23.03.19, 08:49
Słyszałam nawet o takich językach którymi posługuje si ę po kilka osób na świecie ale na litość Boską co to jest za język którym chcą posługiwać się europosłowie PiS czy globisch? Może ktoś mi odpowie od kiedy od kiedy tenże język zastąpił angielski, francuski i niemiecki?
Edytor zaawansowany
  • estella50 23.03.19, 09:36
    Nic o jakimś globischu nie słyszałam. Może to znowu jakiś wymysł pisowców, żeby ukryć nieznajomość angielskiego przez swoich kandydatów na europosłów?
    Wyborca zapyta: a w jakim języku będzie pan w Brukseli dyskutował, skoro żadnego poza polskim pan nie zna? A kandydat odpowiada: w globischu, oczywiście! To język, jak sama nazwa wskazuje - globalny! I wyborca jak niepyszny pytać przestaje, a oszust pisowiec, "znawca globischu" puszy się na spotkaniu przedwyborczym z niemal pewnym mandatem w kieszeni.
  • aga-kosa 23.03.19, 14:01
    14 04 będzie 102 rocznica śmierci Ludwika Zamenhofa - ten wymyślił esperanto i z tego powodu był nominowany do nagrody Nobla.
    Może mamy jakiegoś Globisza i będzie to język łatwiejszy i bardziej międzynarodowy. aga
  • iryska2604 23.03.19, 15:29
    Włączyłam dziś TVN 24 a tam nasz kochany prezesunio rzecze - musimy mieć w tym parlamencie (chyba europejskim) takich mądrych swiatłych ludzi jakich wystawiamy , wybitnych polityków i fachowców ,jak były minister spraw zagranicznych,naszej p.rzecznik też nic nie mozna zarzucić.... I w tym stylu.Oczywiście nie zdzierżyłam i wyłączyłam czym prędzej. Całkiem im na mózg padło.

--
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...
  • suender 23.03.19, 16:28
    zajbel 23.03.19, 08:49

> Globisch

Księdza Globisch znam i wiem, że dobrze zna j. niemiecki!
    zakrzow.opole.pl/ks-wolfgan-globisch.html

Pozdrawiam.
  • estella50 23.03.19, 16:54
    A co on ma wspólnego ze znajomością języków (właściwie z brakiem tej znajomości) przez pisowskich kandydatów do Europarlamentu?
  • zajbel 24.03.19, 14:08
    Przepraszam ale z rozpędu napisałam błędnie, poprawna nazwa tego języka to globish. Jest to pełnoprawny angielski z prawidłową gramatyką ograniczony do ok 1500 słów. Nie mylić z kiepską angielszczyzną
  • estella50 24.03.19, 14:38
    To już rozumiem! Pisowscy eurodeputowani mają posiadać znajomość 1500 słów angielskich w poprawnej gramatyce. Nie wydaje mi się jednak, żeby to starczyło do zakulisowych rozmów, rozumienia niuansów, żartów, podtekstów. A z tego przecież w znacznej mierze składa się polityka!
  • wikul 25.03.19, 16:58
    Oto i on w całej okazałości.

pl.wikipedia.org/wiki/Globish

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.