Dodaj do ulubionych

Podobno, nie strój czyni głupca

21.04.19, 08:40
Można odnieść wrażenie, w zdecydowanej większości, że założenie sukni kapłańskich pozbawia rozumu. Muszę to przetestować.

www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-04-23/bp-wysocki-prezydent-duda-to-dar-od-boga/

"Do cudu zmartwychwstania porównał biskup Józef Wysocki z diecezji elbląskiej rząd PiS i jego działania. W końcowym słowie, po mszy świętej w amerykańskim sanktuarium w Doylestown w stanie Pensylwania, biskup Wysocki podziękował Bogu za dar dla narodu, jakim - jego zdaniem - jest prezydent Andrzej Duda. Biskup nie szczędził też podziękowań premier Beacie Szydło, która uczestniczyła w tej mszy. "

--
To chyba robota ruskich!
Obserwuj wątek
    • dociek Re: Podobno, nie strój czyni głupca 21.04.19, 09:07
      Na drugi raz na spacer do parku, na działkę, a nie do klechy do ucha mu ploty przynosić.

rzeszow-news.pl/skandaliczne-zachowanie-ksiedza-podczas-spowiedzi-w-rzeszowskiej-farze-list/?fbclid=IwAR0-hg16QZqAK36q1k4IEhY2JZO3TelC2IZQPwXe4B99XtNCsHm9j6IWKbY

"W piątek, 19 kwietnia, byłam z siostrą u spowiedzi w kościele Fara Rzeszów. Była godzina ok. 6:30 rano. W jednym konfesjonale udzielał spowiedzi starszy, głuchy ksiądz. Wrzeszczał na cały kościół, rozmawiał na temat grzechów tak głośno, że wszyscy słyszeli. Podchodząc do konfesjonału mówił do każdego: “O Jezu, o Jezu” i łapał się za głowę, po czym wrzeszczał, by głośniej mówić, bo on nie słyszy.

Kiedy powiedziałam, że nie będę krzyczeć na cały kościół i podziękowałam za spowiedź, skwitował to słowami: “Idź w cholerę” (w kościele!), natomiast do siostry, kiedy odpowiedziała na pytanie, z jakiej miejscowości jest, powiedział: “Pierwszy i ostatni raz spowiadałaś się w tym kościele. Macie od tego kościół parafialny”.

Oczywiście, klasyczne przywitanie spowiadających było “o Jezu, o Jezu”, po czym rzekł: “Spowiedź na ostatnią chwilę, w piątek najwięksi grzesznicy przychodzą”. Siedział naburmuszony i nie analizował spowiedzi tylko to, że ciągle ludzie przychodzą, nie krył się z bezczelnymi komentarzami w świątyni.

Zadzwoniłam w tej sprawie do kancelarii parafia Fara Rzeszów, usłyszałam: “My wiemy, jaki on jest i jak słyszałaś, że głośno mówi, nie trzeba było do niego iść”. Zaznaczam, to był jedyny ksiądz w kościele. Rozmowa ciągnęła się dalej. Po wyrażeniu swojego niezadowolenia z bezczelnego zachowania księdza, usłyszałam: “Dziękuję za życzenia świąteczne i za docenienie naszej pracy”.
      "

--
      Im bliżej, tym gorzej.
        • estella50 Re: Podobno, nie strój czyni głupca 21.04.19, 11:12
          Jestem ciekawa, czy istnieją badania na temat pochodzenia społecznego polskich księży. Z mojej niepełnej wiedzy wynika, że do seminariów nie zgłaszają się na ogół ci z szerokimi horyzantami, najinteligentniejsi, żądni wiedzy wszelakiej.
          Założenie sukni kapłańskiej nie pozbawia rozumu, tylko ten stan pogłębia. Dopóki taki młodzieniec w cywilnych ubraniach krażył po ulicach swojego miasteczka, to mało kto go zauważał. A koloratka natychmiast powoduje szacunek (u niektórych wręcz uwielbienie), spijanie z księżowskich ust słów wszelakich, goszczenie w najlepszych domach parafii.
          No to jak ma ten księżulo, a z czasem nawet biskup nie wierzyć we własną mądrość, posłannictwo i rząd nad duszami?!
    • banowanyzaprawde1 Re: Podobno, nie strój czyni głupca 21.04.19, 12:25

"Wiceprezes PiS dodał, że ochrona życia jest fundamentem ładu społecznego.
      Zdaniem polityka skutki braku ochrony życia poczętego są widziane w innych państwach, na przykład Francji i Niemczech. "
      - A ja powiem że, nie stosowanie zasad eugeniki to brak fundamentu ładu społecznego. Moim zdaniem brak selektywnego rozmnażania ludzi jest widziany w innych państwach, na przykład Francji i Niemczech.

--
      Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka