Dodaj do ulubionych

I to jest właśnie nasz katolicyzm

05.05.19, 10:41
natemat.pl/271433,komunia-od-kobiety-parafia-bl-e-detkensa-w-stolicy-zszokowala-katolikow
Przeczytałam artykuł z zainteresowaniem . Komentarze do samego wydarzenia na innych forach a omowione w artykule są dla mnie kwintesencja ciemnoty , braku zrozumienia istoty Kościoła Katolickiego. A to wszystko przez odwieczne przeinaczanie nauk Jezusa i zawłaszczenie ich przez mężczyzn . Przecież gdyby nie kobiety to nie byłoby żadnego Kościoła Katolickiego! kolejne sobory odsuwały kobiety i spychały je do roli sług. Nie będę dalej drążyć bo to temat=rzeka.
Edytor zaawansowany
 • estella50 05.05.19, 11:48
  Świetna odpowiedż Szymona Hołowni:

  Emocje były tak duże, że do dyskusji włączył się Szymon Hołownia i w ostrych słowach podsumował katolickie zbulwersowanie. "Czytam komentarze i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że do totalnej laicyzacji w Polsce nie trzeba wcale żadnych genderów” i innych liberalnych demonów, wystarczą sami polscy katolicy" – zaczął swój wpis."

  Warto przeczytać całą wypowiedż.

 • iryska2604 06.05.19, 15:48
  "Parę słów prawdy"
  W rozmowie z naTemat Jażdżewski przyznawał, że nie spodziewał się, iż "parę słów prawdy o kłopotach Kościoła katolickiego z moralnością i rozliczeniem pedofilii oraz o tym, że sprzeniewierza się prawdzie Ewangelii i miłosierdziu" wywoła taką reakcję. Przekonywał przy tym, że jego słowa: "po kilku godzinach zapasów ze świnią w błocie orientujesz się, że świnia to lubi" zostały przez niektórych celowo przeinaczone.

  Teraz na Facebooku Jażdżewski szerzej komentuje całe to zamieszanie. "To co powiedziałem na Uniwersytecie Warszawskim w wystąpieniu przewidzianym przed przemówieniem Donalda Tuska wzbudziło prawdziwy amok w prawicowym internecie" – stwierdza. Apeluje jednocześnie: "Bądźcie odważni. Nie pozwólmy zaganiać się pokornie do zagrody przez narodową prawicę. Bo tylko hipokryzja i poczucie, że „pewnych prawd nie można wypowiadać” może uratować ich władzę w Polsce".

  natemat.pl/271781,leszek-jazdzewski-po-wystapieniu-przed-donaldem-tuskiem-badzcie-odwazni
  Cały problem w tym że u nas odważnych brak a wieloletnie przywiązanie do Kk i stawianie mimo błedów i wypaczeń na piedestał ma sie dobrze. Szary człowiek boi sie kary bozej jak potępi duchownego.


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • aga-kosa 06.05.19, 19:38
  Nie kary Bożej się szary człowiek boi, a tego, ze ksiądz go nie pokropi na cmentarzu. I tu cytat: CO LUDZIE POWIEDZĄ wink aga
 • suender 06.05.19, 20:14
  iryska2604 06.05.19, 15:48

  > W rozmowie z naTemat Jażdżewski przyznawał, że .....

  Ależ ten Leszek Jażdżewski pachnie na kilometr na utajonego wysłańca Prezesa ze Śmieszno-Grodzkiej, co miał zepsuć Donaldowi T. wykład,- zanim on się zaczął! Więc teraz hunwejbini Prezesa tryumfują, że ich plan się powiódł.

  Prawie takiego podobnego zdania był redaktor Tomasz Wołek we wczorajszej Loży Prasowej, - nawet wskazał na wściekłą minę Tuska, jak L. Jażdżewski przemawiał .......

  Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka