Dodaj do ulubionych

"Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja nie!"

16.06.14, 12:32
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski twierdzi, że za najnowszą aferą podsłuchową w rządzie mogą stać ci sami ludzie, co za "aferą sopocką" z 2008 r. Miałoby o tym świadczyć pojawienie się jednego dziennikarza w obu sprawach. Karnowski tropi spisek tam, gdzie go nie ma - czy "coś jest na rzeczy"?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16161016,Karnowski___Macie_watpliwosci__skad_sa_te_nagrania_.html#BoxWiadTxt
Obserwuj wątek
    • dwa-filary Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 16.06.14, 17:12
      wikul napisał:

> Prezydent Sopotu Jacek Karnowski twierdzi, że za najnowszą aferą podsłuchową w
      > rządzie mogą stać ci sami ludzie, co za "aferą sopocką" z 2008 r. Miałoby o tym
      > świadczyć pojawienie się jednego dziennikarza w obu sprawach. Karnowski tropi
      > spisek tam, gdzie go nie ma - czy "coś jest na rzeczy"?
      >
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16161016,Karnowski___Macie_watpliwosci__skad_sa_te_nagrania_.html#BoxWiadTxt

Jeżeli tak bylo, to na czyje zlecenie ?????? coś mi znajomo pachnie
      --
      Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzić resztę życia.
      http://i44.tinypic.com/4sfvcx.gif
    • dorka556 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 19.06.14, 22:03
      Państwo musi wykryć, kto to zrobił i - ewentualnie - na czyje zlecenie. Jeśli to się nie uda, to każda władza w Polsce może czuć się zagrożona. Wolność dziennikarzy też.

Prokurator generalny Andrzej Seremet powinien sięgnąć po najbardziej niezależnych prokuratorów, powinien natychmiast skonstruować zespół fachowców, nie patałachów, którzy prowadzą śledztwa niczego niewyjaśniające, gnębią ludzi po wielu latach mordęgi uniewinnianych.

Redakcje to nie są sanktuaria. Skoro prokurator może sięgnąć do komputera księdza, lekarza, to dlaczego nie może sięgnąć do komputera redakcji? Przecież nie ma tam - mam nadzieję - danych o informatorach. Bo to byłaby gratka dla hakerów.
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Nareszcie jakiś głos rozsądku.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75968,16183610,Milewicz_do_Olejnik__Przeciez_zyjemy_w_wolnym_kraju.html#CukGW#ixzz357K5c6iA

--
      byle do wiosny...
    • amityr Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 21.06.14, 09:58
      Wracając to tematu wątku zacytuję wypowiedź jednego z forumowiczów w art. Gazety:
      osmosiki
      8 godzin temu

Oceniono 91 razy 43

Najlepsze jest że Wprost już w momencie publikowania pierwszych nagrań de facto zdradził informatora tzn. wskazał na fakt że była to osoba z obsługi restauracji - w nagraniu słychać moment prawdopodobnie montowania rejestratora (trzaski) i zaraz po tym rozpoczyna się rozmowa czyli uczestnicy musieli widzieć tę osobę tylko nie byli świadomi co robi.

Coraz bardziej nie wygląda to na dzieło służb tylko na przygnębiającą amatorszczyznę w wersji "Burn After Reading". sad

A jeżeli potwierdzi się że to Wprost udostępnił sprzęt to będzie to masakra.
      --
      http://i62.tinypic.com/e81izm.jpg
      • iryska2604 Re: Worek sie rozwiązał 22.06.14, 12:04
        - Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską ocenę. Taka murzyńskość - taką wypowiedź Radosława Sikorskiego zacytowała Monika Olejnik, odczytując w Radiu Zet kolejne fragmenty podsłuchanych rozmów, które opublikuje jutrzejsze "Wprost".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16194159,_Wprost__ujawnia_kolejne_nagrania__Sikorski_do_Rostowskiego.html#MT
        Proceder z podsłuchami musiał trwać czas jakiś - no i dla mnie to jest jasne kto pod kim dołki kopie. Niedługo wybory a ostatnio słupek troche spadał wiec trzeba było afery.
        --
        mieć w górze niebo a w sobie spokój...
      • skuter44 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 22.06.14, 14:50
        Amityrze. Okazało się, dziś w TVN24 redaktorka Wprost powiedziała wiele, red. Latkowski ma informatora (chyba jest to "Słup", taki pośrednik) nazywanego biznesmenem i to on zlecił
        te nagrania,robione profesjonalnie dla niego. Oferuje te nagrania redakcjom (tylko Wprost je
        "kupił") , informuje jakie są, co zawierają, dawkuje je redakcji. Stąd wiadomo co przekazał redakcji.
        Nie wiadomo jest jednak - kto i dlaczego te nagrania robił.
        Domyślam się jedynie, że celem tych nagrań jest - szkodzić polskiemu rządowi, partii rządzącej, nielubianym politykom. Myślę, że to jest też cel "Wprostu" . Już pierwszy jego numer z nagraniem zatytułowany był - Zamach stanu.
        Redakcja "Wprost" ma pełną gębę "wolności słowa" ale za jej działaniem stoi nieodpowiedzialne działanie - rozwalanie państwa. Każdego państwa - PO czy następnego państwa własności PiS, czy innego.
        I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. Proszę mnie za ten pogląd nie szufladkować do żadnej opcji politycznej, to moje "propaństwowe zdanie". Rząd źle działający można i trzeba obalić ale
        metodami , które stosujemy w demokratycznym państwie prawa.
        Tymi, stosowanymi przez Wprost metodami (mając nagrania ) mozna obalić też rząd PiS, po 2-3 miesiącach, po jego powołaniu.
    • skuter44 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 22.06.14, 14:27
      wikul napisał: Prezydent Sopotu Jacek Karnowski twierdzi, że za najnowszą aferą podsłuchową w
      rządzie mogą stać ci sami ludzie, co za "aferą sopocką" z 2008 r.

Okazuje się, że ten dziennikarz śledczy (od afery sopockiej) jest bardzo aktywny. Pracował w wielu redakcjach , teraz jest wprost. Dziś w TVN24 sami dziennikarze dawali mu dobrą opinię. Ma on wielkie chody/kontakty w rożnego rodzaju środowiskach (rządowych, służbach specjalnych, biznesie, w różnych mafiach). Przynosi do redakcji różne, rewelacyjne nagrania. Ponieważ w większości są one prawdziwe, stąd jego wartość - jako dziennikarza.

To, że był w aferze sopockiej , to chyba przypadek,

• skuter44 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 22.06.14, 15:35
          Masz amityrze rację, jak wielu.

Ale co to znaczy - " Nie będę zdziwiony jak ktoś ugryzie rękę , która tak dobrze karmi".

A propos.
          Choć mierzi mnie już rozwinięte na wielką skalę nagrywanie rozmów polityków. Niepokoi szkodzenie tymi nagraniami Polsce ale z drugiej strony(trzeba uczciwie przyznać) cała ta afera podsłuchowa jest pożyteczna, bo posłuży szybkiemu, skutecznemu odejściu od rządów PO.
          Jeszcze było by dobrze by za tym działaniem stali faktycznie patrioci a nie dziennikarze-kryminaliści czy kacapskie służby.
            • iryska2604 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 22.06.14, 17:35
              Jeszcze było by dobrze by za tym działaniem stali faktycznie patrioci a nie dziennikarze-kryminaliści czy kacapskie służby.

Nie uważasz ze patrioci i idealiści juz dawno wymarli? Jakieś resztki zostały ale nie maja nic do gadania. Tam na górze liczy sie tylko władza. Poza tym patriota nie szkodziłby krajowi.
              --
              mieć w górze niebo a w sobie spokój...
              • skuter44 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 22.06.14, 18:14
                Ja napisałem , że "dobrze by było".
                Gdybym to ja był ( teoretycznie) takim patriotą to wszystkie uzyskane informacje, które szkodzą
                Polsce, przekazał bym odpowiednim organom sprawiedliwości, urzędom kontroli skarbowej, NIK...
                a nie wywłóczył na forum światowe naszych polskich brudów.
                Dopilnował bym aby wszystkie te doniesienia zostały w pełni wykorzystane.
                • wirujacypunkt Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 22.06.14, 18:58
                  skuter44 napisał:

> Ja napisałem , że "dobrze by było".
                  > Gdybym to ja był ( teoretycznie) takim patriotą to wszystkie uzyskane informacj
                  > e, które szkodzą
                  > Polsce, przekazał bym odpowiednim organom sprawiedliwości, urzędom kontroli ska
                  > rbowej, NIK...

I to byłaby właściwa postawa.
                  > a nie wywłóczył na forum światowe naszych polskich brudów.
                  > Dopilnował bym aby wszystkie te doniesienia zostały w pełni wykorzystane.
                  • skuter44 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 22.06.14, 19:50
                    Ja piszę o jednym a Ty Bogaczu zazdrościsz urzędnikowi państwowemu , że go miliarder na obiad poprosił i za ten obiad poprosił ? A co miał sam płacić ? Czy też miał odmówić spotkania a więc zrezygnować z okazji uzyskania doniesienia o przestępstwach ?

Kulczyk poprosił Kwiatkowskiego przekazał informację o jakiś nadużyciach a ten (w sposób taki jak ja wnioskuję) powiadomił o nich odpowiednie instytucje.

A więc może nie czepiajmy się Prezesa Izby.

Nawiasem mówiąc, mam do niego zaufanie i sympatię. Nie mogę więc być obiektywny.
                      • wikul "Wiemy kto nagrywał" 22.06.14, 23:15
                        W tygodniku "wSieci" ustalenia dotyczące tego, kto nagrywał polityków. Reporterskie śledztwo dziennikarzy "wSieci" prowadzi do majora BOR, a w konsekwencji - do Rosjan. "Wiemy, kto nagrywał" - zapowiadają na okładce. "Czterdziestokilkuletni oficer BOR, w służbie od piętnastu lat, do niedawna pełnił kluczowe funkcje, był wiceszefem pionu logistyki i szefem Oddziału Profilaktyki Ochronnej i odpowiadał właśnie za zabezpieczenie miejsc, w których pojawiały się chronione osoby" - tak reporterzy opisują osobę ich zdaniem odpowiedzialną za nagrania.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16196147,Kolejne_tasmy__Wprost___koniec_kariery_Nowaka_i__zajazd.html#BoxSlotI3img

Wygląda że to nie tylko na przechwałki. Wydaje mi się że powoli jesteśmy coraz bliżej ponurej prawdy.
          • wikul Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 24.06.14, 14:43
            ewa9717 napisała:

> A ja myślę,że Dorka ma rację. Z zaburzeniami polskiej demokracji i państwowości
            > spotykamy się na kazdym kroku. Można mieć dość...

Pozwalam sobie tylko uzupełnić że nie tylko polskiej, niestety. Wystarczy wspomnieć afery amerykańskie, żeby wymienić tylko największe Wiki Liks czy Snowdena. Marna to pociecha ale warto o tym pamiętać że nie jesteśmy wyspą w brutalnym i skorumpowanym świecie.
            • wirujacypunkt Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 24.06.14, 15:17
              wikul napisał:

> ewa9717 napisała:
              >
              > > A ja myślę,że Dorka ma rację. Z zaburzeniami polskiej demokracji i państw
              > owości
              > > spotykamy się na kazdym kroku. Można mieć dość...
              >
              >
              > Pozwalam sobie tylko uzupełnić że nie tylko polskiej, niestety. Wystarczy wspom
              > nieć afery amerykańskie, żeby wymienić tylko największe Wiki Liks czy Snowdena.
              > Marna to pociecha ale warto o tym pamiętać że nie jesteśmy wyspą w brutalnym i
              > skorumpowanym świecie.

My jesteśmy tylko pionkami na szachownicy.
              • estella50 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 24.06.14, 16:45
                Nie powinniśmy mieć kompleksów. Po pierwsze jesteśmy naprawdę młodą demokracją (co to jest 25 lat !). A po drugie, nawet monarchie (ostatnio hiszpańska), a także "stare" demokracje, czy państwa od wieków niepodlegające obcym okupacjom czy strefie wpływów - nie są wolne od skandali, podsłuchów, afer finansowych.
                Do naszej wiadomości trafiają tylko echa tamtych afer (z przyczyn zrozumiałych), stąd może nam się wydawać, że u nas to już samo dno i koniec świata ! Tak żle nie jest ! damy sobie radę !
                  • jaga_22 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 24.06.14, 21:02
                    Nagrane rozmowy Radosława Sikorskiego oznaczają poważne kłopoty dla Davida Camerona. Brytyjska prasa twierdzi, że skoro nawet najbliższy sojusznik Londynu oskarża premiera o "niekompetencję i durnotę" i wieszczy wyborczą porażkę, to coś musi być na rzeczy.

wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/462748,afera-podsluchowa-rozmowy-sikorskiego-zaszkodza-davidowi-cameronowi.html
                    --
                    http://s8.rimg.info/aa44f6d72d88c0f62fa3726c3f899567.gif
                    • wikul Właściciel rosyjskich kopalń nie lubi Polski 25.06.14, 00:47

Jak twierdzi "Puls Biznesu", to właśnie po zatrzymaniu kierownictwa Składów Węgla zaoferowano podsłuchy rozmowy Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką kilku redakcjom. Zdecydowało się je opublikować tylko "Wprost".

wyborcza.pl/1,75248,16208941,Za_afera_podsluchowa_moga_stac_Rosjanie___poszlaki.html#BoxSlotMT#ixzz35bEqCBNq
                      • skuter44 Re: Właściciel rosyjskich kopalń nie lubi Polski 25.06.14, 09:38
                        Jeśli ktoś profesjonalnie chce mnie, ciebie, ministra nagrać .... i jeszcze za grube pieniądze... i jeszcze z zemsty.... i jeszcze z korzyścią dla siebie (uznając, że nagrania usuną na zawsze swojego "prześladowcę" ------ to nagrywanemu pozostaje kilka wariantów:
                        - dowiedzieć kto nagrywa, i postawić go przed sądem, ukarać.
                        - nie wychodzić na ulicę
                        bo nie ma możliwości by nie być nagranym i sytuacji by nie znaleziono
                        jakiegoś grzechu w postępowaniu każdego z nas.

A wywiad i kontrwywiad jest roz...ny i nie ma się więc co dziwić, że "ten ktoś organizujący nagrywania" (jeśli ma interesy w zagranicy i jej wsparcie) bez problemu, korzystając z wsparcia i ochrony z zewnątrz ..... ma ułatwione zadanie.

Państwo istotnie jest rozwalone. Głównie w częściach - "jakość klasy politycznej - koalicja i opozycja" i "ochrona bezpieczeństwa państwa". Skutki tego są widoczne.
                    • jaga_22 Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 26.06.14, 18:35
                      Artykuł Bandowa, byłego doradcy prezydenta Ronalda Reagana, a obecnie pracownika think tanku Cato Institute, ukazał się na stronie internetowej "The National Interest"

Jego zdaniem Waszyngton nie powinien spieszyć się z zapewnianiem szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, że Ameryka zrobi wszystko, by chronić Polskę przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. "Zamiast tego Warszawa powinna zademonstrować, dlaczego jest warta wsparcia Waszyngtonu" – napisał Bandow.

Autor uważa, znów nawiązując do słów Sikorskiego, że w relacjach Polski z USA rzeczywiście są "frajerzy", ale są nimi Amerykanie, a nie Polacy.

Jego zdaniem bowiem żadne względy bezpieczeństwa nie przemawiają za tym, "by Stany Zjednoczone ryzykowały wojnę o Warszawę". Bandow twierdzi, że "Polska nigdy nie była strategicznie ważna dla Waszyngtonu".

wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-the-national-interest-krytycznie-o-slowach-sikorskiego-nt-sojuszu-z-usa/qjr4m
                      --
                      http://s8.rimg.info/aa44f6d72d88c0f62fa3726c3f899567.gif
                      • wikul Re: "Macie wątpliwości, skąd są te nagrania? Ja n 29.06.14, 01:14
                        jaga_22 napisała:

> Artykuł Bandowa, byłego doradcy prezydenta Ronalda Reagana, a obecnie pracownik
                        > a think tanku Cato Institute, ukazał się na stronie internetowej "The National
                        > Interest"

Nie dość że idiota to jeszcze niedoinformowany cynik. Nigdy nie słyszał o uwolnieniu amerykańskich agentów przez polski wywiad co przyczyniło się do zmniejszenia polskiego długu. Nigdy nie słyszał o wkładzie Polski w wojnie w Iraku czy Afganistanie. Uchowaj Boże przed takimi "doradcami". Dzięki takim doradcom Amerykanie są tak nielubiani na świecie.
                        Rosjanie takich nazywją "pożytecznymi idiotami".
                          • wikul Wielki Brat patrzy i słucha ... 09.07.14, 16:38
                            Nagrania prywatnych rozmów polityków i biznesmenów, które opublikował tygodnik "Wprost", uświadamiają nam, że podsłuchać i podejrzeć da się każdego. W dzisiejszych czasach wiedzę na nasz temat mogą mieć przypadkowe osoby
                            Zbierają ją także pracodawcy. Wiele firm posiada systemy kontrolujące czas pracy, aktywność swoich pracowników w internecie, pozwalające sprawdzać, co mają na pulpicie, na jakie strony wchodzą, czytać ich korespondencję. Pracodawcy zbierają informacje o nas dostępne w sieci, zanim jeszcze zaproszą kogoś na rozmowę kwalifikacyjną. Czy przestajemy być sobą, bo Wielki Brat stale patrzy nam na ręce i słucha? Rozmowa z prof. Zbigniewem Nęckim. ...

gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90445,16284525,Wielki_Brat_patrzy_i_slucha.html#BoxBizTxt

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka