Dodaj do ulubionych

W co się bawić? Tragedia w Koszalinie

04.01.19, 21:23
Tragedia w koszalińskim escape room, zginęły dzieci. Brudziński: Poleciłem kontrolę we wszystkich obiektach tego typu w kraju
Weryfikujemy tożsamość ofiar – poinformowała rzecznik koszalińskiej policji Monika Kosiec. - Musimy ustalić, jak doszło do zaprószenia ognia i dlaczego te osoby nie wyszły z pomieszczenia.

Do pożaru miało dojść w tzw. escape room, pokoju zagadek, z którego można wyjść po ich rozwiązaniu, a tym samym - po odnalezieniu klucza. Uczestnicy byli prawdopodobnie na urodzinach.

Jak poinformowała rzecznik policji, trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Przesłuchiwani są świadkowie. W tym charakterze przesłuchana zostanie też właścicielka "escape room".

- Od soboty strażacy rozpoczną przeprowadzanie kontroli w "escape roomach" – poinformował w piątek rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/588517,koszalin-escape-room-pozar-kontrola.html
Nie uważacie że coraz bardziej dziwny jest ten świat? Nie wystarczają zwykłe prywatki...Choć wszędzie może wybuchnąć pozar.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • chris.w5 04.01.19, 21:42
  iryska2604 napisała:
  > coraz bardziej dziwny jest ten świat?

  Niemen zauważył to już ponad 50-lat temu
 • ewa9717 04.01.19, 23:07
  Straszna tragedia, serdecznie współczuję rodzinom.

  --
  Świetny blog:www.nienawisc.pl/
 • wikul 04.01.19, 23:16
  To jakieś głupie i niebezpieczne zabawy. Co może jeszcze ujść w wirtualnym świecie, w realu może doprowadzić do śmierci.

  lockme.pl/co-to-jest-escape-room/

  --
  "– Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy" – Jarosław Kaczyński "
 • estella50 05.01.19, 11:32
  Takie pokoje mogą być fajną zabawą dla grupy przyjaciół, albo rodziny. Lepsza wersja gry planszowej. Pod warunkiem jednak, że bezpieczeństwo jest zagwarantowane! A tutaj dziewczynki nie miały prawa być tam bez opieki dorosłego, tymczasem dorosły był za drzwiami (ten poparzony). Powinien być widoczny dla uczestników (i działać!) jakiś dzwonek alarmowy i możliwość szybkiej ewakuacji. A tak nie było!
  Kompletne lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Byle kto, byle gdzie tworzy takie "atrakcje" i nawet niespecjalnie można je skontrolować, ponieważ nie ma żadnego rejestru, takie pokoje noszą różne nazwy itd.
 • estella50 05.01.19, 11:36
  Dowiaduję się przed chwilą, że instalacja elektryczna była położona prowizorycznie, blisko nagrzanych grzejników wisiały jakieś łatwopalne zasłony. Były też tam w użyciu świeczki. Kto przy zdrowych zmysłach działalność w takim miejscu otwiera?!
 • ewa9717 05.01.19, 13:16
  Też w takiej zabawie nie widzę niczego złego. Przyczyną tragedii jest pazerność, bylejakość, brak odpowiedniego nadzoru - ktoś przecież za jakiś odbiór techniczny odpowiada...

  --
  Świetny blog:www.nienawisc.pl/
 • myq1 06.01.19, 18:36
  Zgadzam się z Ewą. Każdy cwaniak chce się raz dwa dorobić, bo kaska to rzecz miła.

  --
  Purytanie powinni nosić dwa listki figowe na oczach.St.J.Lec

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka