Dodaj do ulubionych

A jak on na to wpadł?

04.11.18, 20:53
Jeśli nie wierzysz w Boga, nie masz żadnych intelektualnych nawet możliwości, żeby wierzyć w miłość - twierdzi ks. Marek Dziewiecki, doktor psychologii, ale też ekspert Ministerstwa Edukacji.

Choć wypowiedź pochodzi sprzed kilku lat, dopiero teraz zyskała popularność. Ks. Marek Dziewiecki to kapłan diecezji radomskiej, adiunkt UKSW i ekspert MEN z zakresu przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie. W 2013 roku w Pabianicach przekonywał, że ateiści nie są zdolni do miłości. 

Kiedy ktoś z nastolatków albo z dorosłych mówi "proszę księdza, ja nie wierzę w Boga", mówię: ojoj, żal mi ciebie chłopcze czy dziewczyno czy dorosły człowieku. Dlaczego? Bo nie wierzysz w miłość, to ani rodziny nie założysz ani przyjaciół nie będziesz miał

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,166611,24127580,ksiadz-twierdzi-ze-ateisci-nie-moga-kochac-rodziny-nie-zaloza.html#s=BoxOpMT

Ponoć ja Bóg chce kogos ukarać to mu rozum odbiera. Chyba to jednak prawda...

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • zajbel 04.11.18, 21:35
    A co jeżeli ja wierzę w Boga ale nie takiego jakiego kreuje KK? A tenże ksiądz jak mniemam też nie założy rodziny, i nikogo prawdziwą miłością nie obdarzy bo mu tego stan kapłański zabrania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.