Dodaj do ulubionych

Lipiec wita

01.07.14, 08:23
Kiedyś panny śpiewały: O, Boże ! Daj męża, daj męża....
Dzisiaj zaczynam: O Boże daj słoneczną pogodę na lato, daj pogodę na lato, daj pogodę nad wodą, daj pogodę gdzieś w górach..... smile aga
Obserwuj wątek
    • dorka556 Re: Lipiec wita 01.07.14, 10:19
      Aga, dziękuję, że i o górach też pamiętałaś.
      Czerwiec był deszczowy i lipiec zaczął się ulewnie. Wasyl zapowiada upały od czwartku.
      Pożyjemy, zobaczymy.
      Miłego dnia.
      --
      byle do lata...
    • julinka601 Re: Lipiec wita 01.07.14, 11:26
      Może lipiec nas trochę ociepli? Wróciłam od lekarza /coś mi tam świszcze w oskrzelach/,dostałam skierowanie do alergologa /kto teraz nie ma alergii? Miłego i slonecznego dnia.
      • anoagata Re: Lipiec wita 01.07.14, 12:29
        Tak,lipiec przywitał mnie pogodą listopadową ale cyrkulacją się zmienia na lepsze.
        Irysko,wyczytałam w Działkowcu,że pomidor jest rośliną samopylną.
        Kwiaty zapylają się w czasie zabiegów pielęgnacyjnych,czyli obłamywaniu liści,wyrywaniu 'wilków',podwiązywaniu itp.
        Czyli musisz od czasu do czasu te pomidorki POSZTURCHAĆ.
        Zapylenie też jest zależne od wilgotności,jeżeli za sucho to pyłek wysycha,jeżeli za wilgotno to pyłek się zlepia.
        No i bądż tu mądry człowieku.
              • marguy Re: Lipiec wita 01.07.14, 15:05
                Lipiec i psie swieto obchodze na wsi w towarzystwie trzech psow, osmiu kotow, dwoch pawi, kozy, dwoch osiolkow i licznego drobiu a wszystko to przy pieknej pogodzie. Za tydzien wracam do siebie z czego moje psisko z pewnoscia bedize niezadowolone, bo zakolegowal sie ze nawet z kurami smile

--
                http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ie/gf/mxda/LCjJeCitccIsRb4s7X.jpgJazz
                • iryska2604 Re: Lipiec wita 01.07.14, 15:28
                  Ale masz zwierzyniec! A jak sobie dajesz radę z kotami , bo chyba miałaś alergię? Moje psy najszczęśliwsze koło mnie, Izunia pytała :- babciu a czy ty naprawdę rozumiesz co one chcą i umiesz z nimi rozmawiać? Pogodę mam nienajgorszą, dośc ciepło i nie pada. A pomidorkom już święty Boże nie pomoże ale ponoć komary ich nie lubią i faktycznie -jakos na tarasie ich niewiele.
                  --
                  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
                  • marguy Re: Lipiec wita 01.07.14, 16:22
                    irenko,
                    i nadal ja mam o czym kompletnie zapomnialam i podjelam sie dziesieciodniowej opieki nad inwentarzem szwagrostwa. Na szczescie dom to byla ferma wiec sa zabudowania gospodarcze w ktorych kociska grasuja w pogoni za myszami. Podejrzewam, ze maja wszczepione zegarki, bo dwa razy na dobe miaucza zgodnym chorem w oczekiwaniu na miche.

--
                    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ie/gf/mxda/LCjJeCitccIsRb4s7X.jpgJazz
        • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 02.07.14, 15:56
          Witam i mimo że słonecznie na dworze we mnie jest rozpacz i strach. Jak się wali to się wali.
          --
          " Zawsze patrz na jasną stronę życia "
          ...i tej zasady warto się trzymać.
            • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 02.07.14, 16:26
              Dziękuję Jagusiu, ale to nie tylko, a aż strach. Niestety wiem co może być, wiem czego sie boję.
              Ech...
              --
                • alfredka1 Re: Lipiec wita 02.07.14, 20:45

Tamaryszku Najmilejsza, co sie dzieje ??? czy to zmartwienie i strach to sprawa ze zdrowiem ???
                  Przytulam i proszę .... nie rozpaczaj przedwcześnie.
                  czy możemy z Wędrowcem coś pomoc / jeżeli to sprawa ze zdrowiem/

-

• tamaryszek44 Re: Lipiec wita 02.07.14, 20:52
                    Alfredko, dzięki za troskę. Tak! chodzi o zdrowie, tym razem siostra popadła w totalny dół, to samo co było u mamy. Mama zmartwiona i boję się że ten dylemat pociągnie i mamę.
                    Do dupy to wszystkosad
                    --
                    • alfredka1 Re: Lipiec wita 02.07.14, 21:07

Depresja a raczej skłonności do niej bywaja dziedziczne. Wystarczy czasami niewielki stres i już lecisz "w dół"
                      Mam depresję, dziedziczną ,po Mamie. Byłonieźle ale gdy dowiedzialam sie, że mam raka , przez jakis czas byłam na dnie piekieł. Trafiłam na dobrego psychiatrę /zaprzyjaźniona z J./ i jakoś wygrzebałam się. Oczywiscie nie na zawsze bo TO cholerstwo w człeku siedzi.
                      Na szczęście wiedzialam, że nie moge okazywać moich stanów najblizszym, a że charakter mam twardy jakoś to przezyli.--Biorę leki i nikt ze znaqjomych nie wie, żem taka "nadwrażliwa" .
                      Tamaryszku, nie popadaj w rozpacz, z tego mozna wyzwolić się tylko trzeba chcieć i trzeba kochac bliskich bo oni martwia sie o nas bardzo.
                      Napisz więcej na priv. o objawach ......

• iryska2604 Re: Lipiec wita 03.07.14, 08:59
                          Przepiękną...Byłam juz raniutko po swieży chleb.Jak tu sie ograniczać z pieczywem kiedy przywożą pod nos takie wspaniałosci ! Tamaryszku, trzymaj sie p wspieraj siostrę w miarę potrzeb, za nia tego się nie pozbędziesz.To paskudna choroba.WspółczujęWczoraj nie mogłam sie dostać do was bo orange cos tam robiło i nie miałam internetu.
                          --
    • julinka601 Re: Lipiec wita 04.07.14, 18:07
      Po ostatnich wojażach zatrzymałam się na chwilę ,dopiero 23 lipca wyjadę na tydzień w góry a potem na 2 tyg. nad morze /taki mam plan/. Trzeba najpierw wyjechać by z radością wracać i cieszyć się codziennością. Miłego weekendu życzę.
      • iryska2604 Re: Lipiec wita 04.07.14, 18:56
        No, wreszcie dałaś znak zycia. A ja już sie niepokoiłam. I nawzajem .Choć dziś może być głosno, nowy sasiad Tomasz , miał chyba wczoraj imieniny. Rozstawił juz dwa duże namioty i będzie impreza.
        --
    • julinka601 Re: Lipiec wita 05.07.14, 18:12
      A ja dzisiaj snuję się niespiesznie. Najpierw celebrowałam śniadanko z kawą przy TV i książce,potem zrobiłam zakupy ,po południowej sjeście umyłam okno i ogarnęłam balkon, a teraz chyba ulepię parę pierogów z soczewicą. Zdumiałam się sama,ze wykazuję się taką aktywnością a przecież niespiesznie. Miłego wieczoru i niedzieli całej.
      • iryska2604 Re: Lipiec wita 05.07.14, 18:30
        U nas dziś przy całkowitym zachmurzeniu było 31 stopni. Lekka przesada. Popracowałam trochę w ogrodzie,ale tylko trochę - w takiej duchocie niewiele mozna było zdziałac.
        --
          • iryska2604 Re: Lipiec wita 06.07.14, 10:13
            Ciepły,ale przymglony dzień. Najmłodszy przyjedzie chyba dzisiaj na tydzień,będzie komu gotować bo wciąga jak odkurzacz.
            --
            • jaga_22 Re: Lipiec wita 06.07.14, 11:11
              Chłopak pracowity to i zjeść musi.Żebyś wiedziała Irysko ile moje wnuki wtrząchają,a korzyści z nich nie ma.big_grin
              Już myślałam,że pomylili się z pogodą,ale trafili ,wreszcie słonko wyjrzało
              i odmienił się świat.smile
              --
              http://s8.rimg.info/aa44f6d72d88c0f62fa3726c3f899567.gif
                • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 06.07.14, 13:11
                  Dzień dobry w upalną niedzielę. I jak ja mam iść na rowerek, no jak? Za gorąco i odpuszczam.
                  Miłego odpoczynku życzę.
                  --
                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 07.07.14, 09:29
                    Wczoraj miałam taki upał ,że nie byłam w stanie myśleć i kiepsko sie czułam. Dzis muszę jechać na to McKenzie -a tak mi sie nie chce...
                    --
                      • dorka556 Re: Lipiec wita 07.07.14, 12:26
                        Jaguś, te pomidory wyglądają jak z reklamy o kwiatkach nawet nie wspomnę.
                        Moje (posadzone tylko nieco później) dopiero zaczynają kwitnąć. Jak Ty to robisz?
                        --
                        byle do lata...
                        • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 07.07.14, 13:22
                          No właśnie, jak ty to robisz, ani listka suchego, a dorodne wszystko jak z żurnalawink
                          Witam miło i upalnie, ciężko wytrzymać, a deszczu niema!
                          --
                            • jaga_22 Re: Lipiec wita 07.07.14, 14:35
                              Sama nie wiem jak,pewnie takie kwiatki.Ale mi przypomniałyście,to zasilę florowitem,bo coś listki są bledsze.To będzie moje drugie zasilanie
                              od wiosny.Coś się dzieje z pogodą,bo duży wiatr dmucha.
                              --
                              • iryska2604 Re: Lipiec wita 07.07.14, 19:22
                                Chyba sie załatwiłam w ten upał. Nie bardzo mam siłę pisać. Momentami na moim termometrze od północnej strony,tam nie ma słońca - było 36 stopni.
                                --
                                • jaga_22 Re: Lipiec wita 07.07.14, 19:54
                                  No i jak wizyta Irysko?
                                  Myślałam,że popada,a tylko pokropiło ,a teraz piękne mam słonko
                                  30st,ale wiaterek spory,to jest dobrze.Ciężko będzie spać.
                                  --
                                  • anoagata Re: Lipiec wita 07.07.14, 20:33
                                    O lala Jaguś !
                                    Masz na balkonie ogród w 'pigułce',pięknie.
                                    Dorka nie przejmaj się,są pomidory i wczesne i póżne.
                                    Też mam już zielone pomidory ale i dużo żółtego kwiatu.
                                          • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 08.07.14, 14:17
                                            Witam. Ale parno, cosik jakby na burzę się zanosiło i oby! bo such. Miłego dnia a ja dalej idę do garów.
                                            --
                                            • maria6450 Re: Lipiec wita 08.07.14, 18:58
                                              Urwałam się dzisiaj na jagody, ale gorąco było, choć po deszczu. Jagód mnóstwo i ładne, uzbierałam przez trzy godziny cztery litry. Byłoby fajnie, żeby nie różnego rodzaju nasiekomyje, ale i tak kocham lassmile.
                                                • aga-kosa Re: Lipiec wita 08.07.14, 20:58

Pot mnie zalewa ale rwę, rwę, rwę porzeczki, robię soki a jeszcze przed chwilą napadło mnie plewienie podwórka. Zaczekam aż się bardziej ściemni i pójdę do basenu w stroju Ewy. smile aga
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 10.07.14, 19:09
                                                    Niestety, dopadła mnie jakas infekcja czy co, załatwiłam sobie z lekka oskrzela - no i nie było to miłe. 15 mam kontrolną wizytę u pulmonologa to mnie osłucha. Z relacji pogodowych z kraju dochodzę do wniosku, że tu u nas nie ma prawdziwych burz tylko jakieś burzowe dzieci, takie maluchy.
                                                    --
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 10.07.14, 19:48
                                                    Tak, czają się gdzieś po bokach, w oddali coś zagrzmi, najdą chmury, kapnie i zaraz słońce. Wczoraj z ciekawości postawiłam wiadro by zobaczyć ile tego deszczu spadło i w takim normalnym standardowym wiadrze było jakieś 0, 60 litra wody. Lichota!
                                                    --
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 12.07.14, 14:12
                                                    Anoagatko, takich chętnych to ja tu mam wielu, sąsiad też się przymilawink
                                                    Nie ma sprawy, można ustawiać się w kolejcewink
                                                    Ten mój to siedzi teraz jak panisko, wygolony, wystrzyżony, wykąpany i pachnący. W sam raz na schrupanie. I zobaczcie jak to facetowi niewiele trzeba by był apetycznywink
                                                    --
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 12.07.14, 19:40
                                                    A ja się zbuntowałam - a co, do fryzjera nie łaska? Nie wiem jak to jest ale u mnie stale ciepło.Dzis w nocy obudził mnie dziwny szum,myślałam ze syn przysnął przy telewizorze i tam cos szumi - a to lało i to strasznie dziwnie - punktowo chyba.Wyszłam na taras i o dziwo - z tamtej strony domu zobaczyłam pyzaty księżyc i niebo bez chmur...Podlało mi połowę posesji.
                                                    --
                                                  • estella50 Re: Lipiec wita 12.07.14, 21:04
                                                    To "punktowe" lanie deszczu przypomniało mi historię z dzieciństwa: tata wiózł mnie na motorze, a za nami była goniąca nas ściana deszczu ! Czułam jej wilgotny podmuch i bardzo byłam podekscytowana naszą ucieczką. Zdążyliśmy dojechać do domu, kiedy deszcz zalał podwórko.
                                                    Fajne wspomnienie big_grin
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 12.07.14, 21:06
                                                    Iryska napisała...
                                                    >>A ja się zbuntowałam - a co, do fryzjera nie łaska? <<
                                                    A kiedy Irysko jak od rana do wieczora pracuje?
                                                    --
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 13.07.14, 12:24
                                                    No tak, mój emeryt - to ma czasu dosc. Pogoda dalej piękna, rano tylko była albo mgła albo ziemia tak parowała...
                                                    --
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 14.07.14, 15:57
                                                    Witam miłych państwawink Gorąco u nas, pokropuje co chwilę ale ogólnie to susza.
                                                    Miłego tygodnia życzę.
                                                    --
                                                  • anoagata Re: Lipiec wita 14.07.14, 23:20
                                                    A u mnie nie susi.
                                                    Lało w sobotę i niedzielę a w nocy to mocno pirdyknęło,że jak leżałam to natychmiast wstałam na równe nogi.
                                                    Była burza z piorunami.
                                                    Dziś spokojnie oberwałam wszystkie krzaczki porzeczek.
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 15.07.14, 17:28
                                                    Witam. Sucho, dalej sucho i nic deszczu. Moje trawniki to siano bo mam pompę popsutąsad
                                                    --
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 15.07.14, 18:56
                                                    U mnie też problem z wodą, wodociąg juz kończą ale jeszcze czasem wyłączają a ze studni zero bo cos tam z hydroforem. Strasznie dziś przypiekało.
                                                    --
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 16.07.14, 17:51
                                                    Dobry wieczór. Upał jak w saunie, aż mnie osłabiło to ciepło.
                                                    Miłego wieczoru życzę i troszkę chłodku, a najlepiej deszczu, sobie też.
                                                    --
                                                  • xy.5 Re: Lipiec wita 16.07.14, 20:26
                                                    Witam,wpadłam do domu po dłuższym pobycie na działce.Upalnie i u nas zanosiło się na burzę ale poszło bokiem.Mamy awarię wodociągową i w tej chwili wody brak.
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 16.07.14, 20:27
                                                    Twoje pomidorki to tak ładne jak nieprawdziwe, jak po foto szopie do żurnala.
                                                    Powinnaś nagrodę za nie dostać.smile
                                                    --
                                                  • aga-kosa Re: Lipiec wita 17.07.14, 09:22
                                                    Jeszcze tylko parę chwil i ostatnie bagaże w samochodzie i hajda na północne ziemie Polski.
                                                    Dzieci na rowerach wczoraj już były w Stegnach do domu wracają w sobotę, może się na siebie natkniemy na skrzyżowaniu drogi i rzeki. smile aga
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 17.07.14, 16:21
                                                    Aga to ma kondycję - udanego spływu. U nas dalej piekarnik, 30 st. I SŁOŃCA NIE MA. Zaczęłam golić żywopłot i niestety, nie dałam rady, tak duszno.
                                                    --
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 18.07.14, 16:41
                                                    Nic Irysko z tego nie będzie, znowu czyste niebo i skwar. Nie zapowiadają deszczu na najbliższe dni.
                                                    Witam upalnie.
                                                    --
    • julinka601 Re: Lipiec wita 18.07.14, 20:15
      A ja nadal poszukuję kwatery nad Bałtykiem. Coś tam znalazłam ale jeszcze nie to czego bym chciała.W niedzielę jadę na tydzień w Karkonosze a potem już nie przelewki muszę coś mieć na początek sierpnia. Gorąco, nomen omen,pozdrawiam
      • iryska2604 Re: Lipiec wita 19.07.14, 09:51
        Mam nadzieję ze na tej stronce znajdziesz. O godz. 8 rano -26 stopni. Deszcz pokazywali u Dorki - podeślij mi Dorciu jakas chmurę,moze sie tu u mnie nawet oberwać. Tu coby nie spadło to jak w gąbkę.
        --
          • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 19.07.14, 13:51
            Witam. U nas upał bez kropli deszczu i siedzimy w domu pozasłaniani.
            Miłego weekendu życzę.
            --
        • dorka556 Re: Lipiec wita 19.07.14, 16:05
          Na Podhalu nareszcie zaświeciło słonko. Już prawie przez całą dobę nie padało. Temperatura marzenie 24 stopnie i leciutki chłodzący zefirek. Jutro też ma być ładnie a od poniedziałku jak zwykle. Wtedy podeślę chmury.
          W lesie rydze i prawdziwki. Nasmażyłam całą patelnię rydzów.

--
          byle do lata...
          • iryska2604 Re: Lipiec wita 19.07.14, 19:04
            A u mnie trzeszcząca trawa. Coś tam przebąkują o chłodniejszym wtorku, moze choć kropla spadnie? Dziś juz przechodzi wszelkie pojęcie, oczy mi prawie wyszły z orbit jak zobaczyłam 36 stopni. Przestałam sie przejmować katarem i chodziłam w kostiumie kąpielowym i co godzinka ładowałam sie do basenu. Co prawda popływać w nim nie bardzo (tylko 4500 l) ale schłodzić sie mozna.
            --
                • iryska2604 Re: Lipiec wita 20.07.14, 10:42
                  Nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę. Do czego to doszło - zeby zazdrościć deszczu...U mnie jak co dzień, na razie tylko 31 -zobaczymy co bedzie dalej.
                  --
                    • wiktoria53 Re: Lipiec wita 20.07.14, 13:13
                      W tej chwili w domu 28 *C a za oknem 34 *C. Termometr od strony wschodniej. Wg prognoz przed nami upały do końca lipca. Jak taki stan przetrzymać? Nasz region kraju jest omijany przez deszcze.
                      --
                      Podróże po Polsce
                        • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 20.07.14, 15:41
                          U nas powtórka, ani listek nie drgnie i jak kocham ciepło i lato, tak na dzień dzisiejszy mam dość, Topię się.
                          Witam upalnie i miłego popołudnia życzę.
                          --
                          • iryska2604 Re: Lipiec wita 20.07.14, 19:07
                            Przed chwilą znów byłam sie pomoczyć. Godz.19 a termometr pokazuje 32 st. Ja już nie wydolę chyba, Na sumakach liscie smętnie zwisają, po trawie zostało wspomnienie...
                            --
                              • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 20.07.14, 20:14
                                Moja trawa to rżysko, jak po niej chodzę to się łamie. Nie wiem czy trawnik odrośnie czy trzeba siać nowy. Jeszcze zeby to było takie łatwe, ale tak czy siak to najpierw muszę bić nową studnię.
                                --
                                • iryska2604 Re: Lipiec wita 21.07.14, 09:02
                                  Trawa odrośnie, niech tylko popada porządnie. My w tym roku wiosną kazaliżmy sobie nowa studnię, ale cos siadło. Dzis pogoda jakby trochę inna, wieje wiaterek i na razie " tylko" 26 st. Na jutro zapowiadali chłodniejszy dzień. Może wreszcie choć pokropi?
                                  --
                                    • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 21.07.14, 13:16
                                      U nas Jagusiu nie padało, ale niby w prognozie zapowiadają dziś burze, mam nadzieję że będzie.
                                      Witam milutko i miłego tygodnia życzę.
                                      --
                                      • iryska2604 Re: Lipiec wita 21.07.14, 19:45
                                        Obiecują -ale czy będzie? U nas znów było ponad 30. I to przy wiejącym wiaterku. Jest tak parno ze wytrzymać trudno. Na dodatek kupiłam dziś 15kg ogórków, tu na miejscu - słoiki przygotowane, cała reszta też a tu wody nie ma. Siedzę i czekam na wodę. Wydrylowałam tez parę słoiczków wiśni,zasypałam cukrem ,do jutra puszczą sok. Siostra własnie zadzwoniła ze pod Jelenią Górą leje. A tu nic...
                                        --
                                          • jaga_22 Re: Lipiec wita 22.07.14, 11:17
                                            Witam http://s17.rimg.info/0f1e317fc46ea743e31b5bd40b7de886.gif ,całkiem fajnie,tylko 27st. chyba nie będzie padało.
                                            Mam pełno mączlika szklarniowego na pomidorach,
                                            przecież nie potraktuję je chemią.Gdzieś czytałam o wywarze z czosnku,
                                            zaraz poszukam.
                                            --
                                            • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 22.07.14, 14:59
                                              Witam. W taki upał to niedługo zostaniemy skwarkami. Topię się, piję litry wody i się topię.
                                              Miłego dnia i chowajcie się w cień.
                                              --
                                              • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 23.07.14, 15:46
                                                Dziś naszło trochę chmur i lekko wieje, a jutro ma padać i znacznie spaść temperatura. Oj który to już raz prognozują......tylko czy się sprawdzi?
                                                Witam. jeszcze dycham, a wy?
                                                --
                                                • iryska2604 Re: Lipiec wita 23.07.14, 16:23
                                                  Od 15-tej kłębią sie chmury i gdzieś tam pada, widac takie smugi z chmur, jakby lało - tu na razie nic. Ale robi sie coraz ciemniej i mruczy w górze. Moze gruchnie? Moja wnusia przyjechała, popływała w basenie, teraz zażyczyła sobie obejrzeć pana Robótkę. Mam 5 min, spokoju.
                                                  --
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 23.07.14, 22:39
                                                    Ale się napadało ! Wszystkiego z 15 min. tyle tylko ze oczyściło atmosferę i troszkę temperatura spadła. Dobre i to...
                                                    --
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 24.07.14, 09:21
                                                    Za to dziś szaro i na razie 16 stopni. Odpocznę od upału - wreszcie. No i popadało jeszzcze. Coś podobnego -człowiek sie cieszy z deszczu.
                                                    --
                                                  • anoagata Re: Lipiec wita 24.07.14, 13:00
                                                    Irysko,widziałam u Ciebie 18 st ,chyba jutro,aż mną wstrząchło.
                                                    Na Mazurach umiarkowanie gorąco i wieczorkiem chyba dziś też będzie lanie wody.
                                                    Dobrze że nie jest droga.
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 24.07.14, 19:37
                                                    noagata 24.07.14, 13:00 Odpowiedz
                                                    Irysko,widziałam u Ciebie 18 st ,chyba jutro,aż mną wstrząchło.

Szczera prawda, dziś wreszcie od rana leje. No, z przerwami na siąpienie ale wreszcie mozna oddychać. Przecież tu już sie nie dało żyć. Mam dziecko u siebie i w zwiazku z tym niewiele czasu, uprawiałyśmy radosną twórczość , wszystko było w farbach. Teraz poogląda My Little Pony ,kąpiel i spać.
                                                    --
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 25.07.14, 16:58
                                                    Ale ładna kiciasmile
                                                    Witam serdecznie. Właśnie wróciłam z rowerka i padam ze zmęczeniawink
                                                    --
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 25.07.14, 19:59
                                                    Mój kot nawet dzis o posiłkach zapomniał.Robi się znów gorąco,ziemia paruje a temperatura rośnie. Najwyżej będziemy siedzieć w basenie. Dziś miałyśmy prace ręczne,rano obejrzymy "Pana Robótkę" i potem mam przerąbane. Aparat mi sie zepsuł, smartfon w naprawie a nie próbowałam tym mężowym robić zdjęć - spróbuję ,to zobaczycie czym sie param.
                                                    --
                                                  • anoagata Re: Lipiec wita 25.07.14, 20:31
                                                    Co za radość,po południu zaczął padać deszcz,to ja prosiłam i prosiłam jeszcze i jeszcze ale to trwało tylko 5 minut,i wodę na ogród musiałam lać sama.
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 26.07.14, 15:56
                                                    Dziś u nas znów ponad 30 . Mam dzis względny spokój bo wnuczka ma po sąsiedzku koleżankę i ani myślą się rozstać. No i niech sie bawią, co im będę żałować.
                                                    --
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 26.07.14, 16:58
                                                    Witam. Wyszłam spod prysznica po rowerku, ale że przedtem nie ostygłam to leci ze mnie ciurkiem. U nas pięknie, letnio w stu procentach. Może tak być całe lato, tylko nocami mogłoby popadać.

--
                                                  • tamaryszek44 Re: Lipiec wita 27.07.14, 19:28
                                                    Witam. Upał w dalszym ciągu, coś po grzmiało, naszły chmury, ale się rozpierzchły i nawet kropla nie spadła.
                                                    --
                                                  • xy.5 Re: Lipiec wita 27.07.14, 21:37
                                                    Dobry wieczór,u nas było podobnie.Odwiedziła mnie koleżanka,nie widziałyśmy się prawie miesiąc i musiałyśmy to i owo omówić,potem byłyśmy na spacerze i niedziela zbyt szybko się skończyła.
                                                  • iryska2604 Re: Lipiec wita 27.07.14, 21:44
                                                    Powiem wam, że mnie upały bardzo męczą.Dziś znów było 33 w cieniu.Dopiero teraz można oddychać a jest prawie 22-ga. Dziecko mi sie nawet z koszulki rozebrało - teraz jej nie ubiorę bo ją obudzę. Lubię ciepło, ale bez przesady.
                                                    --
    • julinka601 Re: Lipiec wita 27.07.14, 21:54
      A ja wróciłam z Kotliny Jeleniogórskiej, gdzie wieczorami zakładaliśmy swetry i było tak pięknie! A tu nie ma czym oddychać. Pozdrawiam gorąco /nomen omen/