Dodaj do ulubionych

Dla przewlekle chorych leki bez badania

08.01.15, 21:27
Dobra wiadomość dla przewlekle chorych pacjentów, którzy mają problem, by pójść do lekarza. Medycy od nowego roku mogą wystawiać recepty zaocznie, bez badania pacjenta.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-latwiej-o-recepte-lekarz-nie-musi-badac-pacjenta,nId,1585873#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
--
http://i60.tinypic.com/2nr29te.jpg
Obserwuj wątek
    • iryska2604 Re: Dla przewlekle chorych leki bez badania 08.01.15, 21:50
      Jaguś, a co to za nowina? Wypisywałam do tej pory na kartce, zostawiałam w rejestracji (czasem ja, czasem syn lub mąż) i za parę dni odbierałam recepty. Pewnie p .dr miała moja kartotekę i odnotowywała w niej moją obecność czy nie -tego nie wiem ale mnie na oczy nie widziała. I co to za nowosc?
      --
      mieć w górze niebo a w sobie spokój...
        • jaga_22 Re: Dla przewlekle chorych leki bez badania 08.01.15, 22:18
          Kolejne rozwiązanie przewiduje wprowadzenie tzw. porady receptowej, czyli możliwość wypisania kolejnej recepty bez konieczności osobistej wizyty pacjenta u lekarza. Zniesiony został ponadto obowiązek konsultacji specjalistycznej pacjenta z chorobą przewlekłą raz na 12 miesięcy, w celu otrzymania zaświadczenia o chorobie przewlekłej umożliwiającego przedłużenia recepty przez lekarza rodzinnego.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,17195137,Od_1_stycznia_dzieki__pakietowi_kolejkowemu____szybciej.html
          --
          http://i60.tinypic.com/2nr29te.jpg
            • iryska2604 Re: Dla przewlekle chorych leki bez badania 09.01.15, 17:35
              [i ]Zniesiony został ponadto obowiązek konsultacji specjalistycznej pacjenta z chorobą przewlekłą raz na 12 miesięcy, w celu otrzymania zaświadczenia o chorobie przewlekłej umożliwiającego przedłużenia recepty przez lekarza rodzinnego. [/i]

U mnie czegoś takiego nie było.Specjalisci od moich chorób poprostu mówia - [i]przyjdzie panoi za 2 m-ce czy trzy{?i} , rejestracja sie do tego dostosowuje a zadniego zaswiadczenia nie wydaje. Jak mi w miedzyczasie brakuje leków to idę do swojego ogólnego ,ona wie co mi wypisać. Co przychodnia to co innego.
              --
              mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka