Dodaj do ulubionych

Śmieszny kraj

21.05.19, 14:58
Śmieszny kraj, który nie dorósł do tego by być w Europie, aktualnie połowie społeczeństwa bliżej do Rosji czy Białorusi. Nie wiem jak ciemnym trzeba być aby bardziej wspierać marionetkę, która o niczym nie decyduje, trzaska selfiaki z krowami, a w spotkaniach z głowami państw jest ośmieszana i musi stać gdy inni siedzą. Zastanawiam się kto może ufać bardziej nienawistnemu developerowi, odgrodzonemu od społeczeństwa, który nigdzie w świecie nie był i nie ma żony, dzieci, konta w banku, prawa jazdy, mlaskającego i nadzierającemu się z nienawiscia. niż światowemu politykowi, obytemu, respekowanemu na całym świecie, podejmującemu najważniejsze decyzje w światowej polityce. Po czym włączam tv lub jadę bardziej na wschód kraju i widzę ciemnotę bijącą kijami kukłę, widzę marsze sympatyków nazistów, widzę januszy pod monopolowym, widzę osiedla patologii, widzę mohery, widzę grażynę z karinami dumną że nie musi pracować bo kolejne pokolenia nierobów namnożyła, widzę nienawistnych januszy nienawidzących wszystkich dookoła za swoje nieudane życie.. i wszystko wydaje się byc jasne, W jesień będzie wiadomo czy dla tego kraju jest ratunek, czy trzeba uciekać
kakson321
Edytor zaawansowany
 • banowanyzaprawde1 21.05.19, 15:48
  Jak bym siebie czytał.

  --
  Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
 • iryska2604 21.05.19, 17:35
  Ja bym uciekła ale juz za stara jestem i mam trochę za mało pieniedzy. A to, wikul co napisałeś - to szczera prawda.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 21.05.19, 19:46
  Ja też! I żaden patriotyzm nie trzymałby mnie tutaj. Chcę widzieć na ulicach uśmiechniętych, a nie ponurych ludzi. Nie chcę się zastanawiać, czy ktoś nie zamierza nam zamknąć tego Forum, a może nawet nas. Nie chcę słuchać kłamstw, nie chcę słuchać wyzwisk z sejmowej mównicy. Nie chcę, żeby jakiś nawiedzony ogłaszał, kiedy ja mogę robić zakupy, czy jakiego bohatera czcić. Nie chcę, żeby czyjaś wiara, czyjaś ideologia kierowała moim życiem. Nie chcę, żeby uczciwych, dobrych ludzi nękano pozwami i karami.
  Dużo tego "nie chcę"...
 • dociek 23.05.19, 22:02
  Przez krótką chwilę stawało się prawie dobrze, ale władzę oddano ciemnej mocy zaścianka.

  --
  "Mężczyźni wkładają to w tamto, a kobiety wkładają w to uczucie". (Witkacy) Chodzi tu zapewne o... sprzątanie? (Dociek)
 • chris.w5 23.05.19, 22:49
  estella50 napisała:
  > żaden patriotyzm nie trzymałby mnie

  syn moich przyjaciół, Leo, urodził się w Kanadzie, teraz mieszka w Austrii, matka jest Węgierką,
  ojciec Austriakiem, dla jakiej nacji powinien być patriotą?
 • yoma 25.05.19, 02:23
  iryska2604 napisała:

  > Ja bym uciekła ale juz za stara jestem i mam trochę za mało pieniedzy.

  Jeśli stanie się kataklizm i piś wygra, to ja uciekam. Właśnie dlatego, że za stara jestem, żeby trwonić życie w nienormalnym kraju.
  --
  Pis jest jak gołąb. Nie przepędzasz, znaczy zachęcasz, żeby s...
 • dociek 25.05.19, 09:20
  wyłazi przy każdej okazji i rozszerza się niczym narastająca infekcja. Wystarczy parę agresywnych zaraz w berecikach nakręconych przez radiową sektę i proboszcza.
  To jest najgorsza choroba zakaźna w naszym "śmiesznym kraju"


  kobieta.onet.pl/wiadomosci/konflikt-o-altane-z-budzetu-obywatelskiego-jedni-chca-w-niej-grillowac-a-inni-sie/6pcf5wn?utm_aureus=ZyUgr8fV%2C3f630dc6-b979-4901-8707-bf1f79dd1b82

  Mieszkańcy osiedla osiedla Bocianek w Kielcach nie mogą się dogadać, co do przeznaczenia altany wybudowanej z Budżetu Obywatelskiego. Większość osób uważa, że to miejsce na grilla. Jednak znalazła się grupa, której zdaniem altana jest idealnym miejscem na modlitwę. Ciężko pogodzić te dwie sprawy, więc sąsiedzi toczą ze sobą zażarty bój.
  Altana z betonowym grillem, ławkami i piłkarzykami niespodziewanie została "przejęta" przez grupę kilkunastu pań. Kobiety uznały, że idealnie nadaje się jako miejsce do modlitwy. Mieszkanki osiedla nie mają żadnych skrupułów, żeby wyganiać stamtąd grillujących sąsiadów.

  "Miejsce cieszy się sporym powodzeniem. Nie jedna impreza się tam odbyła. W tym roku grupa kilkunastu pań zaczęła się tam spotykać i odprawiać nabożeństwa majowe. Przy czym panie dość "stanowczo" domagają się opuszczenia terenu przez osoby, które sobie wcześniej urządziły tam grilla" - czytamy na fanpage'u Scyzoryk się otwiera - satyryczna strona Kielc.

  "Od jakiegoś czasu codziennie o godz.19 spotykają się tam panie z osiedla ,rozkładają tymczasową kapliczkę , zapalają świece i odprawiają spotkania religijne ze śpiewami. Nie było by w tym nic złego ale osobiście byłam świadkiem jak panie kilkakrotnie potrafiły " wyprosić " młodych ludzi ,którzy tam w tym czasie piekli coś na grillu i rozmawiali pod wiatą" - pisze jedna z mieszkanek osiedla.
  "
  --
  Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
 • alfredka1 25.05.19, 11:12
  ... ratunkuuu !!!!! sad(((
  czy jest jeszcze jakaś nadzieja na NORMALNOŚĆ ????

  --
  http://www.animatedimages.org/data/media/288/animated-sheep-image-0105.gif
 • iryska2604 25.05.19, 11:15
  To już mało kościołów i kaplic że trzeba się koniecznie modlić na ulicy? To nie jest jakies lekcewazenie wiary? I mówia ze sa ataki na kosciół .Chyba odwrotnie.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • yoma 25.05.19, 11:41
  A młodzi ludzie nie umieją grzecznie, acz stanowczo wyprosić starszych pań oraz ustalić sposób korzystania z altany na zebraniu wspólnoty?

  --
  Shylmagoghnar
 • alfredka1 25.05.19, 12:09
  .... nie mogą ... zaraz zadzwoniłyby po policje i dopiero bylaby heca ... na całe radio maryja i ambony ..sad(

  --
  http://www.animatedimages.org/data/media/288/animated-sheep-image-0105.gif
 • yoma 25.05.19, 12:32
  Nie nie nie. Mówimy o sytuacji, w której ludzie robią spokojnie grilla nikomu nie wadząc i na to przychodzą starsze panie i wyrzucają, prawda?

  No to niech dzwonią. Policja przyjedzie, stwierdzi użytkowanie altany zgodnie z przepisami i pójdzie sobie, bo nie od tego jest. Sorry, ale jeśli chcemy dojrzałej demokracji, to musimy się uczyć rozwiązywania takich konfliktów demokratycznymi sposobami.

  --
  Demon Duck of Doom
 • alfredka1 25.05.19, 12:57
  ... to nie grillujący zadzwonią a kobiety, które zajęły altanę /może już od świtu pilnowały by nikt nie wszedł/

  --
  http://www.animatedimages.org/data/media/288/animated-sheep-image-0105.gif
 • yoma 25.05.19, 13:24
  No właśnie, kobiety. Niech dzwonią.

  Ale jeśli od rana zajęły altanę, no to też sorry, ale były pierwsze smile Zrobić zebranie wspólnoty, ustalić grafik albo metodę zapisów na altanę...

  Wiesz do czego zmierzam? Chcemy demokracji, to ją wprowadzajmy oddolnie i lokalnie. Nie może być tak, że pobożne panie wyrzucają już grillujących, a grillujący uszy po sobie, bo ojojoj, panie zadzwonią na policję i z ambony wyklną. Niech dzwonią.

  I nie może też oczywiście być tak, że pragnący grilla wyrzucają pobożne panie. Takie rzeczy ustala się między zainteresowanymi stronami i konsekwentnie, acz grzecznie egzekwuje, nikt za nas tego nie załatwi.

  --
  Nowogrodzka, bardzo proszę o rzucenie na odcinek kogoś o IQ wyższym od glisty. Bo nudno. 
 • dociek 25.05.19, 13:45
  Polskim urzędnikom pana B. aktualnie już wszystko wolno. A ich szefowie i tzw. przywódcy narodu dają na to przykłady i przyzwolenie.


  oneto.pl/zakonnica-potracila-kobiete-na-pasach-i-odjechala-spieszylam-sie-do-kosciola/?more=1

  "Zeszły poniedziałek, Lublin. Policja zatrzymała zakonnicę, która przejeżdżając na czerwonym świetle potrąciła kobietę na pasach. Sprawczyni zdarzenia zbiegła z miejsca.

  Ta informacja wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Lublina, ale i całej Polski. Rzadko kiedy zdarza się aby osoba duchowna spowodowała zdarzenie drogowe a tym bardziej nie udzieliła pomocy poszkodowanym.

  Jak informuje Lublin112 sytuacja miała miejsce przy ul. Lipowej, świadkowie zajścia zatrzymali Fiata Seicento, którym poruszała się zakonnica. Próbując namówić ją do wyjścia z samochodu i udzielania pomocy poszkodowanej usłyszeli…

  ”Śpieszę się do kościoła” – następnie zakonnica odjechała. Wezwani na miejsce policjanci otrzymali numery rejestracyjne pojazdu zakonnicy. Dzięki tablicy rejestracyjnej funkcjonariusze szybko namierzyli sprawczynię. Policjantom drogówki zakonnica powiedziała, że odjechała bo inni kierowcy zaczęli trąbić
  ."
  --
  Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
 • yoma 25.05.19, 18:23
  I co dalej?

  --
  Pis jest jak gołąb. Nie przepędzasz, znaczy zachęcasz, żeby s...
 • estella50 25.05.19, 19:28
  yoma napisała:

  > I co dalej?
  >
  Cisza. Zamiecione pod dywan. Toż to Lubelskie!
 • yoma 25.05.19, 21:13
  No tak.

  --
  Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
 • wikul 25.05.19, 22:21
  ... o którm mówił papież Franciszek i który opisują dziennikarze.

  forum.gazeta.pl/forum/w,29055,168159304,168159304,Raban_.html
 • alfredka1 26.05.19, 13:35
  Śmieszny kraj i straszny ten nasz kraj sad(((
  olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,24824031,zbrodnia-na-drzewach-ktos-podcial-deby-w-alei-by-sie-ich-pozbyc.html

  --
  http://www.animatedimages.org/data/media/288/animated-sheep-image-0105.gif
 • ewa9717 26.05.19, 21:52
  Żałuję, że zostałam, kiedy mogłam wyjechać. Teraz już nie mam jak.

  --
  Świetny blog:www.nienawisc.pl/
 • estella50 27.05.19, 06:58
  Ja też wolałabym nie być tutaj teraz, nie utożsamiać się z taką Polską.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.