Dodaj do ulubionych

Nu "Wyborcza" - pagadi...

25.03.19, 17:38
Prokuratura grozi "Wyborczej" sądem. Bo "patologie prokuratury" nie istnieją

Prokuratura Krajowa żąda od "Wyborczej" sprostowania wywiadu z prof. Leszkiem Balcerowiczem. Twierdzi, że "jest instytucją niezależną, apolityczną i stojącą na straży praworządności". Mamy w tej sprawie kilka pytań.

Prokuratorskiej centrali nie spodobały się krytyczne opinie na temat prokuratury w tekście „Tym razem już nie będzie bezkarności”.

Co zabolało najbardziej? „Prokuratura Krajowa prostuje, iż nie jest prawdą, jakoby w prokuraturze dochodziło do czynów „ścigania niewinnych albo nieścigania winnych” przez „prokuratorów Ziobry, którzy niszczą innym życie” i „stawiali ludziom zarzuty bez dowodów albo wbrew nim”. Jej zdaniem prof. Balcerowicz myli się, twierdząc, że „część aresztowań albo spektakularnych sposobów stawiania zarzutów” robi się dla kilku ujęć w telewizji, „dla rozpowszechnienia pisowskiej propagandy”. Nieprawdą ma być także opinia o „patologiach prokuratury” i o tym, że „układ kierowniczy pozwala panować nad prokuratorami i produkować szokujące oskarżenia lub zaniechania”. Według PK prokuratura „jest instytucją niezależną, apolityczną i stojącą na straży praworządności” i nie istnieje w niej żaden układ kierowniczy oparty na powiązaniach rodzinno-towarzysko-polityczno-ideologicznych. Prokuratorzy są mianowani na stanowiska zgodnie z „obiektywnymi kryteriami” i obowiązującymi procedurami.

wyborcza.pl/7,75968,24582412,prokuratura-grozi-nam-sadem-bo-patologie-prokuratury-nie.html#S.srodkowaNajwieksza-K.C-P.-B.12-L.1.glowka
No tak, najlepiej by było pozakładać wszystkim niezależnym mediom kagańce. A prezes będzie jak Kim.


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • estella50 25.03.19, 17:50
    Na szczęście "Wyborcza" słów na wiatr nie ma zwyczaju rzucać. Wszystko ma zawsze udokumentowane i skonsultowane z prawnikami (normalnymi, nie tymi od Ziobry). Ciekawe, czy prof. Balcerowicza też postawią przed sądem?
  • iryska2604 25.03.19, 19:03
    To juz przekracza wszelkie dopuszczalne granice.Czy ci ludzie myślą ze będą rządzic wiecznie?

    --
    mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka