Dodaj do ulubionych

Jak rozbić Unię Europejską

27.04.19, 18:08
Ideolog obozu władzy, prezydencki minister Krzysztof Szczerski proponuje Europie liberum veto jako sprawdzony mechanizm ustrojowy.
PiS odrzuca oskarżenia o dążenie do rozbicia Unii Europejskiej. Po epoce „szmatę wyprowadzić” (początek urzędowania premier Szydło) widzimy dziś przywódców tej partii zbierających się pod hasłem „Polska sercem Europy” i w otoczeniu unijnych flag. To jednak tylko przedwyborcza mimikra. Po wyborach to się zmieni. PiS zechce dokończyć ustrojową rewolucję dającą mu wiecznotrwałą władzę, czyli będzie musiał powrócić do wojny z UE.

Rekonfiguracja i reintegracja, czyli gejzer bałamuctw

Miarodajny przepis na rozbicie Unii znajdujemy w książce jednego z ideologów obozu rządzącego Krzysztofa Szczerskiego „Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy”. Notabene, jest to nie tylko partyjny manifest, ale też tak zwana książka profesorska. Ukazała się w 2017 roku i nie zwróciła uwagi komentatorów jako właśnie rzecz, która wiernie oddaje stosunek PiS do Unii Europejskiej. A przecież z tego gejzera bałamuctw obficie czerpie kolega i szef ministra Szczerskiego Andrzej Duda. I to łącznie z „problemem żarówek”, którym popisał się w Berlinie na spotkaniu z prezydentem Niemiec.

Już sam tytuł „Utopia europejska” mówi wiele. Integracja europejska, twierdzi Szczerski, okazała się utopią, dlatego jest w kryzysie i trzeba ją zastąpić czymś „realistycznym”. To dlatego politycy obozu władzy nazywają siebie „eurorealistami”. Można by im było przyznać rację przez pewną analogię. Mieliśmy w historii myśli społecznej „socjalizm utopijny”, a po nim przyszli tacy, którzy próbowali zbudować „realny socjalizm”, czyli komunizm. Obóz władzy przypomina bardzo budowniczych „realnego socjalizmu”, zresztą zamierzenia PiS-u pod wieloma względami taki ustrój przypominają.

wyborcza.pl/7,75968,24704719,plan-pis-jak-rozbic-unie-europejska.html#BoxWOpImg1
Trzeba przeczytać całosć aby miec pełny obraz.Mam nadzieje ze macie Wyborczą? Gdyby co....


--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
 • estella50 28.04.19, 11:18
  Smakowity cytat z tego tekstu":

  "Polska z racji swej wielkości i położenia powinna być odrębnym centrum integracji dla naszego szerokiego regionu”. Gdybyż region zechciał to usłyszeć…"
  Istnieje przecież nieudolna i nieudana koncepcja Trójmorza. W pamięci mamy też głosowanie 27:1.
  Inny cytat:
  Mityczna „Europa ojczyzn” czy mniej mityczna Europa „silnych państw narodowych” zdarzyła się w historii kontynentu może ze dwa razy, zawsze z fatalnym skutkiem. Oczywiście, nie chodzi ani o narody, ani o ojczyzny – te drugie mają się w Unii tak dobrze jak nigdy w historii Europy – lecz o uwolnienie rządów od jakichkolwiek ograniczeń. O Europę wolną dla samodzierżców."
  Pisowcy myślą, że uda im się odegrać przewodnią rolę w dezintegracji europejskiej. Ja w to nie wierzę. Nie z takimi tuzami intelektu, talentami politycznymi, jakich do Unii wysyła prezes. Oni mogą mieszać i mącić w naszym grajdołku, jednak na unijnych parkietach nikt nie oślepnie od błysku uzębienia Zalewskiej, nie wpadnie w zachwyt głębią myśli Szydło. Tam nie da się krętactwem, pokątnym knuciem zbierać głosów poparcia dla polskich projektów.Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.