Dodaj do ulubionych

Dla racjonalnej poprawy nastroju

12.03.18, 14:43
www.newsweek.pl/plus/wstepniak/tomasz-lis-wpadki-pomylki-bledy-to-dna-pis-felieton,artykuly,424435,1,z.html
JNiżej końcówka z tego wstępniaka":

"Jarosław Kaczyński tworzy system, w którym kurczy się przestrzeń wolności obywateli, za to dramatycznie poszerza się margines samowoli władzy. A ponieważ instynktem Kaczyńskiego jest zniszczenie, nieuchronne są demontaż, destrukcja i degradacja państwa. Takie państwo może zaspokajać jego emocjonalne potrzeby, ale szybko przestanie zaspokajać aspiracje obywateli. System Kaczyńskiego runie pod swym własnym ciężarem. Prędzej, niż sądzimy."

I jeszcze:

www.newsweek.pl/plus/polska/kazimierz-michal-ujazdowski-w-pis-panuje-strach-o-wyborcow,artykuly,424500,1,z.html
"Jak opisałby pan dzisiejszą władzę? Jest prawicowa, konserwatywna, endecka, populistyczna?

– To władza monopolistyczna, nieefektywna i tworzącą państwo tymczasowe. Obliczone na czas panowania politycznego kierownictwa PiS pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego. I ani chwili dłużej. Krótko mówiąc, to monopol i prowizorka polegające na tym, że usuwa się niezależne instytucje państwowe nieodzowne dla dobrego funkcjonowania Rzeczypospolitej i uzależnia je od ośrodka politycznej dyspozycji, który znajduje się poza państwem, w rękach prezesa PiS i jego najbliższego otoczenia."Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.