze. Na całe szczęście. Buty z metalowymi czubkami, które wcześniej święciły triumfy, dziś są zupełnie nieatrakcyjne, podobnie jak włosy ombre. Za to zakładanie na siebie lansowanego w tej chwili prostego płaszcza, nigdy nie będzie passe. Możliwość przenoszenia tych samych trendów na kolejne sezony to nie jedyna oznaka umiaru w świecie mody – projektanci tej jesieni rezygnują z krzykliwości.

natemat.pl/76183,moda-zmadrzala-tej-jesieni-kroluje-ponadczasowosc-i-dlugie-terminy-przydatnosci
No i bardzo dobrze,bo my tez jeszcze chcemy wyglądać w miare modnie a taka dowolność jest kazdemu na rączkę.
--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • alfredka1 Re: Moda zmądrzała 26.09.13, 20:26

A wzamian wiosna zaszaleje feerią barw, kształtów i "dziwactw".. a może nie ??--
      Narazie muszę przeżyć zime w starych, niemodnych ciuchach. Przeżyję bo czuję się w nich dobrze . Wy zapewne też.
      Tylko zawsze mam problem z przykryciem głowy, przeważnie gdy jest bardzo zimno nakładam beret na czoło i na uszy albo opaske "alpejkę" z polaru.
          • waga_1949 Re: Moda zmądrzała 28.09.13, 09:17
            Jestem za klasyką w ubiorze. Jedyne,czego nie cierpię to nakrycie głowy. najchętniej nic bym na łeb nie wkładała, ale zatoki wołają o ciepełko.
            --
            Póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy.
            • jaga_22 Re: Moda zmądrzała 28.09.13, 12:54
              Mam stertę czapek i z żadnej nie jestem zadowolona.
              No nie...mam taką jedną z wiśniowej wełny,robiona ściegiem ryżowym
              i jest bardzo ciepła,tylko trochę ciasna,ale zakładam jak jest siarczysty mróz,bo w głowę gryzie.wink
              Cętek na ulicy jeszcze nie widziałam.

W Polsce czarno-brązowe cętki niestety wciąż kojarzą się z kiczem i złym gustem, ale na szczęście nasze gwiazdy pomału się do nich przekonują. Niektóre, jak Joanna Horodyńska i Joanna Przetakiewicz, nowy trend wyczuły już jakiś czas temu i z dumą pokazywały się w swoich modnych strojach na czerwonych dywanach. Inne, jak na przykład Edyta Herbuś czy Kasia Sokołowska, sięgają tylko po dodatki bogato nakrapiane cętkami:
              https://bi.im-g.pl/im/5a/50/dc/z14438490Q.jpg
              • dwa-filary Re: Moda zmądrzała 28.09.13, 13:41
                No nie wiem, jakoś dużo chodzę po ulicach i centek nie widze, a światek artystyczny po ulicach nie chodzi, raczej jeździ smile
                --
                ******************************************************************
                Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzić resztę życia.
                http://i44.tinypic.com/4sfvcx.gif
                • amityr Re: Moda zmądrzała 28.09.13, 15:54
                  Panie są jednak z innej epoki albo bardzo rzadko wychodzą z domów . O galeriach nie wspomnę ale i w butikach też można zobaczyć. Powiem nawet więcej ,że cętki to już raczej przesyt .
                  Teraz rozumiem ,że i innych rzeczy nie widzicie.
                  --
                  http://i41.tinypic.com/2j19z4g.jpg
                  • dwa-filary Re: Moda zmądrzała 28.09.13, 17:46
                    Amityr, chyba Ci cetki przed oczami latają, zdarzają się pojedyńcze przypadki cetkowe, ale na pewno ulice nie sa tym zalane big_grin Miło wiedziec, ze Ty bywasz i na pewno dobrze wiesz jakie sa kanony mody smile
                    --
                    ******************************************************************
                    Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzić resztę życia.
                    http://i44.tinypic.com/4sfvcx.gif
                    • amityr Re: Moda zmądrzała 28.09.13, 20:13
                      Wiem i jestem na bieżąco. Jestem też często w Wawie u mojej córy.
                      Jeśli chodzi o wzrost to mam 180cm i kiedyś byłem wysoki. Ale gdzie mnie teraz np do syna ,który ma 195 cm. Wnuczek też mnie przerósł.Mogę się pochwalić ,że stosując zioła przestałem rosnąć w bok i widzę już co mam w ręku jak wchodzę do ubikacji. Od początku kwietnia schudłem 12 kg.
                      --
                        • amityr Re: Moda zmądrzała 28.09.13, 20:47
                          A ile chcesz zrzucić i w jakim czasie.Proponuję nie więcej jak 2kg miesięcznie bo skóra nie zdąży się wstąpić. Pierwsze trzy miesiące po 1 kg. Odchudzanie jest nacechowane samozaparciem.
                          --
                          • amityr Re: Moda zmądrzała 29.09.13, 12:38
                            amityr napisał:

> A ile chcesz zrzucić i w jakim czasie.Proponuję nie więcej jak 2kg miesięcznie
                            > bo skóra nie zdąży się wstąpić. Pierwsze trzy miesiące po 1 kg. Odchudzanie jes
                            > t nacechowane samozaparciem.

Podejrzewam ,że strony z Googlami też nie umiesz otworzyć .Więc zamiast linka przesyłam ci zrzut.Pasi ?

http://i42.tinypic.com/11tmng3.jpg
                            --
                              • amityr Re: Moda zmądrzała 29.09.13, 16:49
                                ajaksiowa napisała:

> Ale ja nie wiem co to ,,zrzut,,oraz,,pasi,,sad

Ale liczyć potrafi? I na pewno wie ile już liczy? Jak dużo, to i tak jeszcze o niczym nie świadczy.

--
                                • jaga_22 Amityr 29.09.13, 18:23
                                  ,ja tylko dzięki samozaparciu zrobiłam zrzutkę 10kg. przez rok
                                  ale dalej ani rusz.
                                  Od miesiąca zażywam Cynarex,to jest właśnie czysta postać
                                  karczocha,biorę w zamian za leki od cholesterolu może pomoże.
                                  Nie chce mi się wierzyć,ale może za krótko biorę.
                                  --
                                  http://i44.tinypic.com/28uk1hu.jpg
                                  • amityr Re: Amityr 29.09.13, 21:35
                                    jaga_22 napisała:

> ,ja tylko dzięki samozaparciu zrobiłam zrzutkę 10kg. przez rok
                                    > ale dalej ani rusz.
                                    > Od miesiąca zażywam Cynarex,to jest właśnie czysta postać
                                    > karczocha,biorę w zamian za leki od cholesterolu może pomoże.
                                    > Nie chce mi się wierzyć,ale może za krótko biorę.
                                    Szczerze ,to ja wersję Różańskiego zmodernizowałem i ponadto ziół nie parzę. Zioła odmierzam lub bardziej prawidłowo odważam.Mieszam we właściwych proporcjach. Tu akurat wszystko w stosunku 1:1:1:1:1 po 50g jednorazowo. Morszczyn brunatny,Jemioła ,Kłącza perzu,Ostropest plamisty,Wiesiołek,Herbata zielona.Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i mielemy w młynku do kawy na kilka porcji(po czubatej łyżce dwa razy dziennie ).
                                    Zmielony proszek trzymamy w chłodziarce w słoiku typu twist. Kupujemy w Aptece Cynarex i chrom organiczny. W sklepie spożywczym otręby owsiane, kefir albo jogurt jak kto woli. Rano wsypujemy do kubka łyżkę proszku,dodajemy dwie czubate łyżeczki otrąb owsianych,jeden pastylek Cynarexu i jeden chromu dolewamy trochę jogurtu i mieszamy na papkę. Przykrywamy kubek i wkładamy do chłodziarki do wieczora. Wieczorem zjadamy dolewając troszkę gorącej wody a po zjedzeniu szykujemy następna porcję w trym samym kubku na rano. Parzone zioła dają zawsze mizerne efekty jak się zapewne domyślasz dlaczego .Jedynie ekstrakty mają przewagę nad mielonymi ale to bardziej skomplikowana materia związana z preparatyką jakościową i ilościową czystego składnika.
                                    Zamiast Ostropestu i Karczocha możesz stosować ich połączenie w postaci Silimarolu.
                                    Jeżeli ktoś jest nie pewny swojej tarczycy (Morszczyn zawiera jod) niech lepiej zrobi TSH. Sercowi uwaga na Jemiołę.
                                    --
                                    • iryska2604 Re: Amityr 29.09.13, 22:25
                                      O matko i córko!!! Wierzyć sie wprost nie chce - i ty tak to jak rasowy zielarz ważysz i mierzysz? To ja jestem pełna podziwu bo gdyby mi tak przyszło to chyba po tygodniu bym to walnęła w diabły. Niestety, nie jestem systematyczna. I nie lubię ziółek. Tabletek też nie.
                                      --
                                      • jaga_22 Re: Amityr 30.09.13, 08:54
                                        Poprzestanę na Cynarexie biorę 3x po 2 tabletki,
                                        to jest 1000mg karczocha. Za tydzień badanie,to będę wiedziała.
                                        Dobrze żeby trochę cholesterol spadł,to bym wiedziała co dalej.
                                        bo podobno trzeba brać kilka m-cy.
                                        A TSH nie mam co badać ,bo się leczę od lat,to wiem.
                                        Piję też zaparzony zmielony na świeżo siemie lnu.
                                        --
                                        • amityr Re: Amityr 30.09.13, 11:56
                                          Nie pij tak długo siemienia lnianego bo po 2 m jest szkodliwe. Zakleja naczynia osmotyczne w jelicie grubym.Dziwne ,że jeszcze nie masz rozwolnienia.
                                          Powiem ci więcej. Miałem kłopoty z stłuszczeniem się wątroby.Brałem Essencjale Forte, Po tym Silimarol,Cynarex,Sylicynar .Wszystko minimum po pół roku a APAT i ASTAT z 40 na 80 .Po półrocznym zażywaniu zmielonego Ostropestu z którego przecież wytwarza się Sylimarol wskaźniki wróciły do normy i wynoszą super 20. Zobacz sama ,że z tymi pigułami coś nie tak. Co innego piszą w składzie a co innego ilościowo tam jest.
                                          Nie jem samej papki. Jem normalnie wszystko łącznie z ciachami i gorzką czekoladą. Nie jem żadnego białego pieczywa.Z pieczywa jem tylko trzy bułki Grahamki dziennie. Ostatni posiłek sensu stricto jem o godz 17-18. Rzadko ale coś podjem jak jestem głodny tak około 22 np chlebek ryżowy z pomidorem lub kwaszonym ogórkiem. Piję (choć nie mam łaknienia ) minimum 1,5 litra wody mineralnej. Jaga ty nie zbijaj sztucznie cholesterolu bo on wtedy łączy się chemicznie z żółcią i tworzy kamienie żółciowe. Ja mam po rodzicach cholesterol genetycznie w granicach 220ng/ml.Cholesterol można wyregulować lekiem Yucca Complex Lehning nr 110 lub wywar z perzu.
                                          Irysko to wszystko mi zajmuje tygodniowo półgodziny na przygotowanie mieszanki i zmielenie. Kafir może być z owocami.
                                          Koleżance dałem tą dietę i ona nie je nic więcej na śniadanie i kolację tylko tą "papkę" z dodatkiem płatków owsianych zamiast otrąb i suszonych owoców. Obiady je normalnie ze słodkim deserem.Wciągu pół roku schudła 20 kg.Ale cera jej poszarzała.Zarówno ja jak i ona pijemy kawę .

Nieśmiało dodam ,że z seksem nie mam kłopotów. Hahaha

--
                                          • jaga_22 Re: Amityr 30.09.13, 13:14
                                            Amityr,no nie na wszystkich tak działa.Do tej pory brałam Sortis,
                                            ale raz przerwałam na rok,bo miałam złe wyniki wątrobowe i cholesterol podskoczył do 300 z dodatkiem.Lekarka kazała mi brać znowu,bo
                                            odstawiłam wszystkie leki przeciwzapalne i od cholesterolu,
                                            to wyniki się unormowały.
                                            Kiedy zaczęłam znowu brać wkurzyłam się bo jeszcze bardziej bolały mięśnie i stawy,a ktoś mi podpowiedział o karczochu,więc biorę.
                                            Staram się wypijać 1.5 l płynu,bo muszę.
                                            Moje śniadanie : z pieczywa 1 plasterek bułki suchej
                                            bo świeżej bym się nie najadła,a tak kładę plaster szynki z kurczaka,albo polędwicy i to bez smarowania,do tego twarożek z jogurtem,rzodkiewką
                                            i rzeżuchą i pół pomidora z oliwą i herbata żurawinowa.
                                            Siemie lnu nigdy nie powodowało u mnie rozwolnienia.
                                            Obiad normalny,ale mała porcja ,kolacja do 18 też niewiele.
                                            No i śliwki,moje ulubione,woda z cytryną.
                                            Widzę,że niezła poradnia zdrowia się zrobiła.tongue_out

www.zielarnia24.pl/3932,herbapol-cynarex-30-tabl-.html
                                            --
                                            • amityr Re: Amityr 30.09.13, 19:44
                                              Lek na cholesterol Sortis ma takie efekty uboczne: „Częste: zaparcia, wzdęcia, dyspepsja, nudności, biegunka; reakcje alergiczne; bezsenność; ból głowy, zawroty, parestezje; wysypka, świąd; bóle mięśni, bóle stawów; osłabienie, bóle w klatce piersiowej, bóle pleców, obrzęki obwodowe. Nieczęste: jadłowstręt, wymioty; małopłytkowość; łysienie, hiperglikemia, hipoglikemia, zapalenie trzustki; niepamięć; neuropatia obwodowa; pokrzywka; miopatia; impotencja; złe samopoczucie, przyrost masy ciała. Rzadkie: zapalenie wątroby, żółtaczka cholestatyczna; zapalenie mięśni, rabdomioliza. Bardzo rzadkie: anafilaksja; obrzęk naczynioruchowy, wysypka pęcherzowa (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona i toksyczne złuszczanie się naskórka). Zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy i zwiększenie aktywności kinazy kreatynowe
                                              --
                                              • pia.ed Re: Amityr 30.09.13, 23:48
                                                amityr napisał:
                                                > A byłaś w Ugandzie.

W te strony nigdy mnie nie ciągnęło wiec nie byłam ... a co Uganda ma wspólnego z seksem?
                                                  • iryska2604 Re: Amityr 01.10.13, 18:25
                                                    A ja sobie pomyślałam - po co ja nieraz idę do lekarza? Zapytam amityra i już! Tak szczerze - to ja odstawiłam wszelkie tabletki i wyniki mi się wcale tak nie pogorszyły. Biorę tylko 1 (jedną!) tabletkę dziennie -pół rano i pół wieczorem - na cukier (Siofor 850) Troszkę mam normy wyższe ale p.dr. nie stwierdziła koniecznosci interweniowania. A w tym wieku ma prawo pobolewać tu i ówdzie.
                                                    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka