Dodaj do ulubionych

Gdzie jest Ewa Kopacz?

04.01.15, 12:01
Mariusz Kocuj z Porozumienia Zielonogórskiego złożył w komendzie warszawskiej policji zawiadomienie o zaginięciu Ewy Kopacz - podaje "Gazeta Pomorska". W zgłoszeniu napisano, że premier "była ostatni raz widziana 24 grudnia 2014 r. w okolicach Kancelarii Premiera".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17209146,Lekarze_PZ_zglosili_policji_zaginiecie_Ewy_Kopacz_.html#BoxWiadTxt
Dobry dowcip. Ciekawe czym sie ta awantura skończy.
--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
  • czuk1 Re: Gdzie jest Ewa Kopacz? 04.01.15, 12:08
   Szczyt chamstwa i nieodpowiedzialności jakiegoś oszołomionego lekarza.
   Po mu premier rządu. Jakim prawem składa tak idiotyczny, polityczny, nie sprawdzony donos. ?

   Tym bardziej, że w imieniu premier wypowiada się bieżąco jej rzecznik.
   • iryska2604 Re: Gdzie jest Ewa Kopacz? 04.01.15, 12:25
    No wiesz, tonący brzytwy sie chwyta. Zacytuję końcówkę artykułu
    W tym roku kierownictwo PZ nie chciało się zgodzić m.in. na dodatkowe obowiązki dla lekarzy rodzinnych w związku z wprowadzeniem od 1 stycznia tzw. pakietu onkologicznego. Lekarze domagali się też, by resort określił minimalny czas trwania wizyty na 15 minut oraz zmniejszył biurokrację i liczbę badań lub zwiększył stawkę za jednego pacjenta. Teraz stawka bazowa to 8 zł.

    Wydaje mi sie ,że te żądania nie są wygórowane. Z wywiadu z J. Krajewskim wynikało ze zazyczyli sobie stawki 11 zł z groszami. Czy to tak wiele? Potępiam zamykanie przychodni bo lekarza obowiazuje przysiega Hipokratesa ale wiele racji mają. Przecież ten pakiet kolejkowy to istny niewypał. Po co udawać że sie coś robi nie robiąc nic albo jeszcze gorszy bajzel?
    Na swoim przykładzie - ludzie którzy są stale przypisani do poradni specjalistycznych i tak chodzą do ogólnego po recepty bo specjalista wyznacza niejako termin kolejnej wizyty przyjdzie pani za 3 m-ce.A receptę wypisze na miesiąc. I podejrzewam że tu sie nic nie zmieni bo inaczej wszyscy pacjenci przeszli by pod poradnie a ogólni nie mieli by właściwie kogo leczyć. A lekarzy nie ma, wyjechali - i dlatego w poradniach jest tłok. Arłukowiczowi bardziej się opłaca otwierać nowe przychodnie? A skąd weźmie kadrę? Teraz sie dostać do hematologa, kardiologa, ortopedy czy naczyniowca to cud. Ostatnio szłam prywatnie właśnie do naczyniowca - przyjeżdza az z Wrocławia.
    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
      • estella50 Re: Gdzie jest Ewa Kopacz? 04.01.15, 14:10
       O celowym (politycznym) działaniu PZ świadczy zmiana żądań z upływem czasu. Zaczęło się od pakietu onkologicznego i listy bodaj 20 badań, które miał wykonywać lekarz rodzinny za znaczne podniesienie stawki kapitacyjnej. Ministerstwo zeszło do 6 badań. Wtedy PZ zażądało np 20 dni roboczych w roku wolnych od pacjentów. Pózniej zwiększenia ilości czasu na pacjenta, opłaty za każde wejście pacjenta do przychodni, póżniej zażądali tych 2 miliardów zamiast 1.
       Zawsze byłoby lepiej, żeby lekarz miał na pacjenta np 20 a nie 10 minut, żeby pacjenci z marszu dostawali się na badania, żeby na specjalistę czekało się dni, a nie miesiące, czy nawet lata!
       Nie podejmuję się ocenić, kto ma rację merytorycznie.
       Dla mnie jednak PZ wcale nie chodzi o pacjenta, tylko o kasę i rozróbę polityczną!
       • iryska2604 Re: Gdzie jest Ewa Kopacz? 04.01.15, 14:59
        Odpowiedzialność za chaos związany z wprowadzeniem źle przygotowanego pakietu onkologicznego ponosi wyłącznie kierownictwo Ministerstwa Zdrowia, które przy opracowywaniu przepisów od początku ignorowało głos środowisk medycznych - uważa Naczelna Rada Lekarska.
        wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17209371,Naczelna_Rada_Lekarska__Minister_zdrowia_odpowiada.html#BoxWiadTxt
        Ja sie w pełni zgadzam z tym artykułem. Przeczytajcie - proszę dokładnie i czy NRL nie ma racji? Arłukowicz powinien podać sie do dymisji,bo nie dosć ze reforma bez sensu to sposób jej przeprowadzenia jeszcze gorszy.
        --
        mieć w górze niebo a w sobie spokój...
         • estella50 Re: Gdzie jest Ewa Kopacz? 04.01.15, 16:17
          Takiej reformy nie podejmuje się bez wiedzy i akceptacji premiera. Tym bardziej, że premierem jest też lekarz, była minister zdrowia. Arłukowicz (cokolwiek by o nim nie powiedzieć) został przez panią premier rzucony na pożarcie. On o tym wie, dlatego eskaluje swoje stanowisko, nie ma nic do stracenia, a jeśli PZ się ugnie, to Arłukiewicz ocali siebie.
          Ze strony p. premier to ewidentna gra. Teatr. Nie zabiera głosu, jakby to nie była jej sprawa, a teraz wzywa ministra na dywanik, jakby wcześniej to nie ona podjęła decyzję o reformie i jakby jej cały czas nie informował. W każdej chwili mogła kazać przerwać negocjacje, albo zgodzić się na jakieś ustępstwa.
          Coraz mniej podoba mi się nasza pani premier.
          • zajbel Re: Gdzie jest Ewa Kopacz? 04.01.15, 16:55
           Mam mieszane uczucia co do tej sprawy. Minister tyle może rozdać ile ma a lekarze żądają cudów. Nie wiem czy była potrzeba wtracania się przez panią premier do tej pory. Teraz kiedy juz wiadomo kto nie podpisał może ona zażądać od ministra informacji co dalej. Uważam że lekarze PZ przystawili rządowi pistolet do głowy i szermując naszym zdrowiem próbuja pokazać kto tu rządzi. Rząd natomiast nie powinien ustepować bo wtedy wszyscy rzuca się jak sępy po nasze pieniądze. Natomiast minister jest władny wdrożyć np elektroniczny system w ktorym kolejko do specjalistow byłyby weryfikowane i gdzie można byłoby sprawdzić jak taka kolejka sie posuwa i ustalić dokładny termin wizyty. Jest jeszcze wiele spraw które można byloby bez większych nakładów rozwiazać. Obserwując naszą służbę zdrowia coraz bardziej nabieram przekonania że gdyby nie ci namolni pacjenci to byloby nawet dobrze.
           • czuk1 Re: Gdzie jest Ewa Kopacz? 04.01.15, 17:50
            Przecież nic nowego nie dzieje się bez wiedzy i akceptacji p. Premier.
            Ponieważ cześć lekarzy/POZ zdecydowało o nie przyjęciu na 2015 r. nowych warunków umowy Minister Zdrowia , NFZ, samorządy posiadające placówki ochrony zdrowia podjęły działania organizacyjne/ "ratunkowe". Podobnych jak w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych. Jeśli uda się im uruchomić szybko nowe POZ i "przenieść" tam akta pacjentów i usługi ..... to będzie sukces. Jeśli ten manewr nie uda się.... trzeba będzie podjąć negocjacje z PZ i ....MZ poleci ze stanowiska.
            • czuk1 Re: Gdzie jest Ewa Kopacz? 05.01.15, 10:01
             Ad. pierwszego wpisu. Informacja medialna:

             Zawiadomienie o zaginięciu Ewy Kopacz próbowali złożyć na policji lekarze Porozumienia Zielonogórskiego. - Te osoby zostały poinformowane, że jeśli mamy tu do czynienie z żartem, to muszą zdawać sobie sprawę, że podlega to odpowiedzialności karnej – wyjaśnił starszy aspirant Mariusz Mrozek.

             Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-zgloszenie-zaginiecia-ewy-kopacz-podlega-karze,nId,1583259?dl=polityka-krajowa#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka