Dodaj do ulubionych

Inni niech się też wypowiedzą, - proszę!

12.12.18, 15:38
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24268242,sekielski-dla-gazeta-pl-o-swoim-filmie-sa-tam-wazni-hierarchowie.html
Powtórzmy za Niemenem: "Dziwny jest ten świat!"
Ateusz Sekielski ze Złej Strony Mocy (z okultystycznymi dziarami) podjął się szlachetnego zadania: "wyleczenia" Kościoła ze Zła.

Więc wymyślił sobie zawołanie:

"Kościele Boży, ja cię oczyszczę z grzechów twoich i oddam tobie wszystkie dobra tego świata, jak tylko przede rzucisz na kolana i oddasz mi pokłon!"

Co na takie dictum ma odpowiedzieć Kościół Boży?, - jak myślicie?
To jest pytanie wprawdzie do wierzących, ale inni niech się też wypowiedzą, - proszę!

Pozdr.
Edytor zaawansowany
  • iryska2604 12.12.18, 16:35
    I tak nic nie odpowie - przecież wierni mają nie pytać ,nie dociekać - tylko wierzyć.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • estella50 12.12.18, 16:37
    W zalinkowanym artykule Sekielski nie zobowiązuje się do "wyleczenia kościoła ze zła". Nie ma takiego dictum, nie ma też podstaw do zawołania, które wg ciebie wymyślił sobie Sekielski. Nadinterpretujesz słowa i czyny i chcesz, żebyśmy dyskutowali nad tym, co sobie sam wymyśliłeś.
    Beze mnie!
  • iryska2604 12.12.18, 16:40
    Masz rację - to bez sensu. Tak samo moglibyśmy dyskutowąc ze zwolennikami dobrej zmiany.

--
  • myq1 12.12.18, 17:03
    Przecież jest forum Religia, tam na pewno znajdziesz chętnych do dyskusji.
  • suender 12.12.18, 18:05
    iryska2604 12.12.18, 16:40

> Tak samo moglibyśmy dyskutowąc ze zwolennikami dobrej zmiany.

Jak by dobrozmianowcy mieli tylko 10% takich jak ja zwolenników, to by już dawno ich nie było!

Pozdr.
  • suender 12.12.18, 18:37
    estella50 12.12.18, 16:37

> Nie ma takiego dictum, nie ma też podstaw do zawołania,

Pod hasłem: "Sekielski oczyszcza Kościół" powstają nawet strony internetowe, jedna poniżej:

www.google.com/search?q=Sekielski+oczyszcza+Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82&sa=N&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=2ahUKEwitupzJ55rfAhWBmIsKHYGdCz44ChCwBHoECAAQAQ&biw=1920&bih=1058

Znaczy się, że coś jest na rzeczy!

Pozdr.
  • estella50 12.12.18, 18:48
    W google znajdziesz to, na co masz zapotrzebowanie. Jaki to ma związek z artykułem, na który się powołujesz? Szukasz pozoru, żeby skrytykować i osądzić Sekielskiego, tego, jak piszesz "ateusza".
    Grzecznie odpowiedziałam, ale proszę, żebyś już się do mnie nie odnosił. Nie po drodze nam, zupełnie!
  • banowanyzaprawde1 12.12.18, 18:30
    Kościół Boży ma to w głębokich otchłaniach jelita grubego.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • aga-kosa 12.12.18, 19:12
    Czytam teraz książkę Paulo Coelho "Być jak płynąca rzeka" to jest jego mądra wypowiedź; "Mit: do Boga prowadzi jedna droga. To najniebezpieczniejszy ze wszystkich mitów.... Możemy sobie wybrać wyznanie, ale musimy zaakceptować fakt, że nasz brat, obierając inną religię, ujrzy to samo światło, którego my szukamy poprzez nasze własne praktyki duchowe
    Wreszcie pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie obarczać księdza, rabina czy imama odpowiedzialnością za nasze decyzje. To my sami, każdym swoim uczynkiem budujemy drogę do raju."
    Staram się pamiętać o tym, że to moja decyzja, że to moje uczynki, że nie stanę się lepsza wytykając bratu w czym jest gorszy ode mnie .... aga
  • suender 12.12.18, 19:34
    aga-kosa 12.12.18, 19:12

> Możemy sobie wybrać wyznanie, ale musimy zaakceptować fakt,
    > że nasz brat, obierając inną religię, ujrzy to samo światło, którego my
    > szukamy poprzez nasze własne praktyki duchowe ...

Ogólnie brzmi to dosyć strawnie. Ale to nie religie są w stanie doprowadzić człowieka do raju, lecz WIARA. Nawet same dobre uczynki bez WIARY nie zapewniają Zbawienia, by się ktoś nie chełpił że ma ich dużo, a inny mało. Więc dobre uczynki mogą być tylko ubocznym pozytywnym wspomaganiem i dlatego wskazane są w ramach uzupełnienia zasadniczej terapii duchowej.

I na koniec, fakt religię można sobie wybrać, ale WIARY nie, bo ona jest łaską i albo się ją dostaje, albo nie (ale można ją uprosić!).

"My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [D.Hilbert]
  • alfredka1 12.12.18, 20:50
    .... to co napisaleś jest zupełnie bez sensu.
    "albo sie ja dostaje, albo nie /ale można ja uprosić!/ " ...... kogo uprosić i skąd mamy wiedzieć o wiarę w kogo , w co ...
    "uczynki bez wiary nie zapewniają Zbawienia" ...... czy to znaczy , że czynienie dobra bez wiary jest niepotrzebne ....
    .........................................................................................................................................................................
    a czy słyszales o biskupie Kominku /Łódź/ ......
  • suender 12.12.18, 21:46
    alfredka1 12.12.18, 20:50

Droga Alfredko, przytoczyłem nie moje słowa, lecz prawie z Pisma!
    Pod podanym na końcu linkiem masz więcej szczegółów, a na razie tylko fragment:

Bez wiary nie można dostąpić zbawienia.

"Słowa Chrystusa:
    Pewnej nocy przyszedł do Jezusa Nikodem, członek Wysokiej Rady Żydowskiej, by omówić niektóre zagadnienia religijne. Jezus nie wymawia mu, że ze względów ludzkich przychodzi o tak niezwykłej porze. Poświęca mu swój spoczynek. Z wielką wyrozumiałością przyjmuje pytania człowieka biegłego w Piśmie i odpowiada na nie z delikatną oględnością. Ale w jednym punkcie jest stanowczy, „nietolerancyjny”. Mówi temu radnemu Izraela: „Kto wierzy w Syna Bożego, nie będzie sądzony. Kto nie wierzy, już osądzony jest" (J 3,18).
    Należało się spodziewać: „Kto nie uwierzy, ten będzie osądzony”, słyszymy jednak: „Kto nie wierzy, ten już osądzony jest”: wraz ze swą niewiarą nosi w sobie wyrok potępienia, piętno przyszłego odrzucenia.
    Św. Augustyn tak wyjaśnia te słowa: „Wyrok nie został jeszcze ogłoszony, ale już zapadł" (Tract. 12 in Joannem). Wyraźniej i mocniej nie mógł Pan Jezus podkreślić bezwzględnej konieczności wiary do zbawienia, i to wiary w Niego, Syna Bożego.

www.pch24.pl/bez-wiary-nie-mozna-dostapic-zbawienia,51757,i.html
    Życzę spokojnej nocy.
  • alfredka1 12.12.18, 22:16
    Spokojnej nocy ???
    ja?? osądzona, potępiona , odrzucona ........ ????
    konkluzja :
    bij , morduj , kłam, oszukuj ,
    czyń dobrze , ratuj ludzi, ....
    ON SYN BOŻY już wydał wyrok sad(((
    p.s. w latach 1951/52 byłam słuchaczką wykładów biskupa
    uzyskując prawo /dyplom/ do nauczania religii w szkołach ..

taka bezpośrednia interpretacja , którą przedstawiasz tylko ludzi odstrasza... a złym jednostkom /pełnym WIARY/ daje pozwolenie na ......... masz wyobraźnię więc rozwiń TO.?.
    dobranoc i żegnam się .....
  • iryska2604 12.12.18, 22:28
    Wolałabym abys juz nic nie rozwijał - dyskusja staje sie niestrawna, przynajmniej dla mnie.Nie chcę abyś tu - na moim forum - kogokolwiek nawracał .Masz prawo wierzyć i nikt ci tego prawa nie odbiera ale nie zmuszaj i nie przekonuj nikogo że tylko ty masz rację. Powiesz ,ze nie nawracasz, że tylko dyskutujesz - więc nie cytuj mi tu Pisma Św. i daj spokój Sekielskiemu bo w swoim działaniu ma rację. Nie podoba ci sie moja wypowiedź -zmień forum.

--
  • iryska2604 12.12.18, 22:30
    Przepraszam - zapomniałam dodać ze mój wpis dot. suendera

--
  • donmarek 13.12.18, 07:49
    @suender
    > Nawet same dobre uczynki bez WIARY nie zapewniają Zbawienia
    I znowu, kolejny raz, słyszysz, że dzwonią tylko nie wiesz gdzie i dlaczego. A znasz ty chociażby listy św. Jakuba, gdzie onże powiedział m.in. "wiara bez uczynków martwa jest" Poczytaj 2 list owego Jakuba, że szczególnym uwzględnieniem wersetów od 14 do 26.

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • aga-kosa 13.12.18, 09:01
    W filmie "Sami swoi" ktoś opowiada o urokach świata i pada pytanie: - " A w Krużownikach był" ... Tu dyskusja rozwinęła się jak wyżej - cytować nie będę, ale zadam pytanie: - "Na rekolekcjach adwentowych byli?"tam padają odpowiedzi na te pytania . aga
  • dociek 13.12.18, 09:15
    Suender nie chce mi się z tobą już gadać. Naginasz, przekręcasz i oskarżasz udając przy tym osobę wielce światłą, rzeczową, łyskając jak kobyła sromem, tzw. górnolotną elokwencją, która jest jednak nawiedzonym bełkotem.
    Dlatego cię definitywnie "znikam". Jesteś jako numer siódmy na mojej "czarnej liście.
    --
    Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
  • suender 13.12.18, 12:48
    dociek 13.12.18, 09:15

> Naginasz, przekręcasz

Teraz też tylko w bardzo, bardzo telegraficznym skrócie (może mi Szefowa wybaczy taką impertynencję, bo to nie w temacie Sekielskiego).

A więc a'propos PRZEKRĘCANIA:

Radzę zerknąć na koniec wątku o Prałacie, tam z łatwością odparowałem Twój z palca wyssany zarzut, że niby nie biorę udziału w dyskusji. Uprzejmie proszę przeczytać uważnie.

Pozdr.
  • suender 13.12.18, 12:39
    donmarek 13.12.18, 07:49

> A znasz ty chociażby listy św. Jakuba, gdzie onże powiedział m.in. "wiara bez uczynków martwa jest"

Chętnie bym bardziej treściwie potraktował tą b. złożoną sprawę, ale Szefowa ma zły humor i postanowiłem atmosfery nie zaogniać.
    A więc tylko w bardzo telegraficznym skrócie:
    Znam tą zasadę i uważam za całkiem słuszną.
    Dalej może kwestię mi się to uda rozwinąć w innym wątku.

Pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.