Dodaj do ulubionych

Dlaczego wyszło tak jak wyszło?

27.05.19, 18:01
Nie chcę żyć w takim kraju", "co za wstyd, Boże", "ale jak to możliwe". Tak to. PiS pewnie wygrał wybory do PE i dość brutalnie rozwiał nadzieje opozycji, przed którą teraz bardzo pracowite pół roku. Oto 19 gorzkich pigułek dla zwolenników opozycji (a raczej przeciwników PiS), które trudno będzie im przełknąć i przede wszystkim zrozumieć. Zwłaszcza, że żyjąc w swojej bańce informacyjnej, tego się nie spodziewali.

natemat.pl/274049,19-faktow-z-wyborow-po-ktorych-wyborcy-opozycji-maja-ochote-plakac
Nie zaprzeczę ,że chce mi się wyć .Takie miernoty dostały mandaty,wstyd po prostu. Całe szczęście że znając ich możliwości nie ma obaw ze coś będą w Unii znaczyli. Jaka przyszłość czeka Polskę ? Raczej kiepskie perspektywy. Młodzi Polacy mają gdzieś politykę. Dla nich nic się nie zmienia. Kraj stoi, nie ma aresztowań, internet działa, zagraniczne sklepy się otwierają, jeździć po kraju i Polsce mogą, rodzice dostają 500+, dziadkowie jednorazowo kilka kolejnych stówek, więc o co to całe zamieszanie?

--
mieć w górze niebo a w sobie spokój...
Edytor zaawansowany
  • banowanyzaprawde1 27.05.19, 21:41
    Głosowałem na Biedronia, bo tylko on wydaje się być ciut normalny. Dlaczego nie na koalicję? Bo z góry wiedziałem że szans nie mają tak jak i cała reszta oszołomstwa. Miałem do końca nadzieję pomimo mojej pewności wgranej PiS-u że jednak PiS przegra. Niestety miałem rację co do pewności.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • iryska2604 27.05.19, 21:52
    Przed wyborami trudno o ocenę czy ktoś jest normalny czy nie. Ja juz nie chodzę głosować -za - a raczej przeciw. I w sumie Biedroń przyczynił sie do takiej róznicy miedzy pisem a koalicją. Przecież wiadomo że wielkich szans nie miał. A efekt jest taki ze tylu "wybitnych " polityków będzie nas ośmieszać w europarlamencie.

--
  • banowanyzaprawde1 27.05.19, 22:14
    Gdyby Biedroń przystąpił do koalicji to jej porażka by była większa. Ja bym wtedy nie głosował na niego a na porypanego Pawełka wiedząc z góry że jest przegrany.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • aga-kosa 28.05.19, 07:56
    Trudno, minęło. Naród jednak chce coś zmienić - dowód - tylu rodakom chciało się cztery litery ruszyć.
    Jedni ze strachu, ze im kiełbasę zabiorą inni dlatego, ze maja dość tego, ze naszymi pieniędzmi dotujemy - w dużej mierze - patologię.
    Gdyby zamiast 500+ był minus z podatku na każde dziecko, nie szukało by państwo robotników. To tylko początek wyliczanki... crying
    Czekaj babka latka, a my będziemy czekać jesieni - ponosząc wyższe koszty życia każdego dnia sad aga
  • dociek 28.05.19, 09:43
    Polskę Wschodnią podpiąć do Białorusi, Zachodnią dokleić do Niemiec. Z zachowaną wolnością wyboru miejsca zamieszkania przez obywateli.
    Tak to widzę w dalszej perspektywie, gdy tzw. politycy to wieloletni, profesjonalni krętacze, kombinatorzy i kłamcy, w większości niezbyt wysokich lotów, a kolejne młode pokolenie ma to wszystko głęboko w d..., no chyba że zbiorowo, dla rozrywki, zechce kogoś obić.

--
    "Prezydent to stabilny organ". (Nelly A-R.)
  • banowanyzaprawde1 28.05.19, 10:05
    Od dawna mówię że granica Niemiecko Rosyjska powinna przebiegać na linii Wisły.

--
  • alfredka1 28.05.19, 11:19
    Prosze bananowego o powściągliwość .....

--
    http://www.animatedimages.org/data/media/288/animated-sheep-image-0105.gif
  • estella50 28.05.19, 12:03
    Korwin - Mikke:

Życzę wam kochani rolnicy podwyżek cen paliw, nawozów, sprzętu, ubezpieczeń, ton gnijących jabłek, wieprzowiny po 3 zł w skupie i 16,99 w sklepie, wysokich kar za krzywo przypięty kolczyk na krowim uchu, grzywien za wyciętą samosiejkę, komorników zajmujących wam traktory, a na deser konfiskaty ojcowizny, bo czymś trzeba będzie wiadome uroszczenia spłacić.
    Będziecie mieli tak, jak lubicie" - pisze Korwin-Mikke

Oczywiście zły jest, bo Konfederacja padła, ale czy jego "życzenia" nie mają podstaw?
    (Wklejam, mimo mojej wielkiej antypatii do tego osobnika)
  • banowanyzaprawde1 28.05.19, 12:51
    W tej kwestii Muszka Miki ma rację.

--
  • suender 28.05.19, 10:31
    iryska2604 27.05.19, 18:01

> Dlaczego wyszło tak jak wyszło?

- Mimo, że przychylnym okiem patrzę na PO to za ich mniejszym wynikiem niż PiS(u) w niedzielnych wyborach, obciążam po części ją samą.
    Znajomość u nich specyfiki tzw. "geografii mentalności politycznej" w RP (od Wisły w lewo: pro-zachodnia, a w prawo: pro-wschodnia) nie jest przez nich uwzględniana.

Powinni wiedzieć, że techniki politycznego kształtowania społeczeństwa (brzydkie, ale prawdziwe słowo: MANIPULACJI) powinny być dla tych dwu połówek RP ściśle odpowiednio dopasowane. Wiadomo przecież, że uprawiana przez PO synergia, co pasuje do Ściany Zachodniej, absolutnie nie pasuje do Ściany Wschodniej., a to potwierdziły wyniki wyborów.
    Po prostu w PO powinny istnieć (nieformalnie) niejako dwie PO, jedna dla ludku pro-wschodniego, druga dla pro-zachodniego, specjalizujące się bardziej w tzw. narracji regionalnej, (o szczegółach tych różnic nie piszę, bo spece od Politisch-Relations, te kwestie dobrze znają).
    Natomiast oczywiście, narracja ogólnokrajowa PO powinna być jakimś tam wypośrodkowaniem tych obydwu.

Drugim (zbyt długo trwającym) błędem w PO jest brak u nich tzw. Szkoły Wychowywania Liderów. Lider Schetyna jest dosyć cienki medialnie i raczej przeciętnym retorem, + jeszcze inne jego wady np. co do nowych pomysłów na skuteczność i przebojowość, D. Tuskowi mógłby sznurówki wiązać. Na dodatek boi się, by nie wychowało się w tej partii kilku innych równoległych liderów, by mu nie zagrozili (chora ambicja = zło dla tej formacji). Prezes od dojnozmianowców odrobił lekcję i widząc siebie niezdatnym do rządzenia wybrał Szydłową, co choć też niekompetentna i kłamliwa, to jednak jej odium nie w pełni obciąża Prezesa.

- Ci co tu piszą, że o wpływie wykształcenia na wybory polityczne w RP mają tylko mała rację, gdyż wpływ tego czynnika w całej synergii serwowanej przez obydwie partie jest chyba nawet pomijalnie mały.

Pozdrawiam.
  • suender 28.05.19, 10:35
    Korrekta:

patrzę na PO to za ich mniejszym wynikiem niż PiS(u) w niedzielnych wyborach,
    ----> patrzę na PO to za ich mniejszy wynik niż PiS(u) w niedzielnych wyborach,
  • iryska2604 28.05.19, 16:10
    Poczekajmy jeszcze trochę. Przestaną się cieszyć.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.