Dodaj do ulubionych

Aga - poradź

04.01.15, 12:30
Ty się więcej na tym znasz, chcę zrobić to mazidło z gęsiego smalcu, składniki mam
Na regenerację kręgosłupa

zmieszaj smalec gęsi z olejkiem rycynowym (na słoiczek smalcu ok. 30 ml olejku). Tą miksturą naciera się kręgosłup 1-3 razy w tygodniu. Nacieranie powinno być w miarę upływu czasu coraz mocniejsze i dłuższe. Po miesiącu powinno trwać nie krócej niż 10-15 min.

Piszą słoiczek Jaki mniej więcej? Taki od dżemu mniejszy ?
--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Obserwuj wątek
    • jaga_22 Re: Aga - poradź 04.01.15, 13:04
      Nie pamiętam proporcji,ale tutaj napisane 1/3 tego 1/3 tego drugiego,
      ale to też wydaje mi się nieprawdopodobne.Nie napisali z ile smalcu
      ma być ta 1/3.Aga nieodzowna.smile

smacznages.jejkuchnia.pl/male-i-duze-zalety-gesiego-smalcu
      --
      http://i60.tinypic.com/2nr29te.jpg
    • aga-kosa Re: Aga - poradź 04.01.15, 13:11
      Ja daję na pół kilograma smalcu jedno opakowanie małego olejku rycynowego.
      Na kręgosłup to zielarz spod Dębna Lubuskiego radził, żeby się położyć wieczorem na ławie lub taboretach żeby człowiek zwisał jak "pies Pluto" i wtedy druga osoba okrężnymi ruchami wciera mazidło. Potem założyć bawełnianą koszulkę, żeby nie poplamić pościeli tłuszczem. Ból mija szybko, ale żeby przeszło na zawsze, to zielarz mówił o całym miesiącu . smile aga
        • amityr Re: Aga - poradź 04.01.15, 15:14
          iryska2604 napisała:

> Namieszam na oko - zobaczymy. Jaga, w twoim przepisie komuś wcięło 1/3 chyba.
          Na oko , to może i dobre. Na wszelkie bóle stawów, kręgosłupa nie pomaga. Przerabiałem to z kolanem mojej mamy. Tak samo kolega i jego żona z kręgosłupem. Pic na wodę fotomontaż. Szkoda kasy. Weź kup sobie Maść Borowinową .Trzymaj w chłodnym miejscu. Na 100% pomoże.
          www.doz.pl/apteka/p6200-Masc_borowinowa_60_g
          --
          http://i60.tinypic.com/n6dshw.jpg
          • iryska2604 Re: Aga - poradź 04.01.15, 19:09
            Niestety, już za późno. Namieszałam - a co mi szkodzi miec złudzenia.Jak mam kupować maści na próżno to spróbuję i tego. Ale za radę dziękuję i skorzystam - a to na receptę?
            --
            • iryska2604 Re: Aga - poradź 04.01.15, 19:13
              O - już przeczytałam że recepty nie trzeba. Znalazłam jeszcze cos takiego
              Ból krzyża, głowy i brzucha

Gorący okład z olejku rycynowego łagodzi bóle krzyża, brzucha i głowy o nieznanej przyczynie. Wystarczy, że nasączysz gazę podgrzanym wcześniej olejem rycynowym i przyłożysz do bolącego miejsca. Następnie nałóż folię, aby jak najdłużej utrzymać wysoką temperaturę.

www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/pielegnacja-olejem-rycynowym-pielegnacyjne-lecznicze-wlasciwosci-rycyn_41376.html

--
              • jaga_22 Re: Aga - poradź 04.01.15, 19:20
                Zawsze się zastanawiałam po co rycyna w tłuszczu.Ja tak jak Amityr,ale może akurat tobie pomoże. długi czas nacierałam,4 gęsi zjadłam i tyle dobrego big_grin
                Początki były obiecujące,ale to pewnie samo nacieranie pomagało.
                Myślę,że może pomagać na lżejsze zwyrodnienia.
                --
                    • jaga_22 Re: Aga - poradź 04.01.15, 20:13
                      I bardzo smaczny,ale bez olejku.
                      Irysko,a co ci szkodzi,a może choć trochę pomoże,tak jak mnie ta mata masująca, ciągle czekam na efekty.
                      a kosztowała prawie 800zł.
                      --
                      • iryska2604 Re: Aga - poradź 04.01.15, 22:05
                        No ,po olejku to efekt mógłby być piorunujący. Ponoć rycyna oprócz wiadomych efektów ma wiele własciwości wartych uwagi. Dałam niżej link.
                        --
                        • pia.ed Re: Aga - poradź 05.01.15, 01:27
                          Wklejony wyzej link nie otworzyl sie, a wiesz dlaczego?
                          Bo byl napisany kursywa ... wink
                          Wklejam teraz prawidlowo napisany link.

www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/pielegnacja-olejem-rycynowym-pielegnacyjne-lecznicze-wlasciwosci-rycyn_41376.html

iryska2604 napisała:

> No ,po olejku to efekt mógłby być piorunujący. Ponoć rycyna oprócz wiadomych e
                          > fektów ma wiele własciwości wartych uwagi. Dałam niżej link.

• amityr Re: Aga - poradź 05.01.15, 18:52
                        jaga_22 napisała:

> Irysko,a co ci szkodzi,a może choć trochę pomoże,tak jak mnie ta mata masująca,
                        > ciągle czekam na efekty.
                        > a kosztowała prawie 800zł.

Jak masz matę , to możesz potrenować judo, zapasy z menem itd.

http://i60.tinypic.com/n6dshw.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka