Dodaj do ulubionych

Jaki efekt 500 +

03.12.18, 19:17
GUS właśnie opublikował dane demograficzne. Płyną z nich smutne wnioski. W Polsce urodziło się mniej dzieci niż rok temu. Czy to oznacza, że program 500 plus nie działa prodemgarficznie, jak zakładali politycy PiSu-u? Zaniepokoić może coś jeszcze – nowy pomysł rządu.

mamadu.pl/139907,program-500-plus-sie-nie-sprawdzil-pis-szykuje-zmiany
Czy państwo stać na zwiększanie kwoty dla rodziców? Już dziś 500 plus kosztuje państwo ok. 23 mld zł rocznie, dwukrotne zwiększenie świadczenia oznaczałoby więc powiększenie tej sumy do 46 mld zł.

Rząd PiS ambitnie zakłada, że dochody i tak będzie zwiększał. A co z wydatkami na obniżenie wieku emerytalnego, który ma kosztować państwo 55 mld zł w ciągu 5 lat? Rząd robi wszystko, by 500 plus jednak rozszerzyć. Ja jestem bardzo ciekawa skąd na to wezmą.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 03.12.18, 19:27
    Ale to powiększanie kwoty zupełnie bez sensu! Dzieci nie rodzi się za pieniądze! Dzieci będą się rodziły, jak państwo porządnie będzie swoje obowiązki wobec dzieci i rodziców wypełniać. Trzeba tworzyć i poprawiać warunki życia rodzin, służbę zdrowia, opiekę i edukację, żłobki i przedszkola. A jak urodzi się niepełnosprawne? Czy potencjalni rodzice nie wiedzą, że państwa ich tragedia w ogóle nie będzie obchodzić i zostaną sami z groszowym zasiłkiem.
    Chcemy, żeby więcej dzieci się rodziło? Dofinansować dla wszystkich chętnych in vitro!
  • czuk1 03.12.18, 21:04
    iryska2604 napisała:
    > Rząd PiS ambitnie zakłada, że dochody i tak będzie zwiększał. A co z wydatkami
    > na obniżenie wieku emerytalnego, który ma kosztować państwo 55 mld zł w ciągu 5
    > lat? Rząd robi wszystko, by 500 plus jednak rozszerzyć. Ja jestem bardzo ciekawa skąd na to wezmą.

Skąd mógł nastąpić wzrost - jesteśmy w niżu demograficznym, młodzi nadal emigrują, ciężko naleźć dobrą pracę, warunki funkcjonowania firm - ich bezpieczeństwo finansowe i ryzyko polityczne.
  • iryska2604 03.12.18, 22:19
    Estelko oni w ten sposób nie myslą i ja zupełnie nie wiem dlaczego.Tzn. wiem - chodzi o zdobycie jak najwiekszego poparcia przy urnach ale co dalej? Czyli spodziewają sie ze moga stracić władzę czy myslą "jakos to będzie"? Patent na głupotę chyba obowiązuje w tej partii.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • czuk1 03.12.18, 22:32
    > iryska2604 napisała:
    .. Ja jestem bardzo ciekawa skąd na to wezmą.
    A zlecą PKO BP wydrukowanie i sprzedaż obligacji skarbowych wartości 20 mld US.
    Oprocentowanie ich będzie wysokie - rozejdą się jak świeże bułeczki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.