Dodaj do ulubionych

Rolnicza blokada na A 2

12.12.18, 15:21
tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,policja-wezwala-rolnikow-brdo-odblokowania-autostrady-a2,281061.html

Po godzinie 14 policja wezwała rolników do odblokowania autostrady A2. Protest rozpoczął się przed godziną 7, bez żadnej zapowiedzi. Na jezdni autostrady A2 w kierunku Warszawy zatrzymała się kolumna samochodów. Wysiedli z niej ludzie w żółtych kamizelkach, z polskimi flagami. Na drodze natychmiast utworzył się potężny korek.

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • ewa9717 12.12.18, 15:29
    A o co w ogóle szło?

--
    Świetny blog:www.nienawisc.pl/
  • suender 12.12.18, 15:44
    ewa9717 12.12.18, 15:29

> A o co w ogóle szło?

Chodzi o zainicjowanie w RP "RŻK" (Ruchu Żółtych Kamizelek) wzorem tych ze Francji!
    Plusem tej inicjatywy jest iż jej twarzą jest młody dobrozmianowiec!

Tak trzymać i ani kroku w tył!
  • aga-kosa 12.12.18, 16:11
    Rolnicy, szczególnie ci na kresach zostali zrobieni w konia z powodu afrykańskiej choroby świń. Z tego co się orientuję chodzi o chore dziki. Miało być odstrzeliwane, miał być jakiś płot żeby ze wschodu nie przechodziły. Hodowcy świń w pobliżu ognisk maja obowiązek wybić stada. ( inna sprawa, że mięso z tych ubitych świń podobno jest przerabiane na wojskowe konserwy - to gdzieś wyczytałam - głowy nie daję)
    Rolnicy mieli dostać odszkodowanie. Mieli.
    Dziś w debacie sejmowej padło pytanie; Kiedy rolnicy dostaną za straty z powodu suszy. Premier powiedział, że za suszę rolnicy dostali 4 X więcej niż za rządów PO.
    Tak czy inaczej rolnicy zaczęli upominać się o swoje.
    Jest przysłowie mówiące o tym , że "Od myszki, po cesarza wszyscy żyją z gospodarza".
    Ponieważ A2 nie jeżdżę a jedzenie muszę kupić to się nie wpieniam. Wiecie jakie ceny produktów rolnych są w sklepach i o jakich cenach w skupie mówili jesienią rolnicy. aga
  • estella50 12.12.18, 16:12
    Z tego, co dostrzegłam, to o rekompensaty za świnie wybite z powodu ASF, rekompensaty z powodu klęski suszy, czy żeby polskie produkty w sklepach były oznakowane polską flagą.
  • suender 12.12.18, 16:24
    estella50 12.12.18, 16:12

> eby polskie produkty w sklepach były oznakowane polską flagą.

Nich lepiej te gumoficowe mądrale najpierw zdefiniują co to POLSKI PRODUKT, może Bralczyk im w tym pomoże.
    Gdyż do tej chwili co jeden to co innego smoli.
    Jeszcze można znaleźć artykuły prasowe jak to jakiś rolnik przy szosie sprzedawał hiszpańskie truskawki jako polskie. - ha, ha!

Pozdr.
  • iryska2604 12.12.18, 16:33
    Włącz myślenie i nie obrażaj nikogo

Nich lepiej te gumoficowe mądrale najpierw zdefiniują co to POLSKI PRODUKT, może Bralczyk im w tym pomoże.

Gdybyś produkował cokolwiek i dawali by ci za to psie pieniądze w skupie - to godziłbyś się na to? Indywidualny rolnik nie ma obowiazku nic definiować, ma od tego rząd. A to że wyprodukował w Polsce to nie wystarczy?

--
  • aga-kosa 12.12.18, 16:58
    Ziemniaki w Broniszczach 0,30 -0,40.Jabłka od 0,15 - 0,45 -1,00
    Miałam ogród i mniej więcej wiem ile trzeba było dołożyć. Mogłam to zrobić w ramach relaksu motyczką. Nie musiałam tego sprzedawać żeby rodzinę utrzymać... aga
  • iryska2604 12.12.18, 17:43
    Protest wstrzymany - na dwa tygodnie

finanse.wp.pl/rolnicy-zawiesili-protest-na-a2-na-dwa-tygodnie-to-byl-ciezki-dzien-dla-kierowcow-6326697458075777a

--
  • estella50 12.12.18, 18:25
    To nie był ostatni protest rolników. Oni lubią właśnie zimą protestować. Słowo "lubią" właściwie nie jest uprawnione; oni mają o tej porze po prostu więcej czasu.
    Zauważyliście, że właściwie nie ma dnia bez jakiegoś protestu? Teraz akurat jest protest pracowników sądowych, są rolnicy, szykują się znowu nauczyciele (na czas egzaminów i matur), policjanci chyba nie skończyli itd itp
  • suender 13.12.18, 09:36
    iryska2604 12.12.18, 16:33

> Gdybyś produkował cokolwiek i dawali by ci za to psie pieniądze w skupie - to godziłbyś się na to?

- Jeszcze mam w pamięci rodzinną dyskusję na ten temat sprzed ok. 10 lat.
    Szwagier rolnik, znajomy pośrednik handlu zieleniną jadalną, a inni to konsumenci żywności.
    Wszyscy się pomiędzy sobą pokłócili, a najbardziej zajadły był szwagier.
    On wtedy już proponował, żeby produkt rolniczy krajowy opisać wyraźnie jakimś znakiem na opakowaniu.
    Tłumaczyło się jemu, że to jest w kodzie paskowym i może właściciel stoiska sam dać dodatkową kartkę, że to produkt krajowy (np. Ziemniaki Krajowe).
    Ale jemu to wszystko było mało, a poza tym podważał, że ten kto to kwalifikuje nie zna się na rzeczy i wypisuje bzdury!
    Powiedziano mu wtedy, że niech on się sam zgłosi i zostanie kwalifikatorem co krajowe, a co nie.
    A on na to, że jest rolnikiem i zna się na uprawie, a w tej branży nie jest kompetentny.
    I to zdecydowało o jeszcze większym rozdarciu rodzinnym, tylko ja się po cichu śmiałem.

- No a co do tych cen w skupie płodów rolnych (o którym Szefowa pisze), to musi być kwestią konsensusu/rokowań pomiędzy producentami żywności a ich dalszymi dystrybutorami. Niestety takie porozumienia nie powinny się rodzić w czasie protestu na drogach, a w zaciszu gabinetów. Jak rolnicy wyższe ceny skupu wymuszą na protestach, to pewnikiem będą protesty dalszych dystrybutorów, tylko oni to załatwią po cichu na zasadzie faktów dokonanych, bo oni wyższe ceny skupu przerzucą na szeregowych klientów i to wtedy klienci bekną! To wszystko działa na zasadzie naczyń połączonych, więc litujący się nad rolnikami szeregowy klient, sam w kocu za ich wygraną zapłaci. Nie ma rady!

- Przepraszam że się rozpisałem, ale nie mogę wyjść z podziwu, że w naszych dyskusjach w tym temacie zapominamy o nieubłaganych prawach ekonomicznych. Ja jestem wieloletnim sympatyzującym prof. Roberta Gwiazdowskiego, radzę go i Wam słuchać, bo o relacjach rolnik-dystrybutor też swego czasu mówił.

Pozdr.
  • suender 13.12.18, 14:32
    iryska2604 12.12.18, 15:21

> Rolnicza blokada na A 2

No, a teraz idą na S-8.
    To chyba inne rolniki, - czy nie aby spod znaku PSL?

Dzięki za uwagę!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.