Dodaj do ulubionych

Strajk nauczycieli

15.03.19, 17:25
Prezydent Białegostoku powołał w czwartek (14 marca) sztab kryzysowy w związku z zapowiadanym na 8 kwietnia strajkiem nauczycieli i pracowników oświaty. Jego zadaniem będzie m.in. przygotowanie logistyczne do sytuacji kryzysowej związanej ze strajkiem w oświacie oraz podejmowanie działań łagodzących skutki strajku, skierowanych do rodziców, wychowanków i uczniów.

Po kilku dniach od początku strajku pedagogów zaczyna się okres egzaminów uczniów. Jak myślicie - czy znajdą się łamistrajki gotowi przyjąć funkcję członka komisji egzaminacyjnej (za odpowiednim wynagrodzeniem)? Pomijam fakt konieczności stworzenia nowego prawa dla zatrudnienia i przeszkolenia tychże.
Ale tego jestem naprawdę ciekawa - kto mógłby się na to zgodzić?

Edytor zaawansowany
  • iryska2604 15.03.19, 19:07
    Mogą się znaleźć. Czytałam że mają sięgnąć nawet po emerytów. A tam też mają wyznawców.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • estella50 15.03.19, 19:23
    Może w większych miastach taki łamistrajk zniknie w tłumie, ale na prowincji, tak jak u mnie? Przecież będzie znany i przegrany! Tym bardziej, że nawet rodzice popierają w większości ten strajk. I ciekawe za ile gotowi byliby się sprzedać.
    "Łamistrajk", to przecież pojęcie sprzed II WW, sprzed niemal 100 lat! I wraca.
  • dociek 16.03.19, 10:34
    Już nie z PiS. Przecież go wywalili.

--
    Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
  • iryska2604 16.03.19, 17:14
    Minister edukacji Anna Zalewska wyjawiła, że jednym z powodów dla którego opuszcza ministerstwo, by zasiąść w ławach Parlamentu Europejskiego, jest jej druga po edukacji pasja, energia odnawialna. Poza tym reformę edukacji uważa za "dopilnowaną", a o zbliżające się egzaminy i strajk nauczycieli jest "absolutnie spokojna".

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24554222,nowa-pasja-zalewskiej-minister-kandyduje-do-pe-dla-energii.html#a=66&c=154&s=BoxNewsLink

Samouwielbienie emanuje z jej twarzy.

--
  • estella50 16.03.19, 17:30
    A tymczasem Sławomir Broniarz, szef ZNP informuje o kolejnym orężu, poza strajkiem, którym pedagodzy dysponują. Chodzi o wystawianie świadectw szkolonych: promocyjnych, kończących etap edukacji i maturalnych! To zupełnie wywróciłoby cały system i wprowadziło ogromny chaos. Jeśli teraz Zalewska twierdzi, że jest "absolutnie spokojna" o system edukacyjny, to tylko świadczy o jej absolutnej głupocie albo o absolutnym pędzie do Brukseli, żeby od tej zabałaganionej edukacji uciec!
  • dociek 17.03.19, 20:06
    Broniarz zdecydowanie przegiął. Nie wolno szantażować kosztem uczniów i tak załatwiać własnych interesów.

natemat.pl/267113,broniarz-nie-chcialem-straszyc-szef-znp-przeprasza-uczniow-i-rodzicow

"Całego dnia potrzebował Sławomir Broniarz na to, żeby przeprosić uczniów i rodziców za swoje słowa o rzekomo zagrożonych promocjach do następnej klasy. Szef ZNP zapewnia, że nie chciał nikogo straszyć czy wywierać presji, a jedynie próbował pokazać konsekwencje przedłużającego się protestu nauczycieli."
    --
    To chyba robota ruskich!
  • aga-kosa 02.04.19, 18:06
    Myślę sobie, że jeśli teraz nauczyciele ustąpią - to będzie znaczyć, że sobie na takie traktowanie zasłużyli. aga
  • iryska2604 02.04.19, 19:38
    Docieku, to rząd powinien się zastanowić i ustalić w koncu jakieś priorytety. Jest na rozdawnictwo ? Po to aby kupić głosy a nie ma dla ludzi którzy mają za zadanie kształcic młodziez? Kto tu kogo lekceważy? Pani minister chce ucieć i pewnie uniknie kary za bajzel do którego doprowadziła.

--
  • estella50 03.04.19, 17:31
    Niedawno pytałam znajomą, na jakie studia jej córka się wybiera. I usłyszałam: - jak się nigdzie nie dostanie, to pójdzie na nauczycielkę. Takie jest widzenie zawodu, który przecież kształtuje przyszłe pokolenia! Ale to byt kształtuje świadomość. Jak pedagog ledwie ciągnie od pierwszego do pierwszego, to zapisują się do jego klasy różni. Rzadko najmądrzejsi i utalentowani.
    I (gdzieś to już pisałam): policjanci po swoim strajku (słynne L4) dostali po 1.500 zł podwyżki pensji na sztukę policjanta.
    Widać, że dzisiaj to policja ma moc! Coś to nam mówi, nieprawdaż?
  • iryska2604 03.04.19, 18:30
    Partia rządząca mniema że będzie rządzić do końca świata i dzień dłużej - więc po co jej mądry naród? Nauczyciel słabo opłacany nie będzie sie wysilał, słuzba zdrowia też sobie poradzi bo ostatecznie można leczyć i "piecem na trzy zdrowaśki". Policjant musi dostać bo ktoś w ryzach musi trzymać ten motłoch no i pasterze nasi przewielebni.A reszta? Rząd sie sam wyżywi.

--
  • banowanyzaprawde1 03.04.19, 18:36
    Nie, ten rząd wyżywi właśnie motłoch. Już go żywi.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • aga-kosa 05.04.19, 11:42
    Przed św Janem chłopi pańszczyźniani ustalali z panem za ile będą pracować. Pan dawał propozycję a chłopi prosili o parę groszy więcej.
    Dzisiejsza dyskusja z p Szydło nasunęła mi takie porównanie. aga
  • estella50 05.04.19, 13:07
    Wczoraj szef nauczycielskiej Solidarności zapowiedział podpisanie porozumienia, a dziś nagle zmienił zdanie i przyłącza się z ogłoszeniem strajku do ZNP i Forum ZZ! Widocznie dostał po głowie od swoich związkowców za popieranie władzy, a nie kolegów nauczycieli.
    Szydło jest bezczelna z oferowaniem zwiększenia pensum nauczycieli dla wyższych zarobków. Oni już dorabiaja korepetycjami, tłumaczeniami, a nawet pracą przy kasie w Biedronce. Przecież nie o to chodzi!
    Ten rok jest dramatyczny dla oświaty. Nie dość, że teraz strajk, niedługo egzaminy, to jeszcze od września armagedon podwójnych roczników do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.
    Zalewska chyba jednak nie ucieknie do Brukseli. Albo spadnie z jedynki na liście kandydatów, albo zostanie zmuszona do rezygnacji. Bo stała się już kompromitacją nawet dla PiS.
  • estella50 06.04.19, 20:27
    Zwiększenie pensum dla nauczyciela oznacza, że jego godzina pracy będzie jeszcze mniej finansowo warta. Oznacza też, że jeszcze więcej pracy czeka go w domu na przygotowanie się do zajęć, sprawdziany itd. A dla nauczyciela chemii, biologii, czy fizyki oznaczać będzie konieczność obskoczenia w tygodniu większej ilości szkół, żeby wyrobić etat. Wyobrażacie sobie jego jazdę po gminnych drogach ze wsi do wsi?
    Doprawdy, temu rządowi wyrażnie zależy na słabej edukacji, miernych nauczycielach (trzeba pozytywnego wariata albo niezaradnego głupka, żeby teraz po studiach przyjąć etat w szkole), a przede wszystkim na absolwentach szkół miernych i biernych.
    Jutro rozmowy ostatniej szansy. Nie przewiduję porozumienia.
  • iryska2604 06.04.19, 21:24
    "Rząd jest gotów podpisać porozumienie. Jest oferta #nowykontraktspołeczny dla nauczycieli, zakładająca podwyżki. Pan Przewodniczący Broniarz stwierdza, że jutrzejsze spotkanie jest zbyt późno, by zakończyć strajk. Ja jestem gotowa rozmawiać nawet wcześnie rano" - napisała na Twitterze wicepremier.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-szydlo-rzad-gotow-do-porozumienia-ma-kontrakt-dla-nauczyciel,nId,2923312#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

--
  • alfredka1 06.04.19, 21:55
    www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/nauczyciel-nie-kupil-roweru-za-pensje,206,3600
    czytania sporo ale warto ...

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ua/qd/vorf/3ObNBm7mbFY2T8v6mX.jpg
  • estella50 07.04.19, 11:24
    Warto, przeczytałam.
    Dowiedziałam się dzisiaj, że polscy nauczyciele należą do najmniej zarabiających w cywilizowanym świecie! Nie w Unii, nie w Europie; na świecie!
  • aga-kosa 07.04.19, 12:16
    Moja burmistrz napisała, że poszukuje ludzi z wykształceniem pedagogicznym na jutrzejsze egzaminy. Jestem ciekawa czy się tacy znajdą. aga
  • wikul 07.04.19, 22:15
    Przed chwilą związkowcy oświadczyli: S T R A J K !
  • ewa9717 07.04.19, 23:50
    A niejaki proksa, pisior, sprzedawczyk z pseudosolidarności podpisał ugodę z brochą. Ciekawe, co na to nauczyciele z tej pseudosolidarności pod wodzą du*ów, proksów, goździkiewiczów...

--
    Świetny blog:www.nienawisc.pl/
  • iryska2604 08.04.19, 08:42
    Ciekawe jaki sprawy przybiorą obrót. Byle by się nie złamali. Gdyby tak było to i tak pisiacy winą obciążą nauczycieli. Nie widzą demolki jaką zafundowali oswiacie.

--
  • dociek 08.04.19, 12:52
    Ta demolka dotyczy większości dziedzin naszego życia, nie tylko oświaty. To dowodzi jak głęboka ignorancja istnieje u pisowskiego tzw. "suwerena". Pani Bozia i wiara w prezesa nie zastąpią rozumu i braku wiedzy. Buraki PiStewne, to zawsze tylko buraki, choć czasem i cwane.

--
    "Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)
  • estella50 08.04.19, 11:31
    ewa9717 napisała:

> A niejaki proksa, pisior, sprzedawczyk z pseudosolidarności podpisał ugodę z br
    > ochą. Ciekawe, co na to nauczyciele z tej pseudosolidarności pod wodzą du*ów, p
    > roksów, goździkiewiczów...
    >
    Nie wiem ilu i gdzie, ale wiem, że są oburzeni postawą szefa swojego związku, wypisują się z niego i strajkują!
  • dociek 08.04.19, 12:54
    https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/56487406_1395215477287380_8316434562104164352_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_eui2=AeFXKsjJ2qE4CFQLE5vXSkUaf4hsBk_wKdvqm_wJoAC6zjwa412dR5VAt6QuyEX2VMUgM0aEPTxj6G5GUJk1FsQc_DtMidnm5WPwpmQ1lXC-8Q&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=eaf77d9fbaf22566e787fda2ca0e23b7&oe=5D435B40

--
    Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
  • aga-kosa 08.04.19, 12:55
    Słuchać ze zrozumieniem crying
    Prezes powiedział 100 zł OD jednej świni i 500 zł OD jednej krowy.
    Na dodatek, te pieniądze to są dopiero SPODZIEWANE z Unii crying
    Słuchałam konferencji prasowej BSz w południe - wszystkie członki mi opadły. aga
  • dociek 08.04.19, 13:23
    Świnia to działacz, a krowa działaczka? Wreszcie parytet?

--
    To chyba robota ruskich!
  • estella50 08.04.19, 13:41
    Jako emerytka jestem warta 2 krowy i jedną świnię. Brutto!
  • iryska2604 08.04.19, 22:13
    Schowali Zalewską ! Strajk nauczycieli dopiero się rozpoczął, ale minister edukacji już jakiś czas temu usunęła się w cień, a główną rolę w negocjacjach grała Beata Szydło. Także w poniedziałek Anna Zalewska nie pojawiła się na konferencji strony rządowej ani w mediach.

RMF FM podało nieoficjalnie, że to zaplanowane działanie - minister edukacji po prostu miała dostać czasowy zakaz wypowiadania się oświacie.

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24630468,strajk-nauczycieli-dlaczego-minister-zalewska-zniknela-nieoficjalnie.html#s=BoxMMtImg3

--
  • iryska2604 09.04.19, 16:55
    wiadomosci.onet.pl/kraj/strajk-nauczycieli-to-wydarzylo-sie-do-tej-pory-co-juz-wiemy/txsntz1

A co sie jeszcze wydarzy?

--
  • estella50 09.04.19, 17:13
    Już się wydarzyło. Fiasko rozmów. Szydło przedstawiła tą samą propozycję, którą w piątek podpisała oświatowa Solidarność, a dwie najważniejsze organizacje związkowe odrzuciły (około 200 (!) złotych podwyżki na etat). To znaczy, ze rząd stoi twardo na pozycji lekceważenia nauczycieli! A podobno do zaspokojenia (słusznych!) żądań brakuje tylko 2 miliardów! Mimo szastania na prawo i lewo miliardami. I mimo wskazania żródła pieniędzy przez organizację pracodawców.
    Podobno szykuje się strajk okupacyjny.
  • ewa9717 09.04.19, 18:13
    Po raz pierwszy jakoś się zjednoczyli: przedszkola, podstawówki, resztki gimnazjów i średnie. Obym nie była Kasandrą, ale jeśli ktoś ten strajk spieprzy, to sami nauczyciele. Dziś usłyszałam o kilku osobach z pipidówka, które "zawieszają strajk na czas egzaminów", ileś tam nie przystąpiło do strajku, choć szkoła strajkuje... No ale ja nigdy nie byłam dobrego zdania o nauczycielach en masse, lata doboru negatywnego do zawodu zrobiły swoje... to jedna z tchórzliwszych i bardziej oportunistycznych grup. Obym się myliła! Chętnie wlezę pod stół i odszczekam!

--
  • estella50 09.04.19, 18:34
    Chyba szczekając będziesz się cieszyć smile Czego życzę Tobie, sobie i nam.
    Jest 74% strajkujących. To naprawde dużo. Weż pod uwagę, że strajkowanie uszczupla i tak marne zarobki. W małych środowiskach szczególnie ryzykowne, jeśli u władzy jest PiS. Łatwiej za to o wytykanie palcem przez niezadowolonych rodziców.
    Broniarz mówi właśnie, że zawieszanie strajku na czas egzaminów jest suwerenną decyzją nauczycieli, do której mają prawo.
  • iryska2604 09.04.19, 19:17
    Ja sie boję że jeśłi jakims cudem uda się przeprowadzić egzaminy - to będzie bardzo niedobrze dla strajku.I ludzie zaczną go lekceważyc a co dopiero rząd. Przecież oni wyraźnie grają na zwłokę.

--
  • iryska2604 09.04.19, 19:31
    No i na to własnie liczą
    Wytrzymać do środy i przeprowadzić egzaminy – to podobno plan rządzących na trwający strajk szkolny. Jak podawała "Gazeta Wyborcza", PiS liczy, że z każdym dniem protestu w oświacie będzie malało społeczne poparcie dla nauczycieli.

natemat.pl/269359,plan-rzadu-na-strajk-nauczycieli-moze-sie-udac-znalezli-wsparcie

--
  • estella50 09.04.19, 19:42
    Frasyniuk właśnie mówi, że fala protestów się zaczęła, że władza już przegrała. Miód na moje serce.
  • alfredka1 10.04.19, 09:53
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24634205,strajk-nauczycieli-nauczyciele-z-gliwic-nagrali-piosenke-swinia.html#a=167&c=154&s=BoxNewsImg3
    --
  • estella50 10.04.19, 19:03
    Gdzie jest Biedroń? Czy ktoś zauważył jego wypowiedż w srawie strajku nauczycieli?
  • ewa9717 10.04.19, 19:22
    Nie ma crying

--
  • estella50 10.04.19, 19:49
    Jednak znalazłam kilka.

Język rozdawnictwa nie jest fair. To są pieniądze nas wszystkich. Czy gdy inwestujemy w drogi, to mówimy o rozdawnictwie? Czy gdybyśmy dali nauczycielom, to będzie rozdawnictwo? Nie – stwierdził Robert Biedroń, w programie „Onet Rano”, nawiązując do trwającego strajku w oświacie. W opinii Biedronia w polskim szkolnictwie mamy do czynienia z „lepszym i gorszym sortem nauczycieli”. – Jesteś katechetą dostajesz lepsze pieniądze, a jesteś matematykiem i dostajesz gorsze. To jest niesprawiedliwe – ocenił lider Wiosny.

Biedroń przekonywał, że zapowiedź dotacji krów i świń, ogłoszona przez Jarosława Kaczyńskiego w Kadzidle, tuż przed początkiem strajku nauczycieli to poniżenie wszystkich którzy protestowali i nic nie otrzymali. Polityk wskazał w tym kontekście na lekarzy i niepełnosprawnych. Skrytykował także, niedostateczne jego zdaniem, działania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie strajku.

Robert Biedroń, w wywiadzie udzielonym portalowi Onet.pl, wypowiedział się na temat strajku nauczycieli
  • iryska2604 11.04.19, 09:56

13 minut temu

- Narastają działania antynauczycielskie i antystrajkowe - mówi szef ZNP Sławomir Broniarz - Kuratoria rozpoczęły zbieranie imiennych list nauczycieli, którzy biorą udział w strajku. Ma to znamiona mobbingu, szykan i próby zastraszania środowiska nauczycielskiego - dodaje.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,24639188.html#s=BoxOpImg2

--
  • estella50 11.04.19, 13:15
    Ustanowiono Fundusz Strajkowy! Profesorowie (m.in. prof. K.Starczewska, Strzembosz), biznes (H. Bochniarz), rodzice, dziennikarze (W.Maziarski) pod wodzą Jacka Żakowskiego powołali odpowiedni komitet. ZNP ma fundusz strajkowy, ale wypłacać go może tylko swoim członkom. Tymczasem większość strajkujących nie należy do żadnego związku, a za czas strajkowania nie otrzyma wynagrodzenia.
  • iryska2604 11.04.19, 16:42
    Premier Mateusz Morawiecki zaproponował protestującym nauczycielom okrągły stół na temat kondycji polskiej edukacji. Tyle że to gra na czas i próba odzyskania inicjatywy w starciu ze związkowcami.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24640755,strajk-nauczycieli-okragly-stol-morawieckiego-czyli-pis-u.html#s=BoxOpMT
    Premier pod ścianą

Tym bardziej że politykom Zjednoczonej Prawicy trzeba przyznać rację - nie mają w tej chwili kilkunastu miliardów złotych, żeby spełnić żądania nauczycieli. Nawet gdyby planowali ułożyć się z nauczycielami, potrzebują czasu, żeby wymyślić, skąd wziąć potrzebne fundusze. O ile w ogóle można je jeszcze skądkolwiek wziąć.
    Trzeba grać na czas...Może się zmęczą,albo sie załamią.

--
  • estella50 12.04.19, 15:08
    www.facebook.com/photo.php?fbid=1919708911489380&set=a.1017762415017372&type=3&https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56879349_1919708924822712_2748152622690074624_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=b2cf60ca794a4dcaa309669bbf7b3a24&oe=5D32FDA3

• dociek 12.04.19, 19:36
    Doskonały tekst.

--
    Prawdziwa dama pije tylko czysty spirytus. I nigdy w małej ilości. (Michaił Bułhakow)
  • alfredka1 12.04.19, 22:10
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24648149,duchowny-do-ksiezy-krytykujacych-strajk-nauczycieli-a-ty-ile.html
    --
  • iryska2604 12.04.19, 22:27
    "Nasze "co łaska" też potrafi mieć konkretne stawki. Jak mi się ksiądz gorszy, że nauczyciele strajkują o większą kasę, pracując 18 godzin tygodniowo, to mam ochotę zapytać go: dobrze, bracie, a ty ile bierzesz albo dostajesz za godzinę pogrzebu? Ile za udzielenie ślubu? Ile za intencje, czyli pół godziny Mszy? Ile bierzesz za wypisanie jednego papierka w kancelarii? A przecież mamy powołanie, a jednak nie przeszkadza nam to cenić się" - dodał duchowny.

Okazuje sie że bywają i rozsądni duchowni którzy nie boją sie powiedzieć prawdy.

--
  • wikul 13.04.19, 13:56
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/57444676_1329811197157217_6915313301257715712_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=bf294cb1fda63786104a6ee6ec1f2b06&oe=5D38E4B9
  • aga-kosa 13.04.19, 14:36
    Ciekawe, co by się stało gdyby nauczyciele nie mogąc się dogadać - czytaj: będą mieli dość "olewania ich strajku przez rządzących - złożyli podania o rozwiązanie stosunku pracy ze skutkiem natychmiastowym.
    Jeśli nie będą mieli zapłacone za dni ze strajkiem, to przecież mogą starać się o status bezrobotnego. Ewentualnie potem podejmować nową pracę na nowych warunkach.
    Nikt im wtedy nie powinien zarzucać, że szantażują rząd. sad aga
  • estella50 13.04.19, 16:28
    W teorii to jest bardzo fajny pomysł. Żadnym strażakiem, czy leśnikiem pustych pokoi nauczycielskich nie mogliby zapełnić.
    Tylko ta praktyka! Zwalniając się trzeba mieć już zaklepaną inną pracę (a o to w miasteczkach i wsiach niełatwo), bo czynsz, bo kredyt, bo spodnie dla dziecka... Z nauczycielskiej pensji nie da się przecież nic odłożyć na czarną godzinę.
    Ale by było! smile Kompletna katastrofa dla rządzących surprised

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.