Dodaj do ulubionych

Nauczyciele szykują sie do strajku

10.01.19, 22:05
Nauczyciele nie porozumieli się z Ministerstwem Edukacji Narodowej ws. podwyżek. Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział masowy strajk. - Bez udawania, że zajmujemy się dziećmi - powiedział. Dodał, że możliwym terminem strajku będą egzaminy szkolne.

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24350544,bedzie-masowy-strajk-nauczycieli-calkowite-powstrzymanie-sie.html#a=66&c=154&s=BoxNewsLink[/b]

Kto następny?

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • alfredka1 11.01.19, 10:36
    Nauczyciel, tak jak i lekarz ,
    nie powinien strajkować ....
  • misia007 11.01.19, 10:44
    Wcale się im nie dziwię.Praca ciężka ,odpowiedzialna a w porównaniu z apanażami pieszczoszków rządu .........za grosze.Strajk to ich jedyna broń ,opon nie będą przecież palić czy wdawać się w pyskówki i przepychanki.

--
    "W samej obecności kota jest coś, co sprawia, że samotność przestaje doskwierać." Louis J. Carmuti
  • alfredka1 11.01.19, 11:45
    Irysko ... wymaż mój wpis .. proszę .
    za długo byłam nauczycielką by zmienić zdanie ale nie chcę Was denerwować .
  • estella50 11.01.19, 12:03
    Nie, nie Alfredko! Masz prawo mieć inne zdanie i je tutaj wyrażać.
    Ja patrzę na problem tak: niskie płace w oświacie nie zachęcają młodych ludzi - ambitnych, wykształconych i z pasją - do podjęcia się tej "orki na ugorze". I w ten sposób trafiają tu najmniej ambitni, bez pasji i tacy, którzy gdzie indziej pracy nie znajdą, a niskie pensje w edukacji stają się problemem strategicznym, dotykającym nas wszystkich. Przecież nie chcemy byle jakiej edukacji w wykonaniu byle jakich nauczycieli.
  • alfredka1 11.01.19, 12:35
    Tylko dobry psycholog może ocenic ile daje szkoła dziecku z ubogiej , sierocej albo patologicznej rodziny .
    piszę o szkole podstawowej/
    Na tym kończę ... jestem jednak człowiekiem bardzo starej daty .
    bardzo prosze - już nie komentujcie mojego wpisu .
  • aga-kosa 11.01.19, 15:30
    Alfredko, na tym władza jedzie, ze nauczycielowi poczucie obowiązku nie pozwala na udział w strajkach.
    Dziś na kursie komputer dla seniorów rozmawialiśmy w gronie emerytowanych nauczycieli i rodziców aktualnie pracujących nauczycieli. Doszliśmy do wniosku, że moralnie naganne jest korzystanie ze zwolnień lekarskich - to nieuczciwe i wtedy gdy "chorują"policjanci, strażacy, nauczyciele, lekarze. Czy moralne jest żeby nauczyciel miał tylko obowiązki; dokształcania się, sprawowania opieki, prowadzenie zajęć uzupełniających, wszelkie szkolenia za własne pieniądze a prywatnym czasie...
    Najbardziej zaniedbane wychowawczo są zazwyczaj dzieci nauczycieli. Popatrz na uczennice - niczym Lolitki - i nauczyciela w sweterku z drugiej ręki. Rodzic może przyjść z awanturą o swoje"cudowne dziecko" wyzywają nauczyciela w dom u przy dziecku i w szkole przy dyrekcji. Nauczycielowi można teraz zarzucić wszystko. Zero szacunku.
    Proponuję żeby ktoś wkleił wiersz A Waligórskiego :"
    List w sprawie polonistów" .
    Rząd liczy na to, że do zawodu trafią albo idealiści "Siłaczki" albo negatywny element. Im gorzej będą za psie pieniądze uczyć tym gorsze wykształcenie - a głupim narodem dobrze się rządzi. aga
  • iryska2604 11.01.19, 17:12
    List w sprawie polonistów (wiersz klasyka)
    Andrzej Waligórski

Polonista to nie zawód, lecz hobby,
    Polonistą być - nie życzę nikomu.
    Polonista po godzinach nie dorobi,
    Choćby zabrał robotę do domu.
    Polonista nie wędruje po mieszkaniach,
    Nie odzywa się wchodząc ze dworu:
    - Bardzo ładnie rozbieram zdania,
    Czy jest jakieś stare zdanie do rozbioru?
    Choćby szukał, racji i pretekstów
    I tak zawsze pozostanie na uboczu -
    Mniej się ceni analizę tekstu
    Od banalnej analizy moczu...
    Cera blada, na portkach łaty,
    Rozmaite braki w kondycji,
    Oświeceniem nie oświecisz sobie chaty,
    Pozytywizm nie poprawi twej pozycji.
    Poloniście sterczą chude żebra
    Jak sztachety mizernego płotu,
    Gdy się jeden raz u Zuzi rozebrał,
    To się składał z orzeczenia i z podmiotu.
    A jak inny zleciał kiedyś z ławki,
    Bo był gapa wyjątkowa i niezguła,
    To zostały zeń cztery przydawki,
    Dwa zaimki i partykuła...
    Polonista, niepoprawny romantyk,
    Nie największym się cieszy mirem,
    Ale ja mu - laury i akanty,
    Ale ja mu - kadzidło i mirrę!
    Ale ja go całuję w ramię,
    Ale ja go podziwiam i cenię,
    A ty przed nim na kolana, chamie,
    Cały w złocie i volkswagenie!
    Bo jeżeli jesteś i ja jestem,
    To dlatego, że stojący na warcie
    Polonista znużonym gestem
    Kartki książek wertował uparcie
    Za kajzera i za Hitlera,
    I za cara, i za innych carów paru,
    I dlatego właśnie nie umiera
    Coś ważnego, co nazywa się Naród.
    Więc zamieszczam na końcu listu
    Ja, satyryk, błazen i ladaco,
    Zdanie proste: - Kocham polonistów!
    Rozwinięcie zdania: -
    ... bo jest za co!

Aguś - proszę bardzo.
    Wydaje mi się ,ze skoro mogą protestowac inne grupy społeczne - mogą i oni. To my kładziemy na ich barki odpowiedzialnosć za nasze dzieci a do naszych władców i tak nie dotrze gdybysmy to my stanęli pod sejmem.Oni maja to w d.........Stosują rozdawnictwo w zamian za głosy ,grabia gdzie się da a nauczyciel co jeszcze za naszych czasów miał wielki autorytet - dzis ma uczyć sfałszowanej historii, bic pokłony przed rzadem i episkopatem za grosze? W trosce o nasze wnuki powinniśmy ich popierać.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • aga-kosa 11.01.19, 17:38
    Dziękuję. Wiersz ciągle aktualny a może bardziej. aga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.