Dodaj do ulubionych

Nazwać to głupotą - to mało

09.06.18, 11:36
Powiadają, że od czasów kamizelki kuloodpornej, lampy naftowej oraz powiększenia Warszawy do rozmiarów Estonii, polska myśl niczego wielkiego do światowego dorobku nie wniosła. Ja jednak śmiem twierdzić, że pomysłów tych jest znacznie więcej i gdyby tylko świat zechciał się wreszcie nad narodem wnuków wyklętych pochylić, znalazłby kilka rozwiązań, które mogłyby uczynić go lepszym. Prywatyzacja z wkładką mięsną, polskie pilotowanie samolotów dla VIP-ów, plan antyterrorystyczny posła Pięty, mistrale za dolara, czy spalanie śmieci po Polsku – to tylko przykłady z ostatnich lat.

Niewątpliwie należy do nich dodać także polskie wynalazki na polu interpretacji samej konstytucji, którą swego czasu tak zachwalał śp. Lech Kaczyński. Oto bowiem Instytut Ordo Iuris, a za nim sama Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, argumentują, że pokazywanie w serialu dla dzieci „Harmidom” bohatera mającego dwóch ojców pozostających w związku homoseksualnym jest sprzeczne z art. 18 konstytucji RP. Artykuł ten bowiem stanowi wprost, iż „małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,23511180,galopujacy-major-ordo-iuris-chce-zakazac-bajki-z-para-gejow.html#Z_BoxNewsLink&a=66&c=96

Dlaczego półgłówki dyktują mi co mam mysleć? I wszystkim ludziom w Polsce?


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • aga-kosa 09.06.18, 11:47
  Wynika z tego, że jakieś dziecko ma dwóch ojców, to w myśl konstytucji NIE PODLEGA OPIECE PAŃSTWA? aga
  i
 • iryska2604 12.06.18, 16:23
  Katolików się spycha do piwnic
  Na ścianach wszystkich pięciu szkół w gminie zawisły marmurowe tablice z wyrytymi przykazaniami. To autorski pomysł samego wójta Andrzeja Głaza, lokalnego polityka PiS. Do wójta ciężko się dodzwonić, właśnie we wtorek uczestniczy w uroczystości poświęcenia tablic w jednej z gminnych miejscowości, ale gdy w końcu odbiera telefon, nie próbuje nawet ukrywać swoich poglądów ani światopoglądu: – To reakcja na to wszystko zło, które się dzieje na Zachodzie. Nie chciałbym, żeby zostało ono wprowadzone do naszej ojczyzny – rozpoczyna rozmowę.

  Jakie to zło?

  – Myślę o aborcji, eutanazji, związkach homoseksualnych – wylicza. Wójt Głaz uważa, że na Zachodzie katolicy są dyskryminowani. – Katolików się spycha do katakumbów, do piwnic. Im nie wolno wyrażać głośno uczuć religijnych. Tak jest w Belgii, tak jest w Holandii. W Szwecji muzułmanie mogą się modlić na ulicy, a w katolickich kościołach nie mogą bić dzwony. Widzę to w telewizji, pokazują to często. Przynajmniej ja taką telewizję oglądam, nie wiem, jaką pani – zastanawia się głośno.


  rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23529389,marmurowe-tablice-z-dekalogiem-na-szkolach-w-calej-gminie-wojt.html#Z_MT2
  Chyba ogląda TV TRWAM - bo żadna inna takich rewelacji nie podaje. I skąd sie bierze zło? Z głupoty - a kto to rozpowszechnia? Fanatyczni wielbiciele jedynie słusznej i pewnego człowieka opętanego żądzą władzy. Moim zdaniem kuratorium jest od tego aby do takich absurdów nie dopuszczać .Tylko ze kuratorium też jest już wpatrzone w prezesa.


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 12.06.18, 16:39
  W tv widziałam tylko fragment, w którym jakaś pani stamtąd (dyrektorka którejś ze szkół?) opowiada, że dzieci same przed lekcją odmawiają modlitwę. Ciekawe, że w żadnej ze znanych mi szkół tak się nie dzieje. Krzyże wiszą w urzędach publicznych i salach lekcyjnych, to trzeba było zrobić krok dalej: powiesić tablice z dekalogiem na szkolnych budynkach.
  Wójt zresztą wyraził się jeszcze, że bez współpracy szkoły z księdzem i rodzicami nie ma wychowania dzieci. No to jak to wygląda z tym wychowaniem np w Japonii, albo w Czechach, albo w bardzo wielu innych państwach, w których wyznaje się inną religię, albo żadnej, albo wiele różnych?
 • iryska2604 12.06.18, 21:13
  Nawet nie chcę mysleć jak to będzie wyglądało dalej. Ciemnogród i nic więcej.Naród już tak spisiał ,nie potrafi samodzielnie myśleć - a moze to lenistwo ? Takie umysłowe?

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • dociek 13.06.18, 06:22
  To głupota w samej rzeczy ale wywodząca się z najniższych pokładów polskiego zaścianka.
  To właśnie prostaki i przygłupy wybierające największych głąbów i chamów spośród swego grona na przywódców są w stanie z tak wielkim przekonaniem stawiać na czele zabobon i ciemnotę przed rozumem. Wpierać, że Wielkie Mzimu to być cały nasz świat.
  Mam wrażenie, że to już jakaś zaraza, "narodowa wada genetyczna". Bo zdrowi i myślący już się ewakuowali, a pozostali tylko za słabi na ucieczkę oraz wyłącznie głęboko poje*ani z pierdziszewską mentalnością.
  --
  Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
 • iryska2604 14.06.18, 12:57
  Gdybym była młodsza - pewnie też bym uciekła.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • aga-kosa 14.06.18, 13:42
  Nie miałabym nic przeciwko symbolom religijnym w miejscach publicznych, gdyby wyznawcy potrafili uszanować symbole. Tablice z Dekalogiem - niech będą w każdym miejscu - drobiazg należy przestrzega co jest na nich Napisane; nie kradnij, nie zabijaj, nie mów fałszywego świadectwa.....
  Gdyby się do nich wierni KK stosowali to i Kodeks Karny nie byłby potrzebny.wink aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.