Dodaj do ulubionych

List otwarty do Błaszczaka

27.11.18, 13:51


Sypie się kołchoźnicze pochodzenie przywiezione na czołgach

list otwarty do Błaszczaka

PT Mariusz Błaszczak
tzw. mini-ster ON

Jestem emerytowanym oficerem Wojska Polskiego (nie żadnego „ludowego”, bo takiego neologizmu nie znajduję w moich dokumentach). Pochodzę z polskiego, szlacheckiego Rodu o tradycjach wojskowych i niepodległościowych.
Moi Przodkowie walczyli w Legionach H. Dąbrowskiego oraz w Insurekcji Kościuszkowskiej.
Służyłem jednej Ojczyźnie:
POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ (PRL), bo innej do wyboru nie było.
Służyłem tej Ojczyźnie i przysięgałem temu NARODOWI, która dała wykształcenie, bezpieczeństwo i pracę między innymi naczelnemu inżynierowi Fabryki Samochodów Osobowych, członkowi egzekutywy Komitetu Zakładowego PZPR (a którego miałem możność poznać osobiście w stanie wojennym) - inż. Lucjanowi Błaszczakowi.
Tenże towarzysz, który ostentacyjnie (nawet na fartuchu warsztatowym) na co dzień nosił znaczek PZPR (ja go wbrew zaleceniom ówczesnego mi-stra nie nosiłem), z racji produkcji na potrzeby obronności Państwa (produkcja dla WP oraz MSW) - współpracował jawnie i bez oporów z SB oraz WSW (WSI), bo (chyba) czuł się Patriotą.
Pytania:
Czy potępia Pan swojego ojca za służbę „tamtej Ojczyźnie”??
Czy zamierza Pan zdegradować ojca (porucznika WP) za ten czyn??
Czy zamierza Pan odebrać swojemu Ojcu emeryturę??
Czy zamierza Pan oddać swój dyplom uzyskany w wyniku bezpłatnych studiów w „tamtej Ojczyźnie”.
Czy służył Pan w wojsku, a jeżeli tak: to w jakim? A jeżeli NIE- to co Pan robi na zajmowanym stanowisku??
Czemu ma służyć nadruk na pismach MON: ”Służymy Niepodległej” (czyli PODLEGŁEJ NATO, a właściwie USrAelowi)? No to jakiej OJCZYŹNIE służył Pana Ojciec??
Czy zamierza Pan zwrócic pieniążki, jakie „tamta Ojczyzna” łozyła na Pana darmowe przedszkole, szkołę podstawową, szkołe średnia oraz studia??
Czy pełne podporządkowanie firm ochroniarskich „chroniących” obiekty wojskowe pod IDF oraz Mossadowi to dowód, że służycie niepodległej???
Czy Pan ma aktualne badania lekarskie??? (przedtem wymagane od ministra ON)?? Antoś walnięty o brzozę miał: jedno z Rybnika (oddział zamknięty) i drugie z „Dziekanki” w Gnieźnie…
Dionizy Sołobodowski
Pułkownik WP w rezerwie
Warszawa 21.11.2018 r.


Adresat listu zapewne na niego nie odpowie, nikt z tamtej opcji nie zareaguje. Ale o takiej pracy i takich tytułach ojca MB dotąd nie słyszałam.
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: List otwarty do Błaszczaka 27.11.18, 16:07
    Tu mam dylemat. Bo przecież Błaszczak, to przecież modelowe "resortowe dziecko"! Ojciec z zasługami w PZPR, oficer WP, na wysokim stanowisku, współpracownik SB. No czegóż chcieć więcej? A na liście "resortowych" go nie ma! W dodatku Mariusza, inaczej niż innych "resortowych", nikt nie pozbawia stanowiska i pracy, nikt go palcem nie wytyka z racji pochodzenia! A wręcz przeciwnie - mianuje na różne godne i ważne funkcje, powierza tajemnice i duży budżet.

    Oczywiście, ja wiem, dlaczego tak się dzieje. Ciekawe jednak, jak i czy w ogóle tłumaczy się to na Nowogrodzkiej?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka