10.06.19, 13:35
"W piśmie padają nazwiska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, szefa CBA Ernesta Bejdy, oficerów biura i dziennikarzy piszących o aferze.

Falenta wspomniał też o premierze Mateuszu Morawieckim. Twierdzi, że ma nieupublicznioną kopię nagrań, w tym rozmowy obecnego szefem rządu z prezesem banku PKO BP Zbigniewem Jagiełłą.

Falenta daje PiS miesiąc na przychylną dla niego decyzję. Co na to Prawo i Sprawiedliwość? Politycy nie odpowiedzieli na pytania dziennikarzy."

Ciekawi mnie bardzo, co wiecie, lub czego się domyślacie w sprawie samego Falenty, jego taśm i reakcji PiS-u i służb pisowskich.
Edytor zaawansowany
 • aga-kosa 10.06.19, 15:14
  Moim zdaniem to kilka pytań; dlaczego F. mógł wybyć za granicę miast do "pierdla" jak mówił pan Zbyszek.
  Jak go już znaleźli, dlaczego mógł jeszcze przebywać w Hiszpanii,
  Czy pan Zbyszek i Adrian "drą koty" i teraz obojętnie jak Adrian postąpi do Zbyszek mu zarzuci - ułaskawi - to znaczy, że się Falenty boi, nie ułaskawi to z powodu decyzji Adriana, ludzi ze "świecznika" ochlapie błotem.
  Należałoby sprawdzić kto skorzystał na taśmach i komu mogą teraz te taśmy zaszkodzić.
  Jak to było: - Kto mieczem wojuje.... wink aga
 • iryska2604 10.06.19, 15:19
  Kto skorzystał na taśmach to chyba wiadomo i kto na nich wjechał na szczyt.

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 10.06.19, 19:35
  Wiadomo! słynne ośmiorniczki.

  Afera podsłuchowa zaczyna tymczasem bić w PiS. To partia miała zlecić biznesmenowi nagrywanie polityków PO. Takie poszlaki były już dawno. – W przypadku podsłuchów nie ma siły, która skorzystała na nich bardziej niż Prawo i Sprawiedliwość – pisze Wojciech Czuchnowski w swoim komentarzu do najnowszych faktów. „Rzeczpospolita” ujawniła list, w którym odkrywa, że to PiS namówił Falentę do zainstalowania podsłuchów w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. Wszystko miał akceptować prezes partii Jarosław Kaczyński oraz ludzie z jego najbliższego otoczenia. - Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły - napisał do prezydenta Andrzeja Dudy, wnioskując jednocześnie o ułaskawienie.


  Na 8 stronach Falenta opisał z nazwiskami całą aferę. Przez te podsłuchy przecież PiS wygrał wybory w 2015.
  Bardzo ciekawe, jak to teraz dalej będzie. Duda nie ułaskawi Falenty. Prokuratura Ziobry nie wznowi śledztwa wobec wymienionych przez Falentę współwinnych (wg niego), z Kaczyńskiim na czele. I co wtedy? Ktoś od Falenty upubliczni inne posiadane nagrania, w których rozmówcami będą pisowscy notable. I co wtedy?
 • dociek 10.06.19, 19:50
  Był Lepper i się powiesił. Falenta też może się powiesić, jak zechce.

  --
  Katol to taki człowiek, który gdyby raz w tygodniu w niedzielę nie usłyszał od klech, że jest dobrym człowiekiem, to by się sam zabił z nienawiści.
 • estella50 10.06.19, 19:59
  Mam to w pamięci. I na pewno Falenta też. Myślę jednak, że "samobójstwo" w stylu Leppera byłoby, nawet jak na PiS, zbyt grubymi nićmi szyte.
 • iryska2604 10.06.19, 20:36
  Czyżby sie przyczynił do upadku drugiego rządu?

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • estella50 10.06.19, 21:06
  iryska2604 napisała:

  > Czyżby sie przyczynił do upadku drugiego rządu?

  Bartłomiej Sienkiewicz przed chwilą u Moniki nazwał to zamachem stanu. A rządzących naszym krajem nazwał przestępcami.
  >
 • iryska2604 10.06.19, 22:12
  To wszystko okrutnie śmierdzi. Widzieliscie w TV minę Ziobry?

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • iryska2604 10.06.19, 22:40
  Rozłożył na łopatki poprzedni rząd Platformy Obywatelskiej, ale wcześniej położył swój wart dziesiątki milionów złotych biznes. Marek Falenta grozi, że zorganizuje partii rządzącej piekło, przy którym Watergate to kłótnia przedszkolaków.


  Dziennik "Rzeczpospolita" dotarł do treści wniosku o ułaskawienie, jaki Marek Falenta napisał do Andrzeja Dudy jeszcze z więzienia w Hiszpanii. Falenta grozi, że jeśli nie będzie wolny, ujawni, kto za nim stał w tzw. aferze taśmowej. W liście jako osobę, która namawiała go do organizacji nagrywania polityków PO, skazany biznesmen wymienia Stanisława Kostrzewskiego.

  innpoland.pl/152945,marek-falenta-wytoczyl-ciezkie-dziala-tak-sie-konczy-jego-wspolpraca-z-pis
  To były skarbnik Prawa i Sprawiedliwości, jedna z bardziej tajemniczych postaci w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego. Stanisław Kostrzewski, prywatnie ojciec "Perfekcyjnej Pani Domu", czyli Małgorzaty Rozenek-Majdan, był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej aż do jej rozwiązania.


  Falenta w swoim wniosku ma przedstawiać się jako osoba lojalna wobec PiS i CBA, której obiecano bezkarność za odsunięcie PO od władzy. Podobno obiecano mu "wiele korzyści i łupów politycznych". Już wcześniej wyszło na jaw, że służby wiedziały o tym procederze, wszak ostrzegły Mateusza Morawieckiego, który i tak powiedział o parę słów za dużo.


  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...
 • aga-kosa 11.06.19, 07:29
  Ujawni czy nie ujawni - politycy maja przechlapane...
  Chyba, że suweren znowu CÓŚ dostanie. crying
  A Falenta ma się prawo bać teraz o swoje życie. aga
 • estella50 11.06.19, 08:05
  Falenta nie ukrywał się w Hiszpanii, mieszkał pod nazwiskiem. Tak jakby był pewny, że nic mu nie grozi, że ma nad sobą parasol ochronny. Przy próbie zatrzymania był bardzo zaskoczony, groził samobójstwem.
  Dla niego ukryte gdzieś kolejne i nieznane jeszcze nagrania to polisa na życie. Ziobro z Kamińskim itp szaleją teraz pewnie w poszukiwaniu tych nagrań.
 • alfredka1 11.06.19, 17:11
  www.dorzeczy.pl/obserwator-mediow/105493/Byly-minister-Tuska-Mielismy-do-czynienia-z-zamachem-stanu.html
 • estella50 11.06.19, 18:50
  Jego zdaniem bezczynności prokuratury pogłębia wrażenie, że "Falenta wskazuje prawdziwych mocodawców afery taśmowej, to znaczy, że mieliśmy do czynienia z zamachem stanu".  To zdanie z artykułu jest kluczowe! Gdyby w tej aferze podsłuchowej głównych ról nie grali pisowcy, to już dawno byłaby wielka burza z piorunami, a Ziobro na konferencjach prasowych grzmiałby jacy to przestępcy z Tuska i Schetyny. A że mocodawcy pochodzą od Kaczyńskiego i jego służb to jakoś cicho i spokojnie w eterze.
 • iryska2604 11.06.19, 19:30
  Przed ucieczką z Polski Marek Falenta opowiadał o nagraniu z centrali PiS z 2014 r. Jarosław Kaczyński miał na nim komentować treść podsłuchów z warszawskich restauracji, które dostarczył mu biznesmen - dowiedziała się "Wyborcza"

  wyborcza.pl/7,75398,24885364,wyborcza-ujawnia-falenta-oferowal-nagranie-z-kaczynskim.html#S.DT-K.C-B.3-L.1.maly
  Mecenas Roman Giertych zawiadamia prokuraturę o istnieniu zorganizowanej grupy przestępczej, wykorzystującej nielegalne podsłuchy do obalenia rządu PO-PSL. Po raz drugi - żądał już ścigania Marka Falenty i podsłuchowej grupy przestępczej pięć lat temu.

  wyborcza.pl/7,75398,24886790,giertych-zawiadamia-prokurature-rzad-po-psl-podsluchiwala.html#S.DT-K.C-B.3-L.2.maly

  --
  mieć w górze niebo a w sobie spokój...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.