Dodaj do ulubionych

Dokonuje się zmiana ustroju

13.07.17, 11:49
www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sad-najwyzszy-o-ustawie-zmienia-sie-konstytucyjny-ustroj,756509.html
Drogą zwykłych ustaw zmienia się ustrój naszego kraju. Ziobro, za zgodą i wskazaniem Kaczyńskiego, będzie mianował wszystkich sędziów na każdym etapie i na każdej funkcji.

Trybunał Stanu będzie obsadzony ludżmi Ziobry. Swoich na pewno obroni od winy i kary. Sąd Najwyższy będzie obsadzony ludżmi Ziobry. A to Sąd Najwyższy ogłasza m.in. ważność wyborów samorządowych czy parlamentarnych! Jeśli ktoś zauważy ewidentny przekręt przy wyborach to taki spolegliwy SN stwierdzi małą szkodliwość.
I mamy pozamiatane!
Edytor zaawansowany
 • czuk1 13.07.17, 18:31
  I to jest/będzie dopełnienie zmiany ustrojowej.
  Wychodzi na to, że mieć będziemy kilka lat bałaganu prawnego - bo sędziowie bronic będą swojej niezawisłości.
  A następnie przyjdą zależni, mierni ale bierni sędziowie z mianowań MS i zaprzysiężeń Prezydenta .... i usankcjonowane zostanie państwo niedemokratyczne, autorytarne - idące w kierunku dyktatury - w państwie położonym w środku Europy.

  --
  Z uzasadnienia ustawy o SN (via Krzysztof Piesiewicz on TT). Dobrej zmianie wychodzi jakieś pokraczne skrzyżowanie państwa partyjnych kacyków z państwem ajatollahów. Poza wszystkim - krótkowzroczne. .... na FB prof. Bartłomiej Piotrowski
 • iryska2604 13.07.17, 18:59
  "Obserwujemy zniesienie rządów prawa w Polsce" - ostrzega szef liberałów w PE Guy Verhofstadt. W związku z tym prosi inne frakcje o zwołanie w trybie pilnym posiedzenia w tej sprawie. Miałby na nim stawić się minister Zbigniew Ziobro.
  "Wczoraj polski Sejm przyjął reformę wymiaru sprawiedliwości, która w zasadzie znosi niezależność i bezstronność" - napisał w liście do szefów frakcji Parlamentu Europejskiego Guy Verhofstadt. Szef liberałów w PE wspomina też o planowanych zmianach w Sądzie Najwyższym.

  "To oznacza, że obserwujemy zniesienie rządów prawa w Polsce" - ostrzega. W związku z tym Verhofstadt wzywa do pilnej sesji komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Europarlamentu.

  "Powinien być na nią zaproszony wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i polski minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro" - zaznacza polityk.


  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22091585,szef-liberalow-w-europarlamencie-chce-pilnej-debaty-o-sytuacji.html#BoxNewsImg&a=66&c=96
  Wesoło to wszystko sie nie zapowiada. Polacy, jak moglismy do tego dopuścić?


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 13.07.17, 19:16
  iryska2604 napisała:
  > Wesoło to wszystko sie nie zapowiada. Polacy, jak moglismy do tego dopuścić

  Wg mnie to był ciąg zdarzeń:
  PO wolała budować stadiony niż mieszkania dla mało zarabiających. Poprzednia koalicja rządząca nie dostrzegała szarych, zwykłych ludzi żyjących od wypłaty do wypłaty. Prezydent Komorowski nie miał z kim przegrać i cała jego kampania legła na łopatkach.
  PiS opracował całą strategię kupowania sobie wyborców; nie tylko tych za 500+, ale też kiboli, narodowców i wyniósł ich na patriotyczny piedestał.
  W tej chwili prof. Małgorzata Gersdorf w FpF w TVN 24.
 • estella50 14.07.17, 08:55

  Sprawdź na OKO.press
  Sondaż IPSOS dla OKO.press. Kiedy kwestię niezależności sądów wyłączyć z kontekstu politycznego sporu, okazuje się, że ogromna większość Polaków jest za klarownym trójpodziałem władz. Tylko 15 proc. dopuszcza wpływ polityków na nominację sędziów, w tym 8 proc. - duży. Umysł niezaczadzony polityką dostrzega przewagę zasad państwa prawa

  To bardzo dobra wiadomość! Aż 76% Polaków jest przeciwnych sterowaniu sądami przez polityków. Żeby tylko przełożyło się to na decyzje przy urnach wyborczych.
 • dociek 14.07.17, 15:46
  Przecież prezio gnom, wodzuś i belferek narodu publicznie ogłosił w czasie swojej miesiączki, że będzie marsz w odwrotną stronę. Oznacza to przecież powrót do Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

  --
  Jednakowoż ciemnota w Polszcze grasuje nadal.
 • estella50 14.07.17, 16:19
  No faktycznie! że też tego nie zauważyłam smile
 • iryska2604 14.07.17, 19:20
  Opozycja położy się Rejtanem? Petru zapowiada stworzenie federacji partyjnej, Schetyna parlamentarne nieposłuszeństwo

  Wreszcie zobaczyli że tylko jednocząc się mogą cokolwiek zdziałać.


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • iryska2604 14.07.17, 22:15
  wyborcza.pl/10,82983,22094035,opozycja-polozy-sie-rejtanem-petru-zapowiada-stworzenie-federacji.html#HPw6
  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • iryska2604 15.07.17, 11:34
  - Minister Ziobro będzie wskazywał palcem, kto i gdzie ma orzekać - Ewa Siedlecka, dziennikarka ''Polityki'' uważa, że nowe zmiany w prawie to powrót do czasów PRL.
  Senat w nocy z piątku na sobotę mimo sprzeciwu opozycji przyjął bez poprawek ustawy dot. ustroju sądów powszechnych i KRS. Teraz czekają one tylko na podpis prezydenta. Na procedowanie czeka też projekt o Sądzie Najwyższym, który - de facto - usuwa z urzędu sędziów. O ich obecności w SN decydować będzie minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro.

  - W żadnej z ustaw dot. sądów nie ma przepisów, które by miały usprawnić sądownictwo. Jedyny pomysł to zmiany kadrowe - mówiła w TOK FM Ewa Siedlecka, dziennikarka ''Polityki'' od lat zajmująca się sprawami legislacyjnymi.


  www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,22097799,siedlecka-w-zadnej-z-ustaw-dot-sadow-nie-ma-przepisow-ktore.html#BoxNewsLink&a=66&c=96
  I mamy jasność .Sądy mają być podległe partii jedynie słusznej i co nam zrobicie? Ciemnym ludziom (naszemu elektoratowi ) wmówimy co chcemy.


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • alfredka1 15.07.17, 13:24
  www.facebook.com/wroclawdlademokracji/videos/1602511459794215/?hc_ref=ARSCHtUetKt3LhUAJwAOyqBI7kMF-RzLIYoI-quYNukvvbCAJctMvLpuxMOmLU6aFJo
  --
  http://www.animationplayhouse.com/AnimatedTree.gif
 • iryska2604 15.07.17, 16:45
  - Z kim konkretnie był w Ministerstwie Sprawiedliwości konsultowany "poselski" projekt dot. Sądu Najwyższego? - pytała dziennikarka w Polsat News. - Sądzę, że... Sądzę, że z pionem odpowiedzialnym za sądownictwo - odparł z wahaniem wiceminister Patryk Jaki.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22097836,jaki-przekonuje-ze-ustawe-o-sn-napisali-poslowie-dziennikarka.html#BoxNewsImg&a=167&c=96
  Jeśli chodzi o autorstwo tego projektu, to jest projekt poselski - powiedział Jaki. - Yhm, na pewno. Oczywiście, że tak. A ja jestem Marilyn Monroe - skontrowała ironicznie dziennikarka. - Był konsultowany z Ministerstwem Sprawiedliwości - dodał Jaki.

  Czyli z kim?


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.