Dodaj do ulubionych

"Haniebny proceder"

05.01.15, 11:12
Radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Gawryszczak chce, żeby prezydent Lublina zakazał handlu w niedziele i święta. Jego zdaniem miasto powinno być "wolne od tego haniebnego dla wielu mieszkańców procederu".

Dyskusja toczy się na arenie ogólnokrajowej i to tam powinny zapaść decyzje. Jeśli zostaną wprowadzone regulacje w tej sprawie na szczeblu krajowym, to Lublin oczywiście się do nich dostosuje. Jednak prezydent nie przewiduje zmian w tej kwestii z własnej inicjatywy - mówi gazeta.pl rzeczniczka prezydenta Beata Krzyżanowska.

To kolejna w ostatnich dniach inicjatywa Gawryszczaka. Przed świętami napisał interpelację do prezydenta Lublina, bo nie podoba mu się wystawa "ende neu - Diabły!”

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/479389,radny-pis-za-zakazem-handlu-w-niedziele.html
--
http://i60.tinypic.com/2nr29te.jpg
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: "Haniebny proceder" 05.01.15, 13:41
    I to jest własnie taka metoda działania: zakazać, zabronić, nie pozwalać! Regulować prawem pod grożbą kary zachowanie rodaków. Mają nie robić zakupów w niedzielę, bo to się nie podoba panu radnemu. Chociaż rodzinie, która tylko w tym dniu może w komplecie dokonać zakupów, odpowiada, że handel pracuje w niedzielę.
    Że ktoś musi w tym handlu pracować w niedzielę? Ja też często pracowałam w niedziele, a czasem nawet w święta (chociaż nie w handlu), pracuje służba zdrowia, służby utrzymania ruchu, kolejarze, restauratorzy i mnóstwo innych ludzi. Tak to już jest, każdy zawód, każda praca ma swoje plusy i minusy.
    Pan radny swoje poglądy może wcielać w życie w swojej rodzinie, do cudzych niech się nie wtrąca.
    • aga-kosa Re: "Haniebny proceder" 05.01.15, 16:50
     Uczciwa praca nawet w niedzielę nie jest procederem. Dlatego wcześniej napisałam aby radny zakazał istnienia w Lublinie " agencji towarzyskich" Tam może dojść do procederów. wink aga
         • czuk1 Re: "Haniebny proceder" 07.01.15, 08:50
          Ciężkiej pracy w marketach nie kwestionuję. Widzimy jakimi wszechstronnymi
          są pracownicy marketów - od sprzątaczy, poprzez piekarzy, magazynierów,
          handlowców po kasjerów. Nie zmienia to tego o czym wcześniej była mowa.
          • jaga_22 Re: "Haniebny proceder" 07.01.15, 13:43
           Przecież ci pracownicy nie pracują ciągle w niedzielę.
           Przecież są zmiany,mogą być zastępstwa kto chce więcej zarobić.
           Jeżeli już,to nie wiem jak jest teraz ,krótszy dzień pracy.
           --
           http://i60.tinypic.com/2nr29te.jpg
           • estella50 Re: "Haniebny proceder" 07.01.15, 15:09
            Tylko, że faktycznie to nie chodzi o ciężką pracę kasjerek w marketach, ale o przykazanie, żeby "dzień święty święcić". Te kasjerki to tylko przykrywka dla systematycznego wprowadzania reguł życia religijnego do naszego państwa.
            • iryska2604 Re: "Haniebny proceder" 07.01.15, 17:49
             Trafna uwaga - a co jak kasjerka jest ateistką? KK czasem chyba uważa swoje owieczki za stado baranów niezdolnych do samodzielnego myslenia. Każdy ma wybór.
             --
             mieć w górze niebo a w sobie spokój...
             • czuk1 Re: "Haniebny proceder" 08.01.15, 07:11
              A nie zauważają, że ludzie wracając z kościoła robią zakupy ? Kto wie czy poszli by do kościoła gdyby market był zamknięty. Nie wiadomo czy nie ma tak, że wyjście do kościoła (nie konieczne) jest przy okazji robienia zakupów ? Tylko kolejność jest inna : kościół - market .
              Prawdopodobnie KK "strzela sobie w stopę." Kiedy zamknięte są markety mało jest ludzi/samochodów na ulicach. Kościoły też nie są wypełnione starymi ludźmi. Młodzi - ci co przychodzą do kościoła na msze - stoją już poza kościołem (nie wchodzą do kościoła).
              Zabieg/starania by markety nie były otwarte w niedziele jest (wg mnie) szkodliwy dla KK.
               • estella50 Re: "Haniebny proceder" 08.01.15, 09:11
                Kk "strzela sobie w stopę" z coraz większym zapałem. Pomijam czyny kryminalne kleru, ale równie wiele szkód przynosi pouczanie i pokrzykiwanie na wiernych z wysokości ambony, chciwość, a nawet bezwzględność w pobieraniu opłat za przeróżne posługi, nienadążanie za współczesnym światem (na przeszczepy Kk wyraził zgodę dopiero w II poł.XX w), miałkość
                intelektualna nawet wśród hierarchów (co mądrzejsi, bardziej szanowani są odsuwani, albo sami żegnają się z Kościołem). A wierni, to już nie bierne owieczki i baranki. Często są bardziej wykształceni, bywali w świecie, z poukładanym życiem rodzinnym. Trudno im spokojnie wysłuchiwać "wskazówek" politycznych, infantylnych pouczeń.
   • jaga_22 Re: "Haniebny proceder" 06.01.15, 12:37
    Ja nie muszę,ale przecież ludzie w ciągu tygodnia,którzy pracują,
    kiedy mają robić zakupy większe? Przecież nikt tego durnia nie zmusza żeby robił ten haniebny proceder.wink
    --
    http://i60.tinypic.com/2nr29te.jpg
    • gazeta_mi_placi Re: "Haniebny proceder" 06.01.15, 16:23
     Bardzo rzadko robię zakupy w niedzielę, ale lubię mieć w głowie relaks, że jak coś się wydarzy zawsze mogę podejść do sklepu i dokupić. Raz na przykład myślałam, że mam cały bochenek chleba na niedzielę (chleb pakowany - dobra data ważności), dopiero po otwarciu worka okazało się, że spleśniał. Czasem się zdarzają awaryjne sytuacje lub brak czasu i fajnie by było mieć możliwość zakupów.

     --
     http://www.suwaczki.com/tickers/6qdd3x6aoyfk4l3f.png
   • engine8 Re: "Haniebny proceder" 07.01.15, 00:38
    Popyt jest ale chodzi o to ze pracownicy nie maja wolnej niedzieli i w sumie nie maj wybory a klienici maj wybor bo moga robic zakupy w tygodniu..
    Wygoda dla jednych - niewygoda dla innych ...i oczywiscie wygrywa ten co ma i chce wydac kase.
    • czuk1 Re: "Haniebny proceder" 07.01.15, 08:23
     Praca w firmie handlowej regulowana jest przez pracodawcę. Wolna niedziela
     dla pracownika to jest problem pracodawcy i pracownika. I osoby te doskonale sobie ten problem rozwiązują. Nie jest celem państwa (które działa w interesie obywateli) by poprawiać/regulować na siłę warunki pracy pracowników w handlu. Poza tym - wg mnie - ograniczając obywatelom możliwości dokonania zakupów w niedzielę państwo naruszałoby konstytucję.
    • czuk1 Re: "Haniebny proceder" 07.01.15, 08:27
     Nie rozumiem tego - ..." że pracownicy nie mają wolnej niedzieli..."

     Mają za pracę w niedzielę wolny dzień w tygodniu.
     Praca w niedzielę .... jest pracą w dniu dyżurnym, nie zawsze.
    • gazeta_mi_placi Re: "Haniebny proceder" 07.01.15, 08:43
     Ktoś z mojej rodziny ze względu na rodzaj pracy (i nie jest to tzw. pierwsza potrzeba czyli nie szpital, nie straż, nie elektrownia) pracuje w co drugi weekend- sobota i niedziela. Wiele jest zawodów i rodzaju prac (nawet nie tych typu szpital czy pogotowie) gdzie trzeba przyjść do pracy w niedzielę.

     --
     http://www.suwaczki.com/tickers/6qdd3x6aoyfk4l3f.png
  • wikul Re: "Haniebny proceder" 08.01.15, 21:18
   A może radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Gawryszczak zechce pójść na całość i zaproponuje zakaz odprawiania mszy w niedzielę. Przed laty w Związku Sowieckim udoskonalili prawo do wypoczynku ludzi pracy i w restauracjach wprowadzili przerwę obiadową. To jest słuszny kierunek partii.

   http://spieprzajdziadu.com/muzeum/images/6/6a/Psychospis.jpeg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka